Jump to content

[S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο


hrc_thanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δυστυχώς δεν την έχω δει τη διαφορά και στα συγκριτικά βιντεακια s7 edge vs s8 δείχνουν το αντίθετο κ λέω δυστυχώς γιατί όταν είσαι άρρωστος με την τεχνολογία θέλεις να βγάζουν ματι οι διαφορές.. Κάποιο μέλος που έχει και τις δύο συσκευές να μας δώσει δείγματα ταυτόχρονα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δυστυχώς δεν την έχω δει τη διαφορά και στα συγκριτικά βιντεακια s7 edge vs s8 δείχνουν το αντίθετο κ λέω δυστυχώς γιατί όταν είσαι άρρωστος με την τεχνολογία θέλεις να βγάζουν ματι οι διαφορές.. Κάποιο μέλος που έχει και τις δύο συσκευές να μας δώσει δείγματα ταυτόχρονα

 

Είχα και τις 2 συσκευές για μια μέρα και εκανα αρκετές δοκιμές με την κάμερα .

Σε λήψεις με καλό φωτισμό δέν έχουν απολύτως καμιά διαφορά.

Σε φωτο με χαμηλό φωτισμό και βραδινές λήψεις υπερτερεί το s8 κατά ελάχιστο .

 

η διαφορά φαίνεται μόνο άμα βάλεις και τις 2 φώτο διπλά διπλά και είναι στα λίγο πιο τονισμένα χρώματα .

 

Μην περιμένετε τεράστιες διαφορές σε 2 κινητά με ήδη κορυφαία κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς δεν την έχω δει τη διαφορά και στα συγκριτικά βιντεακια s7 edge vs s8 δείχνουν το αντίθετο κ λέω δυστυχώς γιατί όταν είσαι άρρωστος με την τεχνολογία θέλεις να βγάζουν ματι οι διαφορές.. Κάποιο μέλος που έχει και τις δύο συσκευές να μας δώσει δείγματα ταυτόχρονα

 

Δηλαδή οι φωτογραφίες που έβαλα εγώ 3 ποστ πιο πάνω δεν σου κάνουν.?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμή σε ένα τυχαίο αυτοκίνητο και εδώ τα αποτελέσματα...

Η πρώτη στην ευθεία

Η δεύτερη σε γωνία και στην άκρη..

Δεν βλέπω να υπάρχει παραμόρφωση...

 

 

20170515_190506.jpgforum image hosting"]20170515_190506.jpgforum image hosting[/url]

 

20170515_190451.jpgforum image hosting"]20170515_190451.jpgforum image hosting[/url]

 

Δεν βλεπω καμια παραμορφωση στις φωτο

 

Αν μπορεις θα ηθελα να κανεις μια δοκιμη λιγο πιο μακρινη και το αυτοκινητο να βρισκεται κεντρο κ προς κατω

δηλαδη χαμηλα στην φωτο

Νομιζω οτι οι φωτο που τραβαει το s8 στο επικεντρο της ειναι μια χαρα κ παραμορφωνει τα γυρω..

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αύριο και θα ανεβάσω....

 

Δεν άκουσα κανένα σχόλιο για τα συγκριτικά που ανέβασα ανάμεσα σε άλλες ναυαρχίδες...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε ποιον αισθητηρα εχετε με την εφαρμογη AIDA 64 devices επιλογη μου φαινεται μας δουλευει η samsung με τους διαφορετικους αισθητηρες sony imx333 και τον δικο της s5k2l2, ο sony βγαζει πιο φωτεινα βραδυ καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε ποιον αισθητηρα εχετε με την εφαρμογη AIDA 64 devices επιλογη μου φαινεται μας δουλευει η samsung με τους διαφορετικους αισθητηρες sony imx333 και τον δικο της s5k2l2, ο sony βγαζει πιο φωτεινα βραδυ καλυτερα

 

Και η εφαρμογή phone info το βγαζει .εγω εχω samsung .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι δυνατον το ιδιο κινητο να βγαζει διαφορετικες φωτογραφιες? δεν παμε καλα. εγω παιδια και θα ακουστει αστειο απο την καμερα μονο το βιντεο στα 60 fps με εχει ικανοποιήσει τα αλλα τα θεωρω κανονικα προς καλα. το συκρινω και με το νοκια 808 που εχω ,μακαρι να μην παθει ποτε τιποτα, και το σ8 μας δυστυχώς είναι πολυ πισω στον τομεα φωτο.. στο βιντεο μονο αλλαζουν τα πραγματα. δεν μπορω να καταλαβω πως μετα απο τοσα χρονια δεν μπορουν να βελτιωσουν τις φωτο απο την εποχη 808 2010 ή 2012 αν δεν κανω λάθος. ειδικα φωτο το βραδυ βαζω αντικειμενα στον τοιχο στα 5 μετρα και το σ8 ουτε κατα διανοια δεν εμφανιζει λεπτομεριες σωστα ενω το 808 δειχει μεχρι και την ημερομηνία στο μπου καλι του νερου κανονικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

S5k2l2 λέει οπότε σαμσουνγκ είναι και το δικό μου...οι διαφορές τους ποιες είναι??

 

Η samsung λέει καμία διαφορά απολύτως, αλλά στην ουσία κάπου υπερτερεί ο ένας αισθητήρας και κάπου ο άλλος

στην οξύτητα ο sony υπερτερεί ενώ στην ισορροπία λευκού υπερτερεί ο S5K2L2, το ίδιο έχει κάνει η samsung και στα δύο προηγούμενα μοντέλα της s6, s7 με διαφορετικούς αισθητήρες,εγώ προσωπικά θεωρώ τον αισθητήρα της sony λίγο καλύτερο μιας και έχω το s7 με τον αισθητήρα της sony, αλλά πρέπει να είσαι ψείρας για να δεις μια μικρή διαφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η samsung λέει καμία διαφορά απολύτως, αλλά στην ουσία κάπου υπερτερεί ο ένας αισθητήρας και κάπου ο άλλος

στην οξύτητα ο sony υπερτερεί ενώ στην ισορροπία λευκού υπερτερεί ο S5K2L2, το ίδιο έχει κάνει η samsung και στα δύο προηγούμενα μοντέλα της s6, s7 με διαφορετικούς αισθητήρες,εγώ προσωπικά θεωρώ τον αισθητήρα της sony λίγο καλύτερο μιας και έχω το s7 με τον αισθητήρα της sony, αλλά πρέπει να είσαι ψείρας για να δεις μια μικρή διαφορά.

 

είναι σαν την διαφορά snapdragon, exynos που πρακτικά δεν υπάρχει διαφορά αλλά στην ουσία υπερτερεί λίγο ο exynos

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια μπορει να εχει καλη φωτογραφια απο τις καλύτερες αν οχι την καλύτερη αλλα πραγματικά δεν συγκρίνεται με το 808 ειδικα αν την κροπαρης. Λετε να γινει τιποτα καλύτερο με κανα firmware??
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καμια παραμορφωση στις φωτο

 

Αν μπορεις θα ηθελα να κανεις μια δοκιμη λιγο πιο μακρινη και το αυτοκινητο να βρισκεται κεντρο κ προς κατω

δηλαδη χαμηλα στην φωτο

Νομιζω οτι οι φωτο που τραβαει το s8 στο επικεντρο της ειναι μια χαρα κ παραμορφωνει τα γυρω..

 

Και μια δικια μου φιλε μου. Τραγικη παραμορφωση στις ακρες

 

20170518_193540_1.jpg

.

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Και μια δικια μου φιλε μου. Τραγικη παραμορφωση στις ακρες

 

20170518_193540_1.jpg

.

 

Φαινεται καθαρα,ειναι η πιο καταλληλη φωτο για να το καταλαβουν ολοι

 

Απο μια ερευνα που εκανα με συσκευες διάφορες φιλων μου(πχ LG G3,ONE PLUS 3) διαπιστωσα οτι υπαρχει μια πολυ μικρη παραμορφωση στις ακρες της φωτογραφιας αλλα ειναι παρα πολυ μικρη και πρεπει να κανεις αρκετο ζουμ για να το καταλαβεις..

 

Τελικα στο S8 μηπως δεν ειναι κ τοσο καλες οι φωτογραφιες απλως τις κανει να φαινονται ωραιες...??

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ που κάνω λάθος? Το τράβηξα σε φουλ ανάλυση και οταν το ανέβαζα στο youtube δεν μου ειχε επιλογή σε τι ανάλυση να ανέβει, τελικα βγήκε ενα τραγικό πράγμα.

https://youtu.be/gD1HKzaqpHc

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ που κάνω λάθος? Το τράβηξα σε φουλ ανάλυση και οταν το ανέβαζα στο youtube δεν μου ειχε επιλογή σε τι ανάλυση να ανέβει, τελικα βγήκε ενα τραγικό πράγμα.

https://youtu.be/gD1HKzaqpHc

 

1080p έχει ανεβει

Link to comment
Share on other sites

Καλά ποιο μούφα συγκριτικό από αυτό δεν έχω δει ειλικρινά ότι πίστευε έγραφε αυτός για το 950xl κινητό το οποίο είναι χειρότερο και από το n8
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ που κάνω λάθος? Το τράβηξα σε φουλ ανάλυση και οταν το ανέβαζα στο youtube δεν μου ειχε επιλογή σε τι ανάλυση να ανέβει, τελικα βγήκε ενα τραγικό πράγμα.

https://youtu.be/gD1HKzaqpHc

 

Όντως το βίντεο αυτό είναι τραγικό. Αν είναι έτσι η λήψη του κινητού χαιρετίσματα....και εμένα να δω στο βίντεο δεν θα με γνωρίσω;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω. Η αναλυση του βιντεο, μεσα στο σπιτι τουλαχιστον ειναι απογοητευση. Εκτος και αν εγω κανω κατι λαθος. Οι φωτο επισης οταν ειναι κοντινες. ΔΗλαδη σε συγκριση με το το s6 edge plus που ειχα θεωρω ειναι χειροτερες. Τα βιντεο επσης.

 

Τωρα αν εχετε κατι αν προτεινετε ειμαι ολος αυτια!

Edited by Axaios1985
Link to comment
Share on other sites

Όντως το βίντεο αυτό είναι τραγικό. Αν είναι έτσι η λήψη του κινητού χαιρετίσματα....και εμένα να δω στο βίντεο δεν θα με γνωρίσω;)

 

Παιδιά το τηλ αυτό με εχει απογοητεύσει, ειχα πάντα τη σειρά αυτη όμως αυτό εδώ ειναι σαν να πήρα ενα καλο κινέζικο. η εμπειρία μου τόσα χρόνια με κάνει να τα πω εξω απο τα δόντια.η κάμερα τραγική, η οθόνη καμιά σχέση το S7 edge. με πολωτικά γυαλιά δεν βλέπεις τίποτα, οι φωτογραφίες τονισμένα χρώματα όχι φυσικά, το βίντεο χάλια, δείτε το μόνοι σας να μου πείτε αν έχω άδικο Ήθελα να ειχε κάμερα Sony. το μόνο καλό ο ήχος στη κλήση και η μπαταρία του. :(

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι και πολυ περιεργος στα 1080 60fps ειμαι πολυ ευχαριστημένος τραβηξα αγωνα μπασκετ το κοιταω και ειναι σαν να ειμαι εκει..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...