Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό τελικά. Δεν έχει κάνει κανένα κόλλημα, το έχω στα ελληνικά και εγώ που έχω τις επαφές όλες γραμμένες στα αγγλικά τις εμφανίζει κανονικότατα...

Η μπαταρία όμως είναι μικρή...

Δηλαδή όταν η επαφή είναι αγγλικά και σε πάρουν τηλέφωνο δείχνει το όνομα που έχεις γράψει, ενώ αν την ίδια επαφή την αλλάξεις και την κανείς ελληνικά δείχνει μόνο το νούμερο?

Όταν λες οτι η μπαταρία είναι μικρή, μπορείς να μας δώσεις νούμερα?

Κάποιο screenshot απο την κατανάλωση?

Απο οτι καταλαβα δεν έχεις αλλάξει την RΟΜ, σωστά?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους το πηρα τελικα απο geekbuying το στελνουν με ολλανδικο ταχυδρομειο θα γλυτωσω τελικα το τελωνειο η οχι γνωριζει καποιος φιλος να απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν η επαφή είναι αγγλικά και σε πάρουν τηλέφωνο δείχνει το όνομα που έχεις γράψει, ενώ αν την ίδια επαφή την αλλάξεις και την κανείς ελληνικά δείχνει μόνο το νούμερο?

Όταν λες οτι η μπαταρία είναι μικρή, μπορείς να μας δώσεις νούμερα?

Κάποιο screenshot απο την κατανάλωση?

Απο οτι καταλαβα δεν έχεις αλλάξει την RΟΜ, σωστά?

 

Το πάθαινα και παλιότερα με κινέζικα κινητά. Οπότε εδώ και χρόνια γράφω όλες τις επαφές μου στα αγγλικά και μεταφέρονται όλες κανονικά και εμφανίζονται κανονικά...

Η μπαταρία με χρήση GPS χάρτες κλπ δεν την έβγαλε μία μέρα.. Φορτισα λίγο και στο αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

Το πάθαινα και παλιότερα με κινέζικα κινητά. Οπότε εδώ και χρόνια γράφω όλες τις επαφές μου στα αγγλικά και μεταφέρονται όλες κανονικά και εμφανίζονται κανονικά...

Η μπαταρία με χρήση GPS χάρτες κλπ δεν την έβγαλε μία μέρα.. Φορτισα λίγο και στο αμάξι...

 

Αν έχουμε σαν βασική γλώσσα την αγγλική και τις επαφές μας κανονικά στα ελληνικά,οι αναπάντητες κλήσεις φαίνονται σαν ονόματα ή σαν νούμερα;Το έχει δοκιμάσει κανείς;Δεν το έχω το κινητό και θέλω να το παραγγείλω αλλά με απασχολεί το θέμα των αναπάντητων...

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω μάθω και εγώ.

Επιπλέον αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει να βάλει +30 μπροστά απο κάποιο νούμερο, μήπως έτσι δουλεύει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το πηρα τελικα απο geekbuying το στελνουν με ολλανδικο ταχυδρομειο θα γλυτωσω τελικα το τελωνειο η οχι γνωριζει καποιος φιλος να απαντησει?

Πολύ φοβάμαι ότι ΔΕΝ θα το γλυτώσεις! Το geek δεν έχει τρόπο αποφυγής τελωνείου όπως το gear & banggood.

PS εκτός αν το πήρες από ευρωπαϊκή αποθήκη

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το πηρα τελικα απο geekbuying το στελνουν με ολλανδικο ταχυδρομειο θα γλυτωσω τελικα το τελωνειο η οχι γνωριζει καποιος φιλος να απαντησει?
101 ευρώ από Γερμανική αποθήκη και ιταλική, γιατί επέλεξες να το αγοράσεις από Κίνα? καμιά φορά βλέπουμε το δέντρο και όχι το δάσος.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα η eui που φορουσε το κινητο σαν ρομ μου αρεσε,αυτο που δεν τρωγοταν με τιποτα ηταν αυτό το μπερδεμα με τις κλησεις που δεν εμφανζοταν το ονομα και (λιγοτερο) η ελειπη μεταφραση στα Ελληνικα!

Η AOSP λυνει τα παραπανω προβλημτα και εχεις κξαι καλυτερη αυτονομια αλλα χανεις την εγγραφη βιντεο σε slow motion!

Επισης είναι και πολύ υπερβολικα θα ελεγα λιτη(μεχρι αηδιας!).

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα η eui που φορουσε το κινητο σαν ρομ μου αρεσε,αυτο που δεν τρωγοταν με τιποτα ηταν αυτό το μπερδεμα με τις κλησεις που δεν εμφανζοταν το ονομα και (λιγοτερο) η ελειπη μεταφραση στα Ελληνικα!

Η AOSP λυνει τα παραπανω προβλημτα και εχεις κξαι καλυτερη αυτονομια αλλα χανεις την εγγραφη βιντεο σε slow motion!

Επισης είναι και πολύ υπερβολικα θα ελεγα λιτη(μεχρι αηδιας!).

Μόλις βοήθησα ένα φίλο από εδώ μέσα με team και περάσαμε την AOSP v229 Kangburra, νομίζω πως η παρόν είναι η καλύτερη σε ότι έχει να κάνει με 100% ελληνικά, αύριο θα ανεβάσω εδώ και την Rom και οδηγούς εγκατάστασης pc επίσης open gaaps για την συγκεκριμένη Rom, και αναμένουμε πιστεύω σύντομα την nougat Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ακριβώς μήνα απο την αποστολή (eu express gearbest) χωρίς θήκη

 

Απο ότι κατάλαβα δε παίζει double tap to wake, τουλάχιστον υπάρχει τρόπος να ζωντανεύει όταν ανοίγεις flip case (απλή απο aliexpress)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βοήθησα ένα φίλο από εδώ μέσα με team και περάσαμε την AOSP v229 Kangburra, νομίζω πως η παρόν είναι η καλύτερη σε ότι έχει να κάνει με 100% ελληνικά, αύριο θα ανεβάσω εδώ και την Rom και οδηγούς εγκατάστασης pc επίσης open gaaps για την συγκεκριμένη Rom, και αναμένουμε πιστεύω σύντομα την nougat

 

Mπραβο Nick που βοηθας εμας τους συμφορουμιτες!

Γιατι περασατε όμως την v229 και όχι την τελευταια v254 ,παιζει τιποτα bug στην v254 που δεν προσεξα?

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο Nick που βοηθας εμας τους συμφορουμιτες!

Γιατι περασατε όμως την v229 και όχι την τελευταια v254 ,παιζει τιποτα bug στην v254 που δεν προσεξα?

Δεν έχει bug αλλά στο πρώτο flash νομίζω πως είναι καλύτερη αφού βέβαια κάνουμε εκκαθάριση Dalvik cashe, data, cashe

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει bug αλλά στο πρώτο flash νομίζω πως είναι καλύτερη αφού βέβαια κάνουμε εκκαθάριση Dalvik cashe, data, cashe

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην v229 λειτουργει το Wifi hotspot?

Link to comment
Share on other sites

Στην v229 λειτουργει το Wifi hotspot?
Δεν μένω στην 229, περνάω στο καπάκι την v254
Link to comment
Share on other sites

Κανεις wipes η την περνας από π[ανω με dirty?
Πάντα με φουλ εκκαθάριση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω μάθω και εγώ.

Επιπλέον αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει να βάλει +30 μπροστά απο κάποιο νούμερο, μήπως έτσι δουλεύει.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι Σερβία με το τηλεφωνακι μου και οι κλήσεις όλες είναι σωστές. Έχω το τηλέφωνο στα ελληνικά και τις κλήσεις στα αγγλικά. Οι εισερχόμενες βγαίνουν με +30 και δουλεύει άψογα. Επίσης από τις 7:30 το πρωί, με λίγα τηλέφωνα και μερικό Internet αυτή την ώρα 10 :00 η μπαταρία είναι στο 80%.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποια επαφη στα ελληνικα να δεις αν την βγαζει σωστα;

Ετσι θα καταλσβω αν ειναι θεμα του +30 ή των ελληνικων στις επαφες.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε η θηκη από ali(42 μερες!)https://www.aliexpress.com/item/for-leeco-letv-le-2-pro-x620-case-Soft-Slim-Tpu-Back-cover-case-Le2-x520/32750649656.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.lF8wmj !

Εφαρμογή αψογη και σφιχτη σαν hard case λογο χρησης σκληρης σιλικόνης με τα κουμπακια και τις τρυπες ακριβος εκει που πρεπει,λεπτη στυλ slim armor που ακομη και με το tempered glass αφηνει λιγο χειλος για την προστασια της οθονης και προστασια της καμερας.

Την προτείνω ανεπιφύλαχτα.

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα μάθουμε τί γίνεται αν κάποιο δε δοκιμάσει! Χαχαχα.... κλαψ!

Το έστειλαν τελικά εδώ και 2 μέρες μέσω Ολλανδίας άμα κατάλαβα σωστά! Θα σας κρατώ ενήμερους αν κάτι αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 5 ημέρες.

Δείχνει να έχει πρόβλημα με την μπαταρία.

Μια φορά ενώ το έκλεισα το βράδυ , με περίπου 25% μπαταρία,

την άλλη μέρα το απόγευμα το βρήκα άδειο απο μπαταρία σε σημείο να θέλει 2-3 λεπτά στον φορτιστή για να ανοίξει .

Θεωρησα οτι (επειδή τό είχα σφίξει στο κουτί του) πατήθηκε και έμεινε πατημένο το κουμπί ενεργοποίησης και για αυτό άδειασε η μπαταρία.

Εχθές το βράδυ όμως το αφησα ανοιχτό, στο 50% περίπου και σήμερα το βρήκα στο 17%.

 

Υπόψη οτι τις άλλες ημέρες δεν καταλαβα διαφορά.

Οι εφαρμογές που έχω

είναι εγκατεστημένες και σε άλλο τηλέφωνο και θεωρω οτι άφου δεν έχει πρόβλημα το άλλο τηλέφωνο δεν έπρεπε να έχει και αυτό.

Έχω την rom EUI 5.9.026.

Καμιά πρόταση τι να κανω πριν να ψάξω για νέα μπαταρία?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 5 ημέρες.

Δείχνει να έχει πρόβλημα με την μπαταρία.

Μια φορά ενώ το έκλεισα το βράδυ , με περίπου 25% μπαταρία,

την άλλη μέρα το απόγευμα το βρήκα άδειο απο μπαταρία σε σημείο να θέλει 2-3 λεπτά στον φορτιστή για να ανοίξει .

Θεωρησα οτι (επειδή τό είχα σφίξει στο κουτί του) πατήθηκε και έμεινε πατημένο το κουμπί ενεργοποίησης και για αυτό άδειασε η μπαταρία.

Εχθές το βράδυ όμως το αφησα ανοιχτό, στο 50% περίπου και σήμερα το βρήκα στο 17%.

 

Υπόψη οτι τις άλλες ημέρες δεν καταλαβα διαφορά.

Οι εφαρμογές που έχω

είναι εγκατεστημένες και σε άλλο τηλέφωνο και θεωρω οτι άφου δεν έχει πρόβλημα το άλλο τηλέφωνο δεν έπρεπε να έχει και αυτό.

Έχω την rom EUI 5.9.026.

Καμιά πρόταση τι να κανω πριν να ψάξω για νέα μπαταρία?

Εαν πέρασες τη ROM πολύ πρόσφατα η κατανάλωση της μπαταρίας θα σταθεροποιηθεί σε δυο ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εαν πέρασες τη ROM πολύ πρόσφατα η κατανάλωση της μπαταρίας θα σταθεροποιηθεί σε δυο ημέρες.

Με αυτή ήρθε από το μαγαζί που το αγόρασα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...