Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου πάλι λέει

 

 

Jun 22, 2017

09:28 am

Arrival ScanUPS

Spata, GR

 

Λογικά 99% σημερα

 

1000% σήμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το που βρίσκεται το δέμα το βλέπετε στο site της Ups?

 

Εμένα ακόμα λέει :

PL

21.06.2017 09:20

Order Processed: Ready for UPS

 

πάρε τηλ την ups 210 998 4000

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το που βρίσκεται το δέμα το βλέπετε στο site της Ups?

 

Εμένα ακόμα λέει :

PL

21.06.2017 09:20

Order Processed: Ready for UPS

 

Δεν εχει παραδωσει ακομα το πακετο η αποθηκη (Πολωνια) στην τοπικη UPS, θα ειναι στις σημερινες αποστολες η συσκευη σου φιλε μου, υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ τη UPS και μου είπαν πως το δέμα είναι έτοιμο αλλά δεν έχουν πάει να το παραλάβουν για να ταξιδέψει... Και είναι έτοιμο από εχθές το πρωί..
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ τη UPS και μου είπαν πως το δέμα είναι έτοιμο αλλά δεν έχουν πάει να το παραλάβουν για να ταξιδέψει... Και είναι έτοιμο από εχθές το πρωί..

 

Φυσικα και δεν ειναι ετοιμο απο χθες το πρωι. Η "ωρα " που βλεπεις στο τρακινγκ σου ειναι ενδεικτικη και τη βγαζει το συστημα της Πολωνικης αποθηκης ηλεκτρονικα οταν εκδιδει μια νεα φορτωτικη. Η UPS παραλαμβανει απο εκει 1, άντε το πολύ 2 φορές τη μέρα. Όλα τα πακέτα που προετοιμάστηκαν μετά από κάποια ωρα (πχ απογευμα), πανε για αποστολη την επομενη.

Στο δια ταυτα, σημερα θα δεις κινηση (update) στο τρακινγκ και αυριο θα το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση είπαν ότι βγαίνει σε δυο χρώματα σε γκρι και σε midnight black.

 

 

 

εάν δείτε σε αυτή την δημοσιογραφική παρουσίαση στο 2'.29'' αναφέρει ότι το slate grey ειναι 64 και το midnight black 128.

οπότε μάλλον έτσι θα είναι σε μόνιμη βάση.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε άδικα να περιμένω και να μην βγει ποτέ soft gold?

Σαν να μπουχτισα λιγάκι με τα μαύρα κινητά

Από την άλλη, ίσως τα bezels φαίνονται πιο πολύ σε λευκό...

Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά σχόλια είναι από τους haters, άστο το κινητο θα πυροβολαει... Είναι ότι πιο φρέσκο σε Android με top χαρακτηριστικά. Όλα τα κινητά έχουν ελλείψεις. Οκ δεν έχει IR blaster και δεν έχει fm radio και sd slot και ip68 κτλ.. Ok πάρε και ένα μεταχειρισμένο LG G2/G3 με 70-90ευρω και κάνε τι δουλειά σου...

Σιγά τα αυγά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πωπω υπερβολή. Εγώ κάνω αρνητικά σχόλια γιατί ήθελα να αλλάξω κινητό και δε προσφέρει τίποτα τρομακτικό παραπάνω για να αλλάξω το δικό μου ούτε καμία βελτίωση που να ανταποκρίνεται στη διαφορά τιμής (αν και αν πουλούσα το 1+3 θα μπορούσα να το σκεφτώ αλλά δεν αγοράζω έτσι κινητά). Εκτός και αν το μόνο που ζητάμε είναι specs. Επίσης ΓΩ (προσωπικά μιλάω) βλέπω γιγαντιαίο άλμα στη τιμή που δε δικαιολογείται από καμία ισοτιμία. Και φαίνεται και η αδικία στο Us-Eu-Uk. Διαφορετικές τακτικές. Είναι πολύ άσχημο αυτό. Εμένα με απασχολεί και τον κάθε λογικό θα τον απασχολεί. Δεν είναι δυνατό να κάνω κουμάντα στο μάνατζμεντ και στην οικονομική πολιτική αλλά προφανώς είμαστε σε ένα φόρουμ όπου νομίζω επιτρέπεται η ΚΡΙΤΙΚΗ. ΔΕΝ είναι απλά το:σε όποιον δεν αρέσει το προσπερνάει.

 

Αυτή τη λογική δε τη καταλαβαίνω. Αν είναι να μη συζητάμε ε ας πατάμε στο αρχικό πόστ like-dislike και ας μη γράφουμε απόψεις τι μας αρέσει τι όχι.

 

Τεσπα. Και προφανώς δεν είμαι hater :confused: . Φαίνεται και από το κινητό με το οποίο έγραψα το ποστ .

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν 1 ώρα.

 

Το κινητό είναι πολύ όμορφο. Μπροστινή όψη δεν θα δεις ιδιαίτερες διαφορές με το 3τ, απλά περιμετρικά την στριγγυλότητα που έχουν προσθέσει και προσωπικά μου αρέσει πολύ.

 

Τα κουμπιά λειτουργίας είναι στις ίδιες περίπου θέσεις με μια μικρή απόκλειση στο volume buttons, είναι λίγα χιλιοστά πιο κάτω.

Όλα τα κουμπιά είναι πιο λεπτά στο πλάτος.

 

Είναι κατά 1 χιλιοστό πιο ψηλό από το 3τ.

Η πίσω όψη είναι πολύ όμορφη και αυτό που μου αρέσει είναι ότι έφυγε η κάμερα από το κέντρο. Δείχνει πολύ πιο όμορφο τώρα.

Το midnight black χρώμα, απλά τα σπάει και σε συνδυασμό με την τοποθέτηση των κεραιών στις άκρες, δίνει μια απλότητα στην όψη αλλά παράλληλα και την αίσθηση μιας premium συσκευής.

 

Κατά την φόρτιση και μέχρι το 85% το πίσω μέρος ζεσταίνεται, όσο ζεσταινόταν και το 3τ.

Το nfs έχει μετακινηθεί ψηλά ακριβώς δίπλα στις κάμερες.

 

Αυτό που με ξένισε λίγο και θέλω να το ψάξω, είναι η οθόνη στα απεικόνιση των γραμμάτων, μου φαίνεται σαν να κάνει ένα ανεπαίσθητο θάμπωμα θα έλεγα. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος, θα δούμε.

Η οθόνη σε σχέση με το 3τ φαίνεται να έχει διαφορά.

 

έβγαλε και αμέσως μύνημα για ενημέρωση έκδοσης. Δεν το έχω κάνει ακόμα.

αυτά για την ώρα. Θα γράψω και άλλα αργότερα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά σχόλια είναι από τους haters, άστο το κινητο θα πυροβολαει... Είναι ότι πιο φρέσκο σε Android με top χαρακτηριστικά. Όλα τα κινητά έχουν ελλείψεις. Οκ δεν έχει IR blaster και δεν έχει fm radio και sd slot και ip68 κτλ.. Ok πάρε και ένα μεταχειρισμένο LG G2/G3 με 70-90ευρω και κάνε τι δουλειά σου...

Σιγά τα αυγά

τι έχει?835 με 8GB RAM?

μας φτάνει αυτο για smart phone σήμερα?

ατελείωτος ειναι ο κατάλογος χαρακτηριστικών που δεν έχει η φοράει τα περσινά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/2wgexxy.jpg

 

Από τα πρώτα live under the Acropolis

 

Θα ανεβάσω φώτο στο αντίστοιχο topic τραβηγμένα από το OP5

ΕΔΩ ΠΑΤΆΕΙ ΤΟ 3Τ κτλ

Μέρα με τη νύχτα

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ξένισε λίγο και θέλω να το ψάξω, είναι η οθόνη στα απεικόνιση των γραμμάτων, μου φαίνεται σαν να κάνει ένα ανεπαίσθητο θάμπωμα θα έλεγα. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος, θα δούμε.

Η οθόνη σε σχέση με το 3τ φαίνεται να έχει διαφορά.

 

Καλοριζικο!

Το θαμπωμα που βλεπεις ειναι η 1080 αναλυση, ειναι αυτα που εγραφα παραπανω. Δυστυχως pentile + 1080 αυτα δινουν σαν τελικο αποτελεσμα.

Κατα τα αλλα η οθονη συγκριτικα με το 3Τ δεν εχει καμια διαφορα. Ειναι ακριβως το ιδιο πανελ...

Link to comment
Share on other sites

Foto samples

 

ONEPLUS 5.. IMG_20170622_

 

http:// 2x zoom on oneplus 5 εδώ με 2x zoom ίδια φωτογραφία

 

Μία χαρά,

ανέβασε όταν μπορέσεις και κάποια με κίνηση στην εικόνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 2ωρο άλλαξε σε Shipped Out και μου έδωσαν αριθμό UPS

Παράδοση Σάββατο κάνουν η θα μου έρθει Δευτέρα?Επειδή βρίσκομαι Κατερίνη το λέω γιατι αύριο δεν νομίζω να φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 2ωρο άλλαξε σε Shipped Out και μου έδωσαν αριθμό UPS

Παράδοση Σάββατο κάνουν η θα μου έρθει Δευτέρα?Επειδή βρίσκομαι Κατερίνη το λέω γιατι αύριο δεν νομίζω να φτάσει.

 

Καλά ακόμα το δικό μου δεν έχει φύγει από τις αποθήκες τους, τι Σάββατο και Δευτέρα, καλή Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα το δικό μου δεν έχει φύγει από τις αποθήκες τους, τι Σάββατο και Δευτέρα, καλή Τετάρτη.

 

Α τόσο καλά, μην ελπίζω δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Α τόσο καλά, μην ελπίζω δηλαδή...

 

Ακριβώς γιατί ακόμα και στην καλύτερη να φτάσει αύριο (το δικό σου) θα φτάσει μετά τις 9.30 στην Αθήνα που σημαίνει ότι το Σάββατο θα το πάρει η Γενική για να στο φέρει, Κυριακή δεν δουλεύουν όποτε Δευτέρα θα αναχωρήσει από το hub και θα έρθει Τρίτη η Τετάρτη στα χέρια σου. Δηλαδή την επίσημη ημέρα κυκλοφορίας του. Αλλά είναι πάντως οι χειρότεροι σε ότι έχει να κάνει με αποστολή και τήρηση προτεραιότητας του πελάτη. Εγώ τους έστειλα μήνυμα αλλά απάντηση δεν πήρα γιατί δεν έφυγε χθες. Με βλέπω να κάνω dispute στο PayPal για ακύρωση παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά,

ανέβασε όταν μπορέσεις και κάποια με κίνηση στην εικόνα

 

Από ότι είδα το 1080p σταθερό.. Πολύ καλό

Το 4k καθαρό αλλά καλύτερα σε tripod

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

οταν λετε οτι η οθονη ειναι ακριβως η ιδια σημαινει οτι κανει κουρμπα οπως 3τ? το tempered glass θα εχει παλι θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα το 1080p σταθερό.. Πολύ καλό

Το 4k καθαρό αλλά καλύτερα σε tripod

 

για φωτό μιλάω, έναν άνθρωπο σε κίνηση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε εμένα:

 

Gorzow Wielkopolski, Poland 06/22/2017 10:10 A.M. Pickup Scan

Poland 06/21/2017 9:20 A.M. (ET) Order Processed: Ready for UPS

 

Επίσης γράφει:

Scheduled Delivery:

Thursday, 06/22/2017, By End of Day

 

Παίζει να έρθει σήμερα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...