Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδί την βοήθειά σας, μόλις πήρα κι εγώ το κτήνος, πέρασα από cloud τα πάντα σχεδόν και τώρα πάω να συνδέσω στιχακια και δεν το διαβάζει καθόλου, έχω φάει τον κόσμο, μου έχουν πεταχτεί τα. Αιτία από το ψάξιμο και το διάβασμα, εάν έχει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ πάρα πολύ να μου δείξει τα φώτα του
Link to comment
Share on other sites

Παιδί την βοήθειά σας, μόλις πήρα κι εγώ το κτήνος, πέρασα από cloud τα πάντα σχεδόν και τώρα πάω να συνδέσω στικακι και δεν το διαβάζει καθόλου, έχω φάει τον κόσμο, μου έχουν πεταχτεί τα μάτια από το ψάξιμο και το διάβασμα, εάν έχει κάποιος κάποια λύση παρακαλώ πάρα πολύ να μου δείξει τα φώτα του, σε άλλο κινητό redmi note 2 δουλεύει κανονικά, και το ανταπτορακι που το μετατρέπει σε type c κι αυτό με φορτιστή δουλεύει, ενώ υποστηρίζει otg δεν μπορώ να το βρω πως το κάνει να το διαβάζει
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ανταπρορακι που έχεις είναι μόνο για φοριτση. κοίταξε να βρεις από κάποιον γνωστό ένα καλώδιο otg type c
Link to comment
Share on other sites

Λες να παίζει κάτι τέτοιο?? Τώρα βέβαια που το έβαλα και στον υπολογιστή στην δουλειά με το δικό του καλώδιο το αναγνωρίζει αλλά δεν το ανοίγει οπότε είναι γενικά πρόβλημα, γνωρίζει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Σου το λέω γιατί έχω τέτοιο. Για να το ανοίξει ο υπολογιστής πρέπει να κατεβάσεις την κουρτίνα και να επιλέξεις μεταφορά αρχειων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έβγαλε όταν το αυνδεσα με τον υπολογιστή, το επέλεξα αλλά δεν το ανοιγε πάλι, κάτι έχουν κάνει με την ρομ και είναι κλειδωμένο, φοβάμαι ότι θα θέλει άλλη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Miui global stable 9.5.5.0 (NDDMIFA) αυτή είχε από την αρχή μόλις το πήρα, δεν θέλω όμως να μπω σε διαδικασία να κάνω αλλαγές τόσο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την ίδια έχουμε.το έχω από το δεκεμβρη δεν μου έχει κανει τίποτα, και έχω κάνει όλες αναβαθμίσεις από πάνω. Έχω μέσα λογαριασμούς τράπεζας δεν μπόρω να το πειραξω.περίεργο που δεν το βλέπει ο υπολογιστής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι εγώ έχω κάνει τις αναβαθμίσεις που μου έβγαλε, μέχρι εκεί,ο υπολογιστής το βλέπει σαν εικονίδιο αλλά δεν το ανοίγει, και στο κινητό βγάζει επιλογή για φόρτιση, για μεταφορά δεδομένων και παρόλο που το βάζω εκεί για μεταφορά, δεν αλλάζει κάτι, θα ρωτήσω και στο κατάστημα που το πήρα
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας πότε θα πάρει αναβάθμιση; αλλά μοντέλα νομίζω πήραν ηδη

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε stable?

Nαι! Από stable 9.5.5.0 σε 9.6.3.0.

Δεν μου ήρθε όμως αυτόματα. Είχα κάποια περίεργα κολλήματα με 9.5.5.0, μπήκα να δω αν έχει ενημερώσεις και μου έβγαζε ότι είμαι ενημερωμένος. Ξαναπέρασα λοιπόν την 9.5.5.0 (μήπως κάτι δεν είχε καθήσει καλά) και μετά μου έβγαλε διαθέσιμη ενημέρωση σε 9.6.3.0.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη... Αναμένουμε

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε κι εγώ πήρα ακόμα την 9.6.3...με την 9.5.5. έχω ένα bug, κατά διαστήματα μου βγάζει κάτι για την sd κάρτα, "SD Card - Tap to open with File Explorer" ελπίζω να διορθωθεί με το νέο update...
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πηρα σημερα ΟΤΑ. Ενα πραγμα που δε μου αρεσε στην αναβαθμιση αυτη ειναι πως σβησαν την επιλογή μεταφορας αρχειων μεταξυ κυρίου και δεύτερου χωρου,τη χρησιμοποιουσα περιστασιακα και ηταν η μονη λειτουργία του δεύτερου χωρου που εφαρμοζα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις μου έβγαλε ένα κουλό μήνυμα. Έχω κατεβάσει το mortal kombat και μου έβγαλε ότι η εφαρμογή δεν υποστηρίζει την τρέχουσα ρύθμιση μεγέθους οθόνης και ενδέχεται να παρουσιάζει μη αναμενόμενη συμπεριφορά.

Δεν μου το έχει εμφανίσει σε κάποια άλλη εφαρμογή η παιχνίδι. Από που ρυθμίζουμε το μέγεθος οθόνης; εννοεί την ανάλυση; πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν μου το είχε βγάλει ποτέ.

Σίγουρα παίζει κάτι και από το mortal kombat αλλά δεν έχει κάνει κάποια αναβάθμιση το παιχνίδι τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μτχ ένα max 2, αγορασμένο 27/6. Ουσιαστικά και πρακτικά άθικτο. Έπαιξε μια μέρα και τη 2η..... Black screen και ότι και αν δοκίμασα δεν.....

Πρέπει να τα έπαιξε η οθόνη....

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία, και τι παίζει με τα σκρουτζομάγαζα?

Τα στέλνουν Κίνα?

Τι χρόνοι παίζουν?

Ευχαριστώ...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις από safe mode?

 

Πέραν του γεγονότος ότι δεν ξέρω αν μπαίνει safe mode το max, το πρόβλημα είναι ότι δεν δείχνει κάτι ή οθόνη ούτε στη hard reset διαδικασία.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στο remote control έχει καταφέρει κανείς να συγχρονίσει nova box?

Δεν το βρίσκω πουθενά (ούτε σαν pace....)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω τώρα

Ελληνικό απ τον Κωτσοβολο 043c186fb8b6ccb62aaf9efbde752433.jpg4478f22953b76c77daaced54ab5b7ea8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω τώρα

Ελληνικό απ τον Κωτσοβολο 043c186fb8b6ccb62aaf9efbde752433.jpg4478f22953b76c77daaced54ab5b7ea8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εβαλα και εγω την 9.6

Και για οσους εχουν κοσμοτε,παιζει το VoLTE.

Γιατι σε Xiaomi με snapdragon 625,λειτουργει στην MIUI 9.5 και 9.6.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...