Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να έχουμε ανοικτό το bt και να μην συνδέεται? Απλά να ανοίγουμε εμείς την εφαρμογή οπότε θέλουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να έχουμε ανοικτό το bt και να μην συνδέεται? Απλά να ανοίγουμε εμείς την εφαρμογή οπότε θέλουμε?

 

δεν θες π.χ. ούτε ειδοποιήσεις ; ε βάζε το σε airplane mode

ή κόψε τα δικαιώματα από την εφαρμογή (να τρέχει αυτόματα κλπ)

 

(εκτός αν θέλεις κάτι άλλο που δεν κατάλαβα, εγώ ούτε καν κοιτάω την εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο walk και στο run γιατι μου εχει την μοναδα μετρησης mileage? Πως τα κανουμε χιλιομετρα?
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα.Κατοχος κανένα δίμηνο περίπου όλα οκ.Μονο ένα θεματακι μετά το update 2.0.2 που έκανα.Ενω πάντα έβγαζε στην μπάρα connected τώρα έχει αυτό έχει και ένα σηματακι το οποίο δεν φεύγει με τίποτα.Γνωριζει κάποιος κάποιον τρόπο να φύγει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο walk και στο run γιατι μου εχει την μοναδα μετρησης mileage? Πως τα κανουμε χιλιομετρα?

 

δεν είναι μίλια αυτό :)

βλέπεις στο Mileage , στο νούμερο δίπλα αν έχει Km ; αν έχει ε τότε στα χιλιόμετρα είσαι :) το Mileage είναι απλά "τίτλος" που αφορά το σύνολο της απόστασης που έκανες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα.Κατοχος κανένα δίμηνο περίπου όλα οκ.Μονο ένα θεματακι μετά το update 2.0.2 που έκανα.Ενω πάντα έβγαζε στην μπάρα connected τώρα έχει αυτό έχει και ένα σηματακι το οποίο δεν φεύγει με τίποτα.Γνωριζει κάποιος κάποιον τρόπο να φύγει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα ειναι στη 2.0.1 και δεν εμφανιζει καποια αναβαθμιση?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι 2.0.2 εγώ έχω την 1.3.5 στο about rom version

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι 2.0.2 εγώ έχω την 1.3.5 στο about rom version

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2.0.2 η εφαρμογή , όχι η rom της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι 2.0.2 εγώ έχω την 1.3.5 στο about rom version

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 2.0.2 αφορά την εφαρμογή του κινητού και η 1.3.5 του ρολογιού :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος δοκιμάσει το watch droid?

 

παλιά (για να δω τα notifications , Νομίζω πριν βελτιωθεί επίσημα για το pace)

αλλά να ξες (αν δεν έχει βελτιωθεί) θα τελειώνει η μπαταρία πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.3.6d Release Notes:

Updated GPS firmware to improve acquisition speed and measurement accuracy.

Show all notifications in one list and details can be revealed by tapping the item in the list.

Daily summary widget now includes data from mountaineering activities.

Fixed the issue of "some data failed to sync" error frequently showing in Amazfit Watch app.

Optimized AGPS sync and .gpx file import process.

Improved music control stability on iOS.

Improved accuracy of sleep tracking and rendering time of sleep data in the app.

Fixed some issues with manual HR measurement.

Other minor bug fixes and improvement on UI and power consumption.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 διάφορες βλεπω με την αναβάθμιση,άλλαξε το μενού των ειδοποιήσεων προς το καλύτερο και βελτιώθηκε η διαχείριση της μνήμης.εγω ειχα τουλαχιστον μια επανεκκίνηση τη μέρα αν το δούλευα λιγο παραπανω στα μενού.και εγινε πιο γρηγορο γενικως

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και γω το update. Επισης μου ηρθε σημερα και το tempered glass απο banggood. Τελεια εφαρμογή, τέλεια αφή.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να δουλεύει το pace σε συνεργασία με iPhone; Φίλος με το iPhone 7 έχει προβλήματα με τα notifications από viber κτλπ. Δεν του έρχονται πάντα όλες οι ενημερώσεις. Περίπου τις μισές τις χάνει. Έχει θέμα κυρίως με το viber.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δημιούργησε πρόβλημα φόρτισης. Συγκεκριμένα ενώ το βάζω στην βάση δεν φορτίζει... Αν το πάρω με λίγη πίεση φορτίζει... Χωρίς λόγο λογικά πρόβλημα ή βάσης ή πίσω μέρος ρολογιού...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να στριψεις λιγο τη βαση,δεν καθεται πολυ καλα,μου το εχει κανει κι μενα αυτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω να δω..Δυστυχώς τίποτα.. Και το κούνησε όπως είπες έβγαλε προς στιγμήν ότι φορτίζει μετά αναβοσβησε η οθόνη και μετά τζίφος Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω να δω..Δυστυχώς τίποτα.. Και το κούνησε όπως είπες έβγαλε προς στιγμήν ότι φορτίζει μετά αναβοσβησε η οθόνη και μετά τζίφος
Καθάρισε με μια οδοντογλυφίδα τα 4 μεταλλικά σημεία φόρτισης στην πλάτη του ρολογιού.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω να δω..Δυστυχώς τίποτα.. Και το κούνησε όπως είπες έβγαλε προς στιγμήν ότι φορτίζει μετά αναβοσβησε η οθόνη και μετά τζίφος

 

Αυτό που σου λέει ο scorpio_1976 νομίζω οτι είναι το πρόβλημα. Και αν βρεις μπατονέτα η αν βάλεις και λίγο (εμποτισμένο με λίγο νερό η οινόπνευμα) βαμβάκι στην άκρη μιας οδοντογλυφίδας η της μπατονέτας, θα πετύχεις ακόμη καλύτερο καθαρισμό. Με περιστροφικές κινήσεις θα καθαρίσεις μια-μια τις μεταλλικές επαφές του ρολογιού γιατί πιάνουν βρωμιά απ' τον ιδρώτα και χάνεται η αγωγιμότητα με τις ακίδες της βάσης φόρτισης.

 

Αν συνεχίζει να μην φορτίζει μετά τον καθαρισμό, θα πρέπει να ελέγξεις τα παρακάτω:

 

--Σιγουρέψου πως οι ακίδες της βάσης φόρτισης είναι στο ίδιο ύψος. Αν κάποια έχει χαλάσει, μπορεί να είναι πιο κοντή απ' τις άλλες (η στραβωμένη) και να μην κάνει καλή επαφή με το ρολόι.

--Μην ξεχάσεις να τσεκάρεις αν είναι σωστά κουμπωμένα στη βάση και λειτουργικά τα φις του καλωδίου και απ' τις δυο πλευρές (δοκίμασε και άλλο καλώδιο αν έχεις) .

--Έλεγξε και τη θύρα USB που δίνει ρεύμα αν είναι εντάξει (φορτίζει άλλες συσκευές; ) , είτε είναι απο PC είτε απο φορτιστή πρίζας (μήπως έχει αυτός το πρόβλημα; ) .

 

Αν τίποτα απ' αυτά δεν δουλέψει, τότε είσαι στο χειρότερο σενάριο :cry: Το πρόβλημα είναι στο ίδιο το ρολόι και μάλλον στην μπαταρία του. Δεν το νομίζω όμως.

 

Καλή επιτυχία..!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εκανα αυτα...δυστυχως τιποτα....

Ευτυχως το ρολοι αγορατηξε απο ελληνικο καταστημα και θασταλει πισω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εκανα αυτα...δυστυχως τιποτα....

Ευτυχως το ρολοι αγορατηξε απο ελληνικο καταστημα και θασταλει πισω!

 

 

Κρίμα :( Ήμουν σίγουρος οτι ήταν θέμα κακών επαφών.

 

Δεν πειράζει όμως, αφού είσαι σε εγγύηση απο εγχώριο κατάστημα, σύντομα θα έχεις μια καινούργια συσκευή με ολοκαίνουργια μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...