Jump to content

Microsoft Surface Pro (2017)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω παρατηρήσει το εξής ενοχλητικό και δε ξέρω που οφείλεται.

όταν έχω τον υπολογιστή συνδεδεμένο στο ρεύμα και ταυτόχρονα το λειτουργώ, μου δημιουργεί προβλήματα με τον κέρσορα.

η κολλάει η χάνεται και δε λειτουργεί καθόλου, η λειτουργεί για λίγο και ξαναχάνεται η ξανακολάει.

έχω δοκιμάσει διάφορα, όπως επανεκκίνηση, επαναφορά της επιφάνειας αφής, χρήση μόνο ως ταμπλέτα η μόνο ως υπολογιστή, αλλά το πρόβλημα δε λύνεται, παρά μόνο αν αποσυνδέσω την επαφή φόρτισης.

έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

και υπάρχει κάποια λύση;

 

τελικά ήταν πρόβλημα της συγκεκριμένης πρίζας.

δεν έφταιγε η συσκευή.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κατοχος κι εδω του surface pro 2017, m3 4/128, το bundle με το type cover.

Πολυ ωραια συσκευη, αυτονομια καπου στις 8 ωρες το βλεπω στην πραξη.

Οθονη ενα κλικ καλυτερη απο το προ 4. Βολικο, ελαφρυ, ενα εξαιρετικο μηχανημα απο την ms.

Αλλος κατοχος του m3 εδω μεσα?

Επισης, για οποιον ενδιαφερεται, εχω ενα ακομα σφραγισμενο που εφερα για φιλο, αλλα δεν το θελει τελικα. Θα δοθει εννοειται σε τιμη κοστους (ευκαιριας). Πμ για πληροφοριες ;)

 

Υπάρχει ακόμη το surface στην κατοχή σας φιλτατε; Ενδιαφέρομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Φαίνεται πως ο SSD του surface μου έχει πρόβλημα.

Είναι στην εγγύηση αλλά νομίζω ότι έμπλεξα.. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την εγγύηση της Microsoft?

Η αγορά είχε γίνει από Public. Προσπάθησα να στείλω κατευθείαν request στο site της microsoft που έχει καταχωρηθεί η συσκευή αλλά δεν με άφησε στο τελικό στάδιο.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου εμπειρια απο το service της microsoft ηταν εξαιρετικη.Απο δικο μου σφαλμα εσπασε η οθονη και επικοινωνησα μαζι τους.Μου ειπαν πως εαν δεν το εκανα επιτηδες (απιστευτο) θα μου το αντικαταστησουν-οπως και εγινε.Η αγορα απο το Public οπως και το δικο σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ξαφνικά πριν περίπου δυο εβδομάδες, μειώθηκε δραματικά η διάρκεια της μπαταρίας

τι μπορεί να φταίει;

γνωρίζει κάποιος να μου πει;

σε 2,5 ώρες από 100% κατέβηκε η μπαταρία στο 25%

με τη φωτεινότητα κάτω από τη μέση.

24-8-2019

η συμπεριφορά που παρουσιάζει είναι αλλοπρόσαλλη, σήμερα ανοιχτό εδώ και 80 λεπτά και δείχνει πως η μπαταρία είναι γεμάτη 100% !!!

στα 120 λεπτά δείχνει 81% !!!

στα 150 λεπτά δείχνει 63% !

στα 180 λεπτά δείχνει 46%

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πηρα το συγκεκριμενο μηχανημα πριν δυο μερες

ολα καλα προς στιγμης

ηθελα να παρω macbook air 2017 αλλα βρηκα αυτο απο εναν γνωστο σα 400ευρω μαζι με το πληκτρολογιο

νομιζω εκανα καλη αγορα εαν και ειμαι περισσοτερο fun apple

βεβαια δεν εχω κολληματα και στην συγκεκριμενη χρονικη περιοδο νομιζω με windows 2&1 θα ειμαι πιο καλα

υπαρχουν ατομα που εχουν την συσκευη ακομα να τα λεμε καμια φορα για τυχον ψιλο κολληματα που θα συναντησουμε?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πηρα το συγκεκριμενο μηχανημα πριν δυο μερες

ολα καλα προς στιγμης

ηθελα να παρω macbook air 2017 αλλα βρηκα αυτο απο εναν γνωστο σα 400ευρω μαζι με το πληκτρολογιο

νομιζω εκανα καλη αγορα εαν και ειμαι περισσοτερο fun apple

βεβαια δεν εχω κολληματα και στην συγκεκριμενη χρονικη περιοδο νομιζω με windows 2&1 θα ειμαι πιο καλα

υπαρχουν ατομα που εχουν την συσκευη ακομα να τα λεμε καμια φορα για τυχον ψιλο κολληματα που θα συναντησουμε?

 

Macbook air 2017? Πως συγκρινεις την εργαλειαρα που ακουει στο ονομα surface με το σκουπιδι macbook air του 2017? Δεν υπαρχει καμια συγκριση. Το ενα ειναι ενα υπερ-εργαλειο, που θα παθεις πλακα με τη χρηστικοτητα και την πολυμορφικοτητα (αδοκιμος ορος, αλλα ακουγεται ωραιο) του και το αλλο ενα παμπαλαιο gadget, που θα μετραγες τα pixel 1 προς 1 στην οθονη του. Welcome στο μαγικο κοσμο των surface!

Link to comment
Share on other sites

Macbook air 2017? Πως συγκρινεις την εργαλειαρα που ακουει στο ονομα surface με το σκουπιδι macbook air του 2017? Δεν υπαρχει καμια συγκριση. Το ενα ειναι ενα υπερ-εργαλειο, που θα παθεις πλακα με τη χρηστικοτητα και την πολυμορφικοτητα (αδοκιμος ορος, αλλα ακουγεται ωραιο) του και το αλλο ενα παμπαλαιο gadget, που θα μετραγες τα pixel 1 προς 1 στην οθονη του. Welcome στο μαγικο κοσμο των surface!

 

περα από την φτωχή οθόνη όπως λες που ήταν και για μενα εμπόδιο δεν νομίζω ότι είναι σκουπιδι

εχω σπίτι iMac 2011 και είναι πολύ καλος ποσό μάλλον μια συσκευή ανάλογη αλλά του 2017

περα από αυτο...

 

ναι το surface είναι κάτι διαφορετικό γι αυτό κιόλας ήθελα να το πάρω από πέρυσι αλλά δεν κατέληξα ποτέ

τώρα ήρθα στην ανάγκη της φορητοτητας λογο αλλαγής πόλης και αναγκαστικά πήρα αυτό που τα κάνει όλα και βέβαια σε τιμή 400 ευρώ

 

το θεμα μπαταρίας πως το βλεπετε κρατάει η συσκευή 10 ωρες εάν την έχεις τέρμα αριστερά την μπάρα της εξοικονόμησης?

κάποιο άλλο θέμα που ισως είναι λίγο φτωχή η συσκευή? πχ ήχος, μπαταρία, οθόνη, bugs

ακόμα λίγο προσπαθώ να προσαρμοστώ αλλά βλέπω ότι τα πηγαίνει πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

περα από την φτωχή οθόνη όπως λες που ήταν και για μενα εμπόδιο δεν νομίζω ότι είναι σκουπιδι

εχω σπίτι iMac 2011 και είναι πολύ καλος ποσό μάλλον μια συσκευή ανάλογη αλλά του 2017

περα από αυτο...

 

ναι το surface είναι κάτι διαφορετικό γι αυτό κιόλας ήθελα να το πάρω από πέρυσι αλλά δεν κατέληξα ποτέ

τώρα ήρθα στην ανάγκη της φορητοτητας λογο αλλαγής πόλης και αναγκαστικά πήρα αυτό που τα κάνει όλα και βέβαια σε τιμή 400 ευρώ

 

το θεμα μπαταρίας πως το βλεπετε κρατάει η συσκευή 10 ωρες εάν την έχεις τέρμα αριστερά την μπάρα της εξοικονόμησης?

κάποιο άλλο θέμα που ισως είναι λίγο φτωχή η συσκευή? πχ ήχος, μπαταρία, οθόνη, bugs

ακόμα λίγο προσπαθώ να προσαρμοστώ αλλά βλέπω ότι τα πηγαίνει πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα

 

Εχεις καταλαβει τι μηχανημα αγορασες? Η οθονη του (που ειναι το 90% του μηχανηματος, καθως αυτο κοιτας το 99% του χρονου χρησης του μηχανηματος), περα απο καταπληκτικη αποδοση (σε αναλυση, σε χρωματικη αποδοση κλπ) ειναι και αφης και φυσικα με active digitizer. Αυτα με πληρες λειτουργικο, που μπορεις να τρεξεις (εστω και με περιορισμους καποιες φορες) ο,τι τραβαει η ψυχη σου. Η τεχνολογια αυτου του gadget ειναι οτι θα σου δωσει η apple σε καμια 5-6ετια.

Τι αλλο θεμα να εχει? Με αυτο το παχος και βαρος σου δινει τα παντα ολα και πληρες λειτουργικο.

Οχι 10ωρες το ξεχνας, στο 6ωρο θα κινηθεις με το pro 2017. Επισης σε standby θα εχεις μεγαλη απωλεια, κανε τερματισμο καθε φορα που δεν το χρησιμποεις, αλλωστε μπουταρει σε λιγα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καταλαβει τι μηχανημα αγορασες? Η οθονη του (που ειναι το 90% του μηχανηματος, καθως αυτο κοιτας το 99% του χρονου χρησης του μηχανηματος), περα απο καταπληκτικη αποδοση (σε αναλυση, σε χρωματικη αποδοση κλπ) ειναι και αφης και φυσικα με active digitizer. Αυτα με πληρες λειτουργικο, που μπορεις να τρεξεις (εστω και με περιορισμους καποιες φορες) ο,τι τραβαει η ψυχη σου. Η τεχνολογια αυτου του gadget ειναι οτι θα σου δωσει η apple σε καμια 5-6ετια.

Τι αλλο θεμα να εχει? Με αυτο το παχος και βαρος σου δινει τα παντα ολα και πληρες λειτουργικο.

Οχι 10ωρες το ξεχνας, στο 6ωρο θα κινηθεις με το pro 2017. Επισης σε standby θα εχεις μεγαλη απωλεια, κανε τερματισμο καθε φορα που δεν το χρησιμποεις, αλλωστε μπουταρει σε λιγα δευτερολεπτα.

 

για την μπαταρία αυτά βλέπω κι εγώ όπως λες

ναι με τον ssd αμέσως ανοίγει δεν έχεις θεμα

δεν εχω και τρέλες απαιτήσεις, ιντερνετ, μουσική, Netflix και social

 

με αυτά τα χρήματα ήταν να πάρω MacBook pro 2012 μεταχειρισμένο αλλά και to surface είναι πολύ καλο μηχάνημα

2&1 είναι μεγάλη υπόθεση πλέον με hardware κανονικου pc, πληκτρολόγιο άψογο, οθόνη πολυ καλη

 

Αυτό με το standby ξέρεις που οφείλεται και τρώει μπαταρία τόσο πολύ;

Βρήκα μια ρύθμιση μέσα που λέει συνδεδεμένος στο δίκτυο ακόμα και σε stand by

Εάν το κλείσω αυτό ίσως μετά παγώνει εντελώς και δεν τρώει καθόλου μπαταρία

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ το πήρες;

καινούριο;

σίγουρα όχι!

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ το πήρες;

καινούριο;

 

μεταχειρισμένο ελαφρώς από έναν γνωστο

μαζι με το Alcantara keyboard

καλή τιμή δεν ήταν?

 

είναι έκδοση 8ram/128ssd/i5

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο ελαφρώς από έναν γνωστο

μαζι με το Alcantara keyboard

καλή τιμή δεν ήταν?

 

είναι έκδοση 8ram/128ssd/i5

 

Προσωπικά θεωρώ ότι η τιμή είναι καλή :)

Γύρω στα 350 πωλούνται τα pro 3 :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι η τιμή είναι καλή :)

Γύρω στα 350 πωλούνται τα pro 3 :)

 

δεν ξερω καθόλου τις τιμές και τα μοντέλα

στα τυφλά περίπου το πήρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο ελαφρώς από έναν γνωστο

μαζι με το Alcantara keyboard

καλή τιμή δεν ήταν?

 

είναι έκδοση 8ram/128ssd/i5

 

πάρα πολύ καλή.

το κακό, με αυτής της κατηγορίας της ταμπλέτες, πως όταν τη δουλέψεις λίγο καιρό και μετά, αν δοκιμάσεις κάτι άλλο, δύσκολα θα συμβιβαστείς.

δεν είναι μόνο η οθόνη που έγραψε ο φίλος παραπάνω, που συμφωνώ είναι το 90%, σε μια τέτοια συσκευή, και που πραγματικά είναι υπέροχη σε όλες τις συνθήκες.

είναι οι δυνατότητες της σε αυτό το μέγεθος και βάρος.

θέλεις ο ήχος, οι συνδέσεις, το φανταστικό φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, με τις πολύ καλές λειτουργίες της επιφάνειας αφής, η ποιότητα της συσκευής, η μπαταρία του, είναι πολλά.

προσωπικά το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ, και ελπίζω να συμβεί και σε σένα το ίδιο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ καλή.

το κακό, με αυτής της κατηγορίας της ταμπλέτες, πως όταν τη δουλέψεις λίγο καιρό και μετά, αν δοκιμάσεις κάτι άλλο, δύσκολα θα συμβιβαστείς.

δεν είναι μόνο η οθόνη που έγραψε ο φίλος παραπάνω, που συμφωνώ είναι το 90%, σε μια τέτοια συσκευή, και που πραγματικά είναι υπέροχη σε όλες τις συνθήκες.

είναι οι δυνατότητες της σε αυτό το μέγεθος και βάρος.

θέλεις ο ήχος, οι συνδέσεις, το φανταστικό φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, με τις πολύ καλές λειτουργίες της επιφάνειας αφής, η ποιότητα της συσκευής, η μπαταρία του, είναι πολλά.

προσωπικά το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ, και ελπίζω να συμβεί και σε σένα το ίδιο.

 

Σε ολο το πακετο αναφερομουν κι εγω. Εδω ο φιλος συγκρινε το υπερμηχανημα που ακουει στο ονομα ms surface με γερουσιες παναρχαιες μπογαδαριες τυπου macbook pro 2012 (!!!) και macbook air 2017 (που τα pixel τα μετρας ενα προς ενα στην οθονη).

Και ξερεις γιατι γινεται αυτο? Γιατι οι Ελληνες δε γνωριζουν τι εστι surface και δινουν για ενα τετοιο μηχανημα οσα θα εδιναν για ενα macbook δεκαετιας. Αντε βγαλε ακρη

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεταχειρισμένο ελαφρώς από έναν γνωστο

μαζι με το Alcantara keyboard

καλή τιμή δεν ήταν?

 

είναι έκδοση 8ram/128ssd/i5

 

Η τιμη δεν ειναι καλη. Λεγεται ληστεια. Ευτυχως που δεν αγορασες κανενα απολιθωμα και θα εχεις την τυχη να ανακαλυψεις γιατι αυτα τα μηχανηματα ειναι 200 χρονια μπροστα απο οτιδηποτε αλλο στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα σύγκριση

Είπα ότι ήταν να πάρω κάτι από εκείνα

Μετά βρέθηκε αυτό με 400€

1000+ δεν έδινα πάντως γι αυτό το μηχάνημα

Μην το κανείς και θεό

Είναι πολύ καλό ναι ειδικά για τα χρήματα που το πήρα

 

Δεν μπήκα εδώ να κάνω vs

 

Και το MacBook Air παρόλο που δεν έχει ανάλυση υψηλή έχει καλή οθόνη

Έχω σπίτι iMac με παρόμοια ppi και μου αρκεί

Σίγουρα το surface είναι κατά πολύ ανώτερο σε οθόνη

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι βάζω μουσική να παίζει από το tunein app και κάποια στιγμή κλείνει

Όχι το Ίντερνετ. Κλείνει την εφαρμογή

Το ίδιο και το eradio

Κάποια ρύθμιση των Windows πρέπει να είναι αλλά ποια;;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1000+ δεν έδινα πάντως γι αυτό το μηχάνημα

 

To 1000+ γράφεις είναι υπερβολικό, άλλωστε ποτέ δεν είχε τόσα χρήματα.

εγώ λέω πως το μηχάνημα είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, που σήμερα είναι στα 680 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/17482128/Microsoft-Surface-Pro-12-3-Type-Cover-m3-7Y30-4GB-128GB.html

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

To 1000+ γράφεις είναι υπερβολικό, άλλωστε ποτέ δεν είχε τόσα χρήματα.

εγώ λέω πως το μηχάνημα είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, που σήμερα είναι στα 680 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/17482128/Microsoft-Surface-Pro-12-3-Type-Cover-m3-7Y30-4GB-128GB.html

 

Δεν έχω αυτό

Έχω i5/8ram/128ssd

Και πληκτρολόγιο όποτε ναι 1000€ περίπου

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτό

Έχω i5/8ram/128ssd

Και πληκτρολόγιο όποτε ναι 10007 περίπου

 

πωωω ρε φίλε, τότε δε το πήρες σε καλή τιμή, τζάμπα το πήρες!!!

i5 8gb ram!!!!!

 

σχετικά με αυτό που γράφεις με το ράδιο, το παθαίνω στον σταθερό υπολογιστή που έχω με windows 7, όμως νομίζω πως οφείλεται στο σταθμούς, γιατι δε μου το κάνει σε όλους.

κι εγώ την ίδια εφαρμογή δουλεύω το e-radio

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πωωω ρε φίλε, τότε δε το πήρες σε καλή τιμή, τζάμπα το πήρες!!!

i5 8gb ram!!!!!

 

σχετικά με αυτό που γράφεις με το ράδιο, το παθαίνω στον σταθερό υπολογιστή που έχω με windows 7, όμως νομίζω πως οφείλεται στο σταθμούς, γιατι δε μου το κάνει σε όλους.

κι εγώ την ίδια εφαρμογή δουλεύω το e-radio

 

ναι νομίζω καλή τιμη

 

μα δεν σταματάει ο σταθμός. κλείνει εντελος μόνο η εφαρμογη της μουσικής. εχω παράλληλα ανοιχτά chrome και viber αλλά εκείνα δεν κλεινουν

έχει κάποια έξυπνη λειτουργια μήπως το λογισμικό να κλείνει εφαρμογές για να κερδιζει μπαταρία?

 

εχω μια άλλη τώρα πολύ γενική ερώτηση και ίσως και με μεγαλες αποκλίσεις

 

χρειάζονται τα windows 10 anti-virus?

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

έχω το εξής πρόβλημα. σχεδόν πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν φορτίζει όταν είναι κλειστό.

όταν είναι ανοιχτό φορτίζει!

τι φταίει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα. σχεδόν πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν φορτίζει όταν είναι κλειστό.

όταν είναι ανοιχτό φορτίζει!

τι φταίει;

 

εμένα καμια φορά και ανοιχτο το βάζω και δεν φορτιζει

κάποιο κόλλημα τρώει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμένα καμια φορά και ανοιχτο το βάζω και δεν φορτιζει

κάποιο κόλλημα τρώει

 

ναι και σε μένα το έχει κάνει μια φορά.

έχω την εντύπωση πως κάποια αναβάθμιση έκανε τη ζημιά.

αλλά άντε ψάξε να βρεις τι φταίει.

σκέφτομαι μήπως ένα φορματ το διόρθωνε, όμως δεν έχω ξανακάνει και το σκέφτομαι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...