Jump to content

LG K10 2017


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8491&idPhone2=7849

 

Πλέον απέκτησε δακτυλικό αποτύπωμα, 2gb μνήμη και 8 πύρινο όχι μόνο στην dual αλλά και στην single έκδοση...

 

Αν το πήρε κάποιος ας μας πει εντυπώσεις και ειδικά αν είχε και το παλιό Κ10 να μας γράψει τις διαφορές τους. cee6d72626421167f83b5e4f4666dbb7.jpg3b6bee762fc4562ad6a0d6719cd31995.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είναι λαθος το post που αναφερει ότι εχει δακτυλικο αποτύπωμα, απλο πληκτρο on-off είναι το στρογγυλο πισω πληκτρο, κι όχι δακτυλικο αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λαθος το post που αναφερει ότι εχει δακτυλικο αποτύπωμα, απλο πληκτρο on-off είναι το στρογγυλο πισω πληκτρο, κι όχι δακτυλικο αποτύπωμα.

Διάβασε αγαπητέ ή δες κανά review πριν..... ;)

 

https://youtu.be/7RyOjidN6Lc κοίτα λίγο πχ στο 3:35

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αγαπητέ ή δες κανά review πριν..... ;)

 

https://youtu.be/7RyOjidN6Lc κοίτα λίγο πχ στο 3:35

Επειδή και το εχουν παρει και 2 συνάδελφοι στην εταιρια που εργαζομαι, και επειδή μετα το εψαξα και διαβασα σε επωνυμα site τα λεω αυτά, φιλε μου είμαι από τα ατομα που πριν γραψω κατι οπουδήποτε δημοσια το τσεκαρω από πολλες πηγες πριν. ΠΧ Εδω: https://www.notebookcheck.net/LG-K10-2017-Smartphone-Review.213150.0.html . (Input Devices and Handling

Although the standby button on the back suggests a fingerprint sensor, it is just an ordinary button. The LG K10 can only be unlocked with ordinary methods such as PIN or password, and by a KnockCode, a sequence of knocks where the pattern is simply tapped on the screen. This can also encrypt the smartphone. Και το εψαξα γιατι πολύ απλα μου φανηκε περιεργο. Οποτε πιασε ένα κι εσυ στα χερια σου και μετα μου το λες ότι εχει. Εγω σου λεω 2 επιασα στα χερια μου και δεν εχουν κανενα δακτυλικο αποτύπωμα. Edit: Κοιτα και μονος σου στο 0:10 που ο ανθρωπος το παταει το "υποτιθεμενο δακτυλικο αποτυπωμα" για να το ξεκλειδωσει.

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αλλά όπως είδες και το gsmarena λέει ότι έχει και στο βίντεο που παρέθεσα λέει ότι έχει...

Επομένως;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αλλά όπως είδες και το gsmarena λέει ότι έχει και στο βίντεο που παρέθεσα λέει ότι έχει...

Επομένως;;

Μου αρεσει που συνεχιζεις και επιμενεις φιλε μου, νομιζω πως να δεχομαστε το οποιοδήποτε λαθος από οπου και να προερχεται (ακομη και από εμας) είναι σημαντικο. Το gsmarena ουκ ολιγες φορες εχει γραψει κατι λαθος, επισεις για το video που παρεθεσες εγω το μονο που σκεφτηκα με τη δικη μου φτωχη λογικη είναι ότι απλα αλλαξε αποφαση η lg, καθως και το video είναι από τον δεκεμβρη απ ότι βλέπεις, τελος παντων, το σημαντικο που συζητάμε εδώ είναι ενα , ότι το LG K10 2017, ΔΕΝ ΕΧΕΙ δακτυλικο αποτύπωμα. Αν θες το διορθώνεις το αρχικο post σου, αν δεν θες όχι. Απλα καλο θα είναι να μην παρασύρονται συμφορουμιτες σε τετοια λαθη, και πανε να το αγοραζουν (και ισως καποιοι για το δακτυλικο αποτύπωμα, ναι υπαρχουν κι αυτοι), και να βλεπουν μετα ότι δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site της LG το λέει ξεκάθαρα στα specs... Advanced Fingerprint Sensor

 

http://www.lg.com/in/mobile-phones/lg-K10-2017-gold

 

Ναι αλλα δυστηχως στην πραξη δεν υπαρχει Fingerprint Sensor.. Δυο περασαν από τα χερια μου και στα δυο αυτό το Fingerprint είναι On Off πληκτρο, οποτε να πιστεψω, τι γραφει, η να πιστεψω τι επιασα εγω προσωπικα στα χερια μου..? Edit: Μαλλον καταλαβα τι παιζει, το εχει δωσει στην ινδια, και στα ευρωπαικα μοντελα όχι, αυτή είναι η πιο πιθανη εκδοχή, ευρωπη παντως σιγουρα οχι

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Η LG το συνηθίζει να διαφοροποιεί τα χαρακτηριστικά των συσκευών της ανάλογα τη χώρα πώλησης (στο G6 το Quad DAC είναι μόνο Κορέα και η ασύρματη φόρτιση μόνο για τις ΗΠΑ, η Ευρώπη δεν παίρνει τίποτα), η Ευρωπαϊκή έκδοση δεν έχει αναγνώστη αποτυπωμάτων μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Η LG το συνηθίζει να διαφοροποιεί τα χαρακτηριστικά των συσκευών της ανάλογα τη χώρα πώλησης (στο G6 το Quad DAC είναι μόνο Κορέα και η ασύρματη φόρτιση μόνο για τις ΗΠΑ, η Ευρώπη δεν παίρνει τίποτα), η Ευρωπαϊκή έκδοση δεν έχει αναγνώστη αποτυπωμάτων μάλλον.

Αυτό ακριβως κι εγω υποπτευθηκα ότι συμβαινει, γι αυτό το εγραψα παραπανω. Edit: Σε ινδικο review υπαρχει δακτυλικο αποτύπωμα

, οποτε μονο για ινδια αυτό, ευρωπη χωρις. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...