Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έχει τύχει ποτέ σε συσκευή κάτι τετοιο, αλλά υποθέτω πως πρέπει να το αφήσεις να κλείσει τελείως κάποια στιγμή από μπαταρία, να το φορτίσεις πάλι για να δεις τι συμπεριφορά θα έχει. Εάν είναι software θα λυθεί λογικά. Κάνε ίσως και μια επανεκκίνηση και δες αν θα συνεχίσει η φόρτιση για αρχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ Βάιε.

Δοκίμασα την επανεκκίνηση άλλα δεν άλλαξε κάτι. Εν συνεχεία το δούλεψα λιγάκι, έπεσε στο 74% και όταν το ξαναέβαλα να φορτίσει έφτασε πάλι μόνο μέχρι το 76%.

Να δοκιμάσω να περάσω και την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε;;;

Δεν την έβαλα, αφενός γιατί δε μου λείπει κάτι από το κινητό όπως είναι τώρα κι αφετέρου γιατί με φρέναρε αυτό που είχες πει για μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Βάιε.

Δοκίμασα την επανεκκίνηση άλλα δεν άλλαξε κάτι. Εν συνεχεία το δούλεψα λιγάκι, έπεσε στο 74% και όταν το ξαναέβαλα να φορτίσει έφτασε πάλι μόνο μέχρι το 76%.

Να δοκιμάσω να περάσω και την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε;;;

Δεν την έβαλα, αφενός γιατί δε μου λείπει κάτι από το κινητό όπως είναι τώρα κι αφετέρου γιατί με φρέναρε αυτό που είχες πει για μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας.

Δεν είπα κάτι για μεγαλύτερη κατανάλωση με την 5.1.0 η και την προηγούμενη 5.0.4. Δοκίμασε ίσως και ένα wipe dalvik και cache από recovery η twrp εάν έχεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τώρα έβαλα την 5.0.4. και βλέπουμε.

Φαντάζομαι ότι οσονουπω θα έρθει και επίσημα η 5.1.0. Εννοώ εκτός από το oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τώρα έβαλα την 5.0.4. και βλέπουμε.

Φαντάζομαι ότι οσονουπω θα έρθει και επίσημα η 5.1.0. Εννοώ εκτός από το oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την πέρασες τώρα; Συνεχίζει το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκίμασα ακόμα. Θα το ξαναβάλω να φορτίσει και θα σου πω.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια δυστυχώς. Επίσης διαπίστωσα ότι δεν ανάβει πια το μπλε led notification της φόρτισης, όταν φτάνει στο 76%. Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια δυστυχώς. Επίσης διαπίστωσα ότι δεν ανάβει πια το μπλε led notification της φόρτισης, όταν φτάνει στο 76%.

Δοκίμασε άλλο φορτιστή - καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά. Δεν ξέρω αν ήτανε κάτι τυχαίο ή οφείλεται στο φορτιστή.

Το λέω αυτό γιατί το φορτίζω με το φορτιστή που έχω στη δουλειά (αυθεντικός της 1+ κι αυτός).

Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και με αυτόν που έχω στο σπίτι, αλλά θέλω να πιστέυω ότι όλα είναι εντάξει.

Το καλό είναι ότι με την 5.0.4 που πέρασα, είδα ακόμα καλύτερη αυτονομία.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά. Δεν ξέρω αν ήτανε κάτι τυχαίο ή οφείλεται στο φορτιστή.

Το λέω αυτό γιατί το φορτίζω με το φορτιστή που έχω στη δουλειά (αυθεντικός της 1+ κι αυτός).

Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και με αυτόν που έχω στο σπίτι, αλλά θέλω να πιστέυω ότι όλα είναι εντάξει.

Το καλό είναι ότι με την 5.0.4 που πέρασα, είδα ακόμα καλύτερη αυτονομία.

Βάλε και την 5.1 να δεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω από χθες πρόβλημα με το wifi. Όταν σβήνει η οθόνη και θέλω να ξαναδώ το οτιδήποτε, δεν συνδέεται στο wifi. Μου το βγάζει απενεργοποιημενο κ δεν μπορώ να το ξανά ενεργοποιήσω. Αν κάνω επανεκκίνηση του τηλ θα δουλέψει σε wifi μέχρι να ξανακλείσει η οθόνη αλλά θα το ξανακάνει. aa790171fd52825eea1d283d5c4e8b02.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω από χθες πρόβλημα με το wifi. Όταν σβήνει η οθόνη και θέλω να ξαναδώ το οτιδήποτε, δεν συνδέεται στο wifi. Μου το βγάζει απενεργοποιημενο κ δεν μπορώ να το ξανά ενεργοποιήσω. Αν κάνω επανεκκίνηση του τηλ θα δουλέψει σε wifi μέχρι να ξανακλείσει η οθόνη αλλά θα το ξανακάνει. aa790171fd52825eea1d283d5c4e8b02.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ είσαι ;

 

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε 5.0.4
Για ανέβα σε 5.1 να δεις τι παίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξα μια ρύθμιση ώστε η σάρωση να είναι πάντα διαθέσιμη και προς το παρόν μου δουλεύει. Δεν ξέρω η κατανάλωση πόσο Θα αλλάξει. 9ce202a239615c13d61e65186267edcf.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξα μια ρύθμιση ώστε η σάρωση να είναι πάντα διαθέσιμη και προς το παρόν μου δουλεύει. Δεν ξέρω η κατανάλωση πόσο Θα αλλάξει. 9ce202a239615c13d61e65186267edcf.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά θα δεις μεγαλύτερη κατανάλωση. Αν και δεν το έχω δοκιμάσει να το έχω ανοιχτό στο Oneplus για να δω συμπεριφορά, σε άλλα smartphones, ήταν θάνατος για την αυτονομία.

 

Άλλη λύση μετά, είναι το wipe data, cache κλπ. Αν όχι wipe data, τουλάχιστον φλασάρισμα της rom από πάνω μήπως και δεν έκατσε κάτι καλά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξα μια ρύθμιση ώστε η σάρωση να είναι πάντα διαθέσιμη και προς το παρόν μου δουλεύει. Δεν ξέρω η κατανάλωση πόσο Θα αλλάξει. 9ce202a239615c13d61e65186267edcf.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλείσε την επιλογή της πάντα διαθέσιμης σάρωσης. Η ρύθμιση που ψάχνεις είναι δύο ρυθμίσεις πιο κατω στο screenshot που ποσταρες.

Εκεί που λέει "μόνο όταν είναι συνδεδεμένο", επίλεξε "πάντα" και δεν θα σου κλείνει το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1 έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις σε viber και tapatalk σε topics που παρακολουθώ. Έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά δεν ακούγονται οι ήχοι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά έριξα την μπαταρία στο 1% και την φόρτισα μέχρι 100% με συνδεμένο επάνω στον φορτιστή usb meter και μου έβγαλε ότι η μπαταρία έχει 2781mah από 3300mah.

Το κινητό είναι αγορασμενο τέλη Ιουνίου 2017 αλλά με πολύ ελάχιστη χρήση..

Διάβασα ότι και άλλα άτομα ακόμη και με το καινούργια συσκευη τους βγάζει η μπαταρία ότι είναι 3000 αντί 3300.

Μιλησα με oneplus και η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει 33.55 ευρώ και τα έξοδα αποστολής δικά τους.

Κάποια στιγμή θα το στείλω για αλλαγή να μου κάνουν κιόλας και το update για Netflix HD..

Έχω βάλει και μέτρηση με το Accubattery και σχεδόν μου βγάζει ίδιο estimate και battery help μετά από μερικές φορτισεις.

Βάλτε το και εσείς παιδιά να δούμε τι θα βγάλετε

71f05510f8bb2c6624e670a47a98c89b.jpg90f616ab430dbb44decb612f5baff7a7.jpg

006ad51525db6512de40e2831b19dffd.jpgc7385a10265b513cfd24abbc62a55354.jpg

Τι συσκευή έχεις για να μετράς την μπαταρία του κινητού; Γίνεται με έναν μετρητή κατανάλωσης ρεύματος; Ή θέλει πολύμετρο;
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου αν είναι όπως τα λες η μπαταρία έχει πολλά ψωμιά ακόμα, προσωπικά δεν θα την άλλαζα τόσο σύντομα. Έξι μήνες δίνει εγγύηση η 1+ για μπαταρία;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην εφαρμογή, settings, ήχοι και ειδοποιήσεις και ξανατσεκαρε τον ήχο ειδοποίησης

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αν απαντάς σε εμένα, όχι δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Τα έχω φτιάξει και σεταρει εξαρχής όλα αυτά. Μάλλον κάποιο bug είναι που το αναφέρουν και άλλοι στο community. Στην 5.0.4 δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα και παρεπιπτόντως την 5.1 την πέρασα με clean install συν ότι έφαγε και ένα επιπλέον wipe dalvik cache.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια: πολλές φορές όταν ανοίγω μια εφαρμογή που απαιτεί κάποια φόρτωση δεδομένων (Σκρουτζ,email, live scores), δεν φορτώνει τίποτα.Πρεπει να βγω,να την κλείσω με swipe και να την ξανάνοιξε. Αυτό συμβαίνει από την αρχή που έχω το κινητό απλά επειδή είναι σφαίρα δεν με ενοχλούσε τόσο.Τωρα όμως έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.1 που υπάρχει ανεβασμένη στο community στο topic με τα official downloads links τι διαφορά έχει από την 5.0.1; Απλά βλέπω ότι βγήκε μερικές μέρες μετά. Τιποτα δεν αλλάζει εκτός του αριθμού του OOS.Την περασε κανείς;

 

Edit. Τελικά είναι hot fix για τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις που δεν ακουγόταν ήχος. Οπότε θα μου χρειαστεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...