Jump to content

Επιλογη Κινητου


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιας και ειπες motorola..αυτο εδω το τουμπανο τι λεει? http://www.skroutz.gr/s/9941623/Motorola-Moto-Z-Play-Dual-32GB.html#reviews

Μέχρι χθες είχε 349 στο επίσημο της Lenovo.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μπορω να κανω την υπερβαση σε 350 αν πραγματικα αξιζει το κοπο το κινητο

 

Εχει κατωτερο επεξεργαστη, ηχο και οθονη απο το Moto x style που σου προτεινα.

 

Απο την αλλη εχει διπλασια αυτονομια, καλυτερη καμερα και εξοπλισμενο με δακτυλικο. Οποτε αποφασισε βαση της χρησης σου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μπορω να κανω την υπερβαση σε 350 αν πραγματικα αξιζει το κοπο το κινητο

Υπόψιν ότι στο εξωτερικό το είχα πετύχει πρόσφατα στα 250 ευρω περίπου...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι στο εξωτερικό το είχα πετύχει πρόσφατα στα 250 ευρω περίπου...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νικο αν ειναι και ευρωπαικο, αψογη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Νικο αν ειναι και ευρωπαικο, αψογη τιμη!

Δεν είναι λογικα ευρωπαϊκό μιας και δεν υποστηρίζει μαλλον b20 https://www.coolicool.com/moto-z-play-3gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-octa-core-55-inch-super-amoled-corning-g-44168

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικα ευρωπαϊκό μιας και δεν υποστηρίζει μαλλον b20 https://www.coolicool.com/moto-z-play-3gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-octa-core-55-inch-super-amoled-corning-g-44168

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρα αφου μιλάμε για κινητο χωρις εγγυηση και χωρις B20 δεν ειναι και τοσο φοβερη η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλήγουμε σε Le eco Max LG g5 Motorola Z play?

 

Αμα εσυ εκει κατεληξες καλοριζικα. Προσωπικα δεν προτεινα κανενα οπα αυτα οπως και τα υπολοιπα παιδια. Κατα τα αλλα μια χαρα κινητα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

ε τα xiaomi - huawei τα βγαλαμε εκτος λογο 800αρας...μετα τι αλλο εμεινε σοικο?

 

Ειδα το Huawei P9 στα 340-350€.Εχει την 800αρα και η τιμη ειναι απο σκρουτζομαγαζα.Αμα θες να αναβαθμισεις και σε καμερα,αξιζει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ναι και το p9 και το honor εχουν την 800 αρα...οποτε ψηφιζετε καλητερα αυτα σε σχεση με πχ το LeEco Le Max 2 η το LG 5?
Link to comment
Share on other sites

ναι και το p9 και το honor εχουν την 800 αρα...οποτε ψηφιζετε καλητερα αυτα σε σχεση με πχ το LeEco Le Max 2 η το LG 5?

 

honor 8 ή p9 (αναλογως αν προτιμας εξτρα 1 gb ή καλυτερο ηχο και gorilla glass). Μολονοτι το g5 εχει καλυτερη καμερα, εχει μικρη αυτονομια και εχει αρκετη πιθανοτητα να βγαλει προβλημα στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

το Le eco γιατι δεν μπαινει καθολου στην εξισωση...μου κανει εντυπωση γιατι το βλεπω και χτυπαει σκορ κοντα στα 150κ στο antutu και φοραει δυνατα τεχνολογικα πραγματα συγκριτικα με τα huawei +800αρα και βεβαια ιδια τιμη με p9 honor ειδικα απο κινα...Υπαρχει κατι μελανο που δεν το βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλο hardware και σε αρκετα προσιτή τιμη!

Μόνο μελανο σημειο ο "προβληματικος" fingerprint sensor που εχει θεματα. Οχι παντα, καποιες λυσεις εχουν βρεθει.

 

Θα στο πρότεινα γιατι αξιζει με τα 1000 το συγκεκριμένο.

Παιζει καπου στα 200 με 4gb ram.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

το Le eco γιατι δεν μπαινει καθολου στην εξισωση...μου κανει εντυπωση γιατι το βλεπω και χτυπαει σκορ κοντα στα 150κ στο antutu και φοραει δυνατα τεχνολογικα πραγματα συγκριτικα με τα huawei +800αρα και βεβαια ιδια τιμη με p9 honor ειδικα απο κινα...Υπαρχει κατι μελανο που δεν το βλεπω?

 

Απο τη στιγμη που ζητας καλη καμερα ναι, το le max 2 βγαινει απο την εξισωση αφου εκει υστερει αρκετα απο τις αλλες σου επιλογες (ακομα και απο το g3 σου). Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ καλο κινητο αν εξαιρεσουμε την ελλεψη sd και ελληνικης γλωσσας (ελληνικο πληκτρολογιο παιζει κανονικα).

Link to comment
Share on other sites

χμ...οποτε το διλλημα ειναι φωτογραφιες vs επεξεργαστικη δυναμη...νομιζω οτι καπως καταληξαμε θα τα βαλω κατω να δω με τι συμβιβαζομαι και με τι οχι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει πολυ καλο hardware και σε αρκετα προσιτή τιμη!

Μόνο μελανο σημειο ο "προβληματικος" fingerprint sensor που εχει θεματα. Οχι παντα, καποιες λυσεις εχουν βρεθει.

 

Θα στο πρότεινα γιατι αξιζει με τα 1000 το συγκεκριμένο.

Παιζει καπου στα 200 με 4gb ram.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου το εχεις το le max φωτογραφικη ειναι οντως τοσο μετρια?

Link to comment
Share on other sites

χμ...οποτε το διλλημα ειναι φωτογραφιες vs επεξεργαστικη δυναμη...νομιζω οτι καπως καταληξαμε θα τα βαλω κατω να δω με τι συμβιβαζομαι και με τι οχι...

 

Εξαρταται. Σε πειραζει αν ειναι κατωτερη απο το g3 που ειχες; Εγω μονο επειδη ζηταγες καλη καμερα δεν στο προτεινα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ο καταλληλος να μιλήσω για την καμερα.

Στα ματια μου ομως ειναι σουπερ.

Αν θες ρωτα στο νημα του μαχ 2 να σε πούνε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται. Σε πειραζει αν ειναι κατωτερη απο το g3 που ειχες; Εγω μονο επειδη ζηταγες καλη καμερα δεν στο προτεινα.

 

αν μιλαμε για τετοιο πισωγυρισμα πρεπει να το σκεφτω σοβαρα γιατι μπορει να ειναι κινητο του 14 το g3 αλλα απο φωτογραφια ακομα και τωρα βγαζει πολυ καλες...

Link to comment
Share on other sites

Πάμε και στο τελευταίο δίλημμα του θέματος αφού κατέληξα καπως Huawei Honor 8 η Motorola Moto Z?

 

Οχι το moto z play? Κοιτα το moto z εχει σαφεστατα ανωτερο soc απο το honor 8 αλλα το honor 8 εχει καλυτερη αυτονομια.

 

Αλλα απο τη στιγμη που δεν σε νοιαζει τοσο το βαρυ gaming θεωρω πως καλυτερα να κερδισεις αυτονομια και μια μεγαλυτερη οθονη (moto z play) παρα να κερδισεις σε οχι τοσο αναγκαια επεξεργαστικη ισχυ για σενα (honor 8 ή και moto z). Δεν θα καταλαβεις διαφορα σε εμπειρια χρησης.

 

-moto z play: καλος ηχος, αριστη αυτονομια, 5.5 ιντσες, τιμιος επεξεργαστης.

-honor 8: μετριος ηχος, μετρια αυτονομια, 5.2 ιντσες, δυνατος επεξεργαστης.

-moto z: καλος ηχος, κακη αυτονομια, 5.5 ιντσες, τουμπανος επεξεργαστης.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το moto z play? Κοιτα το moto z εχει σαφεστατα ανωτερο soc απο το honor 8 αλλα το honor 8 εχει καλυτερη αυτονομια.

 

Αλλα απο τη στιγμη που δεν σε νοιαζει τοσο το βαρυ gaming θεωρω πως καλυτερα να κερδισεις αυτονομια και μια μεγαλυτερη οθονη (moto z play) παρα να κερδισεις σε οχι τοσο αναγκαια επεξεργαστικη ισχυ για σενα (honor 8 ή και moto z). Δεν θα καταλαβεις διαφορα σε εμπειρια χρησης.

 

-moto z play: καλος ηχος, αριστη αυτονομια, 5.5 ιντσες, τιμιος επεξεργαστης.

-honor 8: μετριος ηχος, μετρια αυτονομια, 5.2 ιντσες, δυνατος επεξεργαστης.

-moto z: καλος ηχος, κακη αυτονομια, 5.5 ιντσες, τουμπανος επεξεργαστης.

 

λαθος δικος μου ναι το Moto Z play εννοω οχι το Μοτο Ζ χμμ...με δελεαζει πολυ η αληθεια ειναι η αυτονομια του που ειναι φοβερη σε συγκριτικα παλι βεβαια το Honor 8 το σκιζει κατα 90% σε ολα τα τεστ...αρα μενει το θεμα καμερας μεταξυ των δυο..το Honor δεν διαθετει καλητερη λογικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...