Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την Aosip ξέρουμε κάτι πότε θα βγει 9.0;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Μόλις βγουν τα patches Νοεμβρίου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Οι custom rom που έχετε δοκιμάσει είτε oreo είτε pie έχουν την ίδια ποιότητα στις φωτογραφίες με τη miui;
Link to comment
Share on other sites

Τι έγιναν οι ρυθμίσεις για

τον χρόνο που το wi-fi παραμένει ανοιχτό Όταν κλείνει η οθόνη στην τελευταία αναβάθμιση MIUI 10.0.2.0 εξαφανίστηκαν, έχουν μετακομίσει κάπου αλλού? Μήπως ξέρει κανείς

Link to comment
Share on other sites

​Δεν ξέρω τι λέτε (και θα το γράψω παντού) έκανα update και άλλαξε το εικονίδιο της μπαταρίας .... χαααααααααααααμοοοοοοοοοοοος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Λίνκ για OTA update της 10.0.3;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πριν ένα μήνα αγόρασα ακουστικά bluetooth(turbo x) από το πλαίσιο. Κι ενώ λειτουργούσαν μια χαρά, προχθές πάω να τα συνδέσω και ακούγεται ένα περίεργο βουητό. Τα επέστρεψα στο πλαίσιο και πήρα ξανά τα ίδια. Τα συνδέω με το κινητό και μου παρουσιάζεται πάλι το ίδίο πρόβλημα. Λέω δε μπορεί δεύτερη φορά ελαττωματικά.. Τα συνδέω με άλλο κινητό και λειτουργούν μια χαρά.. Τι μπορεί να φταίει στο κινητό μου? Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πριν ένα μήνα αγόρασα ακουστικά bluetooth(turbo x) από το πλαίσιο. Κι ενώ λειτουργούσαν μια χαρά, προχθές πάω να τα συνδέσω και ακούγεται ένα περίεργο βουητό. Τα επέστρεψα στο πλαίσιο και πήρα ξανά τα ίδια. Τα συνδέω με το κινητό και μου παρουσιάζεται πάλι το ίδίο πρόβλημα. Λέω δε μπορεί δεύτερη φορά ελαττωματικά.. Τα συνδέω με άλλο κινητό και λειτουργούν μια χαρά.. Τι μπορεί να φταίει στο κινητό μου? Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις?
Μην ξανά αγοράσεις το οτιδήποτε που γράφει τουβλο Χ.το βουητό ακούγεται συνέχεια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μην ξανά αγοράσεις το οτιδήποτε που γράφει τουβλο Χ.το βουητό ακούγεται συνέχεια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γραφει οτι δοκιμαστικε σε αλλη συσκευη και δεν εχει θεμα....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γραφει οτι δοκιμαστικε σε αλλη συσκευη και δεν εχει θεμα....:rolleyes:

 

Ακριβώς αυτό.. Το ακουστικό δεν έχει κανένα πρόβλημα τελικά. Απλά και στο πλαίσιο δεν ήθελαν και πολύ για να τους πείσω ότι έχει πρόβλημα το πρώτο καθώς το δοκιμάσαμε στο κινητό μου. Το συγκεκριμένο με βόλευε πολύ γιατί ήταν "ψείρα" και δεν είχε καποια άλλα εταιρεία κάτι ανάλογο. Το θέμα όμως είναι ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη συμβατότητα με το νοτε 5. Τέλος πάντων θα πάω να το επιστρέψω πάλι σήμερα ελπίζοντας να το δεχτούν πάλι πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Γραφει οτι δοκιμαστικε σε αλλη συσκευη και δεν εχει θεμα....:rolleyes:

Ακριβώς αυτό.. Το ακουστικό δεν έχει κανένα πρόβλημα τελικά. Απλά και στο πλαίσιο δεν ήθελαν και πολύ για να τους πείσω ότι έχει πρόβλημα το πρώτο καθώς το δοκιμάσαμε στο κινητό μου. Το συγκεκριμένο με βόλευε πολύ γιατί ήταν "ψείρα" και δεν είχε καποια άλλα εταιρεία κάτι ανάλογο. Το θέμα όμως είναι ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη συμβατότητα με το νοτε 5. Τέλος πάντων θα πάω να το επιστρέψω πάλι σήμερα ελπίζοντας να το δεχτούν πάλι πίσω..

Και εγώ έχω ένα Plantonics, πέντε χρόνια πλας, και είναι η πρώτη φορά που ακούω μονίμως έναν ήχο σαν παράσιτο όταν είναι ανοικτό για συνομιλία... :confused:

(το εχω χρησιμοποιήσει σε πολλά κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έβαλες την spooky?σήμερα βγήκε αυτή

Πάντως έχω πρόβλημα με την Q

Πρέπει να βάλω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις στο apn,για 4g,πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Και εγώ έβαλα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις στο apn για 4g σε Vodafone Ιταλίας, ενώ για τη κάρτα κοσμοτέ που έχω και λειτουργεί με Roaming δε χρειάστηκε να κάνω τιποτα

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβαλα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις στο apn για 4g σε Vodafone Ιταλίας, ενώ για τη κάρτα κοσμοτέ που έχω και λειτουργεί με Roaming δε χρειάστηκε να κάνω τιποτα

Κι η Q υποτίθεται ότι είναι με roaming

Αλλά τίποτα

Πήγαινε στο apn type να δεις κάτι παράξενα που έχει

https://ibb.co/fpMiNf

Εγώ τα έσβησα βέβαια και άφησα default,supl μόνο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι η Q υποτίθεται ότι είναι με roaming

Αλλά τίποτα

Πήγαινε στο apn type να δεις κάτι παράξενα που έχει

https://ibb.co/fpMiNf

Εγώ τα έσβησα βέβαια και άφησα default,supl μόνο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Και εμένα κάτι τέτοια μου είχε αλλά αφού πέρασα το apn όλα μια χαρά.

Πάντως από χθες που τη πέρασα και έκανα μια πλήρη χρήση με όλα τα σεταπ και δοκιμές gcam μου φαίνεται πολύ αξιόλογη και ταχύτητα όπως πρέπει. Ήμουν σε havoc πιο πριν και ένιωθα ότι δεν είναι σβέλτη, και τώρα η εμπειρία χρήσης είναι πολύ ευχάριστη. Ελπίζω να μην προκύψει κανα χοντρό κουσούρι μόνο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει καποιος να με βοηθησει πως να περασω στο remote control του κινητου ενα samsung music player? ειναι στην ουσια ενα Micro hi-fi με cd, radio mp3 κλπ (https://www.skroutz.gr/s/1681343/Samsung-MM-E320.html) Δεν εχει τετοια κατηγορία δυστυχώς και δεν ξερω να τι να το περάσω (dvd player?)

 

Και επισης περα απο τηλεοράσεις δεν παιζει να βρίσκει τους άγνωστους αποκωδικοποιητές ε? πχ μαρκα NECO. (oxi Nec)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει καποιος να με βοηθησει πως να περασω στο remote control του κινητου ενα samsung music player? ειναι στην ουσια ενα Micro hi-fi με cd, radio mp3 κλπ (https://www.skroutz.gr/s/1681343/Samsung-MM-E320.html) Δεν εχει τετοια κατηγορία δυστυχώς και δεν ξερω να τι να το περάσω (dvd player?)

 

Και επισης περα απο τηλεοράσεις δεν παιζει να βρίσκει τους άγνωστους αποκωδικοποιητές ε? πχ μαρκα NECO. (oxi Nec)

 

να υποθέσω δεν θες να βάλεις εφαρμογή που υποστηρίζει άπειρες συσκυές ή δεν ξέρεις ότι υπάρχουν τέτοιες στο Play store ;

όπως sure / anymote και άλλες που έχουν και κάποια σοβαρή βάση με συσκευές

 

αλλιώς τι να πω ψάχνεις και δοκιμάζεις αυτές που έχει μέσα μπας και λειτουργήσει με κάποια

το ότι υπάρχει μέσα στο κινητό μια εφαρμογή δεν σημαίνει ότι κάνει και τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω δεν θες να βάλεις εφαρμογή που υποστηρίζει άπειρες συσκυές ή δεν ξέρεις ότι υπάρχουν τέτοιες στο Play store ;

όπως sure / anymote και άλλες που έχουν και κάποια σοβαρή βάση με συσκευές

 

αλλιώς τι να πω ψάχνεις και δοκιμάζεις αυτές που έχει μέσα μπας και λειτουργήσει με κάποια

το ότι υπάρχει μέσα στο κινητό μια εφαρμογή δεν σημαίνει ότι κάνει και τα πάντα

 

Nαι οντως καταλαβαινω τι λες, δοκιμασα το irplus χωρις τυχη, θα δω και τα app που προτείνεις, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...SOS ρε... :worry:

 

Ενώ στην αρχική οθόνη μου δείχνει την σωστή ώρα, στην οθόνη κλειδώματος μου δείχνει 3,5 ώρες μετά(!!!!):wacko:

Και όσο κι αν ψάχνω στις ρυθμίσεις, δε μπορώ να βρω τπτ.

 

Αny suggestions;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...SOS ρε... :worry:

 

Ενώ στην αρχική οθόνη μου δείχνει την σωστή ώρα, στην οθόνη κλειδώματος μου δείχνει 3,5 ώρες μετά(!!!!):wacko:

Και όσο κι αν ψάχνω στις ρυθμίσεις, δε μπορώ να βρω τπτ.

 

Αny suggestions;

Ποιο theme εχεις?Ποια rom?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποιο theme εχεις?Ποια rom?

Επανεκκίνηση και εισαι ok

 

 

Λοιπόν.....το είχα κάνει τρεις επανεκκινήσεις και τίποτα!!

Το έκλεισα, το άφησα κλειστό για ένα τεταρτάκι, το ξανάνοιξα...και ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ. :):happy:

 

Αδέρφια σας ευχαριστώ πάντως για το άμεσο της απάντησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...