Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο firmware 4.5.8

 

Το 4.5.7 αποσύρθηκε και αντικαταστάθηκε με το 4.5.8 με το ίδιο change log.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Vaggos400,

 

Εμείς οι κάτοχοι είμαστε ΟΛΟΙ ενθουσιασμένοι με το 5ρι.

Προσωπικά δε το χορταινω...είμαι , το ομόλογο εξαρτημένος !

Και ότι άλλο πιάσω μου φαίνεται αργό..

κλείνει... σπίτια!! :lol::lol:

 

Πέραν της πλάκας, Για αυτά που ζητάς απλά πετάει..

Και έχεις το θετικό της καταπληκτικά Γρηγόρης φόρτισης συν της πάρα πολύ καλής

Μπαταρίας.

Φωτογραφίες άψογες πιάνουν κορυφη. Το λένε και ποιο ειδικοί.

Δες σε reviews.

 

Αγορά εάν σε περνει οικονομικά παρτο από το επίσημο site.

Από αλλού διάβασε σε προηγούμενα ποστ.

 

Με το καλό εάν το επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά και σόρρυ αν τα έχετε ξαναπεί αλλά επειδή έχει το κινητό στα 383 από tomtop με κουπονάκι αξίζει λέτε η αγορά του?σήμερα κιόλας?είναι έμπιστο μαγαζι?προφανώς η αγορά θα γίνει με paypal και στην περιγραφή τους κιόλας είναι με oxygenOs οπότε δεν είναι και το κινέζικο versio. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά και σόρρυ αν τα έχετε ξαναπεί αλλά επειδή έχει το κινητό στα 383 από tomtop με κουπονάκι αξίζει λέτε η αγορά του?σήμερα κιόλας?είναι έμπιστο μαγαζι?προφανώς η αγορά θα γίνει με paypal και στην περιγραφή τους κιόλας είναι με oxygenOs οπότε δεν είναι και το κινέζικο versio. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Αν δε σε ενδιαφέρει το θέμα της εγγύησης σε περίπτωση που σου χρειαστεί και ο χρόνος αναμονής πηγαινελα στην Κίνα, σίγουρα συμφέρει. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση τελωνείου, που σημαίνει ότι τα 383 θα γίνουν πολύ περισσότερα αν σου κάτσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε με το καινουργιο χρωμα που ερχεται την δευτερα να εχουν φτιαξει κ την οθονη σωστα?
Με τίποτα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι θα το διορθωσουν με το καινουργιο χρωμα,εχει πεσει πολυ κραξιμο για το θεμα οθονης.

 

Λαθος πιστευεις....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να το διορθώσουν θα πρέπει να τοποθετήσουν «σωστα» την οθόνη αν υποθέσουμε πως έφταιγε αυτό. Διαφορετικά με ένα καλιμπραρισμα ίσως, το οποίο θα μπορούσαν δώσουν και σε software update σε όσους έχουν πρόβλημα σοβαρό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις όντως φοβερές φωτο. Το βράδυ αν παίξεις με την pro λειτουργία όμως, χρειάζεται σταθεροτατο χέρι ή τριποδακι. Με το παραμικρό κούνημα θα βγάζεις θολές φωτό. Ειδάλλως θα είναι πολύ καλές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για τις βραδυνες υπαρχει to HQ Mode που κανει θαυματα...εβγαλα μερικες απο εναν φιλο πο το χει και ειδα μεγαλη βελτιωση σε σχεση με περσι

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα tempered glass mocolo 9H απο το stoucky.gr και δεν ταιριαζει το κοψιμο της μπροστινης καμερας ακριβως.... ελεος γ@μω τα κινεζικα........... και το πληρωσα και καλα για premium 16 ευρω...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

16 € !!;;;; :wacko:

Μήπως να τους το πας πίσω ; Ελληνικό site ; Υπάρχει διεύθυνση ; Ώστε να το γυρίσεις ;; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από temperred μόνο το επίσημο αξίζει που καλύπτει στα πλάγια μέρος της οθόνης και το αντίστοιχο της orzly που δεν κολλάει στην μέση αλλά μόνο περιμετρικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

16 € !!;;;; :wacko:

Μήπως να τους το πας πίσω ; Ελληνικό site ; Υπάρχει διεύθυνση ; Ώστε να το γυρίσεις ;; :mad:

 

Τελικά θα πάρω κάτι άλλο δωρεάν και λέω να πάρω το γνήσιο τζαμί από την σελίδα της oneplus. Αξίζει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πάρω κάτι άλλο δωρεάν και λέω να πάρω το γνήσιο τζαμί από την σελίδα της oneplus. Αξίζει;

 

Αυτο γραφω πιο πανω. Αξιζει μεν επειδη ειναι ποιοτικο και εχει κολλα παντου, αλλα στα πλαινα καλυπτει μερος της οθονης. Αυτο το κακο εχει το επισημο της OnePlus. Υπαρχουν και βιντεακια στο youtube που το εχουν δοκιμασει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την πλεοψηφία αυτών που διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους περί του "jelly effect" βαζω στοίχημα το ΟΡ5 μου οτι αν τους ρωτήσουν στο δρόμο περί τίνος πρόκειται, θα απαντησουν ότι είναι "αφρός ξυρίσματος". Ετσι για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους....
Link to comment
Share on other sites

Για την πλεοψηφία αυτών που διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους περί του "jelly effect" βαζω στοίχημα το ΟΡ5 μου οτι αν τους ρωτήσουν στο δρόμο περί τίνος πρόκειται, θα απαντησουν ότι είναι "αφρός ξυρίσματος". Ετσι για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους....

 

Συμφωνω, αλλα θα επρεπε να το γραψεις στο αλλο topic που εχει ανοιχτει γι αυτο το θεμα, διοτι εδω δεν μας αφορα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την πλεοψηφία αυτών που διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους περί του "jelly effect" βαζω στοίχημα το ΟΡ5 μου οτι αν τους ρωτήσουν στο δρόμο περί τίνος πρόκειται, θα απαντησουν ότι είναι "αφρός ξυρίσματος". Ετσι για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους....

 

Αν ρωτήσεις στο δρόμο τι κινητό είναι το oneplus 5 οι περισσότεροι δεν θα το γνωρίζουν. Έτσι βάζεις τα πράγματα στη θέση τους

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσεις στο δρόμο τι κινητό είναι το oneplus 5 οι περισσότεροι δεν θα το γνωρίζουν. Έτσι βάζεις τα πράγματα στη θέση τους

 

Έχεις απόλυτο δίκιο,ότι στο σύνολο όσων ρωτήσεις ελάχιστοι θα ξέρουν την 1+ σαν εταιρία,αλλά και εγώ σε ρωτάω τι κάνει η 1+ για να γίνει γνωστή;;;

Έχεις δει πουθενά καμία διαφήμιση;;

Κάποιος που δεν μπαίνει σε φόρουμ,πως θα μάθει για την 1+,η και πολλές άλλες εταιρίες;;;Άρα δεν μπορείς να κατηγορήσεις αυτόν που δεν την ξέρει,αλλά την εταιρεία που δεν κάνει κάτι να γίνει γνωστη....Το κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις....

Link to comment
Share on other sites

Και για την "Infiniti" ή την "Lexus" αν ρωτήσεις στο δρόμο το 99% των ερωτηθεντων δεν θα γνωριζει τι είναι. Τι σημαινει αυτο λοιπον; Οτι δεν ειναι Super Cars; Εεεε;

Η 1+ ακουλουθεί μια πολιτική που το μελλον θα δειξει αν είναι σωστή ή όχι. Μεχρι χθές μαλιστα οπως καλα γνωριζετε, δεν μπορούσε καποιος να το προμηθευτεί χωρίς προσκληση απο κάτοχο. Ακόμα και τώρα δεν υπάρχει η δυνατότητα να το πάρει κάποιος απο κάποιο κατάστημα, αλλά μόνο με διαδυκτιακή παραγγελία. Πληροφοριακά σας λέω, ότι ούτε στην Κινα μπορεί να το βρει κάποιος σε κατάστημα. Δεν ξύπνησα λοιπον ενα πρωϊ ερωτευμένος με την 1+, απλά για κορυφαίων επιδόσεων τηλέφωνο, η σχέση απόδοσης/τιμής είναι εκτος συναγωνισμού. Ετσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μας έρχεται η ενημέρωση με το 4κ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν θες να περιμενεις κατεβασε το opera VPN απο το playstore και αλλαξε VPN σε Germany η Canada. Με το που κανεις αναζητηση ενημερωσεων στην συσκευη σου θα την βρει. Μετα μπορεις να διαγραψεις την εφαρμογη αν θες, αφου αναβαθμισεις.

 

Οι αναβαθμισεις ειναι incremental, που σημαινει πως ειναι σταδιακη και δεν εμφανιζεται σε ολους, σε ολο τον κοσμο ταυτοχρονα.

Οποτε η κανεις υπομονη να σου ερθει το OTA η κανεις αυτο που περιγραφω πανω που ειναι ουσιαστικα το ιδιο πραγμα, χωρις την αναμονη.

 

Παρεπιπτοντως, κυκλοφορησε σε limited edition και το νεο χρωματακι, λευκο και χρυσο.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσεις στο δρόμο τι κινητό είναι το oneplus 5 οι περισσότεροι δεν θα το γνωρίζουν. Έτσι βάζεις τα πράγματα στη θέση τους

 

Εδω δεν ξερουν την HTC και την Huawei καλα καλα, και θα ξερουν την OnePlus που δεν εχει και καμια φυσικη παρουσια στην Ελλαδα?

Εδω ο κοσμος δυο εταιριες γνωριζει ολες κι ολες και τις υπολοιπες απλα καπου τις ακουσε, κατι πηρε το ματι του στην τηλεοραση, κατι μπορει να διαβασε σε καποιο περιοδικο. Η μηπως ξερουμε τις Oppo και Vivo οπου στην Κινα κανουν θραυση πωλησεων?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το γνησιο τζαμι μικραινει λιγο την οθονη απο τα πλαγια, ασε με το που το ανοιξα ειχε λιγες σκονες απο την μερια της κολλας. Επισης δεν μπορεις να αποφυγεις τις φουσκαλες και πρεπει μετα να τις αφαιρεσεις μια μια.... γενικα μια απο τις "δυσκολοτερες" εφαρμογες τζαμιου που εχω κανει...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Με το standard shipping απο OnePlus, ερχεται με τα ΕΛΤΑ στο σπιτι το δεμα η με courier εταιρια?

Εχω παραγγειλει δυο θηκες και επειδη ειναι στον δρομο, βλεπω οτι μεσω ΕΛΤΑ μπορω να κανω εντοπισμο πακετου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...