Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο χάλια είναι οι βραδινές φωτό?

Που πιστεύετε ότι οφείλεται αυτό, δεδομένου ότι το κινητό έχει aperture f 1.7? Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές "κινεζιές" με f 1.7 (πλην του mi6), άρα τις πταιει ?!

Στο software ίσως;

Πάντως και στο portraite τα καταφέρνει, όχι όμως στη ποιότητα του 7 plus.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τόσο χάλια είναι οι βραδινές φωτό?

Που πιστεύετε ότι οφείλεται αυτό, δεδομένου ότι το κινητό έχει aperture f 1.7? Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές "κινεζιές" με f 1.7 (πλην του mi6), άρα τις πταιει ?!

 

Το γράψιμο του λογισμικού παίζει μεγάλο ρόλο από ότι κάποια νούμερα στο hardware.

Οι Κινέζοι είναι ακόμα πίσω σε κώδικα ειδικά στην φωτογραφία

Μόνο δυνατούς ιούς φτιάχνουν όπως ο wanna cry

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας το έλεγα χθες με τα low light...

Tragic μπορω να πω, τίποτα αλλο

Τα χρώματα είναι fake εντελώς, καμία σχέση με την πραγματικότητα

 

Portrait mode ωραίο αλλά δεν είναι στο επίπεδο iPhone 7 plus πάλι

Ο λόγος που το πήρα εγώ είναι η βελτίωση που κανανε στην κάμερα) που λέει και στο slogan) CLEARER PHOTOS και καλά

Χαίρω πολύ, όλα τα κινητά τραβάνε καλές φωτογραφίες την ημερα

Στα δύσκολα φαίνονται τα δυνατά κινητά

Εδώ το έχασε το OP5

Αντε και στο ΟP6 λοιπόν....

 

Για κάποιον που δεν τον πολύ ενδιαφέρει να είναι κορυφή κάμερα και θέλει ΕΠΙΔΌΣΕΙΣ. Τότε το Oneplus είναι για εσάς.

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσε κανείς σε δυνατό wifi να μας πει ταχύτητες;; Το pixel μου πχ είναι έτσι..

Το 3Τ έφτανε μέχρι 466 αν θυμάμαι καλά

 

Ακριβώς τα ίδια με το pixel σου: 866Mbps στα 5GHz

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Σας το έλεγα χθες με τα low light...

 

Tragic μπορω να πω, τίποτα αλλο

 

Τα χρώματα είναι fake εντελώς, καμία σχέση με την πραγματικότητα

 

 

 

Portrait mode ωραίο αλλά δεν είναι στο επίπεδο iPhone 7 plus πάλι

 

Ο λόγος που το πήρα εγώ είναι η βελτίωση που κανανε στην κάμερα) που λέει και στο slogan) CLEARER PHOTOS και καλά

 

Χαίρω πολύ, όλα τα κινητά τραβάνε καλές φωτογραφίες την ημερα

 

Στα δύσκολα φαίνονται τα δυνατά κινητά

 

Εδώ το έχασε το OP5

 

Αντε και στο ΟP6 λοιπόν....

 

 

 

Για κάποιον που δεν τον πολύ ενδιαφέρει να είναι κορυφή κάμερα και θέλει ΕΠΙΔΌΣΕΙΣ. Τότε το Oneplus είναι για εσάς.

 

 

 

Μην απογοητεύεσαι, σίγουρα θα βγάλει update και θα διορθωθούν πολλά και ιδίως στην κάμερα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητεύεσαι, σίγουρα θα βγάλει update και θα διορθωθούν πολλά και ιδίως στην κάμερα.

 

μη περιμενεις και πολλα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό τότε που μπορώ να σημειώσω είναι ότι τουλάχιστον η OnePlus βελτιώνει με software updates την κάμερα, σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που επίσης βάζουν καλό hw στην κάμερα (βλέπε xiaomi), χωρίς να δίνουν βάση στο sw, αλλά και χωρίς να το βελτωνουν όσο μπορούν στην πορεία με updates.

 

Σε κάθε περίπτωση, εγώ νιώθω ότι η OnePlus δεν θα φτάσει ποτέ (ούτε σε επόμενα κινητά) τα επίπεδα των Samsung / pixel σε κάμερα.

 

Προσωπικά όμως, αν έχει μια τουλάχιστον αξιοπρεπή κάμερα, δεν με πειράζει ιδιαιτέρως, διότι αλλά είναι τα προσόντα αυτού του κινητού και για άλλους λόγους το παίρνεις κυρίως. (απίστευτη ταχύτητα, smoothness, oxygen OS, root χωρίς χάσιμο εγγύησης, πλήρες support από developers και Roms)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε και οι υπόλοιποι την έως τώρα εμπειρία σας από την κάμερα. Έχω το 3T και το s7 edge και λέω να δώσω το edge και να πάρω το 5αρι. Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα όμως...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε και οι υπόλοιποι την έως τώρα εμπειρία σας από την κάμερα. Έχω το 3T και το s7 edge και λέω να δώσω το edge και να πάρω το 5αρι. Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα όμως...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμερα σαν αυτη απο το edge δεν θα βρεις πουθενα ,κατσε οπως εισαι, ωραιο συνδυασμο εχεις

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ωραίος είναι, αλλά έλα που έχω το μικρόβιο να αλλάζω συσκευές συνέχεια.Και ειδικά το edge το έχω κρατήσει 1 χρόνο και 3 μήνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ωραίος είναι, αλλά έλα που έχω το μικρόβιο να αλλάζω συσκευές συνέχεια.Και ειδικά το edge το έχω κρατήσει 1 χρόνο και 3 μήνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γιατί δεν δίνεις το 3T να πάρεις το 5 και να κρατησεις το S7 edge και το 1+5???

Εγώ το 3Τ θα το κρατήσω σίγουρα,μέχρι τα Χριστούγεννα μιας και δεν μας έκανε το χατίρι να είναι αδιάβροχο το 5αρι,και τότε θα χτυπήσω εκτός απροόπτου το Note 8,αν όλα πάνε καλά και δεν βγάλει κανένα άλλο πρόβλημα,πραγμα που το αποκλείω...

Λόγο δουλειάς θέλω ένα αδιάβροχο,αλλά οπότε θα βρέχει θα περνω το Redmi Note 4 στη δουλειά και ας χαλάσει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχουν το 3t ποσο διαφορα να δουν στο op5?περα απο λιγο βελτιωσει στην καμερα δεν εχει κατι αλλο.απο πισω ειναι χαλια!τωρα για την φορτιση ποια η διαφορα να φορτιζει 5 λεπτα ποιο αργα απο τις αλλες ναυαρχιδες....ηδη με το quick charge 2.0 ειναι μια χαρα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχουν το 3t ποσο διαφορα να δουν στο op5?περα απο λιγο βελτιωσει στην καμερα δεν εχει κατι αλλο.απο πισω ειναι χαλια!τωρα για την φορτιση ποια η διαφορα να φορτιζει 5 λεπτα ποιο αργα απο τις αλλες ναυαρχιδες....ηδη με το quick charge 2.0 ειναι μια χαρα!

Καλά δεν είναι 5 λεπτά...πριν λίγο είχα βάλει και τα 2 να φορτισουν και στην ίδια ώρα ακριβώς το edge ήταν στο 52% και το 3Τ στο 75%... Παιδιά ανεβάστε και καμία φωτο από τοπ 5αρι στο τοπίο με τις φωτογραφίες να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ένα ευτυχής κάτοχος απο χθές το μεσημέρι:D:D:D

 

Προσωπικά με ενδιαφέρει η χρήση επαγγελματική (mail, επεξεργασια κειμένου, ομιλία-πολυ απο αυτή- κλπ), οπότε με την κάμερα δεν πολυασχολούμαι, αλλά η αληθεια είναι οτι σαν πρώην κάτοχος s8+ μάλλον μου φαίνεται χειρότερη.

 

Το κινητό ταχύτατο (ειχα το 2, το x και το 3τ από την ίδια εταιρεία και διάφορα από άλλους), δεν κολλάει πουθενά. Δεν έχω δεί κάτι παρόμοιο, πέρα από το Μi4s lte, που όταν το είχα πάρει μου είχε δημιουργήσει τότε την ίδια εντύπωση. Σήμα παντού και άπλετο (cosmote). Σήμερα έκανα και την πρώτη πλήρη φόρτιση. Απο αποφορτισμένο τελείως σε 100% σε περίπου 50 λεπτά. Προσωπικά η σχεδίαση μου αρέσει, περισσότερο από το 3τ, αλλά λιγότερο από x. Θέλει οπωσδήποτε θήκη (γ@@@ ...δεν πρόλαβα καμία στην παραγγελία...:cry::cry:) Για τη χρήση που κάνω μεγάλα plus είναι το βάρος του και το γεγονός οτι είναι λεπτό.

 

Αυτα για πρώτες εντυπώσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

σχετικα με το dual sim:

1) Ειναι standby ή active

2) Αν εχεις data + 4G πχ στην καρτα 1 η 2η καρτα τι σημα εχει? Μονο 2G οπως στα περισσοτερα ή εχει 3G?

 

Στάλθηκε από το FRD-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) standby

2) αν μιλάς στην πρώτη η 2η είναι κλειστή.Αν έχεις data στην πρώτη η δευτερη έχει σήμα κανονικά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

1) standby

2) αν μιλάς στην πρώτη η 2η είναι κλειστή.Αν έχεις data στην πρώτη η δευτερη έχει σήμα κανονικά

όμως τι σημα εχει η 2η? 2G or 3G? Thanks

 

Στάλθηκε από το FRD-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις data στην πρώτη η δεύτερη έχει απλά σήμα, δεν έχει ντατα.Αν επιλέξεις την 2η για ντατα τότε 4g κανονικά όπως και η πρώτη.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Άντε έφτασε και το δικό, μόλις μου το έφερε η courier στην δουλειά και το στήνω σιγά σιγά! Ορίστε και φωτογραφίες: https://drive.google.com/open?id=0BzALuugTbM2WWjMycmtsZm96M2M
Link to comment
Share on other sites

Άντε έφτασε και το δικό, μόλις μου το έφερε η courier στην δουλειά και το στήνω σιγά σιγά! Ορίστε και φωτογραφίες: https://drive.google.com/open?id=0BzALuugTbM2WWjMycmtsZm96M2M

Βλέπω πήρες όλο το πακέτο, καλορίζικο.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα. Καλορίζικο να είναι σε όλους και καλοδουλευτο!

 

HTC 10 Black leather Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...