Jump to content

Δεύτερη συσκευή μέχρι 80€


yozG
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατευθείαν επί του θέματος, ψάχνω για άμεση αγορά από Ελλάδα μια συσκευή dual sim με budget έως 80€ (+30€ αν πρόκειται για αγορά από κοσμοτέ/γερμανό λόγω δωροεπιταγής) η οποία θα ήταν καλό να έχει καλή αυτονομία (όσο γίνεται) και θα είναι μικρή σε διαστάσεις σαν συσκευή γενικά. Με νοιάζει επίσης να έχει ράδιο και όλες τις bands των δικτύων. Η συσκευή θα λειτουργεί ως πρώτη για ένα διάστημα και έπειτα θέλω να την κρατήσω για δεύτερη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά σε αυτά τα λεφτά δεν έχουν τρομερές διάφορες μεταξύ τους. Απλά προσπάθησε να βρεις κάτι με snapdragon επεξεργαστή και μείνε μακριά από τους mediatek.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να εχεις καποια απαιτηση σε οθονη αλλα τσεκαρε το lenovo c2 με 2800mah μπαταρια και ολες τις μπαντες. Πολυ καλη μπαταρια σε 5αρι και δεν ειναι μονο στα χαρτια. Εχει ολες τις μπαντες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να εχεις καποια απαιτηση σε οθονη αλλα τσεκαρε το lenovo c2 με 2800mah μπαταρια και ολες τις μπαντες. Πολυ καλη μπαταρια σε 5αρι και δεν ειναι μονο στα χαρτια. Εχει ολες τις μπαντες.

 

Εν έτει 2017 με 1gb ram το μόνο που θα καταφέρει είναι να σπάσει τα νεύρα του. Ειδικά με εφαρμογές του στιλ fb κ.α. που όσο περνάει ο καιρός βαραίνουν όλο και πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα πρόταση αλλά προτιμώ κάποια πιο μαζεμένη συσκευή (κάτοχος z3c). Όσον αφορά τη μνήμη, προσωπικά δεν με νοιάζει τόσο ένα νούμερο όσο το πως τη διαχειρίζεται το ίδιο το λογισμικό. Επίσης να αναφέρω πως προτιμώ να αγοράσω μόνο από Ελλάδα και να αποφύγω τη samsung, εκτός αν η κατηγορία δεν το επιτρέπει
Link to comment
Share on other sites

Σαν 2η συσκευη την προτεινα οποτε δε νομιζω να εχει προβλημα με 4-5 εφαρμογες ταυτοχρονα ενας απλος χρηστης. Εννοειται οτι για κανονικη χρηση θα αρχισει να ζοριζεται συντομα και ειδικα με κακογραμμενες εφαρμογες στυλ fb. Εξαλλου απο ελλαδα με 80 ευρω και καλη μπαταρια το να θες 2gb ram ειναι λιγο ματαιο.

 

Πολυ μαζεμενο αλλα παλι 5αρι με 2 γβ ραμ, και σχετικα λεπτο με πιο μοντερνα σχεδιαση, με καλη μπαταρια οπως το λενοβο, με χειροτερη καμερα απο την πολυ καλη φωτογραφικη του λενοβο και την 800mhz σε 4g ειναι το coolpad porto s.

Υπαρχει για να το δοκιμασεις στο χερι σου σε cosmote public kotsovolo.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Σαν 2η συσκευη την προτεινα οποτε δε νομιζω να εχει προβλημα με 4-5 εφαρμογες ταυτοχρονα ενας απλος χρηστης. Εννοειται οτι για κανονικη χρηση θα αρχισει να ζοριζεται συντομα και ειδικα με κακογραμμενες εφαρμογες στυλ fb. Εξαλλου απο ελλαδα με 80 ευρω και καλη μπαταρια το να θες 2gb ram ειναι λιγο ματαιο.

 

Πολυ μαζεμενο αλλα παλι 5αρι με 2 γβ ραμ, και σχετικα λεπτο με πιο μοντερνα σχεδιαση, με καλη μπαταρια οπως το λενοβο, με χειροτερη καμερα απο την πολυ καλη φωτογραφικη του λενοβο και την 800mhz σε 4g ειναι το coolpad porto s.

Υπαρχει για να το δοκιμασεις στο χερι σου σε cosmote public kotsovolo.

 

Ναι, τα κοιτάω λίγο σήμερα όλα σε αυτό το budget και βρίσκω ενδιαφέροντα τα lenovo c2, coolpad porto s αλλά και το lg spirit 4g που υπάρχει σε πολύ καλή τιμή στο γερμανό και είναι και σε καλές διαστάσεις. Άν κάποιος είχε ή έχει κάποια απο τις συσκευές και μπορεί να πει ότι είναι ευχαριστημένος ή όχι καλό θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα κοιτάω λίγο σήμερα όλα σε αυτό το budget και βρίσκω ενδιαφέροντα τα lenovo c2, coolpad porto s αλλά και το lg spirit 4g που υπάρχει σε πολύ καλή τιμή στο γερμανό και είναι και σε καλές διαστάσεις. Άν κάποιος είχε ή έχει κάποια απο τις συσκευές και μπορεί να πει ότι είναι ευχαριστημένος ή όχι καλό θα ήταν.

To spirit το ειδα και εγω το πρωι αλλα είναι μη διαθέσιμο. Χωρις αυτό να σημαίνει οτι σε κάποιο τοπικο καταστημα δε θα βρεις κανα ξεχασμενο κομματι στην αποθηκη.

Link to comment
Share on other sites

To spirit το ειδα και εγω το πρωι αλλα είναι μη διαθέσιμο. Χωρις αυτό να σημαίνει οτι σε κάποιο τοπικο καταστημα δε θα βρεις κανα ξεχασμενο κομματι στην αποθηκη.

 

Υπάρχει λέει σε άσπρο αλλά με προβληματίζει ότι διαβάζω για προβλήματα με gps και γενικά μετά από τρεις μήνες κολλήματα. Σκέφτομαι εν τέλη λόγω budget μήπως είναι καλύτερα να πάρω κάτι το οποίο να είναι 100% λειτουργικό και ας είναι και μεγάλο. Μήπως συμφέρει καλύτερα κάτι τέτοιο: http://www.5050.gr/product_info.php?products_id=43347&ref=bestprice.gr ?

Link to comment
Share on other sites

Σαν δεύτερη συσκευή μου έχει ξεμείνει το Doogee x5 pro, από το οποίο δεν έχω κανένα παράπονο και δουλεύει άψογα με μοναδικό μειονέκτημα τη μικρή μπαταρία.

Mπορείς να κοιτάξεις και το Doogee x6 pro, το οποίο έχει επίσης αξιοπρεπέστατα χαρακτηριστικά και 3000 mah μπαταρία. Στα λεφτά του πιστεύω είναι πολύ καλό vfm όπως και το x5 max pro που με πρόλαβες και το ανέφερες, με 4000 mah και σαφώς ανώτερη αυτονομία.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, είναι όλες χρήσιμες, μήπως τυχαίνει να ξέρει κανείς για αυτό http://safesales.gr/product_info.php?products_id=1659 ? Μου φαίνεται καλή περίπτωση με stock android
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, είναι όλες χρήσιμες, μήπως τυχαίνει να ξέρει κανείς για αυτό http://safesales.gr/product_info.php?products_id=1659 ? Μου φαίνεται καλή περίπτωση με stock android

 

Για την umi στο παρελθόν έχουν ακουστεί τα χειρότερα για την ποιότητα των συσκευών της, τώρα αν έχει αλλάξει κάτι, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...