Jump to content

[CAR] Suzuki Swift


s5zax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ!!ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥΤΑΣ!!!:D ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Η ΤΙΜΗ!!!ΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΣΥ BILL????????:cry: :ninja: :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ!!ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥΤΑΣ!!!:D ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Η ΤΙΜΗ!!!ΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΣΥ BILL????????:cry: :ninja: :p :lol:

Μπορείς σε παρακαλώ να γράφεις με μικρά; Τα κεφαλαία κουράζουν στο μάτι και δείνουν την εντύπωση ότι φωνάζεις.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ!!ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥΤΑΣ!!!:D ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Η ΤΙΜΗ!!!ΤΙ ΛΕΣ Κ ΕΣΥ BILL????????:cry: :ninja: :p :lol:

Ότι έγραψα στην τελευταία μου πρόταση. ;)

14k για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο μεταχειρισμένο είναι πολλά.

Ούτως ή άλλως ο φίλος σου θα πρέπει να γνωρίζει πως ότι έξτρα βάλεις πάνω ποτέ δεν τα παίρνεις σε περίπτωση μεταπώλησης. Καλύτερα να το 'γυρίσει' σε 'μαμά' και να πουλήσει τα υπόλοιπα ξεχωριστά.

 

Πάρτο καινούριο, και πιο φθηνά θα σου έρθει, θα έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

Όσον αφορά τα bodykit και το χαμήλωμα, όταν με το καλό τα aftermarket αξεσουάρ έρθουν στο Ελλαδιστάν τότε βάζεις κι ένα πιο φθηνό bodykit που θα είναι παράλληλα και πιο ξεχωριστό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Anytime, άντε και με το καλό να έρθεις στην παρέα μας. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες, θέλω τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το αγοράσω (1.3 GLA 3d) και έχω κάποιες αμφιβολίες...Σε σχέση με τα άλλα της κατηγορίας του (12-14 χιλιάρικα) τί εναλλακτική θα μπορούσα να έχω στον ίδιο περίπου εξοπλισμό?

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Τα ανταλλακτικά είναι συγκριτικά με άλλες μάρκες ακριβά ή σε νορμάλ πλαίσια?

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον στα προηγούμενα swift, πολύ φθηνά.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να'στε καλά! Τώρα το περιμένω πως και πως. Σε 5-6 μέρες θα το έχω...

 

καλοριζικο φιλε μου.

ζηλεια ψωρα εγω το εχω ήδη χαχαχαχα πλακα κανω.

 

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/11/f_swiftspoi_8766m_3892fd6c.jpg

 

ζηλεψε λιγο και τις ζαντες σε παρακαλω... :p :p

 

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/11/f_swiftspoi_8766m_855813d1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας!!!

θα ήθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το swift sport

καταρχας εχω καταληξει οτι αυτο ειναι το αμαξι που θελω

1ον: αληθευει οτι δεν εχει ρεζερβα?αν ειναι ετσι αυτο ειναι οτι πιο αθλιο εχω ακουσει

2ον: υπαρχει διαφορα στο σχεδιο της 16αρας ζαντας απο την 17αρα?

αν εχει καποιος φοτο ας στειλει

Link to comment
Share on other sites

αληθεύει, δεν εχει ρεζερβα, εχει κιτ επισκευης ελαστικου.

υπαρχει σημαντικη πιστευω διαφορα στο σχεδιο της ζαντας και γενικότερα της εμφανισης του αυτοκινητου.

παρτο με 17αρι αν θελεις την προσωπικη μου αποψη.

φωτο της 17αρας βλεπεις πιο πανω.

για 16αρι αν εχει κανεις ας ποσταρει γιατι δεν μου βρισκεται προχειρη.

Link to comment
Share on other sites

ενα τετοιο σπορ αμαξακι δεν θα το παρεις με την 16αρα,θα το παρεις με την 17αρα να γουσταρεις κιολας κι εσυ κι αυτοι που το βλεπουν,εκτος κι αν σκεφτεσαι να τις αλλαξεις και να βαλεις δικης σου προτιμησης.οι 16αρες ειναι πολυ προχειροδουλεια για το swift.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ποιο χαμηλο τοσο το καλυτερο :O :O δεν θα εχεις προβλημα και με τα νεφρα, δεν προκειται ποτε να πιασουν πετρες:lol: :lol: :lol:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

βασικα σκεφτόμουν τις 16 αρες γιατι διαβασα οτι ειναι σκληρο με τιςς 17 αρες.

αλλα αν εχουν αλλο σχεδιο οι 16 αρες δε λεει.η φωτο σου σπεσιαλ.

αναφορικα με το κιτ επισκευης ελαστικου εχει και κουβα με νερο για να βρεις την τρυπα?εχει και τρομπα για φουσκωμα?(πλακα κανω!!!ισως και οχι βεβαια!!)

αυτο που ειπατε για το θορυβο στα ταξιδια δε με απασχολει εξαλλου αυτη ειναι η φιλοσοφια του αμαξιου

σε κοκκινο το εχω αποφασισει ισως και ασημι.(ελπιζω να μην περιμενω κανα 5μηνο)

πρεπει να βρω και χρονο να κλεισω για τεστ δραιβ βλεπεις δουλευω 12 ωρα και δεν μπορω να βρω κενο!!!

ελπιζω να εχουν και κανα καλο διακανονισμο για 48μηνο η 60 μηνο σκεφτομαι!!!

στην τιμη περιλαμβανεται μεταλλικο χρωμα?

καλοταξιδο φιλε μου!!!το αμαξι φυσαει!!!

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο ειναι πολυ ομρφο κατα την γνωμη μου,το ασημι συνηθισμενο χρωμα πλεον.σε τετοιο αμαξι μην σκεφτεσαι για 16αρα,την 17αρα την ζηταει απο μονο του για να δειξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Που φτασαμε.... Να θελει 17αρα το Swift με 125ps. :dizzy:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Που φτασαμε.... Να θελει 17αρα το Swift με 125ps. :dizzy:

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!

Εσένα μπορεί να μην σου αρέσει αλλά εμένα κάθε πρωί μου φτιάχνει το κέφι όταν πάω να οδηγήσω το 1300αράκι μου με την 17αρα του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!

Εσένα μπορεί να μην σου αρέσει αλλά εμένα κάθε πρωί μου φτιάχνει το κέφι όταν πάω να οδηγήσω το 1300αράκι μου με την 17αρα του.

 

 

Μπορει να ειναι ωραιο αλλα του ειναι αχρηστες.

Mειωνουν τις επιδοσεις, αυξανουν την καταναλωση και εχουν ακριβα λαστιχα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ ειναι ωραιες αλλα οταν ερθει η ωρα για λαστιχα η τσεπη σκουζει!!!ειδα τις 16 αρες ζαντες και ειναι αρκετα μετριες εως χαλια.οποτε 17 αρες.ειναι πολυ ωραιο με τις 17αρες.θα θυσιασω λιγα χρηματα για τα λαστιχα και λιγη επιταχυνση(8.9 στα 100 λες να ειναι με τις 16 αρες?)!!!

παντως εχω απορια πως γινεται να επισκευασεις μονο σου το λαστιχο με το κιτ που παρεχει!!!καλα αν εντοπισεις την τρυπα!!!

Link to comment
Share on other sites

για να μην στα πολυλογω αν εδω και 3 μηνες απο βλακεια δεν μπηκα καν στον κοπο να το κοιταξω(!!!) εχει τρομπα που συνδεεισ με τον αναπτηρα, και ενα ειδικο υγρο το οποιο προφανως μπαλωνει τρυπες.

 

στο παρελθον που υπηρχε μια διαφημιση τηλεμαρκετινγ, για καποιο αντιστοιχο υγρο, και θυμαμαι οτι καρφωνανε ενα λαστιχο με 5-10 καρφια, και οταν τα βγαζαν γυριζαν απλα τον τροχο για να παει το υγρο εκει και εκλεινε η τρυπα αμεσως.

 

αν προκειται για προκα καλο ειναι.

αν ειναι σκισιμο τι κανεις?

και καλα για 3 χρονια, θα εχεις δωρεαν οδικη, μετα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι ωραιο αλλα του ειναι αχρηστες.

Mειωνουν τις επιδοσεις, αυξανουν την καταναλωση και εχουν ακριβα λαστιχα.

Έλα να σε πάω μια βολτούλα σε καμιά στριφτερή διαδρομή και μετά μου λες κάτα πόσον άχρηστες είναι.

Με τις 15αρες το αυτοκίνητο ήταν άψογο στις στροφές, με τις 17αρες απλά κολλάει κάτω.

Μείωση των επιδοσέων, ναι, υπάρχει, αλλά είναι σχεδόν αμελητέα.

Για την κατανάλωση δεν έχω δει ΚΑΜΙΑ διαφορά τόσους μήνες που τις φοράω.

Και για τα λάστιχα, μια φορά στα 3 χρόνια που θα αλλάξω λάστιχα δεν θα κάτσω να κολλήσω στα 100-150€ διαφορά. Δεν τα αλλάζεις κάθε 6μηνο...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι λέμε ρε παιδιά; 1,600άρι με 125 και θα του βάλουμε και 17άρα??? Πόσο μάλλον για 1300άρι... :S

 

Εδώ βέβαια βάζουνε 17άρες στο Grande Punto με τα 95 μουλάρια...

 

Δηλαδή στο βωμό του εντυπωσιασμού και της 'μούρης' (μή χε**...) θα θυσιάσουμε άνεση, επιδόσεις, τρέξιμο για ίσιωμα 2 φορές το μήνα (ελληνικοί καρόδρομοι), 4άδα λάστιχα στα 700+ ευρώ κ.λ.π...

 

Όσον αφορά το θέμα της πρόσφυσης, υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην αίσθηση που αποκομίζουμε (να νιώθεις το αμάξι να 'πατάει' καλύτερα κάτω) και στην πραγματική πρόσφυση... Και οι 17άρες στην κατηγορία αυτή δεν έχουν κάτι να προσφέρουν...

 

Αλλα περι ορέξεως...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Έλα να σε πάω μια βολτούλα σε καμιά στριφτερή διαδρομή και μετά μου λες κάτα πόσον άχρηστες είναι.

Με τις 15αρες το αυτοκίνητο ήταν άψογο στις στροφές, με τις 17αρες απλά κολλάει κάτω.

Μείωση των επιδοσέων, ναι, υπάρχει, αλλά είναι σχεδόν αμελητέα.

Για την κατανάλωση δεν έχω δει ΚΑΜΙΑ διαφορά τόσους μήνες που τις φοράω.

Και για τα λάστιχα, μια φορά στα 3 χρόνια που θα αλλάξω λάστιχα δεν θα κάτσω να κολλήσω στα 100-150€ διαφορά. Δεν τα αλλάζεις κάθε 6μηνο...

 

 

Τα rallaκια καποτε με 14αρες δεν ειχαν κανενα προβλημα σε στριφτερες διαδρομες. Αν το Swift τοσα χρονια μετα θελει 17αρες κατι δεν παει καλα.

Αν τα αλλαζεις καθε 3 χρονια ενταξει. Εγω ομως τα αλλαζω καθε 1.5 χρονο το πολυ και δεν εχω ορεξη να πληρωνω ενα βασικο μισθο για λαστιχα.

Δεχομαι το οτι ομορφαινουν το αμαξι οχι ομως το οτι χρειαζονται.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...