Jump to content

VERNEE THOR E


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Υπέπεσε στην αντίληψή μου αυτό το κινητό με flash sale γύρω στα 100€:

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_624910.html?wid=11

 

Πως το βλέπετε? Αξίζει τον κόπο να γίνει κίνηση? Κάτοχος του Xiaomi Redmi 3 Pro..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

θα αφησεις τον Δρακο (snapdragon) για να πας στο 6753;

Προσωπικα Οχι...

Μεινε με αυτο που εχεις, περασε την miui 9 που νομιζω βγηκε και εισαι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, οπότε μένω με το Xiaomi, λόγω καλύτερου επεξεργαστή από ότι κατάλαβα..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω και τα δύο τώρα όσο αφορά τους επεξεργαστές εγώ δεν βλέπω διαφορά , δεν κάθομαι να κοιτάξω πόσο πιάνει σκορ και διαφορά τέτοια φυσικά έχω το απλό το thor, το οποίο έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής μόνο λίγο η μπαταρία. Τώρα για αυτό το E στην τιμή του και με τέτοια μπαταρία νομίζω δεν πιάνετε

.έχω το xiaomi 3s και το Thor

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εδώ, Για έναν άπειρο χρήστη ή για να το διατυπώσω πιο σωστά για ένα χρήστη χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, οι διαφορές στους επεξεργαστές ίσως δεν είναι ορατές..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παρεληφθη σημερα! :D

Σε μαυρο χρωμα. Πρωτη εντυπωση καλη. Δεν κερδιζει βραβειο ομορφιας αλλα ασχημο δεν το λες!

Πολυ κακη εντυπωση μου εκανε οτι ερχεται χωρις καθολου προικα. Ουτε ακουστικα, ουτε εξτρα φιλμ ουτε θηκη!

Πηρε επιτοπου δυο αναβαθμισεις μεσαιου μεγεθους, τις εκανα, χωρις να υπαρξει ορατη διαφορα.

Εχει ηδη εγκατεστημενο το 7.

Wifi ανω του μετριου σε ληψη.

Καμερα μετρια.

Οθονη καλη με καλα χρωματα.

Ηχος μια χαρα!

Μπαταρια ηρθε με 100 (!) και εκει εμεινε οσο το παλευα. Πρωτη φορα παντως πηρα συσκεη με μπαταρια στο 100.:blink:

Κινεζοτετοιες δεν εχει καθολου.

Αποψη μου οτι αξιζει η αγορα του .

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου

Αν θέλεις σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις αν εχει μαγνητικό αισθητήρα? (Για λειτουργία digital compass) Ευχαριστώ!

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

επειδή ψάχνω και εγώ για νέο κινητό και είδα και την προσφορά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453838, να ρωτήσω αν το πήρατε από το gearbest, πόσο περίπου έκανε να έρθει και τί θα έπρεπε να προσέξω κατά την αγορά (θέματα ταχυδρομείου κλπ.).

 

Επίσης, μπορεί κάποιος από τους έχοντες το κινητό να επιβεβαιώσει ότι έχει δύο υποδοχές για SIM και ξεχωριστή (τρίτη) υποδοχή για κάρτα μνήμης;

 

ΥΓ: Τώρα έχω το MotoG 4G (1ης γενιάς)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Εχει ΔΥΟ μια για sim και μια ή sim ή sd αλλα υπαχει λυση για όλα

Το πηρα απο Ali express στα 90.45€ και εκανε 12 μερες να ερθει χωρις "προβληματα"

Αν μπορει να στο τιμολογισει στα 20$ (ετσι το εστειλε σε μενα) κι αν εισαι και λιγο τυχερος θα περασει

Απ' οτι βλεπω στο φορουμ υπαρχουν καποιοι πολυ "ψαγμενοι" στα θεματα αγορας απο κινα οποτε ενημερωσου

καλα πριν κανεις την παραγγελια σου

Παντος το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του..

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Εχει ΔΥΟ μια για sim και μια ή sim ή sd αλλα υπαχει λυση για όλα

Το πηρα απο Ali express στα 90.45€ και εκανε 12 μερες να ερθει χωρις "προβληματα"

Αν μπορει να στο τιμολογισει στα 20$ (ετσι το εστειλε σε μενα) κι αν εισαι και λιγο τυχερος θα περασει

Απ' οτι βλεπω στο φορουμ υπαρχουν καποιοι πολυ "ψαγμενοι" στα θεματα αγορας απο κινα οποτε ενημερωσου

καλα πριν κανεις την παραγγελια σου

Παντος το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, και ειδικά για τον διόρθωση ότι δεν μπορεί να πάρει ταυτόχρονα 2 SIM και μία SD

 

Δυστυχώς το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι βασικό για αυτό που ψάχνω, οπότε (όσο και αν μου αρέσει η τιμή του και η μεγάλη μπαταρία του) θα αναγκαστώ να συνεχίσω την έρευνα.

 

Και πάλι ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι βασικό για αυτό που ψάχνω, οπότε (όσο και αν μου αρέσει η τιμή του και η μεγάλη μπαταρία του) θα αναγκαστώ να συνεχίσω την έρευνα.

 

Πάρε το "απλό" Thor τότε (χωρίς το "Ε"). Παίρνει 2 SIM και κάρτα SD ταυτόχρονα. Υστερεί σε κάποια χαρακτηριστικά σε σχέση με το νέο "Ε" αλλά είναι μάλλον από τα ελάχιστα κινητά με τέτοια δυνατότητα που απέμειναν (και είναι αρκετά καλά ταυτόχρονα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση, θα του ρίξω μία ματιά.

 

 

ΥΓ: Ξέχασα να γράψω στο προηγούμενο μήνυμά μου, ότι κοίταξα το βίντεο με την πατέντα, αλλά είδα ότι υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα, οπότε (όταν πάρω καινούριο κινητό) δεν θα το ρισκάρω

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση, θα του ρίξω μία ματιά.

 

 

ΥΓ: Ξέχασα να γράψω στο προηγούμενο μήνυμά μου, ότι κοίταξα το βίντεο με την πατέντα, αλλά είδα ότι υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα, οπότε (όταν πάρω καινούριο κινητό) δεν θα το ρισκάρω

Δε ρισκαρεις κατι με το κινητο αλλα με την καρτα που αν χαλάσει απλα παίρνεις μια αλλη με 5 ευρω

Μπορεις να κανεις πρωτα τις δοκιμες σου σε παλιες καρτες!!

Οπως γραφει και ο theo1973 πολυ δυσκολα να βρεις πλεον σε κινητο αυτη τη δυνατοτητα!!

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Δε ρισκαρεις κατι με το κινητο αλλα με την καρτα που αν χαλάσει απλα παίρνεις μια αλλη με 5 ευρω

Μπορεις να κανεις πρωτα τις δοκιμες σου σε παλιες καρτες!!

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Ορισμένα σχόλια που διάβασα πάντως έκαναν λόγο για πρόβλημα όχι στις κάρτες (πχ κατά την "εγχείρηση") αλλά και στο ίδιο το τηλέφωνο (από την χρήση της πατέντας), οπότε με φόβισαν και λέω να απέχω :cry:

 

Οπως γραφει και ο theo1973 πολυ δυσκολα να βρεις πλεον σε κινητο αυτη τη δυνατοτητα!!

 

Αυτό έχω συνειδητοποιήσει και εγώ, και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που δεν μπορεί να βρεθεί κινητό που να παίρνει 2 SIM και κάρτα SD ταυτόχρονα. Με την φόρα που έχουν πάρει οι φωτογραφικές των κινητών, η χρήση κάρτας μνήμης είναι μονόδρομος, αλλά αν η κάρτα μνήμης δεσμεύει την μία SIM, τότε στην ουσία τα κινητά είναι (σχεδόν) όλα μονόκαρτα :protest:

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Υπέπεσε στην αντίληψή μου αυτό το κινητό με flash sale γύρω στα 100€:

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_624910.html?wid=11

 

Πως το βλέπετε? Αξίζει τον κόπο να γίνει κίνηση? Κάτοχος του Xiaomi Redmi 3 Pro..

 

 

Xiaomi Redmi 3 Pro antutu 86470

vernee thor E antutu 38695.

καλυτερα να κρατησεις αυτο που εχεις φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή τηλέφωνου δεν είναι μόνο η μέτρηση στο antutu .....

 

σωστος !!!! απλα για οποιον ζηταει δυνατη cpu το ειπα, μην βαρας :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεται κατι στο site
To E δεν εχει Gorilla ενω το απλο εχει. Ετσι απαντησαν απο το gearbest.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...