Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oneplus 5 385,45€

με το Κουπόνι: Oneplus5GB1 στο GearBest

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_656559.html?lkid=10305794

 

Αν κάποιος βιάζεται να το παραλάβει να προτιμήσει άλλο κατάστημα, άγνωστο πότε θα το στείλουν από gearbest

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν βιαζομαι; Αλλα τι γινεται με το τελωνειο; Παντως δε βλεπω πολλη κινηση στο θεμα πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν βιαζομαι; Αλλα τι γινεται με το τελωνειο; Παντως δε βλεπω πολλη κινηση στο θεμα πλεον.

 

Έχει ασφαλή μέθοδο αποστολής το συγκεκριμένο κατάστημα όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα με τελωνεία.

Μάλλον γιατί δεν πούλησε και τόσο όσο τα προηγούμενα μοντέλα 3&3T

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις με το priority line; Παντως το κωδικο δεν τον δεχεται.. Γιατι;

 

Ειναι αρκετα τα 64gb και τα 6gb ram ( LOL?? )

 

Επισης ποια ειναι η ποιοτητα της μουσικης απο τα ακουστικα; Καποια καλα ακουστικα για να αγορασω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παλαιοτερα ημουν κατοχος Blackberry συσκευων και με ειχε βολεψει πολυ το πληκτολογιο της Blackberry που θεωρουσα και το κορυφαιο, σημερα εκανα μια δοκιμη στην Android εκδοση του που ο @Cobalt στο Crackberry ειχε κανει port απο το BB OS για Android συσκευες.

 

Πριν καιρο δεν δουλευε σωστα με τις γλωσσες και την εναλλαγη τους, καθως χρειαζοτανε να μπεις στις ρυθμισεις του καθε φορα που ηθελες να γραψεις κατι απο Ελληνικα σε Αγγλικα η το αντιστροφο. Τωρα απο οτι ειδα το εφτιαξαν και αυτο και πραγματικα για οποιον θελει να το δοκιμασει ισως να του αρεσει πολυ περισσοτερο απο Google keyboard και Swiftkey, που τωρα τελευταια εγιναν κατι αντιστοιχο του BB keyboard.

 

https://www.mycloud.ch/s/#SD357A0E6981D57A193EFEA7AA8DFD24E218257E855C9133B4DDE5DB0D274601/latest/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παλαιοτερα ημουν κατοχος Blackberry συσκευων και με ειχε βολεψει πολυ το πληκτολογιο της Blackberry που θεωρουσα και το κορυφαιο, σημερα εκανα μια δοκιμη στην Android εκδοση του που ο @Cobalt στο Crackberry ειχε κανει port απο το BB OS για Android συσκευες.

 

Πριν καιρο δεν δουλευε σωστα με τις γλωσσες και την εναλλαγη τους, καθως χρειαζοτανε να μπεις στις ρυθμισεις του καθε φορα που ηθελες να γραψεις κατι απο Ελληνικα σε Αγγλικα η το αντιστροφο. Τωρα απο οτι ειδα το εφτιαξαν και αυτο και πραγματικα για οποιον θελει να το δοκιμασει ισως να του αρεσει πολυ περισσοτερο απο Google keyboard και Swiftkey, που τωρα τελευταια εγιναν κατι αντιστοιχο του BB keyboard.

 

https://www.mycloud.ch/s/#SD357A0E6981D57A193EFEA7AA8DFD24E218257E855C9133B4DDE5DB0D274601/latest/

 

Μπράβο φίλε μου κι εγώ φανατικός πρώην BlackBerrάκιας , από εποχές greekberry ! Αν δουλεύει όπως στο BB10 , δεν υπάρχει ανταγωνισμός..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου κι εγώ φανατικός πρώην BlackBerrάκιας , από εποχές greekberry ! Αν δουλεύει όπως στο BB10 , δεν υπάρχει ανταγωνισμός..

 

Δουλευει αψογα. Μεχρι και ρυθμιση για copy paste εχει στο μενου του. Ολες τις κινησεις και τα swipe για διαγραφη λεξεων κλπ. Σε προβλεψεις λεξεων επισης πολυ δυνατο. Προσωπικα θα μεινω για πολυ καιρο με αυτο το keyboard.

 

Επισης εκανα μια παραγγελια για οποιον ενδιαφερεται για κατι που εψαχνα καιρο και αναρωτιομουν αν υπαρχει. Τελικα μαλλον υπαρχει και εκανα την κινηση.

Μιλαω για tempered glass τυπου Orzly η σαν το official της OnePlus, χωρις τα χρωματισμενα περιθωρια. Δηλαδη εντελως διαφανο. Ευχομαι να βγει καλο και να μην ειναι μουφα. Και να ειναι ομως, για 6 ευρω με τα μεταφορικα, χαλαλι.

 

https://www.tvc-mall.com/details/full-size-tempered-glass-protector-film-for-oneplus-5-transparent-sku10353608b.html

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το "μικρό" εχει παίξει στα 350 απο Κίνα, θυμάμαι καλά?

Λογικά θα θέλει και κάνα 40αρι για τελωνείο η αποφυγή.

Ποιά είναι η μικρότερη τιμή που το έχετε δει?

Link to comment
Share on other sites

4.5.10 ota. Πριν λίγο ξεκινησε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο δύσκολα θα βρεις τώρα. 2 μήνες κυκλοφορεί η συσκευή και όσοι την πούλησαν, την πουλησαν, όσοι άλλοι την αγόρασαν, την κράτησαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia κατά καιρούς υπάρχουν απλά θέλω να είναι μέχρι ένα μήνα για να μπορώ να το ασφαλισω αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το επίσημο με DHL ξέρει κάποιος ή κάποιος που το αγόρασε πόσο καιρό κάνει να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia κατά καιρούς υπάρχουν απλά θέλω να είναι μέχρι ένα μήνα για να μπορώ να το ασφαλισω αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το επίσημο με DHL ξέρει κάποιος ή κάποιος που το αγόρασε πόσο καιρό κάνει να έρθει;

 

Αναλογα. Μπορει να κανει 10 ημερες να ερθει με απλο ταχυδρομειο, η να δωσεις ενα ποσο παραπανω για να το εχεις σε 3 ημερες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

θελει κανεις το 8GB με 395:?

https://www.joybuy.com/600012005.html

 

 

Ή το 6GB με 351:

https://www.joybuy.com/3741626.html

 

(Μήν αρχιζετε οτι ειναι απο κίνα και δεν ειναι αυθεντικο. Έχω παρει 3 ως τωρα. ΚΑΝΕΝΑ με τελωνειο. ΚΑΝΕΝΑ με προβλημα)

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εταιρία στέλνουν;

Επίσης πότε έκανες την τελευταία παραγγελία;

Το σκέφτομαι, αλλά το τελωνείο κλασσικά με κρατάει κάπως

Link to comment
Share on other sites

θελει κανεις το 8GB με 395:?

https://www.joybuy.com/600012005.html

 

 

Ή το 6GB με 351:

https://www.joybuy.com/3741626.html

 

(Μήν αρχιζετε οτι ειναι απο κίνα και δεν ειναι αυθεντικο. Έχω παρει 3 ως τωρα. ΚΑΝΕΝΑ με τελωνειο. ΚΑΝΕΝΑ με προβλημα)

Το θεμα δεν ειναι αυτό. Το θεμα ειναι αν χρειαστεις την εγγυηση τι κάνεις. Αν εχεις και αλλο δυνατο κινητο στην κατοχη σου, οκ. Περιμενεις 2 μηνες πηγαινελα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ψηνω, αλλα δε ξερω τι παιζει με το τελωνειο πλεον.. Ηδη μου κρατησαν ενα δεμα απο το iherb, ενω ειχα κανει κοντα στις 150 παραγγελιες τα τελευταια 9 χρονια χωρις κανενα θεμα απο το συγκεκριμενο καταστημα. Αν πλεον σταματανε δεματα απο το iherb, δεν περναει τιποτα! Εκτος αν στειλνει με τριγωνικη.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι αυτό. Το θεμα ειναι αν χρειαστεις την εγγυηση τι κάνεις. Αν εχεις και αλλο δυνατο κινητο στην κατοχη σου, οκ. Περιμενεις 2 μηνες πηγαινελα.

Είναι γνωστό ότι δεν θα είναι ότι καλύτερο αν προκύψει σοβαρό πρόβλημα, αλλά η διαφορά στην τιμή είναι τέτοια σε σχέση με το επίσημο site που δε σε αφήνει αδιάφορο

Γιατί δε μιλάμε και για εταιρία που μας έχει συνηθίσει σε συσκευές με κραχτά προβλήματα κτλ

Επίσης, αυτό το τραβάνε και άλλοι που μπορεί να πάνε συσκευές σε επίσημο service εδώ και κάνουν κανα μήνα να τις πάρουν πίσω, το έχω ζήσει και τώρα ετοιμάζομαι να στείλω για 3η φορά το LG μου στο service και σκέφτομαι για πόσο καιρό θα μείνω χωρίς κινητό πάλι

Ναι το ξέρω, δεν είναι αυτή η περίπτωση της Oneplus απλά το αναφέρω

 

Εγω το ψηνω, αλλα δε ξερω τι παιζει με το τελωνειο πλεον.. Ηδη μου κρατησαν ενα δεμα απο το iherb, ενω ειχα κανει κοντα στις 150 παραγγελιες τα τελευταια 9 χρονια χωρις κανενα θεμα απο το συγκεκριμενο καταστημα. Αν πλεον σταματανε δεματα απο το iherb, δεν περναει τιποτα! Εκτος αν στειλνει με τριγωνικη.

Κι εγώ το σκέφτομαι και μάλλον θα κάνω δική μου τριγωνική με κάποιον φίλο στο εξωτερικό :p

Αν μας πει και ο φίλος teof95 σε ποια περιοχή βρίσκεται και του ήρθαν 3 χωρίς τελωνείο αν μπορεί να την προτιμήσουμε, γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν ήταν από Ελλάδα;

 

Και παιδιά τα τελευταία 9, 15, 30 χρόνια δε λένε κάτι

Η κατάσταση άλλαξε τους τελευταίους μήνες και τώρα που τέλειωσε ο Αύγουστος σιγά σιγά θα δούμε καλύτερα τι παίζει, λογικά θα είναι ακόμα πιο εντατικοί οι έλεγχοι

κι εγώ πλέον παρήγγειλα κάτι ψιλοπράγματα με επιφύλαξη, να δω τι θα γίνει κιόλας

Δεν ξέρω αν με unregistered post μήπως αλλάζει κάτι και να το προτιμάω σε σχέση με registered πλέον, ή είναι αδιάφορο εντελώς αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...