Jump to content

Fax applications


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού γράφω στο προηγούμενο post πως να το εγκαταστήσεις. Μετά εμφανίζεται σαν εκτυπωτής στο οποίο απλά τυπώνεις από το πρόγραμμα που θέλεις. Αν δηλαδή θέλεις να στείλεις με fax ένα έγγραφο Word π.χ. ανοίγεις το αρχείο και τυπώνεις σ'αυτό τον εκτυπωτή.
Link to comment
Share on other sites

Kai εμενα γιατι σταματαει να το κανει;....ισως γιατι δεν εχω τα γνησια XP;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pedes exo provlima kai xriazome ena xeri voithias apo kapion sas!!!

exo to MightyFax kai molis pao na stilo ena fax mou vgazi afto to parathiro....ti ine afto kseri kanis?????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalhspera sto forum.

Re paidia exo kati apories sxetika me thn leitourgia tou fax meso Pc kai an mporousate na mou apantisete kapoies erotiseis tha sas hmoun eygnomon.

Basika thelo na rotiso mporei kapoios me ena pc me windows xp kai me ena aplo esoteriko modem meso kapoiou programmatos , opos ayta pou anaferthisan prin ( VentaFax , MightyFax ) na labei kai na steilei fax ?

Kai an nai , otan prokeitai na labei , prepei to modem na einai anoixto ??

Diladi an mou steiloune emena ena fax , thn ora pou mou to stelnoune prepei na exo syndesh?

An mporei kapoios as mou apanthsei .

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις το fax των windows και πρέπει να ρυθμίσεις το modem να απαντάει στις εισερχόμενες κλήσεις (υπάρχει τέτοια ρύθμιση μέσα στο πρόγραμμα).
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα λάθος μάλλον. Ένα πρόγραμμα για fax θα βάλεις. Είτε αυτό που έχουν τα windows (λογικά θα το έχουν και τα home, αφού οι διαφορές τους με τα pro είναι πολύ λίγες), είτε κάποιο από τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέχρι τώρα δεν το έχω πολυψάξει το θέμα του fax (μια φορά έστειλα με επιτυχία αλλά δεν έχω δοκιμάσει να λάβω),έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την λήψη κυρίως.Υπάρχει τρόπος να το ορίσω να απαντά το modem όταν υπάρχει εισερχόμενο fax να απαντά μόνο του;Ξεχωρίζει τις κλήσεις απο τα fax;Να μην ρωτήσω καν αν με κλειστό υπολογιστή τα δέχεται ε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις αν είναι κλήση για fax χωρίς να σηκώσει το modem το τηλέφωνο... Επομένως, μια λύση είναι να το βάλεις να σηκώνει όλα τις κλήσεις, όταν περιμένεις ένα fax ας πούμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Αξίζει να χρησιμοποιώ τη κονσόλα fax των XP (print-->fax) αντί να εγκαθιστώ προγράμματα για fax;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

γεια σας παιδιά.. έψαχνα κάτι και ξέθαψα αυτό το παλιό νήμα...

 

αν είσαι σε υπηρεσία όπου για να βγεις έξω πρέπει να καλέσεις πρώτα το 0 τι κάνεις στη κονσόλα fax των windows xp?

 

αυτή τη στιγμή βάζει πρόθεμα το +30 αλλά πριν από αυτό θέλω να καλέσω το 0.. πως το κάνω αυτό;

ακόμα πιο καλά θα ήθελα να βγάλω εντελώς το πρόθεμα και να πληκτρολογώ ολόκληρο τον αριθμό... (αυτό χρειάζετε πχ για να στείλω fax σε εσωτερικό νούμερο που είναι 4-ψήφιο χωρίς πρόθεμα)

 

γίνεται αυτό;

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...