Jump to content

bb priv ή κάτι άλλο?


mutsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα πέρσι το Alcatel Flash Plus 2, το οποίο δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα απλά θέλω να το αλλάξω.

Έχει το priv στο eglobalcentral με 280 περίπου και δεν ξέρω αν αξίζει να το πάρω. Θέλω κινητό με 2k οθόνη και το priv είναι ήδη πολύ ψιλά σε σχέση με αυτό που έχω στο μυαλό μου καθώς κάθε χρόνο αλλάζω συσκευή και δε θέλω να μπαίνω σε διαδικασίες αγοραπολησιών μεταχειρισμένων. Αυτή τη στιγμή είμαι μεταξύ του priv από έξω και το moto x play από σκρουτζ στα 230. Αξίζει η διαφορά για το priv? Μήπως πλέον δεν αξίζει κανένα από τα 2 και να πάω σε κάτι πιο καινούριο? Φωτογραφίες δε με ενδιαφέρουν πολύ. Βασικά για σερφάρισμα και e-mail χρειάζομαι το τηλέφωνο και καμιά φορά mortal combat το οποίο σε αυτό που έχω τώρα παίζει πολύ καλά, πολύ καλύτερα από ότι στο galaxy tab 10.1 2016 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το leeco le max 2 https://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

Πολύ καλύτερο κινητό στα ίδια περίπου λεφτά.

 

Επειδη το ειχα το moto x style, απο αποψη οθονης, ηχου (παθαινεις πλακα), ποιοτητα κατασκευης και καμερας δεν παιζει να ειναι καλυτερο. Σε συνδιασμο με τις χειρονομιες της motorola και το ελαφρυ του λειτουργικο ειναι εξαιρετικο κινητο. Στον επεξεργαστη σιγουρα χανει αλλα οχι οσο νομιζει ο κοσμος. Δεν εχει καθολου throttling. Οποτε ενας 808 χωρις throttling ειναι ενας πολυ καλος soc

 

Μεγαλου του αρνητικο για μενα και ο λογος που το εστειλα ηταν η αυτονομια του που δεν εβγαζε πανω απο 4 ωρες sot. Το καλυπτει βεβαια εν μερη με την εξαιρετικα γρηγορη φορτιση που εχει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειχα το moto x style, απο αποψη οθονης, ηχου (παθαινεις πλακα), ποιοτητα κατασκευης και καμερας δεν παιζει να ειναι καλυτερο. Σε συνδιασμο με τις χειρονομιες της motorola και το ελαφρυ του λειτουργικο ειναι εξαιρετικο κινητο. Στον επεξεργαστη σιγουρα χανει αλλα οχι οσο νομιζει ο κοσμος. Δεν εχει καθολου throttling. Οποτε ενας 808 χωρις throttling ειναι ενας πολυ καλος soc

 

Μεγαλου του αρνητικο για μενα και ο λογος που το εστειλα ηταν η αυτονομια του που δεν εβγαζε πανω απο 4 ωρες sot. Το καλυπτει βεβαια εν μερη με την εξαιρετικα γρηγορη φορτιση που εχει.

 

Το le max 2 μπορεί να μην πέρασε από τα χέρια μου αλλά είχα βρεθεί ένα βήμα πριν το πάρω. Με βάση ότι είχα διαβάσει στο αντίστοιχο θέμα του, για οθόνη, κάμερα, ποιότητα κατασκευής βρίσκεται στο ίδιο επίπεδο με τις περισσότερες περσινές ναυαρχίδες. Στον ήχο (ειδικά με τα cdla ακουστικά της leeco) ρεζιλεύει αρκετές από αυτες. Στο software το eui δεν είναι κι ότι καλύτερο αλλά (να 'νε καλά ο crisbal) λύσεις υπάρχουν και μάλιστα χωρίς root. Στο soc τώρα ο 820 είναι σαφώς καλύτερος από τον 808. Ο λόγος που τελικά προτίμησα το zuk z2 είναι η διαφορά στην μπαταρία και στην τιμή.

Edited by _Alexandros37
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πιστεψω οτι ξεπερνα το moto x style. Εχει ισως την καλυτερη lcd οθονη και ηχο απο κινητα που εχω πιασει (τα οποια δεν ειναι και λιγα ;) ). Ειδικα στον ηχο δεν το πιστευεις οτι κρατας κινητο.

 

Ισως ειναι καλο το le max 2 αλλα δεν παιζει να το φτανει, ποσο μαλλον να ξεπερνα την ποιοτητα ενος απο των πιο ποιοτικων συσκευων που χουν κυκλοφορησει. Δεν ειναι απλα ενα flagship. Ειναι ενα ποιοτικο flagship. ;) Σκεψου ηταν απο τα ελαχιστα που ειχαν ψυχτρα στον 808 που εξαφανιζε το throttling

 

Ο μοναδικος λογος που εδωσα το moto x style ειναι οτι εχει μικρη αυτονομια. :(

 

Υ.Γ. Καλα ειδικα η καμερα για κανενα λογο. Εδω το περνανε αλλα κινεζικα... θα φτανει flagship? Μαλλον υπερενθουσιασμενοι χρηστες με το κινητο πρεπει να τα γραψαν ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πιστεψω οτι ξεπερνα το moto x style. Εχει ισως την καλυτερη lcd οθονη και ηχο απο κινητα που εχω πιασει (τα οποια δεν ειναι και λιγα ;) ). Ειδικα στον ηχο δεν το πιστευεις οτι κρατας κινητο.

 

Ισως ειναι καλο το le max 2 αλλα δεν παιζει να το φτανει, ποσο μαλλον να ξεπερνα την ποιοτητα ενος απο των πιο ποιοτικων συσκευων που χουν κυκλοφορησει. Δεν ειναι απλα ενα flagship. Ειναι ενα ποιοτικο flagship. ;) Σκεψου ηταν απο τα ελαχιστα που ειχαν ψυχτρα στον 808 που εξαφανιζε το throttling

 

Ο μοναδικος λογος που εδωσα το moto x style ειναι οτι εχει μικρη αυτονομια. :(

 

Υ.Γ. Καλα ειδικα η καμερα για κανενα λογο. Εδω το περνανε αλλα κινεζικα... θα φτανει flagship? Μαλλον υπερενθουσιασμενοι χρηστες με το κινητο πρεπει να τα γραψαν ;)

 

Μπορεί, δεν αποκλείεται. Ίσως να μας διαφωτίσει κάποιος που το έχει. (mol για σ'ένα μιλάω :p )

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με καλύπτει το λε μαχ 2. Έχει ολα οσα θελω(πλην fm, μικρο το κακο, με 128gb μπορω να φορτωσω απειρα mp3)

Η καμερα για μενα είναι αριστη(δεν εχω καμια απολυτως απαιτηση-δε βγαζω φωτο, ζητημα να βγαλω 20 καλες το χρονο)

Μπαταρια λιγο πασχει, ομως ειναι στο μεσο ορο των ναυαρχιδων. Παιζει καπου 4-5 ωρες

 

 

Ηχος πολυ καλος απο ακουστικα. Δε το περιμενα!!!

Ηχειο έχει 1 αλλα κανει καλη δουλεια.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Το lemax το σκέφτηκα αλλά μου φαίνεται ότι ακούω γκρίνιες για φλασάρισμα, για άλλες ρομ, να μην το προτιμάμε άμα δε θέλουμε να το πειράξουμε πολύ.... Δεν ξέρω εδώ τα διαβάζω και είμαι λίγο διστακτικός επειδή δεν έχω όρεξη να κάθομαι να ασχολούμαι με τέτοια. Δε λέω όχι και για το le max, απλά ρωτάω. Από τα 3 προτιμώ το priv επειδή μου αρέσει πολύ αν όμως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά από τα άλλα 2 πάω στο motorola ή το le max άνετα. Για το LG x mach τι λέτε? Έχει βγάλει bootloop ή retention?
Link to comment
Share on other sites

Το lemax το σκέφτηκα αλλά μου φαίνεται ότι ακούω γκρίνιες για φλασάρισμα, για άλλες ρομ, να μην το προτιμάμε άμα δε θέλουμε να το πειράξουμε πολύ.... Δεν ξέρω εδώ τα διαβάζω και είμαι λίγο διστακτικός επειδή δεν έχω όρεξη να κάθομαι να ασχολούμαι με τέτοια. Δε λέω όχι και για το le max, απλά ρωτάω. Από τα 3 προτιμώ το priv επειδή μου αρέσει πολύ αν όμως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά από τα άλλα 2 πάω στο motorola ή το le max άνετα. Για το LG x mach τι λέτε? Έχει βγάλει bootloop ή retention?

 

Φιλε μου εισαι σιγουρος για το priv?Μιλαμε για το blackberry priv?

Ενα εχω να σου πω οτι εγω που ειμαι κολλημενος με τα blackberry δεν θα επαιρνα το priv. Ο μηχανισμος του πληκτρολογιου δεν ειναι απο τους πιο ποιοτικα κατασκευασμενους της blackberry.

Αν τελικα προτιμησεις priv παρε κανα μεταχειρισμενο...

Link to comment
Share on other sites

Το lemax το σκέφτηκα αλλά μου φαίνεται ότι ακούω γκρίνιες για φλασάρισμα, για άλλες ρομ, να μην το προτιμάμε άμα δε θέλουμε να το πειράξουμε πολύ.... Δεν ξέρω εδώ τα διαβάζω και είμαι λίγο διστακτικός επειδή δεν έχω όρεξη να κάθομαι να ασχολούμαι με τέτοια. Δε λέω όχι και για το le max, απλά ρωτάω. Από τα 3 προτιμώ το priv επειδή μου αρέσει πολύ αν όμως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά από τα άλλα 2 πάω στο motorola ή το le max άνετα. Για το LG x mach τι λέτε? Έχει βγάλει bootloop ή retention?

Μια φορα φλασαρεις την tele το λε μαχ 2 και εισαι οκ. Δε χρειάζεται να το πειραξεις ξανα. Μιλαμε για 5 λεπτα δουλειά

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά θα πάρω το Motorola, λέω να αποφύγω τη αναμονή και του κινδύνους των τελωνείων και γενικά μου φαίνεται αρκετά καλή συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η κάπως μικρή αυτονομία δεν θα το μετανιώσεις. Από τα καλύτερα που χω δουλέψει. Κινητό με "προσωπικότητα" :)

 

Στα γρήγορα όμως να σου πω οτι δεν έχει δαχτυλικο (ανάβει η οθόνη με το που πλησιάσει το χέρι σου ή το σηκώσεις από το τραπέζι) και αντί για led αναβοσβηνει περιοδικά η οθόνη τα πρώτα λεπτά. Προσωπικά δεν με ενοχλούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...