Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με full auto φωτεινοτητα ειναι αυτο; :blink:

εχει δοκιμασει καποιος καποια απο τις τελευταιες aicp?

εχω την 20180726 ακομα και ενω ακομα το screen time ειναι πανω απο 5μιση ωρες η ρομ σαν να φαινεται οτι εχει κουραστει

οι ειδοποιησεις αργουν κανα 2-5λεπτο πολλες φορες και δεν ξυπναει αμεσως με το δαχτυλικο αποτυπωμα

βεβαια ειναι 84% full η χωρητικοτητα και εχει 5 δαχτυλικα αποτυπωματα περασμενα

 

περιμενω να δω αν η pixel experience σταθεροποιηθει, βγει απο alpha και μετα να τη δοκιμασω

 

Κι εγώ το ίδιο. Ας γίνει τουλάχιστον Beta η Pie και θα την περάσω. Η AICP Oreo όσο πάει και γίνεται χειρότερη... Το κινητό κρασάρει μόνο του 2 φορές την ημέρα και κάνει επανεκκίνηση. Εκτός από αυτό, όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 40%, laggαρει εμφανώς (χωρίς battery saver) και το φορτίζω 2 φορές τη μέρα, ενώ με την Banggood ROM το φορτιζα 1 φορά κάθε 2 μέρες! Με βαριά χρήση πάντα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το βγάλεις τώρα λογικά από το ντουλάπι το κινητακι σου, σωστά;;

 

Βγήκε... Το πηρε ο γιος μου..

Screenshot_2018-09-24-21-01-51.jpg Screenshot_20180924-210144.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Θα ασχοληθείς καθόλου θεωρείς;; Παρεμπιπτόντως, ποια rom φοράει τώρα;;

Βγήκε... Το πηρε ο γιος μου..

Screenshot_2018-09-24-21-01-51.jpg Screenshot_20180924-210144.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Θα ασχοληθείς καθόλου θεωρείς;; Παρεμπιπτόντως, ποια rom φοράει τώρα;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

20s ποια άλλη.. Αν προλάβω θα κάνω την 30 s...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Σε ευχαριστούμε για όλα!

20s ποια άλλη.. Αν προλάβω θα κάνω την 30 s...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20s ποια άλλη.. Αν προλάβω θα κάνω την 30 s...

 

Χρήστο κάνε την μωρέ, όχι για μας αλλά για τον γιο σου :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ρε Χρήστο καν την απλή..Όχι σαν την παλιά με χίλιες επιλογές..δεν μου έπαιξε ποτέ εκείνη η σου ότι και να επέλεξα...με το που άνοιγε κρασάρει όλα συνέχεια επι ωρων

Χρήστο κάνε την μωρέ, όχι για μας αλλά για τον γιο σου :)

Εντωμεταξύ πέρασα την σημερινή αναβάθμιση με καινούργιο setup γιατί η μπαταρία ήταν μην πιάσεις το κινητό στα χέρια...έλα έχασα το volte και δεν ξέρω γιατί..

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μέχρι τώρα αρκετές rom και κατά την γνώμη μου η καλύτερη είναι του Χρήστου , με διαφορά. Μακάρι να ασχοληθεί ο Χρήστος και να μας φτιάξει και την 30s. Την πέρασα εχθές από το ρώσικο το site (english language) , έχω ένα bug με τον phone manager (κρασάρει) αλλά μπορώ να πω ότι πάει σφαίρα κάνει καλή διαχείριση μπαταρίας και έχει face unlock. Χρήστο φτιάξε την για τον γιο σου όπως είπε και ο προηγούμενος (lol...)
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο κάνουμε πάντα το καλύτερο για τα παιδιά μας :cool:

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και θα πω: Ναι Χρηστο κάντη για τα παιδια σου :p

 

btw εβαλα την καινουρια aicp και φαινεται να εχει φτιαξει αρκετα και θα μεινω με αυτη μετα την απριλιου που ειχα και ηταν βραχος μεχρι που αρχισε να τα παιζει λογω χρησης

Link to comment
Share on other sites

και θα πω: Ναι Χρηστο κάντη για τα παιδια σου :p

 

btw εβαλα την καινουρια aicp και φαινεται να εχει φτιαξει αρκετα και θα μεινω με αυτη μετα την απριλιου που ειχα και ηταν βραχος μεχρι που αρχισε να τα παιζει λογω χρησης

 

Καλά, κάτσε να δεις τη διάρκεια της μπαταρίας και θ' αλλάξεις γνώμη... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει ας δοκιμάσει...κατα τη γνώμη μου και απο κριτικές που είδα στο xda η πρόσφατη κατασκευή (26-9-2018) lineage os 15.1 πάντως δουλεύει άψογα και με καλή διάρκεια μπαταρίας. (οι προηγούμενες δεν ήταν και τόσο καλές)
Link to comment
Share on other sites

Καλά, κάτσε να δεις τη διάρκεια της μπαταρίας και θ' αλλάξεις γνώμη... :rolleyes:

 

Είπαμε Μήτσο 5,5ωρες screen on time με full auto φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε Μήτσο 5,5ωρες screen on time με full auto φωτεινοτητα

 

Σ' εμένα γιατί αδειάζει για πλάκα; Πχ το αφήνω μόνο του με ανοιχτό Wi-Fi και μετά από 1-2 ώρες, έχει χάσει τουλάχιστον ένα 10% μπαταρία... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάποιος την τελευταία Aicp? Μπορείτε να βγάλετε σκρινσοτ; Και αν ναι πως;

γιατί με το volume down + power button δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή αναβάθμιση ούτε εμένα τραβάει screen shot

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε μπορώ να περάσω την τελευταια 4-10 μου βγάζει μήνυμα σφάλματος vendor partition error. Τι κάνω?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: τελικά μετά απο 2 reboot όλα καλά. Τι να πω. Τι κόλλημα είχε φαει.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιάγνωρίζει κάποιος αν είναι δυνατόν το shutter speed της κάμερα να φτάσει 30 sec με κάποια εφαρμογή? Εχω την mokee rom και εχω δοκιμασει open camera, port της nokia camera ακόμα και την bacon. Στην bacon camera για κάποιο λόγο δεν δίνει καν την επιλογή για αλλάγη shutter speed, όπως και άλλες λειτουργίες, ενώ σε ένα κινητά με imx298 εμφανίζει επιλογή μέχρι 32 sec. ξέρει κανένας γιατί συμβαίνει αυτό ή έχει να προτείνει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει τόσο μεγάλα shutter speed;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς με την εφαρμογή του Facebook....κρασάρει συνέχεια και κολλάει και το τηλέφωνο..το ίδιο και με την Alexa app αλλά όχι τόσο συχνά..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς με την εφαρμογή του Facebook....κρασάρει συνέχεια και κολλάει και το τηλέφωνο..το ίδιο και με την Alexa app αλλά όχι τόσο συχνά..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ έχω πρόβλημα με το Facebook. Εκτός από το κρασάρισμα, κάθε φορά που κάνει ενημέρωση αυτό ή το Messenger, μου βάζουν προεπιλεγμενη γλώσσα τα Αγγλικά. :wacko:

 

 

Το τηλέφωνο όμως δεν κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

απλα να αναφερω οτι στις 2 τελευταιες aicp η αυτοματη φωτεινοτητα ΓΑ:angry:ΤΑΙ!!!

το παρατηρησα οταν αρχισα να βλεπω αυξομειωσεις στην φωτεινοτητα κυριως τα βραδια με φως δωματιου και τσεκαρα την καταναλωση μπαταριας μετα απο σχολιο του Mitsosdabest και ειδα οτι μου εβγαζε 4,5 ωρες με full auto ενω με manual στη μεση ήταν και πιο φωτεινη η οθονη και βγαζει 6+ ωρες μπαταριας με την ιδια χρηση

Επισης για το screensshot που ειπαν κατι παιδια πιο πανω μου το εκανε κι εμενα

δηλαδη μια φορα δεν μου εβγαζε screenshot. εκανα επανεκκινηση και δεν το ξαναπαρουσιασε.

Κολληματα εφαρμογων δεν εχω αλλα δεν χρησιμοποιω fb και messenger.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

απλα να αναφερω οτι στις 2 τελευταιες aicp η αυτοματη φωτεινοτητα ΓΑ:angry:ΤΑΙ!!!

το παρατηρησα οταν αρχισα να βλεπω αυξομειωσεις στην φωτεινοτητα κυριως τα βραδια με φως δωματιου και τσεκαρα την καταναλωση μπαταριας μετα απο σχολιο του Mitsosdabest και ειδα οτι μου εβγαζε 4,5 ωρες με full auto ενω με manual στη μεση ήταν και πιο φωτεινη η οθονη και βγαζει 6+ ωρες μπαταριας με την ιδια χρηση

Επισης για το screensshot που ειπαν κατι παιδια πιο πανω μου το εκανε κι εμενα

δηλαδη μια φορα δεν μου εβγαζε screenshot. εκανα επανεκκινηση και δεν το ξαναπαρουσιασε.

Κολληματα εφαρμογων δεν εχω αλλα δεν χρησιμοποιω fb και messenger.

 

Βρήκες τελικά τι φταίει; Nice. :) Κι εγώ έχω δει αυτές τις συχνές αλλαγές στο φωτισμό, αλλά δε φαντάστηκα ότι μπορεί να τρώει τόση μπαταρία...

 

Θα το γυρίσω κι εγώ σε manual φωτεινότητα και θα δω. Αν και τόσα χρόνια τα smartphones τα έχω σε Auto, θα μου είναι δύσκολο να το συνηθίσω... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...