Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή και το παραπάνω μήνυμα...

Έχει κουνηθεί καθόλου σε όσους είχε φύγει από το ΚΑΤ στις 31/12?

 

Τα ίδια κι εδώ! Ακόμα φαίνεται στο αεροδρόμιο... Το Elite της κοπέλας μου είχε έρθει τον Οκτώβριο στις δύο εβδομάδες ακριβώς από την παραγγελία! Φαίνεται ότι εμείς πέσαμε στην περίοδο των εορτών, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εκει που χα κρεμασει πλερεζες καθοτι το κινητο φαινοταν να εχει ξεμεινει στο τελωνειο απο τις 23/12

και λεω πεσαμε σε δειγματοληπτικο έλεγχο και θα πλερωσουμε

ο ταχυδρομος σημερα μαζι με λογαρισμους εφερε και το κινητο :lol:

κατι που με κανει να μην εμπιστευομαι πλεον τo online tracking των ελτα.

 

ηρθε με 26s απο banggood

 

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:

το ανταπτορακι για ελληνικη πριζα που εχουν στειλει οι κινεζοι

ΠΕΤΑΧΤΕ ΤΟ με τη μια στα απορρίματα.

 

Εβαλα να φορτιζει το κινητο και καθε τοσο που το εβλεπα ενω το notification led ηταν πορτοκαλι αρα λογικα φορτιζε, το ποσοστο μπαταριας μειωνοταν.

ειπα θα εχει χαλασμενο φορτιστη αλλα τελικα εφταιγε το ανταπτορακι ευτυχως.

 

Θέλεις να πεις, δηλαδή, ότι το tracking σου έδειχνε ακόμα ότι έχει ξεμείνει στο τελωνείο την ώρα που το παρέλαβες;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανέφερα περί tracking γιατί ενώ κάποιοι συνφορουμιτες τις προάλλες είδαν κινητικοτητα

Εγώ που δεν έβλεπα ξαφνικά παρέλαβα.

Μέχρι τη στιγμή που παρέλαβα το tracking έλεγε ακόμα αεροδρόμιο και κατά τις 5 που είδα πάλι τότε ειχαν μαζευτεί πολλαπλές εγγραφές με κίνηση σημερινή και παραδόθηκε.

 

Το ανέφερα περισσότερο σαν λάθος του tracking ωστόσο είχα και στο πίσω μέρος του μυαλού μου μήπως τώρα με τις εξελίξεις σχετικά με τις αγορές από Κίνα υπάρξει πρόβλημα με το priority του banggood.

 

Tο βασικό μήνυμα είχε να κάνει με το ανταπτορα πρίζας.

Και πάλι ζητώ συγγνώμη από τους αναγνώστες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ετοιμάστει σχεδόν και η 26s.. Υπομονή...

 

θα παραλάβω αύριο το κινητό και θα περιμένω μέχρι να βγεί η 26s του CrisBal για να κάνω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταια μικρή υπερθέρμανση, το είδε άλλος;

Από τη μέρα που πήρα το τηλέφωνο, έχω ξεχάσει τι θα πει υπερθέρμανση. Μόνο στη φόρτιση.:)

Link to comment
Share on other sites

Από τη μέρα που πήρα το τηλέφωνο, έχω ξεχάσει τι θα πει υπερθέρμανση. Μόνο στη φόρτιση.:)

Έχω 100+ εφαρμογές

Καπου θα σκαλωνει

 

Μικρή υπερθέρμανση, οχινκατι σημαντικο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή και το παραπάνω μήνυμα...

Έχει κουνηθεί καθόλου σε όσους είχε φύγει από το ΚΑΤ στις 31/12?

 

Εμένα 31/12 έκλεισε από ΚΔ Αεροδρομίου και μέχρι τώρα τίποτα. Αναμενόμενο λόγω των εορτών...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια

 

Θελω να παρω την 6/64 εκδοση του κινητου αλλα δεν το βλεπω διαθεσιμο πουθενα. Αξιζει να περιμενω μεχρι να στοκαρουν ξανα η δεν θα εχει μεγαλες διαφορες με την 4/32?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το συγκριτικό, κινητό των 140 ευρώ, το x722 ξεπερνά κινητό των 800 ευρω.

μετα το 8:30 φαίνεται η διαφορά και μάλιστα στο 10:15 το s8 λαγκαρει παρα του ότι έκλεισε όλες τις εφαρμογές.

Edited by vagetore
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω το αφησα default χωρις να αλλαξω κατι και το κινητο τα σπαει.Ειμαι 100% ευχαριστημενος και ολα παιζουν τελεια.

 

Για να μην ψαχνω στις απειρες σελιδες του forum ενα link παιδια να αγορασω ζελατινα-τζαμακι για το κινητο αλλα να πιανει 100% την επιφανεια και να εφαρμοζει καλα .ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα άσπρο (τελικά) με ασημένια πλάτη 6/64 :)

Εχει brushed μεταλλο?

 

Δείτε αυτό το συγκριτικό, κινητό των 140 ευρώ, το x722 ξεπερνά κινητό των 800 ευρω.

μετα το 8:30 φαίνεται η διαφορά και μάλιστα στο 10:15 το s8 λαγκαρει παρα του ότι έκλεισε όλες τις εφαρμογές.

Και δω μια σύγκριση με το max 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει brushed μεταλλο?

 

 

Και δω μια σύγκριση με το max 2

 

Όχι, αλλά εγώ το πήρα από http://www.dx.com, θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες. Και πάλι είναι μια πολύ όμορφη συσκευή κατά την γνώμη μου και φαντάσου ότι τα άσπρα τηλέφωνα δεν μου αρέσουν, κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά εγώ το πήρα από http://www.dx.com, θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες. Και πάλι είναι μια πολύ όμορφη συσκευή κατά την γνώμη μου και φαντάσου ότι τα άσπρα τηλέφωνα δεν μου αρέσουν, κανονικά...
Παρέλαβες από το dx;;

Δεν ξέρω κανέναν να παίρνει κινητά από εκεί.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά εγώ το πήρα από http://www.dx.com, θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες. Και πάλι είναι μια πολύ όμορφη συσκευή κατά την γνώμη μου και φαντάσου ότι τα άσπρα τηλέφωνα δεν μου αρέσουν, κανονικά...

 

Πλήρωσες τελωνείο;Αν θέλεις γράψε μας λεπτομέρειες!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω το αφησα default χωρις να αλλαξω κατι και το κινητο τα σπαει.Ειμαι 100% ευχαριστημενος και ολα παιζουν τελεια.

 

Για να μην ψαχνω στις απειρες σελιδες του forum ενα link παιδια να αγορασω ζελατινα-τζαμακι για το κινητο αλλα να πιανει 100% την επιφανεια και να εφαρμοζει καλα .ευχαριστω πολυ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7440675#post7440675

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα ..έχει την 20s ..εβαλα γλώσσα ελληνικά, στο πληκτρολόγιο δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικά, φόρτιση σε μιάμιση ώρα 100%, να το βγάλω απο την πρίζα ή να το αφήσω κι άλλο; πολλές κινιεζές έχει ..να βάλω τη ρομ των παιδιών? EUI 20s μονταρισμένη με stuff from 28s LeMax2 New Rom... αυτή? αν ναι με ποια TWRP ? επίσημη, blue ή stock? LINK: New Gapps η Srock Gapps ? αρχάριος είμαι τη βοήθειά σας παιδιά..
Link to comment
Share on other sites

κανω advanced wipe ,καθαριζω τα παντα

 

κανω προσαρμοσμενη εγκατασταση την 20s του Χρηστου κ ενω ολα τελειωνουν χωρις errors κατα το reboot με γυρναει στο twrp

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να πω και την εμπειρία μου. Ανυπομονώ και εγω να παραλαβω το κινητό, απο τη 1 του μηνος δείχνει οτι βρίσκεται Αθήνα. Οπότε με την ευκαιρία αφου περνούσα απο τα ΕΛΤΑ σε επαρχία λεω κατσε να ρωτήσω μηπως ήρθε. Κανω λοιπόν μια ερώτηση σ εναν υπάλληλο δείχνοντας τι μου γράφει στη σελίδα εντοπισμού αντικειμένου. Μου λεει φαίνεται ότι ειναι στο δρόμο και ότι υπάρχουν πολλά δεματα γι αυτό και η καθυστέρηση. Μετα μου λέει τι είναι το δεμα? Λέω κινητο εχει. Μου λέει την πάτησες πας για τελωνείο. Λεω απο Ολλανδία έρχεται δεν εχει τελωνείο. Μου λεει απο 1/1 οτι έρχεται παει τελωνείο. Μου είπε θα πληρώσεις γυρω στα 15 ευρω και μετα θα δείξεις την πληρωμή απο το PayPal για να βγει το φπα, δλδ περίπου στο 50.Του λεω σιγουρα??? Απο Ολλανδία έρχεται. Ναι μου λεει ναι και θα περιμένεις λέει τοσο καιρό που το 8πυρηνο θα εχει γινει 20πυρηνο....Τι του λες μετα αυτουνού? Οταν παραλαβω το κινητό σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από εκεί να του το δείξω
Link to comment
Share on other sites

----_----;;-----------

Και με τούτα και με τα αλλά ασχετα posts,

όσοι ψάχνουν πληροφορίες για το κινητό τους θα διαβάζουν σε δεκάδες σελίδες, σε αυτό το θεμα, ΑΣΧΕΤΑ μηνύματα του τύπου

""θα περάσει τελωνειο το δέμα μου;, γιατί αργεί να μου ερθει το κινητο, θα πάρω επιστροφή απο το κινεζοσαητ του ανω ΧονκΚονγκ;""...κτλ κτλ

 

ΠΑΙΔΙΑ Υπάρχουν ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑ/ΠΑΡΑΔΟΣΕΙς ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΚΙΝΑ.

 

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑ, ΕΛΤΑ ΚΤΛ.

 

 

-------------------------------

Μια σύσταση λοιπον σε όσους έχουν ΡΟΥΤ το κινητό.

Δοκιμασα αυτό εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

 

Και έχω την αίσθηση πως βελτιώνει αισθητά τις Νυκτερινές φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού.

Έχω μείνει ικανοποιημενος πολυ.

 

Βέβαια έχω ΡΟΜ 7.1.1 αλλά μάλλον δουλεύει και σε Αντροιντ 6

 

 

ΔοκιμαΣΕ άλλος;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα ..έχει την 20s ..εβαλα γλώσσα ελληνικά, στο πληκτρολόγιο δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικά, φόρτιση σε μιάμιση ώρα 100%, να το βγάλω απο την πρίζα ή να το αφήσω κι άλλο; πολλές κινιεζές έχει ..να βάλω τη ρομ των παιδιών? EUI 20s μονταρισμένη με stuff from 28s LeMax2 New Rom... αυτή? αν ναι με ποια TWRP ? επίσημη, blue ή stock? LINK: New Gapps η Srock Gapps ? αρχάριος είμαι τη βοήθειά σας παιδιά..

 

Και οι δύο TWRP δουλεύουν άψογα η επίσημη 3.1.1-0 και η BlueBirnTheme που μάλλον είναι στα ελληνικά, περισσότερα στην σελ 51.

Εγώ έκανα εγκατάσταση NewGapps με Aroma custom επιλογές, άψογη με πολύ καλή μπαταρία σε μέτρια χρήση.

Απλά διάβασε και αυτά τα post: 690,695,822,825.. και καλή επυτυχία.!!!!

Link to comment
Share on other sites

----_----;;-----------

Και με τούτα και με τα αλλά ασχετα posts,

όσοι ψάχνουν πληροφορίες για το κινητό τους θα διαβάζουν σε δεκάδες σελίδες, σε αυτό το θεμα, ΑΣΧΕΤΑ μηνύματα του τύπου

""θα περάσει τελωνειο το δέμα μου;, γιατί αργεί να μου ερθει το κινητο, θα πάρω επιστροφή απο το κινεζοσαητ του ανω ΧονκΚονγκ;""...κτλ κτλ

 

ΠΑΙΔΙΑ Υπάρχουν ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑ/ΠΑΡΑΔΟΣΕΙς ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΚΙΝΑ.

 

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑ, ΕΛΤΑ ΚΤΛ.

Έχεις δίκιο αλλα μη μας αποπαίρνεις. Έχουμε και εμείς τον πονο μας

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα πληκτρολογίου ελληνικά πως γίνεται στο κινητό...μόνο κινέζικα έχει σαν επιλογή..

 

Πας play store κατέβαζεις gboard Google ή swifkey επιλέγεις ελληνικά τέλος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση.

Για θέματα αγορών, ταχυδρομείου, μεταφορικών, τελωνείου κλπ στο αντίστοιχο θέμα.

Τα επόμενα μνμ θα διαγραφούν. Ευχαριστώ για την κατανόηση.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...