Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Οι εταιρίες που αναφέρεις δεν είναι γνωστές τόσο για τον ήχο τους (εκτός από 1-2) όσο γενικότερα για άλλα προϊόντα ή υπηρεσίες. Γενικά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την εταιρία. Αν υπάρξει πρόβλημα (αν) θα είναι με το μαγαζί που θα το αγοράσεις, διότι συνήθως εκεί είναι το πρόβλημα. Αν έχεις πρόβλημα λογικά θα απευθυνθείς στο κατάστημα που τα αγόρασες. Μια αναζήτηση τόσο για το προϊόν όσο και για το κατάστημα θα σε κατατοπίσει.

 

2) Η διαφορά στις δυνατότητες είναι λογική γιατί περνάς ένα καθοριστικό φράγμα τιμών. Πας από το sub-50$ στο sub-100$ και το κατοστάρικο είναι αρκετά σημαδιακό. Όμως για το βάθος δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο, μιας και η πλειοψηφία των iems είναι shallow insertion. Δες και το προηγούμενο ποστ μου πρόσθεσα κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Επίσης το πλέον εκτός παραγωγής cyclone pr1 φαίνεται τρομερό. Μην ξεχνάς ότι στα sub-50$ απευθύνονται κατά κύριο λόγο στο ευρύ κοινό και όσο ανεβαίνει η τιμή πας σε πιο εκλεπτισμένα γούστα και άρα το περιθώριο να μην είναι κάτι καλό ηχητικά μικραίνει.

 

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι δεν θα απογοητευτείς.

 

ΥΣ: Το ότι κάποιες μάρκες δεν είναι γνωστές στο Ελλαδιστάν δεν λέει κάτι. Τα περισσότερα από αυτά τα ακουστικά είναι στην αγορά 1-2+ χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλά το support της westone είναι απλά κορυφή! μου στείλανε όλα τα παρελκόμενα (tips κ.λ.π) χωρίς δεύτερη κουβέντα! εγώ απλά τους ενημέρωσα ότι και καλά στο κουτί που πήρα δεν είχε κάποια tips,και ότι το inline volume control κάηκε,και μου στήλανε μύνημα με tracking number ότι τα έχουν στήλει....απλά κορυφή
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γεια σας,

Καποιος που έχει τα Head-Direct RE0 μπορεί να μου πει από που τα αγόρασε.

Ευχαριστώ

 

http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=38

 

10$ τα μεταφορικά, με ταχυμεταφορές ελτα και tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή ο ήχος τους μου φάνηκε περίεργος. Όχι άσχημος, απλά περίεργος. Τώρα δεν νομίζω ότι μπορώ να ακούσω κάτι με λιγότερη καθαρότητα και χειρότερα πρίμα. Είναι απλά απίστευτα. Ακούς τα πάντα, ότι έχει το τραγούδι (και καλό και κακό). Δυστυχώς είναι αυτό που λέμε transparent και άρα με 128kb mp3 είναι ανυπόφορα. Οπότε ότι ακούω από τα RE0 είναι είτε flac είτε 256-320 lame mp3.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Ψάχνω ακουστικά που να τονίζουν ιδιαίτερα τα μπάσα καθώς το mp3 player που έχω δεν μπορώ να πω πως δίνει και πολλά. Το μάτι μου έπεσε πάνω σε αυτά:

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/Headsets/Sony-MDR-XB20EX-Earphones-MDRXB20EXdotAE.htm

Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αυτό που με προβληματίζει είναι οτί η ευαισθησία τους είναι 103 dB ενώ κάπια AKG και Sennheiser φτάνουν μέχρι τα 125 dB. Αυτό σημαίνει πως θα έχουν λιγότερη ένταση?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ποαρήγγειλα τον Τ3 από το επίσημο σάιτ της iBasso και σήμερα το σάιτ δεν υπάρχει...Δεν θέλω να σκέφτομαι τι συμβαίνει!
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα το πρωι για καθαρισμο αυτιων το πρωι. ειχα αρκετο κερι. πηγα μετα στην κατερινα να μου κανει τα tips και αφου πηρε τα μετρα μου ειπε οτι κανενα tips δεν εκανε για μενα γιατι εχω περιεργο αυτι και παρα πολυ μικρο καναλι. οταν μου εβαλε στα αυτια το υγρο που σκληρηνε δεν ακουγα σχεδον τιποτα πρωτη φορα τοση ηχομονωση! για μενα δηλαδη μονο custom tips μου κανουν και κανενα αλλο. το λεω για οσους δεν ακουνε τοσο καλα οσο πρεπει η βγαινουν/δεν εχουν καλη ηχομονωση κ.λ.π την ειπα χαρη να κανει τον κυλινδρο στην ακρη με διαμετρο σαν τα δικα σου και μου λεει οκ μην ανησυχεις
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω τεχνικό πρόβλημα. Έχε από κοντά την κάρτα σου άμα ανησυχείς για κλοπή και πες την τράπεζα να σε ειδοποιήσει για οποιαδήποτε ανάληψη ασχέτως ποσού.

Αν είναι όντως τεχνικό το πρόβλημα τότε μπορεί να μην έχουν λάβει την παραγγελία σου.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω τεχνικό πρόβλημα. Έχε από κοντά την κάρτα σου άμα ανησυχείς για κλοπή και πες την τράπεζα να σε ειδοποιήσει για οποιαδήποτε ανάληψη ασχέτως ποσού.

Αν είναι όντως τεχνικό το πρόβλημα τότε μπορεί να μην έχουν λάβει την παραγγελία σου.

 

Μόλις αυτή τη στιγμή Vash κατέφτασε email που με ενημερώνει κυνικά ότι ελήφθη η παραγγελία και θα αποσταλεί μέσα σε 24 ώρες...Πάλι καλά.Το σάιτ παραμένει νεκρό.Το περίεργο είναι πως μου απάντησαν από το mail που ανήκει στον server του σαιτ.

 

Πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη! 116 ευρώ δεν είναι και λίγα; Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αυτή τη στιγμή Vash κατέφτασε email που με ενημερώνει κυνικά ότι ελήφθη η παραγγελία και θα αποσταλεί μέσα σε 24 ώρες...Πάλι καλά.Το σάιτ παραμένει νεκρό.Το περίεργο είναι πως μου απάντησαν από το mail που ανήκει στον server του σαιτ.

 

Πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη! 116 ευρώ δεν είναι και λίγα; Έτσι δεν είναι;

 

Πάλι καλά. Κάποιος θα πάτησε το καλώδιο του σερβερ του σάιτ.:lol:

Ή βρήκαν ευκαιρία να το αναβαθμίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά. Κάποιος θα πάτησε το καλώδιο του σερβερ του σάιτ.:lol:

Ή βρήκαν ευκαιρία να το αναβαθμίσουν.

 

Και πάλι δεν δικαιολογούνται γιατί όταν από αυτό το σάιτ δέχονται παραγγελίες, δεν μπορούν να το...'συντηρούν' ή να το κατεβάζουν κατά βούληση.Και άντε και το έκαναν, δεν όφειλαν να με ενημερώσουν άμεσα με email και να μου πουν πως η παραγγελία περελήφθη και προωθείται; Έπρεπε εγώ μετά από 15 ώρες να στείλω mail πανικού; Τέλος καλό όλα καλά κατά τα φαινόμενα.

 

Είπα κι εγώ, ολόκληρη iBAsso.com θα ήταν τέτοιοι (μικρο)απατεώνες;

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα το πρωι για καθαρισμο αυτιων το πρωι. ειχα αρκετο κερι. πηγα μετα στην κατερινα να μου κανει τα tips και αφου πηρε τα μετρα μου ειπε οτι κανενα tips δεν εκανε για μενα γιατι εχω περιεργο αυτι και παρα πολυ μικρο καναλι. οταν μου εβαλε στα αυτια το υγρο που σκληρηνε δεν ακουγα σχεδον τιποτα πρωτη φορα τοση ηχομονωση! για μενα δηλαδη μονο custom tips μου κανουν και κανενα αλλο. το λεω για οσους δεν ακουνε τοσο καλα οσο πρεπει η βγαινουν/δεν εχουν καλη ηχομονωση κ.λ.π την ειπα χαρη να κανει τον κυλινδρο στην ακρη με διαμετρο σαν τα δικα σου και μου λεει οκ μην ανησυχεις

 

Θα στα φτιαξει οποτε? Οταν στα φτιαξει, δειξτα στον Στεργιο να τα δει

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σκέφτομαι μήπως έκανα λαλακία και για 16 δολάρια δεν πήρα τον Τ3D αντί του Τ3....Πόση διαφορά μπορεί να έχουν μεταξύ τους; Godfavor μάλλον εσύ κάτι θα έχεις υπόψιν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Ψάχνω ακουστικά που να τονίζουν ιδιαίτερα τα μπάσα καθώς το mp3 player που έχω δεν μπορώ να πω πως δίνει και πολλά. Το μάτι μου έπεσε πάνω σε αυτά:

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/Headsets/Sony-MDR-XB20EX-Earphones-MDRXB20EXdotAE.htm

Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αυτό που με προβληματίζει είναι οτί η ευαισθησία τους είναι 103 dB ενώ κάπια AKG και Sennheiser φτάνουν μέχρι τα 125 dB. Αυτό σημαίνει πως θα έχουν λιγότερη ένταση?

 

Φίλε καλησπέρα. Νομίζω πως με αυτά τα ακουστικά δε θα έχεις πρόβλημα με την ένταση γιατί: 1) Είναι In Ear οπότε σε "απομονώνουν" από τους εξωτερικούς ήχους οπότε όταν θα τα χρησιμοποιείς θα έχεις χαμηλότερη ένταση στη μουσική σου απ' ότι είχες με τα "απλά" ακουστικά 2) Δες εδώ πέρα [ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=183458 ] . Στην Ισχύ dB αναφέρει <<Σύμφωνα με τον κανονισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης, η ισχύς των προσωπικών φορητών συσκευών αναπαραγωγής ήχου περιορίζεται στα 90dB (για μερικές υπάρχουν διάφορα τρικ για να ξεπεραστεί ο περιορισμός). Συνεπώς αγοράζοντας ακουστικά των 100-102dB θα είστε καλυμμένοι. Αν σκοπεύετε όμως να τα χρησιμοποιήσετε και με άλλες συσκευές, για παράδειγμα σε κονσόλα μίξης Hi-Fi, καλό είναι να επιλέξετε ένα ισχυρότερο μοντέλο. Μπορείτε να βρείτε ακουστικά που να αποδίδουν μέχρι και 128dB.>> Οπότε φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

(Μία σχετική αναζήτηση σε προηγούμενα "posts" θα σου δώσει απαντήσεις σε ερωτήσεις σου καθώς και συνδέσμους για να συγκρίνεις ακουστικά ;))

 

υ.γ. 1. Κι εγώ είμαι αρχάριος του είδους οπότε μην θεωρήσεις πως ό,τι λέω είναι σωστό. Είχα κι εγώ τις ίδιες κι ύστερα από μία μικρή έρευνα τις έλυσα και σου παραθέτω τις "απαντήσεις" που βρήκα.

2. Ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω ακουστικά με ενίσχυση μπάσου γύρω στα 50€, οπότε μου έδωσες κι εσύ μία καλή ιδέα :)

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή των ViSang R03 / Brainwavz M2; Κάποια άλλη ιστοσελίδα για να δω και να συγκρίνω ΙΕΜς; Γιατί στο πλαισιο έχει ακουστικά τόσο στα συμπληρωματικά υπολογιστή όσο και στην εικόνα και ήχο. Υπάρχουν ΙΕΜς που προορίζονται για χρήση εντός "τοίχων";
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή των ViSang R03 / Brainwavz M2; Κάποια άλλη ιστοσελίδα για να δω και να συγκρίνω ΙΕΜς; Γιατί στο πλαισιο έχει ακουστικά τόσο στα συμπληρωματικά υπολογιστή όσο και στην εικόνα και ήχο. Υπάρχουν ΙΕΜς που προορίζονται για χρήση εντός "τοίχων";

 

Αχμ...όλα τα προαναφερθέντα είναι από καταστήματα και αντιπροσωπείες εξωτερικού. Αν ποτέ έρχονταν Ελλαδιστάν δεν θέλω ούτε να φαντάζομαι τις τιμές. Κατηγοριοποίηση με βάση το χώρο πάντως πρώτη φορά βλέπω.

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=62_51&products_id=390 παρατήρησε τις τιμές ότι είναι σε δολάρια όχι ευρό. 40€ και με δωρεάν μεταφορικά worldwide.

 

Τα IEMS τα χρησιμοποιείς όπου θέλεις και όπως θέλεις, δεν θα σου πει κανείς τπτ. Εγώ προσωπικά προτιμώ να ακούω μουσική από το clip+ ---> RE0 και μέσα στο σπίτι, γιατί απλά είναι τεράστια η διαφορά σε σχέση με τα ηχεία του pc.

Edited by Vash_GR
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω τι να επιλέξω. Είμαι άσχετος και θέλω να έχω καλό αποτέλεσμα. Έχεις εσύ κάποια ακουστικά για να μου προτείνεις; Τι γνώμη έχεις για τα ViSang R03 [ http://www.head-fi.org/forum/thread/479481/visang-r03-review-a-budget-fi-paradigm-shift ]; Βρήκα αυτά : Woodees IESW101B [ http://www.head-fi.org/forum/thread/484420/woodees-iesw101b-vs-thinksound-ts01-review-got-wood ] , ECCI PR100 and PR200 [ http://www.head-fi.org/forum/thread/476327/review-ecci-pr100-and-pr200-cyclone-s-fresh-start ]. Θέλω τη βοήθειά σας. Επίσης, κατάλαβα, πως στα "φορουμς" ( ; ) που με παρέπεμψες σε προηγούμενο ποστ, μπορώ να κυμαίνομαι σε ακουστικα $60-$100 και επειδή οι συγκρίσεις έγιναν παλαιότερα αλλά και επειδή η αξία του € είναι μεγαλύτερη. Τέλος αξίζει να αγοράσω τέτοια ακουστικα για μουσικη 192-320kbps ή τζάμπα ψάχνω;

 

Ευχαριστώ

 

υ.γ. Το ξέρω πως τα ΙΕΜ μπορώ να τα χρησιμοποιώ όπου και όπως θέλω και πως κανεις δε θα μου πει τίποτα, απλά και στην ιστοσελίδα της Σονυ, αναφέρει πως είναι για χρήση στο σπίτι [ http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665774386#specifications ] Επέλεξε "Specifications" και μετά δες κάτω δεξιά General --> Type of Use --> Home.

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω τι να επιλέξω. Είμαι άσχετος και θέλω να έχω καλό αποτέλεσμα. Έχεις εσύ κάποια ακουστικά για να μου προτείνεις; Τι γνώμη έχεις για τα ViSang R03 [ http://www.head-fi.org/forum/thread/479481/visang-r03-review-a-budget-fi-paradigm-shift ]; Βρήκα αυτά : Woodees IESW101B [ http://www.head-fi.org/forum/thread/484420/woodees-iesw101b-vs-thinksound-ts01-review-got-wood ] , ECCI PR100 and PR200 [ http://www.head-fi.org/forum/thread/476327/review-ecci-pr100-and-pr200-cyclone-s-fresh-start ]. Θέλω τη βοήθειά σας. Επίσης, κατάλαβα, πως στα "φορουμς" ( ; ) που με παρέπεμψες σε προηγούμενο ποστ, μπορώ να κυμαίνομαι σε ακουστικα $60-$100 και επειδή οι συγκρίσεις έγιναν παλαιότερα αλλά και επειδή η αξία του € είναι μεγαλύτερη. Τέλος αξίζει να αγοράσω τέτοια ακουστικα για μουσικη 192-320kbps ή τζάμπα ψάχνω;

 

Ευχαριστώ

 

υ.γ. Το ξέρω πως τα ΙΕΜ μπορώ να τα χρησιμοποιώ όπου και όπως θέλω και πως κανεις δε θα μου πει τίποτα, απλά και στην ιστοσελίδα της Σονυ, αναφέρει πως είναι για χρήση στο σπίτι [ http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665774386#specifications ] Δες κάτω δεξιά General --> Type of Use --> Home.

 

Δεν βλέπω αυτό που λες στα sony, άλλα αυτό που βλέπω φάτσα κάρτα μόλις ανοίξω το site είναι αυτό: Crank the bass and take your music to the streets with these Extra Bass earbuds. Edit: είδα το edit σου και το βρήκα. Εντελώς άκυρο προφανώς, ίσως απλά τρικ για να πουλήσει. Μην κολλάς σε τέτοια.

 

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι λογικό να προβάλεις iems για μόνο/κυρίως μέσα στο σπίτι χρήση.

 

Στο κυρίως θέμα. Εγώ σου προτείνω είτε τα M2 είτε τα Thinksound TS01/Thunder. Και τα 2 έχουν έμφαση στο μπάσο και δεν εμφανίζουν sibilance, οπότε θα είσαι οκ. Από κει και πέρα είναι θέμα περιφεριακών. εμφάνισης, γούστου, περιβαλλοντικής ευαισθησίας κλπ. Διάλεξε τι προτιμάς και πάρτο και τα 2 θα σε ευχαριστήσουν πιστεύω.

Φυσικά και αξίζει για 192-320. Απλά θα πρέπει να κοιτάξεις να ΜΗΝ είναι source revealing. Δεν υπάρχουν και πολλά source revealing headphones και ακόμα λιγότερα με εμφατικά μπάσα, οπότε δεν είναι πρόβλημα.

Τα 100$ πιέζουν το budget που έθεσες, μέχρι 50€. Θα έλεγα μέχρι 70$ το πολύ. Μιλάμε πάντα για τιμή καταστήματος και αν είναι και τα μεταφορικά μέσα, ακόμα καλύτερα.

Edited by Vash_GR
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σκέφτομαι μήπως έκανα λαλακία και για 16 δολάρια δεν πήρα τον Τ3D αντί του Τ3....Πόση διαφορά μπορεί να έχουν μεταξύ τους; Godfavor μάλλον εσύ κάτι θα έχεις υπόψιν.

 

Nομιζω οτι ειναι ο ιδιος και απλα εχουν βαλει digital volume control το οποιο αφηνει το σημα να περναει λιγακι πιο καθαρο αλλα δεν ειναι και σιγουρο οτι θα ακουσεις διαφορα ειναι της "μοδας" τελευταια να τα κανουν με digital volume control αφου ο arrow και ο shadow εχουν παρει πολυ hype

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αγνοούσα τον T3D.Αφού παρήγγειλα διαπίστωσα πως υπάρχει κάτι τέτοιο, κάποιο παρεμφερές και ίσως καλύτερο(?) μοντέλο.Αν ήξερα θα το παιρνα.16 δολάρια =10 ευρώ περίπου.Δεν θα άξιζε τον κόπο να μην έπαιρνα κάτι που θα ήταν όντως καλύτερο.Αν ισχύει αυτό που μου λες, δεν πρόκειται για ουσιώδη διαφορά οπότε καλά είμαστε.

 

Διάβασα πολύ καλά λόγια για τον Τ3 και διαστάυρωσα πως ταιριάζει ηχητικά με ακουστικά με μουσική υπογραφή όπως των eterna γιατί ο ήχος του Τ3 χαρακτηρίζεται μάλλον neutral.

 

Έχεις ακούσει κάτι εσύ για τον Τ3; Πιστεύεις αξίζει τον κόπο;

 

Σκεφτόμουν πως για κινέζικο και για απευθείας αγορά από Κίνα είναι ψιλοακριβή σαν συσκευή(120 περίπου ευρώ με τα μεταφορικά) για να μην είναι καλό σε απόδοση.Εκτός και αν κατάλαβαν και οι Κινέζοι την adiophile ψώρα και κοπανάνε αλύπητα. :rolleyes:

 

Θα δούμε στην πράξη.

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αγνοούσα τον T3D.Αφού παρήγγειλα διαπίστωσα πως υπάρχει κάτι τέτοιο, κάποιο παρεμφερές και ίσως καλύτερο(?) μοντέλο.Αν ήξερα θα το παιρνα.16 δολάρια =10 ευρώ περίπου.Δεν θα άξιζε τον κόπο να μην έπαιρνα κάτι που θα ήταν όντως καλύτερο.Αν ισχύει αυτό που μου λες, δεν πρόκειται για ουσιώδη διαφορά οπότε καλά είμαστε.

 

Διάβασα πολύ καλά λόγια για τον Τ3 και διαστάυρωσα πως ταιριάζει ηχητικά με ακουστικά με μουσική υπογραφή όπως των eterna γιατί ο ήχος του Τ3 χαρακτηρίζεται μάλλον neutral.

 

Έχεις ακούσει κάτι εσύ για τον Τ3; Πιστεύεις αξίζει τον κόπο;

 

Σκεφτόμουν πως για κινέζικο και για απευθείας αγορά από Κίνα είναι ψιλοακριβή σαν συσκευή(120 περίπου ευρώ με τα μεταφορικά) για να μην είναι καλό σε απόδοση.Εκτός και αν κατάλαβαν και οι Κινέζοι την adiophile ψώρα και κοπανάνε αλύπητα. :rolleyes:

 

Θα δούμε στην πράξη.

 

Ακριβως θα δεις στη πραξη αν αξιζει, δυστηχως. Εγω θα παω για τον headstage arrow.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω αυτό που λες στα sony, άλλα αυτό που βλέπω φάτσα κάρτα μόλις ανοίξω το site είναι αυτό: Crank the bass and take your music to the streets with these Extra Bass earbuds. Edit: είδα το edit σου και το βρήκα. Εντελώς άκυρο προφανώς, ίσως απλά τρικ για να πουλήσει. Μην κολλάς σε τέτοια.

 

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι λογικό να προβάλεις iems για μόνο/κυρίως μέσα στο σπίτι χρήση.

 

Στο κυρίως θέμα. Εγώ σου προτείνω είτε τα M2 είτε τα Thinksound TS01/Thunder. Και τα 2 έχουν έμφαση στο μπάσο και δεν εμφανίζουν sibilance, οπότε θα είσαι οκ. Από κει και πέρα είναι θέμα περιφεριακών. εμφάνισης, γούστου, περιβαλλοντικής ευαισθησίας κλπ. Διάλεξε τι προτιμάς και πάρτο και τα 2 θα σε ευχαριστήσουν πιστεύω.

Φυσικά και αξίζει για 192-320. Απλά θα πρέπει να κοιτάξεις να ΜΗΝ είναι source revealing. Δεν υπάρχουν και πολλά source revealing headphones και ακόμα λιγότερα με εμφατικά μπάσα, οπότε δεν είναι πρόβλημα.

Τα 100$ πιέζουν το budget που έθεσες, μέχρι 50€. Θα έλεγα μέχρι 70$ το πολύ. Μιλάμε πάντα για τιμή καταστήματος και αν είναι και τα μεταφορικά μέσα, ακόμα καλύτερα.

 

Τα Thinksound TS01 $74,99; [ http://www.thinksound.com/ts01.php ] Μπορώ να τα βρω κάπου φθηνότερα ( κι ελπίζω όχι απομίμηση :lol: ) Πάντως, εμφανισιακά και γενικά όλο το στυλ των ThinkSound TS01 μ'αρέσει ^^. Φαντάζομα ,όμως, πως δε πρόκειται να τα βρω και πολύ φθηνά :( Επίσης στο mp4nation είδα πως τα Μ2 κοστίζουν μόλις $49,50 αλλά δυστυχώς για pre-order και τα ακουστικά πρόκειται να έρθουν τη τελευταία εβδομάδα του Μάι. Δεν προλαβαίνω...

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...