Jump to content

[CAR] Suzuki Swift


s5zax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέμε ρε παιδιά; 1,600άρι με 125 και θα του βάλουμε και 17άρα??? Πόσο μάλλον για 1300άρι... :S

 

Εδώ βέβαια βάζουνε 17άρες στο Grande Punto με τα 95 μουλάρια...

 

Δηλαδή στο βωμό του εντυπωσιασμού και της 'μούρης' (μή χε**...) θα θυσιάσουμε άνεση, επιδόσεις, τρέξιμο για ίσιωμα 2 φορές το μήνα (ελληνικοί καρόδρομοι), 4άδα λάστιχα στα 700+ ευρώ κ.λ.π...

 

Όσον αφορά το θέμα της πρόσφυσης, υπάρχει διαφορά στην αίσθηση ισως (να νιώθεις το αμάξι να 'πατάει' καλύτερα κάτω) και στην πρόσφυση... Και οι 17άρες στην κατηγορία αυτή δεν έχουν κάτι να προσφέρουν...

 

Αλλα περι ορέξεως...

 

+1000

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που φτασαμε.... Να θελει 17αρα το Swift με 125ps. :dizzy:

 

τι να σου πω,εσυ το βλεπεις ετσι εγω οχι,στην ηλικια σου ειχα ηδη το πρωτο μου αυτοκινητο και γενικα η δουλεια μου ειναι μεσα στα αυτοκινητα καθημερινα,γενικα ουτε μειωση στις επιδοσεις τουλαχιστον κατι τοσο φοβερο ειχα δει ουτε και υψηλοτερη καταναλωση,οσο για το κοστος των ελαστικων εκει διαλεγεις και παιρνεις,βασικα οτι σου χρειαζεται,προτιμω παντως στα στροφιλικα την 17αρα,οπως επισης και στην εμφανιση της.αλλα περι ορεξεως...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω,εσυ το βλεπεις ετσι εγω οχι,στην ηλικια σου ειχα ηδη το πρωτο μου αυτοκινητο και γενικα η δουλεια μου ειναι μεσα στα αυτοκινητα καθημερινα,γενικα ουτε μειωση στις επιδοσεις τουλαχιστον κατι τοσο φοβερο ειχα δει ουτε και υψηλοτερη καταναλωση,οσο για το κοστος των ελαστικων εκει διαλεγεις και παιρνεις,βασικα οτι σου χρειαζεται,προτιμω παντως στα στροφιλικα την 17αρα,οπως επισης και στην εμφανιση της.αλλα περι ορεξεως...

 

+1 θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο ταξιδιωτη

Link to comment
Share on other sites

Τι λέμε ρε παιδιά; 1,600άρι με 125 και θα του βάλουμε και 17άρα??? Πόσο μάλλον για 1300άρι... :S

 

Δηλαδή στο βωμό του εντυπωσιασμού και της 'μούρης' (μή χε**...) θα θυσιάσουμε άνεση, επιδόσεις, τρέξιμο για ίσιωμα 2 φορές το μήνα (ελληνικοί καρόδρομοι), 4άδα λάστιχα στα 700+ ευρώ κ.λ.π...

 

Αλλα περι ορέξεως...

Εγω παντως δεν την βλεπω υπερβολικη την 17αρα, μια χαρα ανετο ειναι το αμαξι, και στους 3 μηνες στου ελληνικους καροδρομους οπως λες σωστα, δεν εχουν στραβωσει στο παραμικρο.

Για τις επιδοσεις δεν υπαρχει διαφορα εφόσων η συνολικη διαμετρος παραμενει ιδια.

Και οσο για την μουρη... οντως μην χε... φορεσε του τασια να μην φοβασαι κ τα πεζοδρομια αν ειναι ετσι. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Λατρέυω το SWIFT μου (1.3, 92Hp, GLA) αλλά τώρα πια στα 26000 χιλιόμετρα, έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω με μεγάλη ταχύτητα στην Εθνική χάνω την αίσθηση του τιμονιού... Σα να παλατζάρει δηλ., ζήτησα από την αντιπροσωπεία να το δουν μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά μου είπαν όλα εντάξει... Το πρόβλημα εμφανίζεται μετα τα 120. Εχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο;

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλισπέρα σε όλους.Είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει τι αναρτήσεις υπάρχουν για χαμήλωμα για το καινούριο Swift?Λίγο βοήθεια???Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μια ερωτηση και γω μια και κατα τα χριστουγεννα θα τα σκασω για το swifτ sport.Δυστυχως δεν ειμαι ελλαδα για να ενδιαφερθω να μαθω για τα χρωματα που κυκλοφορουν.Εχω παθει την πλακα μου με το κιτρινακι αλλα στο site της suzuki εχει κοκκινο ασημι γκρι μαυρο και μπλε. Ξερει κανεις αν θελει ειδικη παραγγελια η αν δεν υπαρχει καθολου αυτο το χρωμα σαν επιλογη; Εσεις ποιο προτιματε;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και γω μια και κατα τα χριστουγεννα θα τα σκασω για το swifτ sport.Δυστυχως δεν ειμαι ελλαδα για να ενδιαφερθω να μαθω για τα χρωματα που κυκλοφορουν.Εχω παθει την πλακα μου με το κιτρινακι αλλα στο site της suzuki εχει κοκκινο ασημι γκρι μαυρο και μπλε. Ξερει κανεις αν θελει ειδικη παραγγελια η αν δεν υπαρχει καθολου αυτο το χρωμα σαν επιλογη; Εσεις ποιο προτιματε;

 

Απ' όσο ξέρω, στην Ελλάδα δεν εισάγεται το κίτρινο και το λευκό sport, όπως επίσης και οποιοδήποτε sport 5θυρο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ποσο τριζει το swift σας?

μπηκα σε swift 2 χρονων ατρακαριστο με 24χιλ κμ κ σε δρομο με λακουβες ακουγες απο παντου τριξιμο,κονσολα,κολωνες κ καπου απο πισω καθισματα...ενταξει ειναι φτηνο αλλα μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, θεματάκι για το σουιφτάκι; Δεν το είχα δει. Της γυναίκας είναι πολύ φρέσκο (Αύγουστος '08) για να κρίνω για τριξίματα, καθώς δεν ακούγεται ακόμα κάτι.

 

Πάντως, το γουστάρω πολύ στην οδήγηση στην πόλη. Για εθνική είναι λίγο φτερό στον άνεμο αλλά αξιοπρεπέστατο.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τον Μάρτιο του 2006, έχω κάνει 27.000 χλμ και δεν ακούγεται τίποτα από πουθενά. Κάνένα τρίξιμο.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apo tin ropi einai :D tora me tin nea turbina :p

Μπα και πριν σαν κουδουνίστρα έκανε! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

apo tin ropi einai :D tora me tin nea turbina :p

ε τριζει λιγακι γενικα αλλα μην το κανουμε θεμα :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λατρέυω το SWIFT μου (1.3' date=' 92Hp, GLA) αλλά τώρα πια στα 26000 χιλιόμετρα, έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω με μεγάλη ταχύτητα στην Εθνική χάνω την αίσθηση του τιμονιού... Σα να παλατζάρει δηλ., ζήτησα από την αντιπροσωπεία να το δουν μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά μου είπαν όλα εντάξει... Το πρόβλημα εμφανίζεται μετα τα 120. Εχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο;[/quote']

 

Ακριβώς το ίδιο έχω παρατηρήσει κ γω... Σαν να σε παρασέρνει ο αέρας... Δεν μπορείς να το ελέγχεις καλά όταν πας πάνω από 130-140 χιλιόμετρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...