Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

εγώ έπαιζα BNB και όταν έκλεισε δεν άντεξα να ξανα αρχίσω σε χαμηλό σερβερ πω πω.. εχω κολλήσει με τον Heavens Wail x200 interlude. είναι φοβερός σερβερ με άπειρο ξύλο :-) και θα μείνω εκεί μέχρι να βγει το AION :P

 

pote vgenei alh8eia? 8elw kai gw na paixw AION:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ειμαι ο superman γι αυτο respekt!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από τα videakia που είδα στο youtube μου θυμίζουν τα γραφικά wow κρίμα :/
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον server; Official;

Hindemith

Έχω μια νανουλα και μόλις μπήκε στο lvl 19 !!Θα την κάνω scavenger!!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Hindemith

Έχω μια νανουλα και μόλις μπήκε στο lvl 19 !!Θα την κάνω scavenger!!

 

hah! To pa gw! Official :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ειμαι ο superman γι αυτο respekt!

Link to comment
Share on other sites

hah! To pa gw! Official :D

 

:D :D :D

 

Parataw to lineage 2 gia panta to vare8hka................................

 

Μα γιατί ? Έχεις παει σε μεγάλο lvl και δεν εχει fun πια? !!

Εγώ την έχω την νανούλα μου στο Lvl 21 τώρα και έχω ακόμα δρόμο ! Πλάκα έχει! Αν μπείς και σε clan είναι ωραία.

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

guyz epaiza l2 3 xronia sxedon...apo to c1...exw pai3ei apeirous srvrs kai pvp servers apo 35x mexri 10.000x alla kai low rated servers opws bnb(c1,c3) e-global (c3,c4) alla apla 3enerwsa...eixa ftasei ston e-global c4(4x) enan abyss 77 lvl me dark crystal kai demons might mortal +6 kai meta SUBclass necro 65 lvl me avadon set kai valhalla acumen +4...apla 3afnika arxisa na variemai...to game dn eixe pia plaka...olo ta idia...exp karma clan wars kai ka8e 2o savvato siege...aplaa meta ta 1092pvp/796 pk 3enerwsaaaa...twra NEYRIAZW gia ton xrono pou EXASA APO TH ZWH MOU...elpizw na niwsete syntoma kai na ta paratisete...ase pou apo ma8itis tou 17 egina tou 14...KRIMA,E?ante gf...kofte to...alliws eisai oloi gtpk...QQ sas re!
Take Somthing From Nothing And Make It Something!!!:D
Link to comment
Share on other sites

kanena cheat iparxei gia adena?

Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορεις να αγορασεις adena. Με 20ε μπορεις να αγορασεις 30εκατομμυρια... κατι τετοιο. Για ψαξτο αν θες.

 

guyz epaiza l2 3 xronia sxedon...apo to c1...exw pai3ei apeirous srvrs kai pvp servers apo 35x mexri 10.000x alla kai low rated servers opws bnb(c1,c3) e-global (c3,c4) alla apla 3enerwsa...eixa ftasei ston e-global c4(4x) enan abyss 77 lvl me dark crystal kai demons might mortal +6 kai meta SUBclass necro 65 lvl me avadon set kai valhalla acumen +4...apla 3afnika arxisa na variemai...to game dn eixe pia plaka...olo ta idia...exp karma clan wars kai ka8e 2o savvato siege...aplaa meta ta 1092pvp/796 pk 3enerwsaaaa...twra NEYRIAZW gia ton xrono pou EXASA APO TH ZWH MOU...elpizw na niwsete syntoma kai na ta paratisete...ase pou apo ma8itis tou 17 egina tou 14...KRIMA,E?ante gf...kofte to...alliws eisai oloi gtpk...QQ sas re!

Κοιτα δεν θα διαφωνισω μαζι σου, αλλα παντα εχει σημασια τι προτεραιοτητες δινεις! Εγω πχ παιζω μια φορα στις 2 μερες περιπου μεχρι να τελειωσω ενα quest... Το οτι λες οτι ειναι χασιμο χρονου, σιγουρα... οταν εχεις αλλα πραγματα να κανεις και απλα διαλεγεις το να παιζεις L2... δεν σε κρινω, φιλικα παντα μιλαω... Την γνωμη μου σου λεω. Και σιγουρα θα βαρεθηκες... :p τοσους παικτες που εχεις διαλεξει και σε μεγαλα lvl !!!

Αν ξερεις κανα κολπο η κατι καλο, πες μας :D:D:D!!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera 8a i8ela tin boi8ia sas sas parakalo apofasisa kai ego na peksw to lineage 2 c5 8a mporousate na mou protinete kapio server gia na peksw ston ipio na iparxoun kai ellines?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na kanw mia erotisi?ksereis kaneis kanena patch gia na kanw zoom out sto c6?ean nai pou mporw na to brw?

Kai genika ean kikloforei kai kanena allo patchaki me tipota periega .(oxi walker kai tetia)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera 8a i8ela tin boi8ia sas sas parakalo apofasisa kai ego na peksw to lineage 2 c5 8a mporousate na mou protinete kapio server gia na peksw ston ipio na iparxoun kai ellines?

 

Εγω στο hindemith παίζω που έχει μερικούς έλληνες...

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να παίζω lineageII και ο χαρακτήρας μου ειναι dwarf και είμαι στο 13 level μέσα σε 3 μέρες... απο ενα 2 ωρακι την κάθε φορά! Είναι κόλλημα ...

 

Τί λέει, ανεβήκαμε κανά λέβελ; :p

Δυσκολεύεσαι ή μπα;

 

Πάρτε και 2 φωτός από τον δικό μου char:

 

http://i61.photobucket.com/albums/h51/Baator/032.jpg

http://i61.photobucket.com/albums/h51/Baator/026.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμέ ! Είμαι στο 29 τώρα !!

Εσυ σε ποιον σερβερ παίζεις ?

Ωραίο το ζωάκι !!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Καλό το Lineage στον Official δεν λέω, αλλά η κατάσταση με τα bots-farmers, και το γεγονός ότι αγοράζουν σχεδόν όλοι adena, έχει ξεφύγει απο κάθε έλεγχο και στην ουσία χάνεται και η ισορροπία του παιχνιδιού έτσι. Αυτός ήταν και ο λόγος που το παράτησα.
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με τα λεφτα παραπαει... ενας εχει αγορασει 12.000.000 adena και ειναι κυριος και η δικη μου η μικρη νανουλα πασχει να σκοτωνει τερατα για να βγαλει καμια 100.000!!!! Δεν θα αγοραζα adena γιατι ετσι χανεται και το νοημα οπως λεει και ο SuperBilly16V. Δεν μαθαινεις και το παιχνιδι ετσι... Ο καθενας οπως βολευεται ομως !!!
What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Καλό το Lineage στον Official δεν λέω, αλλά η κατάσταση με τα bots-farmers, και το γεγονός ότι αγοράζουν σχεδόν όλοι adena, έχει ξεφύγει απο κάθε έλεγχο και στην ουσία χάνεται και η ισορροπία του παιχνιδιού έτσι. Αυτός ήταν και ο λόγος που το παράτησα.

 

 

Δεν κατάλαβα κάτι... σε ποιο ακριβώς σημείο του παιχνιδιού τα bots και οι farmers σε ενόχλησαν τόσο πολύ ωστε να σε κάνουν να παρατήσεις το game? Αλλα και το άλλο που είπες... οτι όλοι αγοράζουν adena και οτι η ισσοροπία χάνετε... με ποιον ακριβώς τον τρόπο όλα αυτά γίνονται? Γιατι ξέρεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑDENA. Εσύ το παιχνίδι σου πρέπει να κοιτάς, χωρίς να σε ενδιαφέρει αν εγώ αγοράζω ή ο άλλος παραπέρα. Πιστέυω οτι δεν γνωρίζεις το game αρκετά, και πιθανώς το μόνο που κάνεις ειναι xp xp xp xp xp. Σε πληροφορώ λοιπόν οτι

αν κάνεις τα quest (καμια 100αρια +) έχεις τεράστιες ευκαιρίες να γεμίσεις λεφτά. Πολλά απο αυτά σου δίνουν για ανταμοιβή σημαντικά κομμάτια για να φτιάξεις όπλα και στολή. Εγώ κάθε μέρα βγάζω 3m adena επειδή έχω πάρει εν quest στο Sheal of Shillen στο οποιο όποτε σκοτώνω 1 στα 3 mobs μου δίνει 1 κόκκινη πέτρα. Αν μαζέψω 50 μπορώ να πάω να παίξω ενα παιχνίδι στο NPC, κάτι σαν "κουλοχέρι". Μου δίνει 5 τυχαία σύμβολα, και αν τα 2 είναι ίδια πέρνω ανταμοιβή 2 EAD (enchant armor D) που στοιχίζει περίπου 50.000-60.000k adena. Αν πετύχω 3 ίδια πέρνω 2 EWC (Enchant Weapon C) που αν το πουλίσω θα πάρω περίπου 600k!!! Αν λοιπόν έχεις 500-600 πέτρες παίζεις αρκετές φορές. Και xpareis φυσικά. Αρα? Να ενας καλός τρόπος να βγάλεις λεφτα απο ενα τυχαίο quest. Υπάρχουν quest για τα πάντα!!! Κυρίως για τις Α-S στολές, αλλα πρέπει να σου φύγει ο τάκος ε?

Eνας άλλος τρόπος είναι να μαζέυεις ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΣ ΤΙΠΟΤΑ. Εν αναγκη ανοίγεις κ εναν άλλον χαρακτήρα για να χρησιμοποιήσεις το wherehouse του. Μετά απο 2-3 μήνες καθημερινού παιχνιδιού, και εφόσον ανεβαίνεις λεβελ, θα μαζέψεις τρομερές ποσοτητες σε μάτσ με τα οποια μπορεις να φτιάξεις τα οπλα σου κ τις στολές σου.

Ενας 3ος τρόπος για να βγάλεις ματς, τα οποια θα τα φτιάξεις items, τα οποια θα τα πουλήσεις για λεφτάκια, είναι να κάνεις seed. Κάτι σαν το spoil των νάνων.

 

Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν τρόποι υπάρχουν. Απλά ΚΑΝΕΙΣ δεν τους χρησιμοποιεί. Και λογικά δεν τους χρησιμοποιεί γιατι μπορείς πολύ εύκολα με 7 ευρώ να αγοράσεις 20m adena και να τελειώσει εκεί το θέμα. Και να δώσεις 70 ευρώ για 200m αδενα και να ντυθείς στα Α σου. Λογικό δεν είναι?

 

Και κάτι άλλο... το Lineage λέει ΜΟΝΟ στον Οfficial.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο... το Lineage λέει ΜΟΝΟ στον Οfficial.

 

Δεν συμφωνώ. Ο σέρβερ που παίζω είναι χ5 και πραγματικά μου βγαίνει ο πάτος στο xp.

Εδώ πλέον βαράω δύο mobs για να ανέβω 0.01%,πραγματικά δεν θέλω να σκέφτομαι καν πως θα είναι στον official.

Σίγουρα υπάρχουν τρομακτικές διαφορές και ουσιαστικά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά παιχνίδια, αλλά το θέμα του xp και μόνο, είναι αρκετό για να μην ξεκινήσω ποτέ official.

Πιστεύω πως πρέπει πραγματικά να παρατήσεις τη ζωή σου και να μην κάνεις τίποτα άλλο αν θες ΚΑΠΟΤΕ (πολύ μακριά) να δεις 3rd occupation.

 

Στην τελική είναι το τι game θέλει ο καθένας. Αν έχεις τον ελεύθερο χρόνο, την υπομονή και το χρήμα, σίγουρα official.

Αν θες απλά να κάνεις τον χαβαλέ σου και να περνάς κάποιες ώρες ευχάριστα, βρες έναν καλό private server.

(Όχι ότι και εδώ δεν έχουμε τους καμμένους μας ή ότι είναι εύκολα τα πράγματα. Απλά είναι 5 φορές πιο εύκολα απ' ότι official) :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Ο σέρβερ που παίζω είναι χ5 και πραγματικά μου βγαίνει ο πάτος στο xp.

Εδώ πλέον βαράω δύο mobs για να ανέβω 0.01%,πραγματικά δεν θέλω να σκέφτομαι καν πως θα είναι στον official.

Σίγουρα υπάρχουν τρομακτικές διαφορές και ουσιαστικά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά παιχνίδια, αλλά το θέμα του xp και μόνο, είναι αρκετό για να μην ξεκινήσω ποτέ official.

Πιστεύω πως πρέπει πραγματικά να παρατήσεις τη ζωή σου και να μην κάνεις τίποτα άλλο αν θες ΚΑΠΟΤΕ (πολύ μακριά) να δεις 3rd occupation.

 

Στην τελική είναι το τι game θέλει ο καθένας. Αν έχεις τον ελεύθερο χρόνο, την υπομονή και το χρήμα, σίγουρα official.

Αν θες απλά να κάνεις τον χαβαλέ σου και να περνάς κάποιες ώρες ευχάριστα, βρες έναν καλό private server.

(Όχι ότι και εδώ δεν έχουμε τους καμμένους μας ή ότι είναι εύκολα τα πράγματα. Απλά είναι 5 φορές πιο εύκολα απ' ότι official) :p

 

Κοίτα να δείς... οι prive servers σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Το καλό και γρήγορο xp δεν θέλει κόπο, αλλα τρόπο. Δλδ καλα πάρτυς και σποτς. Είναι γνωστό οτι οι τοξότες και οι nukers εξπάρουν πιο γρήγορα απο τους fighters. Αν έχεις καλά πάρτυ και παίζεις κάποιες ώρες σε καθημερινή βάση, θές 12-13 μήνες για να πάς 76. Και απο 76 στα 78 κανα 3μηνο. Βιάζεσαι? Εγώ όχι. Το Lineage3 αργεί ακόμα. Αρα έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να ανοίξεις ενα account σε οfficial server στον οποιο θα παίζεις ό,τι πιο τελευταίο υπάρχει (για μένα αυτό μετράει περισσότερο), θα είναι 100% up εκτός απο τις Τρίτες 6-8 το απόγευμα, θα δείς πραγματικά πολύ κόσμο, και τα πάντα να λειτουργούν τέλεια. Χωρίς bugs.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς... οι prive servers σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Το καλό και γρήγορο xp δεν θέλει κόπο, αλλα τρόπο. Δλδ καλα πάρτυς και σποτς. Είναι γνωστό οτι οι τοξότες και οι nukers εξπάρουν πιο γρήγορα απο τους fighters. Αν έχεις καλά πάρτυ και παίζεις κάποιες ώρες σε καθημερινή βάση, θές 12-13 μήνες για να πάς 76. Και απο 76 στα 78 κανα 3μηνο. Βιάζεσαι? Εγώ όχι. Το Lineage3 αργεί ακόμα. Αρα έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να ανοίξεις ενα account σε οfficial server στον οποιο θα παίζεις ό,τι πιο τελευταίο υπάρχει (για μένα αυτό μετράει περισσότερο), θα είναι 100% up εκτός απο τις Τρίτες 6-8 το απόγευμα, θα δείς πραγματικά πολύ κόσμο, και τα πάντα να λειτουργούν τέλεια. Χωρίς bugs.

 

eixa paixei official. Den mou arese filarako mou...

To prwto pragma pou akousa:

 

<<George i just bought a sword ... it is has a b next to its name and it makes me slow!!! I drop it..>>

 

<<Ok man>>

 

Oloi oi noobades dinoun xrhma kai agorazoun pragmata, xwris na xeroun ti kanoun...

 

Exei katanthsi ahdia, kai prepei na to paradexteis ki esy.

 

Official axizei mono sto wow, se ola ta alla free kai pali free.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ειμαι ο superman γι αυτο respekt!

Link to comment
Share on other sites

eixa paixei official. Den mou arese filarako mou...

To prwto pragma pou akousa:

 

<<George i just bought a sword ... it is has a b next to its name and it makes me slow!!! I drop it..>>

 

<<Ok man>>

 

Oloi oi noobades dinoun xrhma kai agorazoun pragmata, xwris na xeroun ti kanoun...

 

Exei katanthsi ahdia, kai prepei na to paradexteis ki esy.

 

Official axizei mono sto wow, se ola ta alla free kai pali free.

 

και εσενα τι σε νοιαζει τι κανουν οι νουμπαδες? Δεν καταλαβαίνω καθόλου το μηνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς... οι prive servers σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Το καλό και γρήγορο xp δεν θέλει κόπο, αλλα τρόπο. Δλδ καλα πάρτυς και σποτς. Είναι γνωστό οτι οι τοξότες και οι nukers εξπάρουν πιο γρήγορα απο τους fighters. Αν έχεις καλά πάρτυ και παίζεις κάποιες ώρες σε καθημερινή βάση, θές 12-13 μήνες για να πάς 76. Και απο 76 στα 78 κανα 3μηνο. Βιάζεσαι? Εγώ όχι. Το Lineage3 αργεί ακόμα. Αρα έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να ανοίξεις ενα account σε οfficial server στον οποιο θα παίζεις ό,τι πιο τελευταίο υπάρχει (για μένα αυτό μετράει περισσότερο), θα είναι 100% up εκτός απο τις Τρίτες 6-8 το απόγευμα, θα δείς πραγματικά πολύ κόσμο, και τα πάντα να λειτουργούν τέλεια. Χωρίς bugs.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Αν κάνεις καλό πάρτυ και πας και σε μέρος με καλό xp, σε καμία κατακόμβη πχ, τότε ανεβάινεις γρήγορα... Εγώ είμαι ήδη στο 33 lvl και μόνη μου θα ανέβω σε 2-3 μέρες... (ειμαι και κοριτσάκι και είναι και η 1η φορά που παίζω παιχνίδι στον υπολογιστή:rolleyes::rolleyes: άρα το πάω αργά, αλλά όταν είμαι με πάρτυ και έχουμε και μια buffer μαζί όλα είναι τέλεια! σε μια μέρα έχουμε ανέβει lvl.

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

egw epaiza prin kairo se merikous private server,meta to varethika...twra mpainw san gm :)

 

http://img187.imageshack.us/img187/3444/shot00015mx0.th.jpg

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Αν κάνεις καλό πάρτυ και πας και σε μέρος με καλό xp, σε καμία κατακόμβη πχ, τότε ανεβάινεις γρήγορα... Εγώ είμαι ήδη στο 33 lvl και μόνη μου θα ανέβω σε 2-3 μέρες... (ειμαι και κοριτσάκι και είναι και η 1η φορά που παίζω παιχνίδι στον υπολογιστή:rolleyes::rolleyes: άρα το πάω αργά, αλλά όταν είμαι με πάρτυ και έχουμε και μια buffer μαζί όλα είναι τέλεια! σε μια μέρα έχουμε ανέβει lvl.

 

Χεχεχε...:p

Amarilis, δε συζητάμε για το xp στο 33lvl, μέρα παρά μέρα ανεβάζω 2-3 Noobs για το academy στο 40lvl για την πλάκα, μέσα σε λίγες ώρες.

Πάνε 75 και μετά μιλάμε για xp. Μιλάμε να παίρνεις τρένα στο Forge Of Gods επί 5 ώρες και να έχεις ανέβει 4%. Μη μου λέτε τώρα ότι το xp θέλει τρόπο και όχι κόπο, για lineage μιλάμε, όχι wow. :D

Αλήθεια είναι ότι θέλει ΚΑΙ τρόπο, αλλά κακά τα ψέμματα, θέλει ΚΑΙ λιώσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...