Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες. Σημερα σημανει το τελος για το letv x800 pro μου που το χα παρει πριν 2 χρονια 300 ευρω, λολ. Μου πεσε ραγισε ολη η οθονη κ παρολο που συνεχιζει να δουλευει ειναι καιρος για αλλαγη.

 

Ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες που εχω για καλο κινητο αλλα και vfm? Ενα τοπ 3 ξερω γω. Σιγουρα το χ722 ειναι μεσα γι αυτο ποσταρω εδω, αλλα απο xiaomi, axon κλπ μερια παιζει κατι αντιστοιχο?

 

Τελος εχω κουραστει με τις προβληματικες ρομ του Χ800, ειναι καλυτερα τα πραγματα με το Χ722?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-------------------------------

Μια σύσταση λοιπον σε όσους έχουν ΡΟΥΤ το κινητό.

Δοκιμασα αυτό εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

 

Και έχω την αίσθηση πως βελτιώνει αισθητά τις Νυκτερινές φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού.

Έχω μείνει ικανοποιημενος πολυ.

 

Βέβαια έχω ΡΟΜ 7.1.1 αλλά μάλλον δουλεύει και σε Αντροιντ 6

 

ΔοκιμαΣΕ άλλος;

 

Η λέξη αίσθηση δεν σημαίνει και πολλά. Ή βγάζει καλύτερες ή βγάζει το ίδιο με το προηγούμενο. Η αίσθηση συνήθως είναι στο μυαλό μας όταν δοκιμάζουμε κάτι καινούργιο, νέα rom κτλ.

Όταν έβγαινε νέα rom για κάποιο μοντέλο έλεγαν μερικοί εδώ ααα είδα καλύτερες φωτό πιο καθαρές. Τρίχες, τα ίδια έβγαζε και με την παλιά και με την καινούργια. Καμία διαφορά.

Για να μη μακρηγορώ αν είναι απ' τον συγκεκριμένο κιόλας ψωνίσαμε από σβέρκο, βλέπω όμως πως μάλλον είναι άλλου, οπότε όποιος νομίζει πως θα έχει καλύτερα και πιο χρωματιστά pixel ας διαβάσει την έκθεση.

Εγώ ξέρω πως αν το σκαλίζεις και πολύ, δεν θα δουλεύει ούτε αυτό που δουλεύει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το 6/64 σε ασημί..το κινητό πάει βούτυρο με την ρομ του banggood αλλά κάτι μου λέει να βάλω την ρομ των παιδιών..να πω ότι το tracing των ΕΛΤΑ δείχνει Αθήνα αλλά πήγα σήμερα και ήταν εκεί...λίγο περίεργο που δεν έχει notification bar κλασικά με τράβηγμα.όλα δείχνουν να δουλεύουν καλα..το quick charge 3 λίγο αργό είναι ειδικά όταν παίζεις με το κινητο αλλά ήρθα από oppo οπότε εντάξει..το κινητό έχει μικρότερα μπεζελ από ότι περίμενα και είναι ελαφρύ στο χέρι ενώ το πάχος του είναι νορμάλ..μέχρι τώρα αψογο..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με 5.8.020S και ως δια μαγείας δεν έχει πολλές κινεζιες και χτυπάει 150K στο antutu

(6/64) ! Λέω να το κρατήσω για λίγο έτσι :) Για φωτογραφίες του κινητού δυστυχώς δεν ξέρω πως να ανεβάσω...

Edited by Redtfsi
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ρομ του banggood ..κάτι είχε αναφερθεί για της ειδοποιήσεις..δεν μου έρχονται..κάνουμε κατι;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθές με 5.8.020S (stable) 4/32 καλό φαίνεται, μισά ελληνικά μισά αγγλικά έχει, καλή μπαταρία, καλούτσικη κάμερα, γρήγορο.. αξίζει τα λεφτά του...θα το δουλέψω με την rom του baggood για κάποιο διάστημα 3 μηνών, και μετά θα δω τι παίζει...ίσως βάλω ανεπίσημη rom αν δεν υπάρξει κάτι απο τη LeEco. Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με 5.8.020S και ως δια μαγείας δεν έχει πολλές κινεζιες και χτυπάει 150K στο antutu

(6/64) ! Λέω να το κρατήσω για λίγο έτσι :) Για φωτογραφίες του κινητού δυστυχώς δεν ξέρω πως να ανεβάσω...

Οπότε σου ήρθε από DX.com χωρίς τελωνεία κλπ;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την ελληνικη 20s κ εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις στο xiaomi mi band 2

 

εχω ρυθμισει την εφαρμογη mi fit k συνδεσει το band κανονικα

 

εχω κανει ολα οσα αναφερονται εδω

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

παρολα αυτα δεν εχω ειδοπoιησεις στο band

 

επισης οταν εχω κλησεις αναβοσβηνει το φλας του κινητου κ οχι το μπροστινο led

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την ελληνικη 20s κ εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις στο xiaomi mi band 2

 

εχω ρυθμισει την εφαρμογη mi fit k συνδεσει το band κανονικα

 

εχω κανει ολα οσα αναφερονται εδω

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

παρολα αυτα δεν εχω ειδοπoιησεις στο band

 

επισης οταν εχω κλησεις αναβοσβηνει το φλας του κινητου κ οχι το μπροστινο led

Πήγαινε ρυθμίσεις C.B.G - LedFlash κλήσεων, μηνυμάτων - ξετίκαρε όλα - σώσε κ έξοδος.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις C.B.G - LedFlash κλήσεων, μηνυμάτων - ξετίκαρε όλα - σώσε κ έξοδος.

 

ωραια σταματησα το led flash αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω το μπροστινο led με τις ειδοποιησεις

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με 5.8.020S και ως δια μαγείας δεν έχει πολλές κινεζιες και χτυπάει 150K στο antutu

(6/64) ! Λέω να το κρατήσω για λίγο έτσι :) Για φωτογραφίες του κινητού δυστυχώς δεν ξέρω πως να ανεβάσω...

 

143K εμένα

Με 99/εφαρμογές 6/64

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έπεσε το site της leeco και πούλησε μετοχές της coollpad, θα δείξει πως θα πάει η εταιρεία.

 

Αυτό σημαίνει ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ

Και μη ύπαρξη ενημερώσεων

Για αυτο ξεπουλαει εξαιρετικά κινητά στο κοστος

...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ωραια σταματησα το led flash αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω το μπροστινο led με τις ειδοποιησεις

 

Στην σελ 48, post 713.. ότι θέλεις για ειδοποιήσεις από C.B.G.

Link to comment
Share on other sites

143K εμένα

Με 99/εφαρμογές 6/64

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό σημαίνει ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ

Και μη ύπαρξη ενημερώσεων

Για αυτο ξεπουλαει εξαιρετικά κινητά στο κοστος

...

Μια χαρα το ειδα το σαιτ,εχουν δοθει δις απο επενδυτες,περιμενουμε εξελιξεις

Link to comment
Share on other sites

Στην σελ 48, post 713.. ότι θέλεις για ειδοποιήσεις από C.B.G.

 

ok to καταφερα και αυτο ,σε ευχαριστω πολυ

 

τωρα μενει το προβλημα με το xiaomi mi band 2 που δεν δειχνει ειδοποιησεις

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το κινητό 4/32 gb με την 26s και ξεκλείδωτο bootloader. Είναι μεγάλη αναβάθμιση για εμένα προερχόμενος από xiaomi mi4c 2/16 gb. Το κινητό είναι απροβλημάτιστο με άψογο gps ωραία κάμερα και πολύ γρήγορο. Πέρα από το γεγονός ότι δεν υπάρχουν ελληνικά (δεν με πειράζει), πιστεύετε ότι υπάρχει λόγος να του περάσω άλλη ρομ; Πιστεύετε πραγματικά ότι θα υπάρξει μεγάλη διαφορά (πχ σε κάμερα ) και ότι θα είναι ανώτερο το κινητό με άλλη ρομ; Θα ήθελα να μου απαντήσετε και ειδικά κάποιος που παρέλαβε το κινητό με την 26ς και άλλαξε ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το κινητό 4/32 gb με την 26s και ξεκλείδωτο bootloader. Είναι μεγάλη αναβάθμιση για εμένα προερχόμενος από xiaomi mi4c 2/16 gb. Το κινητό είναι απροβλημάτιστο με άψογο gps ωραία κάμερα και πολύ γρήγορο. Πέρα από το γεγονός ότι δεν υπάρχουν ελληνικά (δεν με πειράζει), πιστεύετε ότι υπάρχει λόγος να του περάσω άλλη ρομ; Πιστεύετε πραγματικά ότι θα υπάρξει μεγάλη διαφορά (πχ σε κάμερα ) και ότι θα είναι ανώτερο το κινητό με άλλη ρομ; Θα ήθελα να μου απαντήσετε και ειδικά κάποιος που παρέλαβε το κινητό με την 26ς και άλλαξε ρομ.

 

Αν δεν έχεις θέματα μείνε όπως είσαι, απλά πέρνα twrp και root και περίμενε μέχρι τα παιδιά βγάλουν την 26s . Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να κάνεις downgrade σε ΄΄ελληνική΄΄ 20s

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το ειδα το σαιτ,εχουν δοθει δις απο επενδυτες,περιμενουμε εξελιξεις

 

Άντε να παρουμε και το X723.....

Xαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα εχθές το κινητό 4/32 gb με την 26s και ξεκλείδωτο bootloader. Είναι μεγάλη αναβάθμιση για εμένα προερχόμενος από xiaomi mi4c 2/16 gb. Το κινητό είναι απροβλημάτιστο με άψογο gps ωραία κάμερα και πολύ γρήγορο. Πέρα από το γεγονός ότι δεν υπάρχουν ελληνικά (δεν με πειράζει), πιστεύετε ότι υπάρχει λόγος να του περάσω άλλη ρομ; Πιστεύετε πραγματικά ότι θα υπάρξει μεγάλη διαφορά (πχ σε κάμερα ) και ότι θα είναι ανώτερο το κινητό με άλλη ρομ; Θα ήθελα να μου απαντήσετε και ειδικά κάποιος που παρέλαβε το κινητό με την 26ς και άλλαξε ρομ.

 

Μικροδιαφορές, μονο αν θες ντε και καλά Ρουτ, ή να βάλεις Νουγκατ κοκ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το αμερικανικό site έχει πέσει και πούλησε 17% απο μετοχες της στη coolpad οπου ηταν μεγαλομετοχος και τώρα έχει 10% προφανώς για ρευστό, θα δείξει ας βγει stable 7 rom γαι το κινητό και αξίζει να το έχει κανείς για 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ εγώ σήμερα. Το κινητό φαίνεται άψογο σε όλα. Δύο ερωτήσεις έχω μόνο. Επειδή δεν έχω τρελή εμπειρία με ρουτ, το προηγούμενο κινητό μου το είχα ρουταρει πανεύκολα κατεβάζοντας απλα το kingroot. Αν το κατεβασω τώρα στο leeco και το τρεξω θα κανει δουλεια? Θελω μονο να σβήσω καμία εφαρμογή άχρηστη ή να περάσω καποια του στυλ morelocal που ζηταει δικαιώματα ρουτ. Η δεύτερη μου ερώτηση ειναι για το dolby atmos που βρίσκεται στις ρυθμίσεις sounds. Τι ακριβώς κάνει και γτ ειναι απενεργοποιημενο? Η έκδοση μου ειναι η 5.9.026s stable. Για bootloader δεν ξερω καν που πρέπει να κοιτάξω.
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την ελληνικη 20s κ εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις στο xiaomi mi band 2

 

εχω ρυθμισει την εφαρμογη mi fit k συνδεσει το band κανονικα

 

εχω κανει ολα οσα αναφερονται εδω

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

παρολα αυτα δεν εχω ειδοπoιησεις στο band

 

 

ρε παιδια κανεις με xiaomi mi band 2?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ εγώ σήμερα. Το κινητό φαίνεται άψογο σε όλα. Δύο ερωτήσεις έχω μόνο. Επειδή δεν έχω τρελή εμπειρία με ρουτ, το προηγούμενο κινητό μου το είχα ρουταρει πανεύκολα κατεβάζοντας απλα το kingroot. Αν το κατεβασω τώρα στο leeco και το τρεξω θα κανει δουλεια? Θελω μονο να σβήσω καμία εφαρμογή άχρηστη ή να περάσω καποια του στυλ morelocal που ζηταει δικαιώματα ρουτ. Η δεύτερη μου ερώτηση ειναι για το dolby atmos που βρίσκεται στις ρυθμίσεις sounds. Τι ακριβώς κάνει και γτ ειναι απενεργοποιημενο? Η έκδοση μου ειναι η 5.9.026s stable. Για bootloader δεν ξερω καν που πρέπει να κοιτάξω.

 

Δες πρωτο ποστ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εβαλα την κάρτα sim και δεν μου δείχνει επαφές ενώ σε αλλο τηλέφωνο τις δείχνει ..πρέπει να κάνω κάτι η κάτι αλλο φταίει..τις εχω ολες στη sim οχι στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/ πλάκα έχει το τηλέφωνο..153914 στο tutu χαχΑ

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...