Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε είναι παλιά η οθόνη ξέρουμε ποιας χρονολογίας είναι? Αν υποθέσουμε ότι τις προμηθεύεται από την samsung, η samsung σε ποια ναυαρχίδα της τις φόραγε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 1+5 είναι με τα 6GB,αλλά τι δεν σου αρέσει??Ότι είναι πιο γρήγορο το MI6 και το αμφισβητείς;;;; Δηλαδή πάντα το 1+ πρέπει να είναι πιο γρήγορο...Συγγνώμη που θα στο χαλάσω,αλλά εδώ το 5αρι τρώει χώμα,το αφήνει κολώνες πίσω...τι να κάνουμε;;;;κάποτε κερδίζεις κάποτε χάνεις...Αλλά για να καταλάβουμε το ένα έκανε 2 δευτερόλεπτα και το άλλο 1,52 η διαφορά είναι 8 δευτερόλεπτα για να ανοίξουν 15 εφαρμογές...Και ακόμα ασχολείστε με τέτοια τεστ,και τα παίρνετε στα σοβαρά...

 

Φίλε δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε το ίδιο πράγμα λέμε..Να φανταστείς πριν xiaomi mi6 είχα και μάλλον πάω για s8.το βίντεο το έβαλα για να δείξω ότι δεν πρέπει να παίρνουμε σοβαρά τα βιντεο.Υ.Γ Δεν σου την είπα γιατί αυτό καταλαβες

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε το ίδιο πράγμα λέμε..Να φανταστείς πριν xiaomi mi6 είχα και μάλλον πάω για s8.το βίντεο το έβαλα για να δείξω ότι δεν πρέπει να παίρνουμε σοβαρά τα βιντεο.Υ.Γ Δεν σου την είπα γιατί αυτό καταλαβες

 

Σόρρυ το παρεξήγησα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε είναι παλιά η οθόνη ξέρουμε ποιας χρονολογίας είναι? Αν υποθέσουμε ότι τις προμηθεύεται από την samsung, η samsung σε ποια ναυαρχίδα της τις φόραγε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

S6 galaxy panel

fLp9v5

Αν και το πάνελ έχει διαμορφωθεί ως FHD υποστηρίζει άνετα 2K. Λογικά θα βγει κάποιο mod....

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε είναι παλιά η οθόνη ξέρουμε ποιας χρονολογίας είναι? Αν υποθέσουμε ότι τις προμηθεύεται από την samsung, η samsung σε ποια ναυαρχίδα της τις φόραγε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό έχω σκεφτεί και εγώ....Δεν πιστεύω ότι είναι κάποιας προηγούμενης ναυαρχίδας και πουλάει το στοκ,απλά η 1+ έδωσε τις προδιαγραφές που θέλει,η Samsoung έφτιαξε 2-3 δείγματα και επιλέξανε....Κάπως έτσι το βλέπω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S6 galaxy panel

fLp9v5

Αν και το πάνελ έχει διαμορφωθεί ως FHD υποστηρίζει άνετα 2K. Λογικά θα βγει κάποιο mod....

 

Τώρα το είδα....αν πήρανε οθόνη δύο μοντέλα πριν καλά το πάει η 1+...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο screenshot γι αυτο?

 

Θα ανεβάσω φίλε μου την επόμενη φορά γιατί τώρα το έχω να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

S6 galaxy panel

fLp9v5

Αν και το πάνελ έχει διαμορφωθεί ως FHD υποστηρίζει άνετα 2K. Λογικά θα βγει κάποιο mod....

 

Οποτε δεν βλεπω κατι το μεμπτο. Ουσιαστικα τελευταιας τεχνολογιας οθονη ειναι και οχι 3ετιας και βαλε που εγραφαν μερικοι.

Και αν σκεφτουμε οτι και περυσι την ιδια οθονη ειχαν τα 3/3Τ, ηταν ακομη πιο κοντα στις εξελιξεις.

Επισης υπαρχει καποια πηγη που το λεει αυτο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν βλεπω κατι το μεμπτο. Ουσιαστικα τελευταιας τεχνολογιας οθονη ειναι και οχι 3ετιας και βαλε που εγραφαν μερικοι.

Και αν σκεφτουμε οτι και περυσι την ιδια οθονη ειχαν τα 3/3Τ, ηταν ακομη πιο κοντα στις εξελιξεις.

Επισης υπαρχει καποια πηγη που το λεει αυτο?

 

 

https://ibb.co/fLp9v5

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια! Γιατι εγω το μονο που βρηκα ψαχνοντας λιγο γρηγορα ειναι οτι ουσιαστικα προκειται για Super amoled της Samsung που απλα η One Plus εκανε καποιες τροποποιησεις στα χρωματα και την ονομασε Optic amoled. Δεν εξηγουσε ποιας γενιας ειναι δηλαδη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βελτίωση στο eis του βίντεο?

 

Αύριο βράδυ που θα κάνω δοκιμές.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

 

Συγγνώμη αλλά από πότε το S6 είχε οθόνη 5.5 ιντσών με 1080 ανάλυση;

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πνεύμα ειρωνείας και ούτε να σημαίνει κάτι έτσι και αλλιώς είναι άνιση η ''μάχη'' απλά το είδα και είπα να το μοιραστώ. :p

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πνεύμα ειρωνείας και ούτε να σημαίνει κάτι έτσι και αλλιώς είναι άνιση η ''μάχη'' απλά το είδα και είπα να το μοιραστώ. :p

 

 

Και ειναι και ο λογος που προσωπικα δεν ακουμπαω galaxy, 100 χρονια πισω στο software.

 

Οσο ωραιο και να ειναι, την ομορφια την χανει οταν το εχουν αλλοι 500.000 στην Ελλαδα, οποτε τι μενει στην τελικη;

Το Lag και το stutter.

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και ο λογος που προσωπικα δεν ακουμπαω galaxy, 100 χρονια πισω στο software.

 

Οσο ωραιο και να ειναι, την ομορφια την χανει οταν το εχουν αλλοι 500.000 στην Ελλαδα, οποτε τι μενει στην τελικη;

Το Lag και το stutter.

Τι συσκευή έχεις Τώρα ?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και ο λογος που προσωπικα δεν ακουμπαω galaxy, 100 χρονια πισω στο software.

 

Οσο ωραιο και να ειναι, την ομορφια την χανει οταν το εχουν αλλοι 500.000 στην Ελλαδα, οποτε τι μενει στην τελικη;

Το Lag και το stutter.

 

Xάνεται η ομορφιά επειδή το έχουν πολλά άτομα ; :rolleyes:

Άλλο η ομορφιά της συσκευής κι άλλο η ποζεριά που μπορεί να νιώθει κάποιος.

τι μένει; μια πάρα πολύ καλή κάμερα, μια οθονάρα που δεν την έχει άλλος κανείς σίγουρα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πνεύμα ειρωνείας και ούτε να σημαίνει κάτι έτσι και αλλιώς είναι άνιση η ''μάχη'' απλά το είδα και είπα να το μοιραστώ. :p

 

 

Έχω και εγώ το one με oxygen και nova launcher και πεθαίνω στα γέλια με τα καινούργια 'γρήγορα' κινητά..

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις Τώρα ?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1+3

 

Xάνεται η ομορφιά επειδή το έχουν πολλά άτομα ; :rolleyes:

Ναι. Ειναι σαν να πας στο κλαμπ και να φορανε αλλοι 5 το ιδιο πουκαμισο.

 

Άλλο η ομορφιά της συσκευής κι άλλο η ποζεριά που μπορεί να νιώθει κάποιος.

τι μένει; μια πάρα πολύ καλή κάμερα, μια οθονάρα που δεν την έχει άλλος κανείς σίγουρα πάντως.

 

Ο καθενας ζυγιζει οτι χρειαζεται.

Αλλον δεν τον πειραζει το lag Και το stutter(ομολογουμενως λιγοτερα με grace ui αποτι με twiz αλλα υπαρκτα) και θελει η οθονη του να ειναι oversaturated και να εχει χρωματα marvel.

Tο 90% εκει εξω το εχει το τηλεφωνο σε 'adaptive', που κανει το ασπρο μπλε και δινει +5454 στα χρωματα.

 

Ξερω τελειο κινητο δεν υπαρχει, προτιμω να κανω υποχωρηση στην καμερα και στην οθονη παρα στο software.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Το mycu της Vodafone μετά το login πάει να ανοίξει και κλείνει. Μου το κάνει και στο 5 και στο 3t.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι. Ειναι σαν να πας στο κλαμπ και να φορανε αλλοι 5 το ιδιο πουκαμισο.

Και πάλι μιλάς για το εαν κάτι είναι ξεχωριστό, ειδικά αν το έχουν παραπάνω άτομα το κάνει όμορφο ( υποκειμενικό βέβαια ) μιας και αρέσει σε πολλούς.

 

Ο καθενας ζυγιζει οτι χρειαζεται.

Αλλον δεν τον πειραζει το lag Και το stutter(ομολογουμενως λιγοτερα με grace ui αποτι με twiz αλλα υπαρκτα) και θελει η οθονη του να ειναι oversaturated και να εχει χρωματα marvel.

Tο 90% εκει εξω το εχει το τηλεφωνο σε 'adaptive', που κανει το ασπρο μπλε και δινει +5454 στα χρωματα.

 

Ξερω τελειο κινητο δεν υπαρχει, προτιμω να κανω υποχωρηση στην καμερα και στην οθονη παρα στο software.

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω, ο καθενάς ζυγίζει ότι χρειάζεται και σέβομαι απόλυτα τα άτομα που γουστάρουν να πειράζουν τη συσκευή χωρίς να χάνουν την εγγύηση και αυτούς που έχουν την τρέλα η συσκευή τους να ανοίγει τα πάντα πιο γρήγορα από ότι υπάρχει εκεί έξω.

Εγώ προσωπικά ως τώρα lag δεν έχω δει στο 7 edge μου ( ακόμα κι αν αυτό σημαινει για σας ότι δεν έχω ίδεα απο συσκευές ) οπότε μου είναι αδιάφορο αν ανοίγει οτιδήποτε πιο αργά απο τον ανταγωνισμό.

Εγώ ότι παράπονα είχα απ'το one+ 5 τα είπα στην αρχή μιας και την περίμενα πως και πως την συσκευή και με απογοήτευσε, αλλά ως εκεί πλέον δεν υπάρχει λόγος να λέμε ξανά και ξανά τα ίδια όσοι δε το γουστάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Το mycu της Vodafone μετά το login πάει να ανοίξει και κλείνει. Μου το κάνει και στο 5 και στο 3t.
Μόλις το τσέκαρα δουλεύει κανονικά στο 3.

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και ξανα δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα δουλεύει κανονικά στο 3.

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και ξανα δοκίμασε.

 

Τα δοκίμασα όλα αυτά. Ανοίγει και κλείνει.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα αυτά. Ανοίγει και κλείνει.

 

Προβλημα της εφαρμογης θα ειναι. Δεν ειναι και απο τις πιο καλογραμμενες:)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά τα τεστ και benchmark/speedtest /κτλ κτλ

Στο τέλος παίρνεις ότι σε βολεύει

Άλλος θέλει δικαρτο

Άλλος ταχύτητα

Άλλος multitasking

Άλλος καλή κάμερα

Άλλος οθόνη

Άλλος Micro sd card slot

Άλλος σούπερ wow τεχνικά χαρακτηριστικά

Για να καλύψει κάποιος όλα αυτά πρέπει να κουβαλάς 3 με 4 κινητά για να τα έχεις όλα

Η γνώμη του καθένα είναι σεβαστή, για εμένα δίνεις μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι σου

Εάν δεν έχεις για Samsung και iPhone, περνεις κινητό τύπου oneplus κτλ κτλ

Υπάρχουν πολλές επιλογές στην αγορά πλέον

Όλα έχουν να κάνουν με το marketing.. Και εμείς τα θύματα

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα της εφαρμογης θα ειναι. Δεν ειναι και απο τις πιο καλογραμμενες:)

 

σε lg g4 & s8+ που το δοκίμασα παίζει.

Μόλις έκανα και επαναφορά εργοστασιακών και πάλι τα ίδια.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...