Jump to content

Samsung Galaxy S8 Dual sim G950FD


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγω απο εκει αγορασα το δικο μου στα £450 πριν κανα μηνα.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι απλά κοίτα να έχουν στοκ.

Περιμένω την 4η παραγγελία μου από εκεί τώρα ( ένα 128άρι σ8+ )

 

Εγω απο εκει αγορασα το δικο μου στα £450 πριν κανα μηνα.

 

Τα μεταφορικα ποσο ειναι απο εκει παιδια; με τι στελνουν και απο που; διαβασα αλλα για ελλαδα δεν γραφει κατι ,εχει σε πολλα μερη του κοσμου καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικα ποσο ειναι απο εκει παιδια; με τι στελνουν και απο που; διαβασα αλλα για ελλαδα δεν γραφει κατι ,εχει σε πολλα μερη του κοσμου καταστηματα

 

Αν αγοράσεις με paypal, επιλέγεις αυτή εδώ την επιλογή κι είσαι εντάξει χωρίς επιπλέον κόστος

Aν είσαι σε κάποιο μέρος της Ελλάδας που το θεωρεί δυσπρόσιτη περιοχή η εταιρεία κουριερ τους τότε θα σε χρεώσει 22.99 απ΄ότι βλέπω ( παλιότερα ήταν φθηνότερα )

http://i63.tinypic.com/ravhtz.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εμενα μου πεφτει λιγο μεγαλο το 8+

Υπαρχει κανενας που θελει να ανταλλαξει το 8αρι μετο δικο μου με μια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις με paypal, επιλέγεις αυτή εδώ την επιλογή κι είσαι εντάξει χωρίς επιπλέον κόστος

Aν είσαι σε κάποιο μέρος της Ελλάδας που το θεωρεί δυσπρόσιτη περιοχή η εταιρεία κουριερ τους τότε θα σε χρεώσει 22.99 απ΄ότι βλέπω ( παλιότερα ήταν φθηνότερα )

http://i63.tinypic.com/ravhtz.png

 

ευχαριστω φιλε, μηπως γνωριζεις και την χωρα αποστολης;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, μηπως γνωριζεις και την χωρα αποστολης;

 

Απ'το χονγκ κονγκ ξεκινάνε αλλά είναι με τριγωνική και δε πληρώνεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια και χαρά. Εγώ το πήρα από tdimention7 509 ευρώ το δικαρτο S8 (G950FD, να το ψάχνετε στο ebay με τον κωδικό καλύτερα).

Μοντέλο Ταϊλάνδης.

Πολύ καλό αλλά μέτρια αυτονομία. Δεν έχω και το μονοκαρτο να συγκρίνω.

Προσοχή

Δεν υπάρχει CSC για cosmote και ελληνικά δίκτυα.

Δήλ δεν μπορούμε να εχουμε wifi calling, hd calling και 1-2 άλλα πραγματάκια.

Δεν ειναι τραγικό αλλά να το γνωρίζουν αυτοί που το σκέπτονται.

Ερώτηση

Μπορούμε να φλασάρουμε CSC από το S8 G950F (μονόκαρτο) στο G950FD (δίκαρτο);

για να αποκτήσουμε αυτά που λείπουν χωρίς να επηρεαστεί η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

 

Μετά από μπόλικη σκέψη και αφού αμφιταλαντεύομαι καιρό αναμεσα σε S8+ και 1+ 5τ αποφάσισα να πάρω τελευταίος και καταιδρωμένος ... το S8+ (dual G955FD μόνο με ενδιαφέρει) για να αναβαθμίσω το xiaomi mi max μου. Μένω UK και τα υποψήφια μαγαζιά είναι τα κλασσικά wondamobile, eglobalcentral και t-dimension με μικρές διαφορές τιμής που όλα δίνουν τον κλασσικό 1 χρόνο εγγύηση δικό τους. Επειδή είμαι πολύ δυστακτικός στο θέμα εγγύησης (πρακτικά θεωρώ ότι μάλλον δεν θα την τιμήσει κανένας άμα γίνει κάτι ...), θεωρείτε κάποιο από αυτά πιο αξιόπιστο?

 

Υ.Γ. Αυτό που τα dual sim μοντέλα δεν τα φέρνουν επίσημα Ευρώπη ... έχει γίνει πολύ κουραστικό

Edited by gthe
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το t-dimension Αγγλια βρισκετε; απο εκει κανει αποστολες; λεω να παρω το s8+ duos ,ειναι αξιοπιστο;

@gthe αυτο με τα duos και την εγγυηση με εχει ξενερωσει και μενα κατα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το t-dimension Αγγλια βρισκετε; απο εκει κανει αποστολες; λεω να παρω το s8+ duos ,ειναι αξιοπιστο;

@gthe αυτο με τα duos και την εγγυηση με εχει ξενερωσει και μενα κατα πολυ

 

Δεν έχω καταλάβει αν το t-dimension είναι UK ή όπως και τα άλλα απλά uk site.

H εγγύηση είναι ο μοναδικός λόγος που διστάζω και ακόμα σκέφτομαι το 1+. Γιατί θα το πάρω από το αγγλικό site και θα το έχω με επίσημη εγγύηση 2ετίας σε μερικές μέρες σπίτι μου

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλο το 1+ αλλα χανεις πολυ σε μεταπωληση ,αν εχει σκοπο να το κρατησεις κανα δυο χρονια τοτε ναι και παλι με επιφυλαξεις ,η οθονη απο το s8 plus απλα δεν παιζετε
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αν το t-dimension είναι UK ή όπως και τα άλλα απλά uk site.

H εγγύηση είναι ο μοναδικός λόγος που διστάζω και ακόμα σκέφτομαι το 1+. Γιατί θα το πάρω από το αγγλικό site και θα το έχω με επίσημη εγγύηση 2ετίας σε μερικές μέρες σπίτι μου

 

Το t-dimension δεν στέλνει πλέον Ελλάδα. Έρχεται με courier από Ευρώπη σε 5 μέρες. Αν πάθει κάτι μέσα στον 1ο χρόνο το στέλνεις Ασία όχι επίσημη εγγύηση. Το μονόκαρτο μπορεί να έχει και ευρωπαϊκή εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ψάχνω και εγώ, ξέρει κάποιος για αυτό το μαγαζί τι λέει?

https://www.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-s8-dual-sim-64gb-sm-g950fd-midnight-black/

 

σλοβακία η έδρα του, εντος ΕΕ, τους έχω στείλει και ερώτημα αν όντως στέλνουν από Ευρώπη για να μην υπάρχει θέμα τελωνείου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .ψάχνω μέχρι 500 € ότι καλύτερο γίνεται. .σε Dual sim. Αξίζει να μπω στην διαδικασία για s8 αο εξωτερικό ή να πάω σε κανένα Α8 2018 για σιγουριά από κανένα skroutz. Την γνώμη σας και αν έχετε να προτείνετε και κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. .ψάχνω μέχρι 500 € ότι καλύτερο γίνεται. .σε Dual sim. Αξίζει να μπω στην διαδικασία για s8 αο εξωτερικό ή να πάω σε κανένα Α8 2018 για σιγουριά από κανένα skroutz. Την γνώμη σας και αν έχετε να προτείνετε και κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ

 

Καμια σχεση αυτα τα δυο, s8 καλυτερο με διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεταχειρισμένο S8 dual, σε άψογη κατάσταση πάντα σε θήκη, στο κουτί του 5 μηνών, ασφαλισμένο για 7 ακόμα μήνες (ατύχημα, θραύση οθόνης ληστεία κλπ), με αχρησιμοποίητα τα ακουστικά του. Προστασία οθόνης πραγματικά δεν χρειάζεται. Εντάξει το πρόσεχα αλλά το γυαλί είναι τόσο σκληρό που δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς. 470 ευρώ.

Πήρα το S9+ σε μια στιγμή αδυναμίας. Αν ενδιαφέρεσαι μιλάμε.

Το S8 είναι κορυφαίο τηλέφωνο και το δίκαρτο μεγάλη ευκολία. Το S9+ είναι καλό αλλά μεγάλο και βαρύ. Δεν το έχω συνηθίσει ακόμα αλλά αν δώσω το S8 θα είναι καλύτερα γιατί δεν θα μπορώ να τα συγκρίνω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα παρελαβα και εγω το duos, σε σχεση με το s7 edge μου φαινετε μικρο :lol: ,ενταξει απο εντυπωσεις τι να πω; οπως και με το s7 edge duos θετικοτατες ,σημα ,ακουστικο, καμερα κλπ κλπ τελεια ,

με το που το ανοιξα εβγαλε την μεγαλη αναβαθμιση android 8, εχει να κανει ακομη μια περιπου 560 mb αλλα θα την κανω αργοτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το duos, σε σχεση με το s7 edge μου φαινετε μικρο :lol: ,ενταξει απο εντυπωσεις τι να πω; οπως και με το s7 edge duos θετικοτατες ,σημα ,ακουστικο, καμερα κλπ κλπ τελεια ,

με το που το ανοιξα εβγαλε την μεγαλη αναβαθμιση android 8, εχει να κανει ακομη μια περιπου 560 mb αλλα θα την κανω αργοτερα :)

560mb??? Λες να είναι το 8.5???
Link to comment
Share on other sites

560mb??? Λες να είναι το 8.5???

Τελικά ήταν 465 mb φίλε, 8.0.0 έχω, με ασφάλεια 1 Μαρτίου

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 Dual sim G950FD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...