Jump to content

Διαθεσιμότητα DSLAM και ελευθέρων θυρών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (20 Φεβ. 2004 , 20:29)

 

Λέτε να ρίξω μια δεύτερη αίτηση από το net για aDSL μπας και προχωρήσει πιο γρήγορα από την άλλη; Η θα πληρώσω 2 φορές το τέλος ενεργοποίησης! (Βέβαια έχω την εντύπωση ότι και 2 φορές να μου το χρεώσουν, με μία επίσκεψη στον ΟΤΕ με το λογαριασμό -"πως ενεργοποίησατε 2 φορές την dsl σε μια γραμμή κύριοι;"-, μπορώ να το γλιτώσω)! Τι λέτε;

 

Επειδή απ'αυτούς, οοοοοόλα να τα περιμένεις: ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ αυτή τη διαδικασία που μόλις ανέφερες... απλά κάντο. :rolleyes:

 

Από την άλλη όμως, περίμενε να περάσουν τα κούλουμα http://instagiber.net/smiliesdotcom/otn/party/beerchug.gif και κοιτα το πάλι προς το τέλος της βδομάδας.

 

Εκτός κι αν ζητήσεις να μάθεις, τηλέφωνα επικοινωνίας με το Κεντρικό Σύστημα Μηχανογράφησης (που ανέφερες) για να τους ενημερώσεις manually :p

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 295
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κανει και γω την ιδια διαδικασια και στον οτε και στο 134 δεν γινεται τιποτε αν δεν καταχωρηθει η αιτηση αλλαγης στο κεντρικο τους συστημα made by pote
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτού που είχα πει πιο πάνω να αναφέρω πως πλέον στην Κηφισιά δεν υπάρχουν ούτε PSTΝ ούτε ISDN ελεύθερες. Ότι κι αν δίνεις στο oteshop σου βγάζει πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

@ amoust

kalitera pigaine apo ton topiko ote gia na diapistoseis an iparxoun thires i oxi min to poli empisteueste to site toy oteshop...

 

oso gia ta dslam pou parigile o ote an thimamai kala tha einai diathesima sto koino(diladi se emas :) ) meta to telos ton olimpiakon...opote exoume kairo akoma!

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pipitop@pi (25 Φεβ. 2004 , 20:26)

 

oso gia ta dslam pou parigile o ote an thimamai kala tha einai diathesima sto koino(diladi se emas :) ) meta to telos ton olimpiakon...opote exoume kairo akoma!

 

30.000 θύρες προγραμματίζονται να είναι διαθέσιμες (σταδιακά) έως μετά το Πάσχα. :) Άσχετες, μ'αυτές που θα χρησιμοποιηθούν για τους Ολυμπιακούς. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

@ pipitop@pi

Το ξέρω και γι αυτό την αίτηση την έκανα στον τοπικό ΟΤΕ και τους παίρνω και κάθε λίγες μέρες για να τους το θυμίζω. Κάθε λίγο όμως μπαίνω και στο oteshop ελπίζοντας σε ένα θαύμα. Όταν είχα πάει είχε θύρες μόνο για ISDN και online μου το επιβεβαίωνε. Τώρα πια όμως λέει πως δεν έχει διαθεσιμότητα και για ISDN. Το αναφέρω απλώς σαν πληροφορία αφού δεν έχω κανένα λόγο να πάω να ρωτήσω για ISDN μιας και το τηλέφωνό μου είναι PSTN. Ευχαριστώ πάντως.

Ας ελπίσουμε πως αυτές οι 30000 πόρτες θα τοποθετηθούν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μποθν γρηγορα.....και εγω στο περιμενε ειμαι.....dslam αλυσιδας...ειμαι πολυ γκαντεμης....ειναι intracom......ξερει κανεις ποτε προκειται να αναβαθμιστει/>?καπου ακουσα για μεσα Μαρτιου αλλα εγω τον πΟΤΕ και την κοκκαλοεταρια δεν τους πιστευω....και κατι αλλο?εχουν αναβαθμιστει καθολου ιντρακομ dslam?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα κινέζικα έχουν αγοραστεί το πρόβλημα είναι οτι έχουν πρόβλημα στην εγκατάσταση και πιθανώς να αργήσουν να γίνουν οι αναβαθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μάθω σε ποιό SDLAM είμαι;

Το τηλέφωνό μου είναι 21022372xx.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (14 Μάρ. 2004 , 20:39)

 

Πώς μπορώ να μάθω σε ποιό SDLAM είμαι;

Το τηλέφωνό μου είναι 21022372xx.

 

 

Η απάντηση στην ερώτησή σου:

http://www.oteshop.gr/home/adslwizard.htm

βάζεις το τηλ. σου εκεί, και, ανάλογα με τη διαθεσιμότητα, σου προτείνει κάποια μόντεμ. Αν π.χ. σου προτείνει Siemens μόντεμ, τότε μάλλον είσαι σε Siemens DSLAM ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μου προτείνει μόντεμ του Κόκκαλη είναι πολύ κακό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (15 Μάρ. 2004 , 14:10)

 

Το ότι μου προτείνει μόντεμ του Κόκκαλη είναι πολύ κακό;

 

 

Μόνο αυτό σου προτείνει;

Χμ, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (14 Μάρ. 2004 , 20:39)

 

Πώς μπορώ να μάθω σε ποιό SDLAM είμαι;

Το τηλέφωνό μου είναι 21022372xx.

 

 

Intracom dslam exeis file! Alysida :)

Link to comment
Share on other sites

και εσυ στη αλλυσιδα εισαι φιλε μου...

 

εχω κανει αιτηση εδω και 20 μερες περιπου αλλα δεν τρεφω πολλες ελπιδες για αναβαθμιση...

 

 

φιλε lewton που ακριβως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 40 μέτρα από το σταθμό των Κάτω Πατησίων του ΗΣΑΠ. Εσύ;

Δηλαδή να μην ελπίζω να έχω ADSL πριν το Πάσχα;

Και πώς η μάρκα του DSLAM επηρεάζει την ποιότητα της πρόσβασης; (φιλολογικό ερώτημα αφού δεν έχω επιλογή)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγο πιο δίπλα παιδιά (Άγιος Παντελεήμονας, Αχαρνών κέντρο Πατησίων) υπάρχει ανελιπώς διαθεσιμότητα και για ISDN και για PSTN!!!

 

Ή δεν υπάρχει ζήτηση στην περιοχή μου ή μας προσέχουν πολύ (θυμάμαι ότι όταν το έψαχνα κάθε μέρα, πριν από ενάμιση μήνα και μόνο για τρεις μέρες εμφανιζότανε έλλειψη σε ISDN και από τότε ποτέ ξανά!!!)

 

Έτσι για να γίνω και λίγο κακός... :D :D :D

Πάντως σοβαρά τώρα, δεν ξέρω γιατί εμείς εδώ δεν έχουμε καθόλου πρόβλημα, φαίνεται ότι επειδή ανήκουμε στην Πατησίων που είναι από τα κεντρικά του ΟΤΕ κάνουν εκεί πρώτα τις αναβαθμίσεις και σε συνδιασμό με τη μειωμένη ζήτηση είμαστε η μόνη περιοχή που δεν έχει και δεν είχε πρόβλημα ως τώρα... ΧΙΧΙΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις ήδη αρχίσανε, εμένα μου είπανε (Αργυρούπολη) οτι μέχρι το τέλος του μηνός θα είναι διαθέσιμο. Το άσχημο είναι οτι μάλλον θα είναι κινέζικο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήρα το 134 μου είπαν πως είμαι πέμπτος στην σειρά - η αίτησή μου είχε γίνει αρχές Φεβρουαρίου στον ΟΤΕ Κηφισιάς - και πως η αναβάθμιση πιστεύουν πως θα γίνουν ως τα τέλη του μήνα. Άντε να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην βασίζεστε στον wizard του oteshop.gr, ούτε και στο 134.

 

Σιγουρευτείτε για την διαθεσιμότητα στη περιοχή σας.... επισκεπτόμενοι ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΤΕ της περιοχής σας ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AGNOSTOS (22 Δεκ. 2003 , 14:31)

 

Kαι κοντα στην περιοχη Βοτανικου παει η διαθεσιμοτητα σε ISDN!!! :cry:

Tωρα τι κανουμε???????Αλλαζουμε σε pstn η περιμενουμε????? :cry: :cry: :cry:

 

polloi pantws allaksan se pstn.vasika tha pliroseis gia tin allagi nomizw alla kathe mina tha erxetai ligotero pagio.giati gia tin pstn plironeis 13 euro.enw gia tin isdn girw sta 20.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και ύστερα απο email που είχα στείλει μου απάντησαν οτι υπολογίζουν στην Αργυρούπολη γύρω στον Μάιο να γίνει αναβάθμιση :cry: :cry:

 

Απο την άλλη στον οτε στην περιοχή μου είπανε οτι έχει αρχίσει :rolleyes:

δεν ξέρω τι να πώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...