Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ τον φίλο kodorevi8ulis πραγματικά με αυτά τα watch faces που πρότεινε σε μορφή apk το ρολόι είναι όλα τα λεφτά γιατί με τα απλά όπως άλλαζε η ανάλυση σε 8 bit στην αναμονή δεν ήθελα να το βλέπω πάλι καλά που είχα βρει δύο που δεν άλλαζε η ανάλυση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως ξερει κανεις, απο την λιστα αυτη πως βρισκουμε το καθε .apk που λεει οτι δουλευει σωστα?

 

https://www.smartwatchspecifications.com/install-android-apk-apps-amazfit-pace/

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις, απο την λιστα αυτη πως βρισκουμε το καθε .apk που λεει οτι δουλευει σωστα?

 

https://www.smartwatchspecifications.com/install-android-apk-apps-amazfit-pace/

 

μα στη λιστα (google sheet) έχει link με κατέβασμα του κάθε apk

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο update μεσα σε 1 εβδομαδα στο ρολοι,αλλα εκτος απο το να σβηνει τις ρυθμισεις δεν ειδα καποια αλλαγη η κατι καινουριο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο update μεσα σε 1 εβδομαδα στο ρολοι,αλλα εκτος απο το να σβηνει τις ρυθμισεις δεν ειδα καποια αλλαγη η κατι καινουριο

 

αφού λέει διόρθωση σφαλμάτων :)

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο update μεσα σε 1 εβδομαδα στο ρολοι,αλλα εκτος απο το να σβηνει τις ρυθμισεις δεν ειδα καποια αλλαγη η κατι καινουριο

 

Εγώ θα το αφήσω έτσι. Με την αναβάθμιση μου έχασε βήματα τριων ημερών

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τις τελευταίες μέρες και ύστερα από ένα μπάνιο στην μπανιέρα για λίγη ώρα , η μπαταρία κρατάει μια μερα από τις 4-5 που ήμουν

 

Δοκίμασα reset αλλά τίποτα

 

Μπορώ να κάνω κάτι ; Το έχω βολευτεί απίστευτα το ρολάκι και δεν θέλω να το αποχωρίστω

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τις τελευταίες μέρες και ύστερα από ένα μπάνιο στην μπανιέρα για λίγη ώρα , η μπαταρία κρατάει μια μερα από τις 4-5 που ήμουν

 

Δοκίμασα reset αλλά τίποτα

 

Μπορώ να κάνω κάτι ; Το έχω βολευτεί απίστευτα το ρολάκι και δεν θέλω να το αποχωρίστω

Τί εννοείς; Το έβαλες στο νερό; Έκανες μπάνιο με το ρολόι;;;;; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέχασα να το βγάλω , αλλά πέρα από λίγες σταγόνες δεν θυμάμαι να το βυθίζω κάτω από το νερό
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέχασα να το βγάλω , αλλά πέρα από λίγες σταγόνες δεν θυμάμαι να το βυθίζω κάτω από το νερό

To ρολόι δεν είναι αδιάβροχο. Οι σταγόνες δεν του κάνουν κακό. Το νερό όμως, λίγο ή πολύ, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Εσύ το baterry drain το παρατηρείς από τότε που το "έβρεξες";

Εάν δεν είναι συγκυρία, θα σου πρότεινα να το βάλεις σε ένα κουπάκι με ρύζι και να το αφήσεις εκεί 3-4 μέρες (σκεπασμένο όλο το ρολόι).

Εάν πήγε νερό, είναι πιθανό να φταίει κάποια εναπομείνουσα υγρασία για το baterry drain που έχεις.

 

Εάν πήρες νερό, το ρύζι είναι μία μέθοδος που ίσως βοηθήσει. Από Κίνα είναι το προϊόν...ξέρει από ρύζι! :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι για αγορά του πρώτου μου smartwatch. Με ενδιαφέρει πιο πολύ fitness watch με χρήση σε ποδηλασία (gps, navigation, HR) και γυμναστήριο.

Έχω δει το pace από κοντά και έχω διαβάσει το stratos. Στο stratos με φοβίζει ο όγκος του, πιθανά μεγάλο για άθληματα, αλλά με ενδιαφέρουν και τα κουμπιά που μπορούν να χρησιμοποιηθούν με γάντια. Στο pace με φοβίζει το κουμπί του που είναι καλά κρυμμένο, αλλά μου αρέσει ο όγκος του. Έχω διαβάσει και διάφορα θέματα με το HR, είδα όμως ότι θα πάρει WOS 2 αναβάθμιση.

 

Έχει κανείς πάρει το statos για να συγκρίνει το όγκο του, ευκολία χρήσης, κλπ?

Χρησιμοποιεί κανείς το gpx import navigation σε ποδηλασία, hicking? Όταν βγαίνεις εκτός route σου κάνει δόνηση? Πόσο εύκολο είναι να ακολουθήσεις το route?

 

Σκέφτομαι από Ελλάδα μιας και η τιμή του pace έχει πέσει και εδώ, και το statos το βρίσκω κάνα 15-20€ ακριβότερο από ότι εξωτερικό.

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν συγχρονίζει πλέον τα sports data με το strava τις τελευταίες τέσσερεις ημέρες. Σήμερα πέρασα και την τελευταία έκδοση, τα ίδια. Να σημειώσω ότι συγχρονίζει και σώζει κανονικά τα δεδομένα, απλά δεν τα στέλνει στο strava. Το έχει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν συγχρονίζει πλέον τα sports data με το strava τις τελευταίες τέσσερεις ημέρες. Σήμερα πέρασα και την τελευταία έκδοση, τα ίδια. Να σημειώσω ότι συγχρονίζει και σώζει κανονικά τα δεδομένα, απλά δεν τα στέλνει στο strava. Το έχει κανείς άλλος;

Ναι και εγώ δοκίμασα για πρώτη φορά να ανεβάσω δραστηριότητα στο strava και δεν συγχρονίζει. Σ' εσένα πριν να έχεις πρόβλημα συγχρόνιζαν οι δραστηρίοτητες walking με το strava;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ δοκίμασα για πρώτη φορά να ανεβάσω δραστηριότητα στο strava και δεν συγχρονίζει. Σ' εσένα πριν να έχεις πρόβλημα συγχρόνιζαν οι δραστηρίοτητες walking με το strava;

 

Ναι, μέχρι πριν από λίγες ημέρες συγχρόνιζαν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέχρι πριν από λίγες ημέρες συγχρόνιζαν όλα κανονικά.

 

Δοκίμασα σήμερα να συγχρονίσω με strava αφού είχα κάνει δραστηριότητα running και τα κατάφερα. Πέρασε τη δραστηριότητα running, όχι όμως την προχτεσινή walking. Το παράξενο όμως είναι πως το strava για την ίδια διαδρομή μου υπολογίζει πως έκαψα σχεδόν τις διπλάσιες θερμίδες σε σχέση με την εφαρμογή του ρολογιού. Για μένα λάθος κάνει το strava. Μπορεί κανείς να πει αν παρατηρεί αυτή την απόκλιση;

 

ΥΓ. το ρολόι τα σπάει με την always on οθόνη!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα συγχρόνισε κανονικά με strava. Το πρόβλημα είναι ότι έχασα το προχθεσινό season best μου!..

Σωστό αυτό για τις θερμίδες, το strava παραείναι γενναιόδωρο!..

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα συγχρόνισε κανονικά με strava. Το πρόβλημα είναι ότι έχασα το προχθεσινό season best μου!..

Σωστό αυτό για τις θερμίδες, το strava παραείναι γενναιόδωρο!..

 

Μπορείς να κάνεις export μέσα απο το ρολόι την season best σε αρχείο .gpx και να την περάσεις χειροκίνητα στο strava.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις export μέσα απο το ρολόι την season best σε αρχείο .gpx και να την περάσεις χειροκίνητα στο strava.

 

Σωστός, το είχα ξεχάσει! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες άψογης λειτουργίας και ξαφνικά χωρίς λόγο δεν μπορώ να το φορτίσω. Τι κάνουμε τώρα;; Αγορασμένο από Κίνα

 

καθάρισες τις επαφές από πίσω ; (και στον φορτιστή)

 

αν ναι , σίγουρα δεν φταίει ο φορτιστής ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες άψογης λειτουργίας και ξαφνικά χωρίς λόγο δεν μπορώ να το φορτίσω. Τι κάνουμε τώρα;; Αγορασμένο από Κίνα

 

Κρίμα ρε συ :( Σου συνέβη αυτό (που δεν έπρεπε να συμβεί) . Μήπως έκανες μπανάκι με το ρολόι στο χέρι; Να υπενθυμίσω, μιλώντας με ωρολογιακούς όρους, πως η συσκευή είναι water resistance (πιτσιλιές, ιδρώτας, βροχή και πλύσιμο χεριών) και όχι waterproof (ντους, κολύμπι και βύθιση γενικά) .

 

Όπως και να χει, θα πρέπει να εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες πριν φτάσεις στο ίδιο το ρολόι. Ίσως και να το χεις κάνει ήδη, αλλά καλού κακού θα στις επαναλάβω.

Όταν λες οτι δοκίμασες και άλλο φορτιστή, εννοείς άλλη βάση φόρτισης (με άλλο καλώδιο δηλαδή) , άλλο φορτιστή πρίζας η άλλη θύρα USB στο PC (αν το φορτίζεις απο εκεί) ;

Είσαι σίγουρος οτι ο φορτιστής πρίζας (η η USB του PC) δίνει σωστή τάση και είναι οκ γενικά; Δοκίμασες άλλον φορτιστή πρίζας, άλλο καλώδιο η να φορτίσεις άλλη συσκευή με τα ίδια;

Αν έχει το πρόβλημα ο φορτιστής πρίζας (η η USB του PC) καταλαβαίνεις πως ότι και να βάλεις, θα έχεις το ίδιο κακό αποτέλεσμα.

 

Αν τα έχεις κάνει όλα αυτά και ακόμη δείχνει οτι φορτίζει, αλλά δεν ανεβαίνει η στάθμη της μπαταρίας, τότε μπαίνει το κακό σενάριο που το θέμα το έχει το ρολόι. Συνήθως δυο πράγματα ευθύνονται γι' αυτό. Η η ίδια η μπαταρία η ο ελεγκτής φόρτισης της (στη μητρική) . Σε κάποιες λίγες περιπτώσεις, μπορεί να γίνει απο software η απο χάκεμα σε αυτό. Μήπως το χάκεψες; Γενικά έκανες καμιά επαναφορά και τα σχετικά;

Πάντως το ρολόι δεν δείχνει επισκευάσιμο (δηλαδή ανοιγόμενο) . Τα προβληματικά μάλλον τα αντικαθιστούν με καινούργια. Σίγουρα ανοίγει (κάτω απο την κεραμική στεφάνη), αλλά αν θελήσει κάποιος με όρεξη και γνώση να αντικαταστήσει την μπαταρία του πχ μετά απο κάποια χρόνια (κάτι που θα συμβεί σε όλους μας) , μάλλον θα το κακοποιήσει για να τα καταφέρει, οπότε δεν αξίζει. Αυτό δυστυχώς σημαίνει οτι μετά το τέλος της μπαταρίας τελειώνει και η συσκευή η οποία δεν είναι και πάμφθηνη.

Αν τα καταφέρεις να φτάσεις ξανά στον πωλητή και τον πείσεις οτι δεν φταις εσύ, ίσως του στείλεις το παλιό και σου στείλει καινούργιο. Μήπως να ρώταγες και στην ελληνική Xiaomi απο περιέργεια να δεις τι θα σου πουν;

 

Καλή τύχη....

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...