Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

Η δημοσκόπηση ανανεώθηκε με την προσθήκη και της έκτης ταινίας. Οπότε ψηφίστε ξανά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

H πρωτη ηταν απιστευτη.

Οι επομενες...σκετα "bloodfest". Για πεταμα δηλαδη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει το 1ο κ συγκλονιστηκα με το τελος. Μετα εμαθα οτι πηγαινε κατα διαολου κ εγινε ενα αηδιαστικο σπλατερ. Τελοσπαντων τη περιοδο που παιζοταν το 5, ειπα να δω ολα τα υπολοιπα. Βλεπω 2, 3, 4 κ απο τη πολλη αηδια σταματησα κ δεν ειδα το 5. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγώ.

Αν και όλα τα Saw (με εξαίρεση το 4ο) μου άρεσαν, το 7ο έχει extra σημασία γιατί υποτίθεται πως είναι και το τελευταίο. Βέβαια...και το τρίτο υποτίθεται ότι ήταν τελευταίο και έκτοτε είδαμε άλλα τρία και περιμένουμε ένα ακόμα, αλλά λέμε τώρα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα και το 6, αργησα λιγο. Στο τελος ανατριχιασα! Απο τα καλυτερα SAW, μαζι με το 1 και 2.

 

την ειδα χθες και ξενερωσα την ζωη μου!!

σε ολο το εργο πανω απο τα κεφαλια τους φαινοντουσαν τα μικροφωνα!! ελεος αν ειναι δυνατον κανεις δεν τα ειδε πριν βγει στο σινεμα η ταινια?

τα προσεξε κανεις σας?

Τι εννοεις; Στο DVD δε παρατηρησα κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

http://4.bp.blogspot.com/_BLb7urZZT8s/TFDxyS_U8QI/AAAAAAAAADM/TN2LOAF_mwo/s1600/SAW+7+in+3D.jpghttp://2.bp.blogspot.com/_BLb7urZZT8s/TEcShkvq3AI/AAAAAAAAACs/7igZp5DwHM8/s1600/Saw+3D.jpghttp://3.bp.blogspot.com/_BLb7urZZT8s/TEakP0XPFoI/AAAAAAAAACc/2BHW5LFGQuA/s1600/Saw+3D+Poster.jpg

 

 

Ιδού και τα πρώτα posters της ταινίας που επισήμως λέγεται SAW 3D. Κατά 99% θα είναι το τελευταίο saw που θα βγει, αν και κάποιες δηλώσεις της Betsy Russel (Jill) υπονοούσαν πως θα υπάρξει και 8η συνέχεια.

Το SAW 3D αναμένεται με ιδιαίτερη αγωνία από τους fan και όχι μόνο, καθώς αναμένεται να είναι ιδιαίτερα σκληρό και αιματοβαμμένο. Οι συντελεστές της ταινίας αφού πρώτα είχαν έτοιμαστεί για 2 συνέχειες (7 & 8), ύστερα από τις χαμηλές εισπράξεις του 6 "συμπύκνωσαν" τις δύο ήδη έτοιμες υποθέσεις σε μια ταινία. Λόγω αυτού, το SAW 3D φημολογείται πως απεικονίζει 11-12 παγίδες ενώ όλα τα προηγούμενα 5-6.

Όλα αυτά με κάνουν να αναφωνήσω OH YES.......THERE WILL BE BLOOD!!!

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι καλό. Μπορεί να έχει και πραγματική εξέλιξη στην υπόθεση αφού ουσιαστικά είναι 2 ταινίες σε 1, γιατί οι άλλες απλά προσπαθούσαν να το τραβήξουν από τα μαλλιά για 1.30 ώρα ώστε να βγει μια ταινία...

 

Can't wait!

 

PS: το 7 ή 3D είναι η 6η συνέχεια, γιατί το πρώτο δεν το μετράμε σα συνέχεια ;) άρα το 8ο θα είναι η 7η συνέχεια (αν υπάρξει). Δεν είμαι σπασίκλας, αλλά για κάποιο λόγο μου τη δίνει απίστευτα αυτό το λάθος. Sorry :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μπορει καποιος να εξηγησει, τι ακριβως εγινε στο τελος; Η jill επιτηδες δεν αφησε καποια κασετα ή το κλειδι; Μηπως αυτες τις οδηγιες ειχε παρει απο τον jigsaw;

 

Τι εγινε με το γραμμα που εγραψε ο mark hofmann στην amanda; Ο jigsaw τον ειπε;

 

Και τελος, γιατι η παγιδα του mark, ξεκινησε μολις πατησε ο μικρος το κουμπι για να πεθανει ο william;

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορει καποιος να εξηγησει, τι ακριβως εγινε στο τελος; Η jill επιτηδες δεν αφησε καποια κασετα ή το κλειδι; Μηπως αυτες τις οδηγιες ειχε παρει απο τον jigsaw;

 

Τι εγινε με το γραμμα που εγραψε ο mark hofmann στην amanda; Ο jigsaw τον ειπε;

 

Και τελος, γιατι η παγιδα του mark, ξεκινησε μολις πατησε ο μικρος το κουμπι για να πεθανει ο william;

 

 

Το μόνο που ανατέθηκε (προφανώς) στην Jill ήταν να δοκιμάσει τον Hoffman. Το ότι δεν έδωσε στον Hoffman περιθώρια να σωθεί (αν και σώθηκε) ήταν δική της επιλογή γιατί θέλει να συνεχίσει μόνη της το θεάρεστο έργο του συζύγου της.

 

Με το γράμμα αυτό εκβίασε την Amanda να σκοτώσει τη γιατρό Lynn αλλιώς θα αποκάλυπτε στον Jigsaw το ότι ήταν εν μέρει υπεύθυνη για την αποβολή της εγκύου Jill. Φυσικά αυτό έγινε γιατί ΚΑΙ ο Hoffman ήθελε να συνεχίσει το έργο του Jigsaw μόνος, χωρίς την Amanda.

 

Το ότι οι 2 παγίδες ξεκίνησαν ταυτόχρονα εμένα προσωπικά μου φαίνεται συμπτωματικό.

 

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

.....Και το πρώτο επίσημο trailer εδώ
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

πω πω γουσταρω σημερα θα δω το 6 γιατι δεν το εχω δει ακομα....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Με το γράμμα αυτό εκβίασε την Amanda να σκοτώσει τη γιατρό Lynn αλλιώς θα αποκάλυπτε στον Jigsaw το ότι ήταν εν μέρει υπεύθυνη για την αποβολή της εγκύου Jill. Φυσικά αυτό έγινε γιατί ΚΑΙ ο Hoffman ήθελε να συνεχίσει το έργο του Jigsaw μόνος, χωρίς την Amanda.

 

Το ότι οι 2 παγίδες ξεκίνησαν ταυτόχρονα εμένα προσωπικά μου φαίνεται συμπτωματικό.

 

 

Ναι, αλλα ο jigsaw ειπε στον Hoffman να το γραψει; Δλδ εγινε εν' γνωση του;

 

Δε νομιζω να ειναι συμπτωματικο. Ο Hoffman κοιτουσε με μεγαλη αγωνια τι θα γινει στις καμερες.. Δε ξερω.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, αλλα ο jigsaw ειπε στον Hoffman να το γραψει; Δλδ εγινε εν' γνωση του;

 

Δε νομιζω να ειναι συμπτωματικο. Ο Hoffman κοιτουσε με μεγαλη αγωνια τι θα γινει στις καμερες.. Δε ξερω.

 

 

Ο Jigsaw δεν ήξερε πως για την αποβολή της Jill ευθύνεται η Amanda, άρα φαντάζομαι πως η δοκιμασία της δεν αφορούσε το να σκοτώσει ή όχι τη γιατρό επειδή εκβιάστηκε. Αυτό θα ήταν αντίθετο με τους κανόνες του Jigsaw που πάντα έδινε την ευκαιρία στα θύματά του να κάνουν το σωστό. Ο Jigsaw την δοκίμασε γιατί η Amanda δεν ενεργούσε όπως αυτός. Θυμήσου τις παγίδες που έστησε (Troy, Allison Kerry). Δεν έδινε την ευκαιρία στα θύματα να σωθούν. Γι' αυτό την δοκίμασε ο Jigsaw. Και απέτυχε όχι γιατί ήταν δολοφόνος ή ζήλεψε το δέσιμο του Jigsaw με τη γιατρό αλλά γιατι εκβιάστηκε από τον Mark. Μάλλον το θέμα του εκβιασμού ο Jigsaw δεν το ήξερε.

 

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πάντως μου άφησε άσχημη γεύση...Οι ηθοποιοί έπαιζαν λες και βαριόντουσαν και γενικά το όλο concept ήταν πολύ πεσμένο και φαινόταν αρκετά φτηνό...Το μόνο που σώζει τις συνέχειες είναι η σ΄θνδεσή τους με την ιστορία και ακόμη μετά από 5 ταινίες σου εξηγεί πράγματα που έγιναν στην 1η...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το 6ο μου άρεσε περισσότερο από τα τρια προηγούμενα (3,4,5).

Άσε που βρήκα την ανατροπή στην παγίδα του τύπου της ασφαλιστικής πολύ έξυπνη.

Ό,τι και να λέμε ότι τα Saw έχουν πλέον κουράσει και κουραστεί (και είναι αλήθεια αυτό), νομίζω πως θα μου λείψουν από του χρόνου που δε θα βγει καινούργιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το 6ο μου άρεσε περισσότερο από τα τρια προηγούμενα (3,4,5).

 

Περισσότερο κι από το 3; Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω καθέτως.

Η ταυτόχρονη δοκιμασία του ζευγαριού και της Amanda ήταν όλα τα λεφτά.

 

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε διαφωνώ, όντως

η δοκιμασία του ζευγαριού ταυτόχρονα ήταν έξυπνο

απλά το βρήκα υπερβολικά ψεύτικο σε σχέση με τα 1 και 2 που είχαν κάποια λογική. Ίσως και επειδή στο τρίτο

πεθαίνει ο Jigsaw

και γι'αυτό να μη μου άρεσε τόσο, πάντως το 6ο μου άρεσε πιο πολύ. Θεωρώ ότι ήταν ένα από τα Saw που έδωσε αρκετές πληροφορίες πάνω στο γιατί ο Jigsaw κάνει αυτά που κάνει.

 

PS:...άσε που για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο

ζευγάρι μου ήταν τόσο αντιπαθητικό που ήθελα να τους βγάλει από τη μέση στα τρια πρώτα λεπτά της ταινίας

 

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

PS:...άσε που για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο

ζευγάρι μου ήταν τόσο αντιπαθητικό που ήθελα να τους βγάλει από τη μέση στα τρια πρώτα λεπτά της ταινίας

 

Κι εγώ το ίδιο ήθελα.

Και πόσο το χάρηκα που δεν της έμεινε τίποτα από τον λαιμό και πάνω, δε φαντάζεσαι

:devil::devil::devil:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο ήθελα.

Και πόσο το χάρηκα που δεν της έμεινε τίποτα από τον λαιμό και πάνω, δε φαντάζεσαι

:devil::devil::devil:

 

:devil:

Και εγώ! χαχαχα

Κρίμα μόνο που σκοτώσανε και

την Αμάντα. Ο τύπος που συνεχίζει το έργο του Jigsaw στα 4-5-6 είναι απίστευτα εκνευριστικός και ειλικρινά δε νομίζω πως θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει χειρότερο ηθοποιό. ο τύπος βαριέται που ζει και δεν ταιρίαζει ούτε φυσιογνωμικά ούτε σαν mentality για συνεχιστής ενός ιδιοφυούς ανθρώπου.*Θα ήθελα να είχα δει την Αμάντα να συνεχίζει το έργο του Jigsaw. Αυτή τουλάχιστον είχε ενδιαφέρον και ως χαρακτήρας.

 

 

Eίχα διαβάσει κάποια στιγμή στο internet κάποιες και καλά (??) σελίδες από το σενάριο του 4ου ή του 5ου όπου η

Αμάντα

μεταφερόταν στο νοσοκομείο και τελικά σωζόταν. Και έπειτα άκουσα πως τελικά δεν το κάνανε γιατί λέει δε θέλανε να χαλάσει η έκπληξη. Μέγιστη ηλιθιότητα

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγο χάλιας, αλλά....

1ον είναι ελληνοαυστραλός και λέγεται Κώστας Θεοδοσόπουλος:respect:

2ον

στην ταινία είναι λιγομίλητος και εσωστρεφής κάτι που ταιριάζει σε ψυχοπαθή

και

3ον είναι σωματώδης και με βλοσυρό-αντιπαθητικό ύφος που επίσης ταιριάζει.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ.

1)Δε με νοιάζει ιδιαίτερα η εθνικότητά του, για να σου πω την αλήθεια. Και ο Σόμερ έχει παίξει στο Χόλιγουντ, πρέπει να χαιρόμαστε;; :lol: :p

2) Και ο Jigsaw

είναι ψυχοπαθής, αλλά λιγομίλητο δεν τον λες.

 

3) Αμα σου πω ότι ούτε καν ο σωματότυπός του μου ταιριάζει για

αντικαταστάτη του Jigsaw

;; Ναι μπορεί να είναι πιο πιστευτό ότι αυτός μπορεί και μετακινεί τα θύματα, γιατί μεταξύ μας ο Jigsaw πρέπει να ήταν και λίγο superman αν υπολογίσουμε ότι ήταν άρρωστος και παρόλα αυτά μετακινούσε τα θύματα σα πούπουλα. Αλλά δεν ξέρω. Είναι απίστευτα εκνευριστικός.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ.

1)Δε με νοιάζει ιδιαίτερα η εθνικότητά του, για να σου πω την αλήθεια. Και ο Σόμερ έχει παίξει στο Χόλιγουντ, πρέπει να χαιρόμαστε;; :lol: :p

2) Και ο Jigsaw

είναι ψυχοπαθής, αλλά λιγομίλητο δεν τον λες.

 

3) Αμα σου πω ότι ούτε καν ο σωματότυπός του μου ταιριάζει για

αντικαταστάτη του Jigsaw

;; Ναι μπορεί να είναι πιο πιστευτό ότι αυτός μπορεί και μετακινεί τα θύματα, γιατί μεταξύ μας ο Jigsaw πρέπει να ήταν και λίγο superman αν υπολογίσουμε ότι ήταν άρρωστος και παρόλα αυτά μετακινούσε τα θύματα σα πούπουλα. Αλλά δεν ξέρω. Είναι απίστευτα εκνευριστικός.

 

:lol::lol::lol:

Ο Σόμερ όμως δεν έπαιξε πρωταγωνιστής στην πιο πετυχημένη σειρά ταινιών θρίλερ όλων των εποχών (σύμφωνα με τις εισπράξεις), αλλά ένα go go boy!:rotfl::rotfl::rotfl:

 

O Jigsaw ήταν μεν πολυλογάς αλλά απίστευτα αινιγματικός και δεν καταλάβαινε κανείς με τίποτα το νόημα των όσων έλεγε.

Υ.Γ. Έχεις δίκιο για την Amanda. Ενδιαφέρων μουτράκι. Τα έλεγε όλα με τα μάτια της (θυμίσου το SAW 1)

 

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Λιγα για τον Hoffman, τα σπαει ο τυπος! Ο ιδανικος. Δε θα ξεχασω το βλεμμα του στο τελος του V. Οντως το VI ηταν το καλυτερο μετα απο το 1,2(5). Το 4 δε ειχε λογο υπαρξης..

 

Η καλυτερη σκηνη που με εκανε να ανατριχιασω, ηταν αυτη στο τελος του VI. Κανεις δε περιμενε αυτο που εγινε..!!

 

Η ταινια ειχε 2 διαφορετικα ending, σωστα; Αλλο εδειξε στους κινηματαγραφους, αλλο στο DVD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...