Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ta UE10 μπορει να μην σε βολέψουν σε άνεση.. Ειναι μεγάλα και αν τα αυτια σου ειναι μικρά μπορει να μη σε βολεψουν.. Τα ΙΕ80 ειναι πάντως πολύ καλά.. 247 ευρώ στο κατάστημα που εδειξες ειναι καλή τιμή.. Στο amazon.de ομως έχουν 195

 

 

Και κανα 30αρη η μεταφορά το ίδιο πράγμα είναι....

τα άλλα δεν τα πήρα γιατι μετα είδα οτι η τιμή είναι στην αμερική :P Οποτε απο βδομάδα θα πάω στο μαγαζί και θα δω τι θα πάρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως μπορεις να πάρεις ακουστικά πολύ καλύτερα απτα beats με πολύ λιγοτερα λεφτά.. αρκει να τα πάρεις online.. δεν ξέρω τι θέμα έχεις με τα online παντως προσωπικά για μένα το service online ειναι 10 φορές καλύτερο.. Εισαι σιγουρος οτι αμα πάθουν κάτι δεν θα σου πουν την ηλιθια δικαιολογια που ακουσα κατα καιρους σε τοπικά καταστήματα οτι δεν εχει εγγυηση σε ακουστικά γιατι ειναι καλώδια..
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορεις να πάρεις ακουστικά πολύ καλύτερα απτα beats με πολύ λιγοτερα λεφτά.. αρκει να τα πάρεις online.. δεν ξέρω τι θέμα έχεις με τα online παντως προσωπικά για μένα το service online ειναι 10 φορές καλύτερο.. Εισαι σιγουρος οτι αμα πάθουν κάτι δεν θα σου πουν την ηλιθια δικαιολογια που ακουσα κατα καιρους σε τοπικά καταστήματα οτι δεν εχει εγγυηση σε ακουστικά γιατι ειναι καλώδια..

 

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να περιμένω μεχρι να έρθουν...btw στείλε κανα link αμα μπορεις να δω

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να περιμένω μεχρι να έρθουν...btw στείλε κανα link αμα μπορεις να δω

 

βασικά για να πάρεις καλές προτάσεις παιζει πολύ ρόλο και πως σαρέσει ο ήχος. Το υπερβολικο μπάσο των beats σου άρεσε? Κάτι με ανάλογο ήχο ειναι τα fxt90 αλλά βελτιωμένο σε όλα.. και στον ήχο και στην άνεση.. Επισης θα μπορουσες να πάρεις τα A161P απο το http://www.meelectronics.com και το fedex κοστιζει μονο 25 δολλάρια εξτρα αν δεν σκεφτεσαι πολυ τα λεφτά. Ειναι ομως λιγο πιο ελαφρια στο μπάσο τα Α161 και μπορει να σε ξενίσει λίγο.

Γενικά ομως αν το οικονομικο δεν σε νοιάζει πολυ τα ie80 θεωρουνται κορυφαια και ο ήχος τους ευχαριστος με αρκετο μπάσο κτλ.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

βασικά για να πάρεις καλές προτάσεις παιζει πολύ ρόλο και πως σαρέσει ο ήχος. Το υπερβολικο μπάσο των beats σου άρεσε? Κάτι με ανάλογο ήχο ειναι τα fxt90 αλλά βελτιωμένο σε όλα.. και στον ήχο και στην άνεση.. Επισης θα μπορουσες να πάρεις τα A161P απο το http://www.meelectronics.com και το fedex κοστιζει μονο 25 δολλάρια εξτρα αν δεν σκεφτεσαι πολυ τα λεφτά. Ειναι ομως λιγο πιο ελαφρια στο μπάσο τα Α161 και μπορει να σε ξενίσει λίγο.

Γενικά ομως αν το οικονομικο δεν σε νοιάζει πολυ τα ie80 θεωρουνται κορυφαια και ο ήχος τους ευχαριστος με αρκετο μπάσο κτλ.

 

Βασικα τα θέλω για κινητό..Ακούω τα πάντα απο μουσική.Τα beats μονο δυνατό μπάσο είχαν και ακουγόταν βαβούρα γενικά το μόνο που θελω απο τα ακουστικά είναι να ακούγοντε δυνατά να μην ακούω τίποτα απ εξω και να τα εχω τέρμα με καλό ήχο πάντα

Απο τιμή δεν έχω πρόβλημα αν και αν βγαίναν κοντά στα 150 θα μου ηταν κομπλέ

 

Η γνώμη σου για τα se215 k se315??? http://www.varvantakis.gr/categories.asp?catid=551&page=1&order=

Edited by hems
επιπλεον προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα θέλω για κινητό..Ακούω τα πάντα απο μουσική.Τα beats μονο δυνατό μπάσο είχαν και ακουγόταν βαβούρα γενικά το μόνο που θελω απο τα ακουστικά είναι να ακούγοντε δυνατά να μην ακούω τίποτα απ εξω και να τα εχω τέρμα με καλό ήχο πάντα

Απο τιμή δεν έχω πρόβλημα αν και αν βγαίναν κοντά στα 150 θα μου ηταν κομπλέ

 

Η γνώμη σου για τα se215 k se315??? http://www.varvantakis.gr/categories.asp?catid=551&page=1&order=

 

Τα 161P ερχονται με μικροφωνο.. Αποτι διαβάζω και γω τα α161 ειναι καλυτερα σε περισσοτερα σημεια απο τα s215 αλλα τα 215 θα έχουν περισσοτερο μπάσο και γενικά ειναι αρκετά αξιολογα. Θεωρουνται απο τα καλά της κατηγορίας και αλλάζουν και τα καλωδια.. (πρεπει ναχει ο βαρβατακης ομως γιατι συνηθως βαριουνται να φερνουν ολα τα αξεσουαρ).

Τα 215 ειναι σιγουρα καλυτερα απο τα beats αλλά δεν ξέρω αν θα ενθουσιαστεις οσο αν επαιρνες τα α161, fxt90, ιε80..

Αλλες καλές επιλογές απο τοπική αγορά ειναι γενικά τα sony. ειδικά τα ex600 θεωρουνται κορυφή.

 

Υ.Γ οσα καλά λέω για τα 161 ειναι με την προυποθεση οτι δεν ακους μονο pop- club τραγουδια. Ακομα και γω που δεν τρελαινομαι για μπασο και τα vsonic gr07 εχουν αρκετο.. μερικες φορές φορω τα creative aurvana ή τα ηχεια μου αν θελω να εκτονωθώ!

 

Y.Γ 2 αν πάρεις τα fxt90 απο ebay εχεις την επιλογή ems. ειναι πολύ γρηγορο απο εμπειρια... λιγοτερο απο 5 μέρες.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

okkk.Έκατσα κ έψαξα λίγο και θα παραγγείλω σε λίγο αυτά

http://www.amazon.com/Ultimate-Ears-TripleFi-Isolating-Earphones/dp/tech-data/B0019RBJOE/ref=de_a_smtd

Ελπίζω να κάνουν για το htc evo 3d

Ελπιζω οτι θα ξερεις οτι θα πληρωσεις και Τελωνειο γι αυτα.Ειδικα αν τα στειλουν με fedex.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τα 161P ερχονται με μικροφωνο.. Αποτι διαβάζω και γω τα α161 ειναι καλυτερα σε περισσοτερα σημεια απο τα s215 αλλα τα 215 θα έχουν περισσοτερο μπάσο και γενικά ειναι αρκετά αξιολογα. Θεωρουνται απο τα καλά της κατηγορίας και αλλάζουν και τα καλωδια.. (πρεπει ναχει ο βαρβατακης ομως γιατι συνηθως βαριουνται να φερνουν ολα τα αξεσουαρ).

Τα 215 ειναι σιγουρα καλυτερα απο τα beats αλλά δεν ξέρω αν θα ενθουσιαστεις οσο αν επαιρνες τα α161, fxt90, ιε80..

Αλλες καλές επιλογές απο τοπική αγορά ειναι γενικά τα sony. ειδικά τα ex600 θεωρουνται κορυφή.

 

Υ.Γ οσα καλά λέω για τα 161 ειναι με την προυποθεση οτι δεν ακους μονο pop- club τραγουδια. Ακομα και γω που δεν τρελαινομαι για μπασο και τα vsonic gr07 εχουν αρκετο.. μερικες φορές φορω τα creative aurvana ή τα ηχεια μου αν θελω να εκτονωθώ!

 

 

Y.Γ 2 αν πάρεις τα fxt90 απο ebay εχεις την επιλογή ems. ειναι πολύ γρηγορο απο εμπειρια... λιγοτερο απο 5 μέρες.

 

 

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου..Μάλλον θα πάρω τα 215..Είναι καλη τιμή...Μ αρέσουν τα sony αλλά πολλά λεφτά ,είπαμε πανω απο 250 δεν δίνω.Τώρα για τα άλλα δεν διαβάζω καλές κριτηκές στα forum.

 

 

theodore νομιζά οτι είμουν στο amazon τισ αγγλίας μετα ειδα οτι ηταν αμερική

Edited by hems
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παράγγειλα τα JVC HAFX1X Xtreme Xplosives στα $21,5 με δωρεάν μεταφορικά.Τα έχει πάρει κανείς να μας πει αν είναι καλά;

Απόσα έχω διαβάσει τα βγάζουν τα κορυφαία για αυτή την τιμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα !Χρόνια πολλά και σε κάθε Μάριο-Μαρία συμφορουμίτη ! :D

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας αναφορικά με την αγορά ακουστικών in ear ... αν και έχω αγοράσει κατά καιρούς ακριβά και φθηνά δυστυχώς φαίνεται ότι μου χαλούν πολύ γρήγορα ..παλιότερα είχα πχ SoundMAGIC PL11 , φθηνά όπως της apple κλπ ... αυτό που με ενδιαφέρει βασικά είναι ο καθαρός ήχος , τα midtones , bass (χρήση 95 % μουσική --post ,indie ,instrumental rock, classical και έντεχνο --για sIII i9300 και ipod ) , να μη βγαίνουν εύκολα από το αυτί σε εξωτερικές δραστηριότητες πχ λεωφορεία κλπ ... είδα τα klipsch s4 αλλά έχω ακούσει ότι τελικά εντυπωσιάζουν αρχικά αλλά με τον καιρό εξασθενούν ... + προτιμώ κατάστημα που έχει τη μέθοδο της αντικαταβολής στις προτεινόμενες κάτι που με τα klipsch δε μπόρεσα να βρω ... λέω να μείνω σε AKG , sennheiser , sony αλλά από την άλλη δεν είμαι και εξειδικευμένο άτομο οπότε ας ακούσουμε και κανέναν με εμπειρία πριν επιλέξουμε ... εύρος 50-70 ευρώ ... ψάχνω για value for money ,αν ξεφύγει λίγο παραπάνω ή και παρακάτω δεν πειράζει αρκεί να αξίζει ...ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα :)

 

ειχα για το κινητο τα WH-701 της ΝΟΚΙΑ, ειχαν τα πληκτρα τους, ικανοποιητικος ηχος κτλ... ομως ο βλακας καταφερα να κοψω το ενα απο τα 2 ακουστικα και ειμαι σε αναζητηση νεων! υπαρχει κατι μεχρι το 20ρι; η να ξαναπαρω τα ιδια που τα εχω βρει στα 15€; θα ηθελα ομως να ειναι και hands-free καθως τα χρησιμοποιω πολυ με το ποδηλατο...

 

πληκτρα ελεγχου εντασης καλοδεχουμενα αλλα οχι απαραιτητα :) ευχαριστω!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα !Χρόνια πολλά και σε κάθε Μάριο-Μαρία συμφορουμίτη ! :D

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας αναφορικά με την αγορά ακουστικών in ear ... αν και έχω αγοράσει κατά καιρούς ακριβά και φθηνά δυστυχώς φαίνεται ότι μου χαλούν πολύ γρήγορα ..παλιότερα είχα πχ SoundMAGIC PL11 , φθηνά όπως της apple κλπ ... αυτό που με ενδιαφέρει βασικά είναι ο καθαρός ήχος , τα midtones , bass (χρήση 95 % μουσική --post ,indie ,instrumental rock, classical και έντεχνο --για sIII i9300 και ipod ) , να μη βγαίνουν εύκολα από το αυτί σε εξωτερικές δραστηριότητες πχ λεωφορεία κλπ ... είδα τα klipsch s4 αλλά έχω ακούσει ότι τελικά εντυπωσιάζουν αρχικά αλλά με τον καιρό εξασθενούν ... + προτιμώ κατάστημα που έχει τη μέθοδο της αντικαταβολής στις προτεινόμενες κάτι που με τα klipsch δε μπόρεσα να βρω ... λέω να μείνω σε AKG , sennheiser , sony αλλά από την άλλη δεν είμαι και εξειδικευμένο άτομο οπότε ας ακούσουμε και κανέναν με εμπειρία πριν επιλέξουμε ... εύρος 50-70 ευρώ ... ψάχνω για value for money ,αν ξεφύγει λίγο παραπάνω ή και παρακάτω δεν πειράζει αρκεί να αξίζει ...ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :)

 

Επειδη είμαι πολυ φαν της akg.. Εχει κατι ωραια μοντέλα αν δεις στο site της. Σχετικά ακριβουτσικα ομως και να τα βρεις ελλαδα ειναι δυσκοκο... Μονο τα k330 βρισκεις που εχω και εγω και ειναι φοβερά για τα λεφτα τους

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδη είμαι πολυ φαν της akg.. Εχει κατι ωραια μοντέλα αν δεις στο site της. Σχετικά ακριβουτσικα ομως και να τα βρεις ελλαδα ειναι δυσκοκο... Μονο τα k330 βρισκεις που εχω και εγω και ειναι φοβερά για τα λεφτα τους

 

Κατ'αρχάς , ευχαριστώ για την απάντηση και τα k330 ! έχω κάνει google σχετικά ...και ομολογώ με την ποικιλία στα ελληνικά e-stores ... απογοητεύτηκα :p

 

 

--edit--- Κοίταζα τα Sennheiser CX 300-II ,akg k350 ,beyerdynamic dtx 60 ,Shure SE215 , klipsch s4 (όπως προείπα) ... αλλά εσείς τι λέτε ?

Edited by coutnoob
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα s4 ξεχασα να πω πριν..

Ειναι ακριβα τα akg αλλα ποτε δεν με εχουνε απογοητευσει.. Φαντάσου τα 330 μου εχουν αρχισει και ξεφτιζουν και φαντασου τα προσεχα και τα ειχα παντα σε συρταρι.. Αλλα θα ξαναπαρω τα ιδια αν χαλασουν..

Τα s4 πόσο τα βρισκεις;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα s4 ξεχασα να πω πριν..

Τα s4 πόσο τα βρισκεις;

 

Από 60-80 στα pixmania και audiovisual ...πχ http://www.pixmania.gr/gr/gr/02797679/art/klipsch/aeioooeeu-oasnao-image-s4.html?ref=bestprice.gr

 

Ειναι ακριβα τα akg αλλα ποτε δεν με εχουνε απογοητευσει.. Φαντάσου τα 330 μου εχουν αρχισει και ξεφτιζουν και φαντασου τα προσεχα και τα ειχα παντα σε συρταρι.. Αλλα θα ξαναπαρω τα ιδια αν χαλασουν..

ναι συμφωνώ για αυτή τα akg ! Edited by coutnoob
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα sennheiser MM30i. Πολυ καλη ποιοτητα ηχου ενω εχουν και μικροφωνο για τις κλησεις. Το μονο προβλημα ειναι πως ενω με διπλο πατημα του κεντρικου πληκτρου αλλαζουν τα τραγουδια και με μονο πατημα σταματα και ξεκινα ωστοσο δεν λειτουργουν η αυξηση και μειωση της εντασεις απο τα δυο κουμπια που εχει. Αυτο που παρατηρησα ειναι πως γενικα η ενταση του ηχου απο τα δικα του κουμπια δεν λειτουργει με android.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα sennheiser MM30i. Πολυ καλη ποιοτητα ηχου ενω εχουν και μικροφωνο για τις κλησεις. Το μονο προβλημα ειναι πως ενω με διπλο πατημα του κεντρικου πληκτρου αλλαζουν τα τραγουδια και με μονο πατημα σταματα και ξεκινα ωστοσο δεν λειτουργουν η αυξηση και μειωση της εντασεις απο τα δυο κουμπια που εχει. Αυτο που παρατηρησα ειναι πως γενικα η ενταση του ηχου απο τα δικα του κουμπια δεν λειτουργει με android.

 

Υπάρχουν προγράμματα τα οποια ρυθμίζουν το τι κανει το καθε κουμπί.. Αλλα δεν θυμαμαι πως τα λενε

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται,ι μια αποψη κ απο μενα. Εχω τρια ζευγαρια iem: sennheiser 300 II, vsonic gr02 bass και ultimate ears tf 10. Τα πρωτα ειναι μετρια, χωρις αξιολογη ηχητικη παρουσια σε κανενα τομεα, τα δευτερα ειναι αποκαλυψη, με καταπληκτικο ηχο σε ολο το φασμα, πολυ κοντα στα πολλαπλασιας αξια UE 10 ! Ο ηχος δε των UE ειναι σε κορυφαιο επιπεδο αναλυτικος, ζωντανος και γεματος σε σημειο να ανακαλυπτεις μουσικες λεπτομερειες απο τραγουδια που εχεις χιλιοακουσει. Μεγαλη εκπληξη λοιπον τα vsonic ( υπογραμμιζω οτι οι ακροασεις μου γινονται απο iphone, με προσαρμοσμενα ¨μαξιλαρακια¨ memory foam στα ακουστικα, πραγμα πολυ σηματικο για ηχομονωση κ καλο μπασο)
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται,ι μια αποψη κ απο μενα. Εχω τρια ζευγαρια iem: sennheiser 300 II, vsonic gr02 bass και ultimate ears tf 10. Τα πρωτα ειναι μετρια, χωρις αξιολογη ηχητικη παρουσια σε κανενα τομεα, τα δευτερα ειναι αποκαλυψη, με καταπληκτικο ηχο σε ολο το φασμα, πολυ κοντα στα πολλαπλασιας αξια UE 10 ! Ο ηχος δε των UE ειναι σε κορυφαιο επιπεδο αναλυτικος, ζωντανος και γεματος σε σημειο να ανακαλυπτεις μουσικες λεπτομερειες απο τραγουδια που εχεις χιλιοακουσει. Μεγαλη εκπληξη λοιπον τα vsonic ( υπογραμμιζω οτι οι ακροασεις μου γινονται απο iphone, με προσαρμοσμενα ¨μαξιλαρακια¨ memory foam στα ακουστικα, πραγμα πολυ σηματικο για ηχομονωση κ καλο μπασο)

 

Ευχαριστούμε για το feedback..

Ποσο τα ειχες πάρει τα δυο τελευταία και απο που αν επιτρέπεται ;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

τα vsonic εχουν μικροφωνο και πληκτρο για απαντηση κλησης?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θελω να αγοράσω ακουστικά ψειρες για αντικατάσταση την Yahaha ERH30 στα οποία μου χάλασε το jack. Με ενδιαφέρουν κυρίως για ταινίες απο iPad και nook tablet αλλα και κάποιες φορες μουσική. Θελω να εχουν αρκετό και καλο μπάσο. Σκεφτομαι τα παρακάτω: οικονομικά Sony MDR EX71xl, sennheiser cx200 street II και cx300II, JBL Refence 220, Vsonic GR02 bass και gr99, Ecci pr200, soundmagic pl11 αλλα και τα λίγο πιο ακριβά αν αξιζει klipsch image s4 και soundmagic e10. Εχει καποιος καμμια πρόταση απο τα παραπάνω η και καποια αλλα? η αγορα θα γίνει απο eBay η amazon και εχω βάλει σαν όριο περίπου τα 50$

Συγκεκριμένα βρήκα τα klipsch απο eBay 40€(με τα μεταφορικά) μεταχειρισμένα(τα λευκά γιατί τα μαύρα υπάρχουν σε αυτή τη τιμή καινούρια) αξιζει?

Σκέφτομαι και πολύ τα vsonic gr02bass 40$ νομίζω με τα μεταφορικά. Τα sennheiser τα φοβάμαι για μαϊμού. Συγκεκριμένα τα cx300ii που είχε 15€ το καρφουρ δεμπορει θα ήταν μαιμου

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Τα vsonic δεν εχουν μικροφωνο. Η διαφορα τιμης τους με τα ue tf 10 δεν ανταποκρινεται στην ηχητικη διαφορα τους, δηλ. αν βαθμολογουσα με 10 τα ue, θα εβαζα 8,5 με 9 στα vsonic, αρα ειναι πολυ πιο συμφερουσα αγορα ( value for money)

 

Εχω παρει κ εγω τα sennheiser 300 απο το carrfour κ ειχα προβληματισθει απο τη χαμηλη τιμη τους. Η απαντηση ομως που ελαβα ειναι οτι το carrfour ειτε πουλα δικα του προϊοντα με το σημα του ειτε γνησια επωνυμα κ οτι δεν ειναι πλανοδιος μαυρος αλλα τεραστια πολυεθνικη που σε καμια περιπτωση δεν θα ρισκαρε να πουλησει μαϊμουδες.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...