Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τι γίνεται με το 4g παιδιά; Στην κοσμοτέ, που την έχω στη σλοτ 2, πιάνει 4γ κανονικά, αλλά στη βόδαφον μόνο 3γ (σλοτ1), παρόλο που ήμουν καράκεντρο αθήνας.
We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίζει και στις δύο το 4g ,φυσιολογικά δεν θα είχε 4g ..Στο global εμένα με κρατούσε σε g και έβαλα όλες της επιλογές

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα βάλε το σε αυτό που είχε εξαρχής, το Παγκόσμιο (Global). Το LTE είναι μόνο για δεδομένα, τουλάχιστον στη συγκεκριμένη συσκευή. Όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση, σε γυρίζει αυτόματα σε 2G (G,E) ή 3G (H,H+). Μόνο σε ακριβές επώνυμες λειτουργεί το VoLTE και μόνο με λογισμικό Cosmote.

Οχι απαραίτητα. Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7434862#post7434862 το μέλος cca αναφέρει ότι του έπαιξε στο xiaomi redmi note 4 με κολπάκι. οχι τέλεια αλλά παίζει. Δεν έχω κάποιον γνωστό με galaxy s7/s8 αλλιώς θα το δοκίμαζα αν παίζει στο x820

Aν έχεις κάποιον εσύ, μπορεις να δεις αν θα σου παίξει στο x722

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 3 μέρες μετά και το έχω στρώσει καλά.

Νομίζω η 20s είναι ασφαλές... λημέρι από άποψη αξιοπιστίας.

Twrp, root και Ελληνικό Μενού (εύγε κοινότητα) είναι απαραίτητα αν θέλει κανείς να έχει ένα μίνιμουμ ευχαρίστησης από τη συσκευή του.

 

Αυτό που με ξενίζει ΠΑΡΑ πολύ ακόμη, είναι το ότι το eui είναι αυστηρός λοχαγός ως προς α) τη μπαταρία και κατά συνέπεια β) τις ειδοποιήσεις - led. 2/3 φορές έχω μηνύματα στο messenger και mail τα οποία δεν ειδοποιούν καν ότι φτάνουν.

 

Προέρχομαι από xiaomi redmi note 3, που όλα αυτά έτρεχαν σα γάργαρο νερό. Ποτέ δεν έχανα κάτι και πάντα ήξερα τι έρχεται από το χρώμα του led.

 

Εδώ τι κάνουμε για το πρώτο σκέλος; Εσείς ποια μέθοδο ακολουθήσατε για να λαμβάνετε ΟΛΕΣ τις ειδοποιήσεις που πρέπει με άναμμα οθόνης και led; Τα mail, το viber - whatsupp και δευτερευόντως το messenger μου είναι πάρα - πάρα πολύ σημαντικά λόγω δουλειάς! Δε με νοιάζει το χρώμα του λεδ, ας είναι ροζ πάντα. Αυτό που θέλω να ξέρω είναι ότι οι ειδοποιήσεις 3-4 εφαρμογών θα μου έρχονται ΠΑΝΤΑ, ό , τ ι και να γίνει.

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 3 μέρες μετά και το έχω στρώσει καλά.

Νομίζω η 20s είναι ασφαλές... λημέρι από άποψη αξιοπιστίας.

Twrp, root και Ελληνικό Μενού (εύγε κοινότητα) είναι απαραίτητα αν θέλει κανείς να έχει ένα μίνιμουμ ευχαρίστησης από τη συσκευή του.

 

Αυτό που με ξενίζει ΠΑΡΑ πολύ ακόμη, είναι το ότι το eui είναι αυστηρός λοχαγός ως προς α) τη μπαταρία και κατά συνέπεια β) τις ειδοποιήσεις - led. 2/3 φορές έχω μηνύματα στο messenger και mail τα οποία δεν ειδοποιούν καν ότι φτάνουν.

 

Προέρχομαι από xiaomi redmi note 3, που όλα αυτά έτρεχαν σα γάργαρο νερό. Ποτέ δεν έχανα κάτι και πάντα ήξερα τι έρχεται από το χρώμα του led.

 

Εδώ τι κάνουμε για το πρώτο σκέλος; Εσείς ποια μέθοδο ακολουθήσατε για να λαμβάνετε ΟΛΕΣ τις ειδοποιήσεις που πρέπει με άναμμα οθόνης και led; Τα mail, το viber - whatsupp και δευτερευόντως το messenger μου είναι πάρα - πάρα πολύ σημαντικά λόγω δουλειάς! Δε με νοιάζει το χρώμα του λεδ, ας είναι ροζ πάντα. Αυτό που θέλω να ξέρω είναι ότι οι ειδοποιήσεις 3-4 εφαρμογών θα μου έρχονται ΠΑΝΤΑ, ό , τ ι και να γίνει.

 

Δές εδώ https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530 τα κάνεις και δεν χάνεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δές εδώ https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530 τα κάνεις και δεν χάνεις τίποτα

 

Ωραία , σε ευχαριστώ, αλλά τα έχω κάνει όλα από προχθές. :P

 

Βήμα 2ο: Η AICP ρομ, είναι απροβλημάτιστη ως προς τις ειδοποιήσεις; Θέλω μία σχετικά υπεύθυνη απάντηση, δηλ. από άτομα που την έχουν βάλει. Βάσει αυτών που λέγονται εδώ, η lineage δεν αξίζει γενικότερα, έτσι;

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία , σε ευχαριστώ, αλλά τα έχω κάνει όλα από προχθές. :P

 

Βήμα 2ο: Η AICP ρομ, είναι απροβλημάτιστη ως προς τις ειδοποιήσεις; Θέλω μία σχετικά υπεύθυνη απάντηση, δηλ. από άτομα που την έχουν βάλει. Βάσει αυτών που λέγονται εδώ, η lineage δεν αξίζει γενικότερα, έτσι;

 

εως τωρα μια χαρα οι ειδοποιησεις

η AICP προς ωρας υπερεχει της Lineage

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εως τωρα μια χαρα οι ειδοποιησεις

η AICP προς ωρας υπερεχει της Lineage

 

Aυτά που λένε στο xda με κάμερες, ήχο και μπαταρία, είναι διορθώσιμα;

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aυτά που λένε στο xda με κάμερες, ήχο και μπαταρία, είναι διορθώσιμα;

 

Ο ήχος.θέλει λίγο ενίσχυση.

H Μπαταρία βγάζει 5-5.5 ώρες SOT

 

CAMERA μια χαρά

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος.θέλει λίγο ενίσχυση.

H Μπαταρία βγάζει 5-5.5 ώρες SOT

 

CAMERA μια χαρά

 

Τέλεια. Θα τη δοκιμάσω. Το μονο αρνηιτκό είναι ότι θέλει στήσιμο από την αρχή το κινητό, και τώρα έχω φάει ήδη 4-5 ωρίτσες μέσα στο νερό να το στήσω αξιοπρεπώς.

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στην aicp ο ήχος.κλήσης θέλει ενίσχυση, όπως και o ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλός , ο ήχος πολυμέσων, γενικά ο ήχος θέλει βελτίωση και στα θετικά ...η φόρτιση μπαταρίας γίνεται χωρίς το κινητό να καίει να ζεματάει, και η μπαταρία μου έβγαλε 6 ώρες και 19 λεπτά...η κάμερα καλή.. με προσθήκη Gcam ακόμα καλύτερη. δεν έχω παρατηρήσει κάτι το αρνητικό... θεματάκια πάντα θα υπάρχουν....σε επόμενη αναβάθμιση θα βελτιωθεί και ο ήχος σύμφωνα με τον υπεύθυνο προγραμματιστή mosimchah, οπότε όλα καλά για το κινητό.. Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Στην aicp ο ήχος.κλήσης θέλει ενίσχυση, όπως και o ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλός , ο ήχος πολυμέσων, γενικά ο ήχος θέλει βελτίωση και στα θετικά ...η φόρτιση μπαταρίας γίνεται χωρίς το κινητό να καίει να ζεματάει, και η μπαταρία μου έβγαλε 6 ώρες και 19 λεπτά...η κάμερα καλή.. με προσθήκη Gcam ακόμα καλύτερη. δεν έχω παρατηρήσει κάτι το αρνητικό... θεματάκια πάντα θα υπάρχουν....σε επόμενη αναβάθμιση θα βελτιωθεί και ο ήχος σύμφωνα με τον υπεύθυνο προγραμματιστή mosimchah, οπότε όλα καλά για το κινητό..

 

Tέλεια, όταν λήξει κι αυτό με τον ήχο θα τη βάλω μία και καλή. Έχω οικειότητα με το μοδινγκ κινητών, αλλά ελάχιστη όρεξη να περνάω κάθε βδομάδα / μήνα νέες εκδόσεις, δεν έχω τόσο χρόνο.

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Tέλεια, όταν λήξει κι αυτό με τον ήχο θα τη βάλω μία και καλή. Έχω οικειότητα με το μοδινγκ κινητών, αλλά ελάχιστη όρεξη να περνάω κάθε βδομάδα / μήνα νέες εκδόσεις, δεν έχω τόσο χρόνο.

 

κατεβαίνει κάθε βδομάδα OTA update ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

κατεβαίνει κάθε βδομάδα OTA update ενημέρωση...

 

Σχεδόν. Μετά τις 21-2 πήγε 8-3.

 

Είναι πολύ ωραία ROM πάντως. Έχουμε Android 8.1, που ακόμα και σε πανάκριβα κινητά δεν έχουν πάρει και έχουμε OTA updates, που σταδιακά θα διορθώνονται όλα τα προβλήματα. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tέλεια, όταν λήξει κι αυτό με τον ήχο θα τη βάλω μία και καλή. Έχω οικειότητα με το μοδινγκ κινητών, αλλά ελάχιστη όρεξη να περνάω κάθε βδομάδα / μήνα νέες εκδόσεις, δεν έχω τόσο χρόνο.

 

Εγώ κατέβασα το update, πάτησα εγκατάσταση και απλά το κινητό έκανε επανεκκίνηση μπαίνοντας σε Recovery Mode (TWRP). Μερικά λεπτά έκανε η ενημέρωση και δεν έσβησε τίποτα. Όλα ήταν ίδια και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Στην aicp ο ήχος.κλήσης θέλει ενίσχυση, όπως και o ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλός , ο ήχος πολυμέσων, γενικά ο ήχος θέλει βελτίωση και στα θετικά ...η φόρτιση μπαταρίας γίνεται χωρίς το κινητό να καίει να ζεματάει, και η μπαταρία μου έβγαλε 6 ώρες και 19 λεπτά...η κάμερα καλή.. με προσθήκη Gcam ακόμα καλύτερη. δεν έχω παρατηρήσει κάτι το αρνητικό... θεματάκια πάντα θα υπάρχουν....σε επόμενη αναβάθμιση θα βελτιωθεί και ο ήχος σύμφωνα με τον υπεύθυνο προγραμματιστή mosimchah, οπότε όλα καλά για το κινητό..

 

Συμφωνώ

 

6 ώρες SOT και εγω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπεριζω την παρέα.

Διάβασα αρκετά απο το νήμα αλλά κάποια στιγμή κουράστηκα.

Θα θέλατε να μου πείτε στεγνά κάνα δύο γνώμες για το εαν θα το προτείνατε σε φίλο αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο;

Μιλάω για την κινεζο-bangood-rom!

Εαν θα το πειράξω θα ειναι μετά από καιρό.

Δε ψάχνω κανένα s7 και πάει λέγοντας κινητό, ξέρω τι θα πληρώσω.

Να το παρω η έχει παιδικές ασθένειες που θα λέγατε να κοιτάξω και αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπεριζω την παρέα.

Διάβασα αρκετά απο το νήμα αλλά κάποια στιγμή κουράστηκα.

Θα θέλατε να μου πείτε στεγνά κάνα δύο γνώμες για το εαν θα το προτείνατε σε φίλο αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο;

Μιλάω για την κινεζο-bangood-rom!

Εαν θα το πειράξω θα ειναι μετά από καιρό.

Δε ψάχνω κανένα s7 και πάει λέγοντας κινητό, ξέρω τι θα πληρώσω.

Να το παρω η έχει παιδικές ασθένειες που θα λέγατε να κοιτάξω και αλλου;

 

Πάρτο με κλειστά μάτια. Ειδικά στη τιμή που κυκλοφορεί είναι πύραυλος. Και η Ρομ του banggood είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω φιλε για αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει η συσκευη.

ελπιζω σε ενα καλο τεμαχιο οπως ολοι οσοι φερνουν συσκευη απο μακρια!

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλατε να μου πείτε στεγνά κάνα δύο γνώμες για το εαν θα το προτείνατε σε φίλο αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο;

Μιλάω για την κινεζο-bangood-rom!

 

Πάρτο με κλειστά μάτια. Ειδικά στη τιμή που κυκλοφορεί είναι πύραυλος. Και η Ρομ του banggood είναι πολύ καλή.

 

το αυτο ^^^

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπεριζω την παρέα.

Διάβασα αρκετά απο το νήμα αλλά κάποια στιγμή κουράστηκα.

Θα θέλατε να μου πείτε στεγνά κάνα δύο γνώμες για το εαν θα το προτείνατε σε φίλο αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο;

Μιλάω για την κινεζο-bangood-rom!

Εαν θα το πειράξω θα ειναι μετά από καιρό.

Δε ψάχνω κανένα s7 και πάει λέγοντας κινητό, ξέρω τι θα πληρώσω.

Να το παρω η έχει παιδικές ασθένειες που θα λέγατε να κοιτάξω και αλλου;

 

Έχω πετάξει τα λεφτά μου, σε ένα σωρό σαβουρο-κινέζικα. Το LeEco είναι μακράν η καλύτερη αγορά μου. Δεν έχει κανένα αρνητικό, παρά μόνο το ότι η εταιρία το παράτησε με Android 6. Ευτυχώς υπάρχουν παιδιά που φτιάχνουν δικές τους ROM, ακόμα και με Android 8.1 (AICP).

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στα λεφτά του. Μην ξεχάσεις μόνο, να επιλέξεις "Priority Mail" στα μεταφορικά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους σας.

σε κανα 15νθημερο θα σκασω μυτη ξανα με το τηλεφωνο στην παλαμη-ες.

μεχρι τοτε θα σας διαβασω να εχω μια εικονα για μετεπειτα σκαλισματα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους σας.

σε κανα 15νθημερο θα σκασω μυτη ξανα με το τηλεφωνο στην παλαμη-ες.

μεχρι τοτε θα σας διαβασω να εχω μια εικονα για μετεπειτα σκαλισματα!

 

Το μονο αρνητικο τα 32gb εσωτερικου χωρου χωρις καρτα sd. Δες το, αν σε καλύπτουν (προσωπικα μου ειναι αρκετα,) προχωρα αφοβα στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς το 6/64 ...φυσάει..Βέβαια έχω την εντύπωση πως η aicp δεν υποστηρίζει ακριβώς στην μνήμη του 6/64..Γιατί με την banggood rom είχα μέχρι 3 ελεύθερα και ξεκινούσα με 4.2 και στην aicp με το ζόρι ξεκινάω με ελεύθερα τα 2 και πέφτω μέχρι 1400

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς το 6/64 ...φυσάει..Βέβαια έχω την εντύπωση πως η aicp δεν υποστηρίζει ακριβώς στην μνήμη του 6/64..Γιατί με την banggood rom είχα μέχρι 3 ελεύθερα και ξεκινούσα με 4.2 και στην aicp με το ζόρι ξεκινάω με ελεύθερα τα 2 και πέφτω μέχρι 1400

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει ειπωθει και στο παρελθον μεγαλυτερη μνημη->μεγαλυτερη κατανάλωση

και oneplus 6/64 ->8/128 το ιδιο γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...