Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδα έχω εμα θέμα με το messenger εδώ και 3-4 ημέρες. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει καμία από τις συνομιλίες μου όταν μπαίνω και μου γράφει παροσυασιτηκε κάποιο σφάλμα ξαναπροσπαθήσετε παρόλα αυτά όλα τα υπόλοιπα όπως το ποιοι είναι μέσα μου τα δείχνει κανονικά. Επίσης και να μου στείλει κάποιος κάτι δεν βαράει ούτε εμφανίζεται κάτι μέσα σρην εφαρμογή! Την έσβησα την ξανα κατέβασα το ίδιο και στο fb, έκανα και επανεκκίνηση χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα! Τι προτείνετε;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδα έχω εμα θέμα με το messenger εδώ και 3-4 ημέρες. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει καμία από τις συνομιλίες μου όταν μπαίνω και μου γράφει παροσυασιτηκε κάποιο σφάλμα ξαναπροσπαθήσετε παρόλα αυτά όλα τα υπόλοιπα όπως το ποιοι είναι μέσα μου τα δείχνει κανονικά. Επίσης και να μου στείλει κάποιος κάτι δεν βαράει ούτε εμφανίζεται κάτι μέσα σρην εφαρμογή! Την έσβησα την ξανα κατέβασα το ίδιο και στο fb, έκανα και επανεκκίνηση χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα! Τι προτείνετε;;

 

Συνήθως αυτά τα προβλήματα δεν έχουν να κάνουν με το κινητό. Κάποια άλλη εφαρμογή ίσως να σου κάνει τη ζημιά. Πχ, δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα στο messenger.

Είμαι με την Dev Rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδα έχω εμα θέμα με το messenger εδώ και 3-4 ημέρες. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει καμία από τις συνομιλίες μου όταν μπαίνω και μου γράφει παροσυασιτηκε κάποιο σφάλμα ξαναπροσπαθήσετε παρόλα αυτά όλα τα υπόλοιπα όπως το ποιοι είναι μέσα μου τα δείχνει κανονικά. Επίσης και να μου στείλει κάποιος κάτι δεν βαράει ούτε εμφανίζεται κάτι μέσα σρην εφαρμογή! Την έσβησα την ξανα κατέβασα το ίδιο και στο fb, έκανα και επανεκκίνηση χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα! Τι προτείνετε;;

Ναι,software ειναι,οχι hardware.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδα έχω εμα θέμα με το messenger εδώ και 3-4 ημέρες. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει καμία από τις συνομιλίες μου όταν μπαίνω και μου γράφει παροσυασιτηκε κάποιο σφάλμα ξαναπροσπαθήσετε παρόλα αυτά όλα τα υπόλοιπα όπως το ποιοι είναι μέσα μου τα δείχνει κανονικά. Επίσης και να μου στείλει κάποιος κάτι δεν βαράει ούτε εμφανίζεται κάτι μέσα σρην εφαρμογή! Την έσβησα την ξανα κατέβασα το ίδιο και στο fb, έκανα και επανεκκίνηση χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα! Τι προτείνετε;;
Και εγώ πρόβλημα με το Messenger, όταν πάω να στείλω φώτο σε κάποιον φίλο κρασαρει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι,software ειναι,οχι hardware.

 

Το φαντάζομαι το θέμα είναι ότι εδώ και 4 ημέρες που έχει προκύψει δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθολου!

Τι προτείνετε;

1η φορά μου τυχαίνει να απκεγκαθσιτω μια εφαρμογή και να συνεχίζει να υπάρχει και μετά το οδό πρόβλημα.....το μόνο που σκέφτομαι είναι να έχει παιχτεί κάτι με το λογαριασμό μου αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο αφού μπαίνω κανονικά από την αντίστοιχη εφαρμογή στο  iPad Pro μου! :shock::hypno::hypno::hypno:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ πρόβλημα με το Messenger, όταν πάω να στείλω φώτο σε κάποιον φίλο κρασαρει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι αυτό δεν μου το κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάζομαι το θέμα είναι ότι εδώ και 4 ημέρες που έχει προκύψει δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθολου!

Τι προτείνετε;

1η φορά μου τυχαίνει να απκεγκαθσιτω μια εφαρμογή και να συνεχίζει να υπάρχει και μετά το οδό πρόβλημα.....το μόνο που σκέφτομαι είναι να έχει παιχτεί κάτι με το λογαριασμό μου αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο αφού μπαίνω κανονικά από την αντίστοιχη εφαρμογή στο  iPad Pro μου! :shock::hypno::hypno::hypno:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι αυτό δεν μου το κάνει....

 

Από ότι φαίνεται είναι κάποια εφαρμογή (ίσως όχι η ίδια εφαρμογή), που σου κάνει τη ζημιά ;)

Δοκίμασε να κατεβάσεις παλιότερη έκδοση

μήπως φταίει η έκδοση (αν και δεν το νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και εγώ με την τελευταία ελληνική developer.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

ποια ειναι αυτη? μιλας δλδ για custom rom ? μπορεις να δωσεις link ?

οταν λενε για dev rom εννοουν την official αυτη δλδ http://en.miui.com/download-328.html, καλο ειναι να διευκρυνιζουμε αν ειναι καποια αλλη για να μην μπερδευομαστε.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

7 ημερες σχεδον.......και εχει και αλλα 30% μπαταρια......:p

Screenshot_2018-02-16-18-47-53-268_com.miui.securitycenter.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια η χρηση.....

και λεγαμε για μενα με 5 μερες μεχρι το 18%. Εχασα το ρεκορ δλδ???? :mad:

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη? μιλας δλδ για custom rom ? μπορεις να δωσεις link ?

οταν λενε για dev rom εννοουν την official αυτη δλδ http://en.miui.com/download-328.html, καλο ειναι να διευκρυνιζουμε αν ειναι καποια αλλη για να μην μπερδευομαστε.

Όχι δεν είναι η developer global, αλλά η έλληνικη. Παραθέτω screenshots για λεπτομέρειες:

 

4dc2b2bed33567ee8dab9eb8be37c05f.jpg

98596e69a639cb6cbf08432bdb9aab47.jpg

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια η χρηση.....

και λεγαμε για μενα με 5 μερες μεχρι το 18%. Εχασα το ρεκορ δλδ???? :mad:

Τώρα με το bt ανοιχτό θα χάσεις και άλλο!! (για το band 2)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι η developer global, αλλά η έλληνικη.

 

αααα!!! ωραια δειχνει! μη με κανεις να ζηλευω....:O εγω ειμαι με την 9.2 stable official.

 

Τώρα με το bt ανοιχτό θα χάσεις και άλλο!! (για το band 2)

 

ναι αλλα οχι τρελα πραγματα καμια μερα μαλλον λιγοτερο αλλα δεν τις μετραω πλεον.

Αλλα εκτος το mi band 2, oποτε ειμαι στο αμαξι συνδεεται και στην 2din 7" android πηγη μου, δουλευω και μια oral b οδοντοβουρτσα 2 φορες την μερα για μερικα λεπτα αλλα την ειχα και πριν, απλα ανοιγοκλεινα το bt ενω τωρα ειναι ανοιχτο μονιμα.

το βραδυ βεβαια οταν κοιμαμαι μπαινει σε λειτουργια πτησης το κινητο να μην με ζαλιζει τιποτα...

 

Greek custom rom official stable https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6191-Stable-V9-2-1-0-Xiaomi-Mi-MAX-2/#files

και beta https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6190-8-2-1-Xiaomi-Mi-MAX-2/#files

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

@tsamadas-Nikifoross

Λοιπον στο περιπου απο οσο θυμαμαι παλικαρια.....

6 sot

10 ωρες ομιλιας

bt-data μονιμα on

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιμα ανοιχτα και δεδομενα και wifi.

Δεν εχω κανει αλλες μετρησεις τπτ απλα δεν κανω πολυ χρηση οταν ειμαι στην δουλεια και οταν ειμαι σπιτι και εχω αλλες δουλειες και δεν ασχολουμε μαζι του, και φυσικα δεν παιζω ΠΟΤΕ παιχνιδια σε κινητο...γιαυτο βγαζει τοσες μερες.

Ειπαμε ειναι αναλογα την χρηση.

Αυτους που λενε οτι τους βγαζει 1,5 μερα πραγματικα απορω πως το κανουν!!!!!

θα πρεπει να ειναι συνεχεια πανω στο κινητο για πολλεςςςςς ωρες! και να το λιωνουν.

Εγω ξερω οτι με την ιδια ακριβως χρηση για τετοια περιοδο με το παλιο μου ηθελα φορτιση καθε μερα λιγο παραπανω χρηση και μπορει να εμενα ποιο πριν.

Εκεινο ειχε βεβαια μπαταρια 2000mah αλλα ειχα και 4! χααχαχαχαχαχαχ

Λεω περιοδο επειδη πχ αμα ειναι διακοπες Αυγουστου πεφτει πολυ λιωσιμο. Τοτε φυσικα θα πεσει η διαρκεια...μας βλεπω μετα για Xiaomi power bank....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

@nikifoross, δεν ξέρω αν είσαι ξεκλείδωτος κλπ, αλλά αν είσαι, αξίζει να παίξεις με XTRV.

 

Βέβαια τώρα που έχουμε τον κώδικα του kernel και θ' αρχίσουν να βγάινουν ROMS τους επόμενους μήνες, εννοείται ότι μια καλή AOSP based oreo, όπως πχ η Nitrogen OS που είχα σε Kenzo (Redmi Note 3 Pro) κάνει τη Miui να φαίνεται βαρίδι, οπότε προσωπικά είμαι σε αναμονή roms από XDA.

Edited by mikkkg
Link to comment
Share on other sites

@nikifoross, δεν ξέρω αν είσαι ξεκλείδωτος κλπ, αλλά αν είσαι, αξίζει να παίξεις με XTRV.

 

Βέβαια τώρα που έχουμε τον κώδικα του kernel και θ' αρχίσουν να βγάινουν ROMS τους επόμενους μήνες, εννοείται ότι μια καλή AOSP based oreo, όπως πχ η Nitrogen OS που είχα σε Kenzo (Redmi Note 3 Pro) κάνει τη Miui να φαίνεται βαρίδι, οπότε προσωπικά είμαι σε αναμονή roms από XDA.

 

δεν ειμαι ξεκλειδωτος, ειμαι με stable official και προς το παρον ουτε dev δεν βαζω.

Πρωτα θα μπει dev official καποια στιγμη μαλλον οχι συντομα και μετα βλεπουμε.

Δεν θελω κατι που δεν ειναι miui, αν ηθελα θα ειχα παρει το miA1 εκεινο ηταν η αρχικη μου επιλογη, και ο βασικος λογος αποριψης πανω απο ολα ηταν οτι δεν ειχε miui rom και μετα η μικρη του μπαταρια και το μετριο μεγεθος οθονης 5,5" δλδ δεν το θεωρω μεγαλο.

 

Παντως στο παλιο μου κινητο Zopo 980 1/16/1.2 quad MTK 6589 ειχα δοκιμασει αρκετες roms, η ποιο γρηγορη ηταν η miui beta port απο redmi note 4, απο τοτε κολλησα με την MIUI και δεν την αλλαζω με τιποτα! ηταν βεβαια based on android K.K kitkat 4.4.2 , η αρχικη του μαμα ηταν 4.2.2.

 

Παντως για το κινητο μας θα σηκωνουν και εδω https://www.needrom.com/category/xiaomi/mi-max-2/ ηδη εχει καποια πραγματακια, θελει register για να κατεβαζεις.

 

Εχω και το nova go και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο οτι δεν πρεπει να εχεις root για να παιζει, τους την εχω πει απειρες φορες...

μπορω βεβαια να βλεπω απο το 8αρι ταμπλετ μου αλλα δεν το εχω παντα μαζι μου.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

H γνώμη μου πάντως είναι ότι η τρέχουσα dev global είναι χειρότερη από την τρέχουσα ελληνική dev. Την είχα αναγκαστικά την πρώτη τις 72 ώρες που περίμενα μέχρι το ξεκλείδωμα και είχε bugs που η XTRV δεν είχε.
Link to comment
Share on other sites

H γνώμη μου πάντως είναι ότι η τρέχουσα dev global είναι χειρότερη από την τρέχουσα ελληνική dev. Την είχα αναγκαστικά την πρώτη τις 72 ώρες που περίμενα μέχρι το ξεκλείδωμα και είχε bugs που η XTRV δεν είχε.

Για ποα ακριβως bugs γραφεις φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχα προβληματικό ήχο (με "βρώμα") με Bluetooth απλό hands free και δε μου δούλευε το DND. Αυτά είναι τα δύο βασικά που θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Είχα προβληματικό ήχο (με "βρώμα") με Bluetooth απλό hands free και δε μου δούλευε το DND. Αυτά είναι τα δύο βασικά που θυμάμαι.

Μαλλον κατι δεν ειχε...κατσει....καλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχα προβληματικό ήχο (με "βρώμα") με Bluetooth απλό hands free και δε μου δούλευε το DND. Αυτά είναι τα δύο βασικά που θυμάμαι.

 

Κανένα από αυτά δεν έχω στην global dev...

Link to comment
Share on other sites

Σε ενός φίλου δεν αναβοσβήνει το led των ειδοποιήσεων καθολου!

Είναι θέμα ρυθμισης και αν ναι από που ή μηοως είναι καμένο;

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις αν είναι πρόβλημα hardware πήγαινε στο σχετικά με το τηλέφωνο πάτησε 5-6 στο kernel θα μπεις στα test βρες τα led και κάνε το test

 

Redmi note3 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...