Jump to content

[S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου σε εμπιστεύτηκα και μου βγήκε σε καλό. Έχω κάνα 2ωρο που το πήρα από το εν λόγω μαγαζί. Σε arctic silver. Ούτε ίχνος red tint. Να σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος. Η συσκευή φαίνεται μια χαρά και η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά καλή αν και το κουτί πρέπει για κάποιο λόγο να είχε ανοιχτεί και πάνω από το αυτοκόλλητο της Samsung είχε μπει ένα παραπλήσιο. Δεν πειράζει όμως, όλα μέσα ήταν άψογα. Ας απολαύσουμε τα κινητάκια μας, μέχρι τα επόμενα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος. Η συσκευή φαίνεται μια χαρά και η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά καλή αν και το κουτί πρέπει για κάποιο λόγο να είχε ανοιχτεί και πάνω από το αυτοκόλλητο της Samsung είχε μπει ένα παραπλήσιο. Δεν πειράζει όμως, όλα μέσα ήταν άψογα. Ας απολαύσουμε τα κινητάκια μας, μέχρι τα επόμενα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δηλαδή σου πουλήσαν ξεσφράγιστο κινητό????..ανεξάρτητα τού ότι όλα μέσα ήταν άψογα, το θεωρώ απαράδεκτο αν συνέβη κάτι τέτοιο, έστω και για ψυχολογικούς λόγους!

Σαν να αγοράζεις "μεταχειρισμένο" κινητό.

Οταν το πήρες δεν πρόσεξες ότι είχε κολληθεί από πάνω άλλο αυτοκόλλητο? ή δε φαινόταν καθόλου?

Εγώ στη θέση σου θα το επέστρεφα πίσω και θα τους έκανα και φασαρία!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου πουλήσαν ξεσφράγιστο κινητό????..ανεξάρτητα τού ότι όλα μέσα ήταν άψογα, το θεωρώ απαράδεκτο αν συνέβη κάτι τέτοιο, έστω και για ψυχολογικούς λόγους!

Σαν να αγοράζεις "μεταχειρισμένο" κινητό.

Οταν το πήρες δεν πρόσεξες ότι είχε κολληθεί από πάνω άλλο αυτοκόλλητο? ή δε φαινόταν καθόλου?

Εγώ στη θέση σου θα το επέστρεφα πίσω και θα τους έκανα και φασαρία!

 

τα συγκεκριμένα κινητά είναι από Vodafone Ιταλίας ....κατ επαναληψη έχουν τυχει περιπτωσεις που οι παροχοι ανοιγουν τα κουτιά και τα ξανακλεινουν με επίσημες ταινίες με την άδεια της Samsung...

θυμαμε παλαιότερα note 4 από cosmote με διαφορετικα αυτοκολλητα απο αλλο πχ Ελβετικο που ετυχε να δω....και τα δύο χωρίς Κανένα πρόβλημα εννοείται σε τπτ (εμφάνιση και λεπτομερεια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος. Η συσκευή φαίνεται μια χαρά και η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά καλή αν και το κουτί πρέπει για κάποιο λόγο να είχε ανοιχτεί και πάνω από το αυτοκόλλητο της Samsung είχε μπει ένα παραπλήσιο. Δεν πειράζει όμως, όλα μέσα ήταν άψογα. Ας απολαύσουμε τα κινητάκια μας, μέχρι τα επόμενα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

τι χρώμα είναι το δικό σου φίλε μου...εγω περιμενω το orchid grey...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μιας και δουλεύω τα τελευταία χρόνια σε εταιρία κινητής να σας διαβεβαιώσω πως ΟΛΕΣ οι συσκευές έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας. Οι ταινίες είναι μέσα στα κουτιά, τα ανοίγουμε και τις βάζουμε. Καμία εταιρία δεν βάζει αυτοκόλλητο ασφαλείας κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμένα κινητά είναι από Vodafone Ιταλίας ....κατ επαναληψη έχουν τυχει περιπτωσεις που οι παροχοι ανοιγουν τα κουτιά και τα ξανακλεινουν με επίσημες ταινίες με την άδεια της Samsung...

θυμαμε παλαιότερα note 4 από cosmote με διαφορετικα αυτοκολλητα απο αλλο πχ Ελβετικο που ετυχε να δω....και τα δύο χωρίς Κανένα πρόβλημα εννοείται σε τπτ (εμφάνιση και λεπτομερεια)

 

Είναι δηλαδή s8+ branded? γιατί πιό πάνω είχε αναφέρει ότι δεν είναι branded απλά είχε μέσα 2 vodafone apps.

Λογικά όμως θα είναι, αλλιώς γιατί να είχε vodafone apps?

Το κατάστημα δεν ενημερώνει αν είναι branded ή όχι?

ωστέ να γνωρίζουμε τι αγοράζουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, μιας και δουλεύω τα τελευταία χρόνια σε εταιρία κινητής να σας διαβεβαιώσω πως ΟΛΕΣ οι συσκευές έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας. Οι ταινίες είναι μέσα στα κουτιά, τα ανοίγουμε και τις βάζουμε. Καμία εταιρία δεν βάζει αυτοκόλλητο ασφαλείας κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείς όλες τις συσκευές που είναι branded?

....γιατί στις non branded (π.χ. από Πλαίσιο ή public) δεν ισχύει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι χρώμα είναι το δικό σου φίλε μου...εγω περιμενω το orchid grey...

 

Και γώ ως πρώτη επιλογή είχα το orchid grey από την ημέρα που βγήκε το s8.

Μετά περιεργαζόμουνα πολύ ώρα το orchid grey σε 3 τουλάχιστον επισκέψεις μου σε μαγαζί...και κατέληξα ότι είναι πολύ μουντό ρε παιδί μου!

Και η πλάτη και το αλουμίνιο, κάτι με χάλαγε τελικά με το συγκεκριμένο χρώμα.

Θεωρώ το silver και το coral blue ως τα 2 κορυφαία χρώματα ή να το πω αλλιώς....τα 2 χρώματα που ταιριάζουν καλύτερα στο συγκεκριμένο κινητό.

Ελπίζω να το χαρείς και να μην μετανιώσεις την επιλογή του grey.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα αποδεχομουν παντως συσκευή είτε με παραβιασμένη ταινία ασφαλείας η να λείπει εντελώς η να έχει μπει δεύτερη από πάνω.

 

Και επειδή ψωνίζω μόνο unbranded από Amazon όλες οι συσκευές που έχω αγοράσει από πολλούς κατασκευαστες πάντα είχαν εργοστασιακή ταινία ασφαλείας πάνω τους.

 

Πάντως και στους παρόχους κινητής όχι σε όλες τις συσκευές έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας.

Πχ τα HTC η iPhone/iPad ξέρω πάντα έρχονται με σφραγισμένη αεροστεγώς νάιλον συσκευασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το midnight black.

Η αλήθεια είναι ότι από τη στιγμή που δεν φάνηκε επέμβαση στο περιεχόμενο του κουτιού δεν ασχολήθηκα με τις ταινίες ασφαλείας.

Μπορεί και να μην το είχα προσέξει καθόλου αλλά το παρατήρησε ο φίλος που το πήγα κατευθείαν μετά την αγορά να βάλω προστασία οθόνης, ότι υπήρχε διπλό αυτοκόλλητο.

Μέχρι τώρα (μετά από 3 μέρες) όλα δουλεύουν άψογα.

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Και γώ ως πρώτη επιλογή είχα το orchid grey από την ημέρα που βγήκε το s8.

Μετά περιεργαζόμουνα πολύ ώρα το orchid grey σε 3 τουλάχιστον επισκέψεις μου σε μαγαζί...και κατέληξα ότι είναι πολύ μουντό ρε παιδί μου!

Και η πλάτη και το αλουμίνιο, κάτι με χάλαγε τελικά με το συγκεκριμένο χρώμα.

Θεωρώ το silver και το coral blue ως τα 2 κορυφαία χρώματα ή να το πω αλλιώς....τα 2 χρώματα που ταιριάζουν καλύτερα στο συγκεκριμένο κινητό.

Ελπίζω να το χαρείς και να μην μετανιώσεις την επιλογή του grey.

Κοίτα το χρώμα προσωπικά,δεν με πολυαπασχολησε αφού σε ολα τα κινητά μου φοράω θηκη και ειδικα στο s8 + που είναι και πιο μεγάλο..κσι εφόσον είναι Μαυρο μπροστά σε ολα τα χρώματα...

Το Μαύρο χρώμα προσωπικά δεν θα το επέλεγα γιατί το μεταλλικό frame είναι βαμμένο και δεν ξέρω την συμπεριφορα του....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από το justech....αψογη η συσκευασία....καμια παράξενη ταινία...86a577defe937cc9870960e4cfd7d669.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα και το αυτοκόλλητο που ήταν από κάτω είναι διαφορετικό. Άντε βγάλε άκρη... Από τη στιγμή που η συσκευή δεν έχει πρόβλημα και το ΙΜΕΙ έχει επιβεβαιωθεί από την ίδια τη Samsung ότι αφορά σε ιταλική συσκευή με συγκεκριμένη ημερομηνία κατασκευής και ευρωπαϊκή εγγύηση πραγματικά δεν ασχολούμαι καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδιά, πως τσεκαρετε το IMEI ? περνετε τηλ την Samsung και το αναφερεται? μπορει καποιος να περιγραψει την διαδικασία για εμας που δεν γνωριζουμε ?

Επισης για να αποφυγουμε το red tint τι πρεπει να προσέξουμε ? καμια συγκεκριμενη παρτιδα ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα αποδεχομουν παντως συσκευή είτε με παραβιασμένη ταινία ασφαλείας η να λείπει εντελώς η να έχει μπει δεύτερη από πάνω.

 

Και επειδή ψωνίζω μόνο unbranded από Amazon όλες οι συσκευές που έχω αγοράσει από πολλούς κατασκευαστες πάντα είχαν εργοστασιακή ταινία ασφαλείας πάνω τους.

 

Πάντως και στους παρόχους κινητής όχι σε όλες τις συσκευές έρχονται χωρίς ταινία ασφαλείας.

Πχ τα HTC η iPhone/iPad ξέρω πάντα έρχονται με σφραγισμένη αεροστεγώς νάιλον συσκευασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ετσι ακριβώς και μενα απο Αμαζον ήρθε άθικτο με την ταινία ασφαλείας καλα κουμπωμενη.

Μόλις παρέλαβα από το justech....αψογη η συσκευασία....καμια παράξενη ταινία...86a577defe937cc9870960e4cfd7d669.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με γεια φιλε περνα απτο επίσημο

Link to comment
Share on other sites

S7 flat

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει να το αγοράσω το κινητό σε κάποιο από τα μαγαζιά ( Skroutz) στην ομόνοια. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα από εκεί;; είναι Οκ με την οθόνη η έχουν βγάλει θέματα;;Από πια χώρα συνήθως είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό σου είχε red tint;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το δικό μου δεν έχει red tint...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το red tint δεν διορθωνεται.ειναι να μην σου τυχει!ισως να ηταν στις πρωτες παρτιδες!ειχα δει και πολλα s7 edge με παρομοιο προβλημα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν ήταν στις πρώτες παρτίδες. Αυτό που είχα πάρει πριν μια βδομάδα από γνωστό κατάστημα στην Πανεπιστημίου και είχε red tint μετά από την μάχη που έριξα για να μου δώσουν τα λεφτά μου πίσω έμαθα πως ήταν παρτίδα κατασκευής τέλη Ιουνίου. Οπότε δεν το λες σίγουρα από τις πρώτες παρτίδες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

699€ στο you και σε άτοκες δόσεις... Η πτώση συνεχίζει και γενικεύεται...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο site ευρωπαϊκό που να δίνει 1 χρόνο εγγύηση για δικαρτο s8? Έχω το s8 plus αλλά Κουβαλάω 2 κινητά και έχω εκνευριστεί
Link to comment
Share on other sites

Ίσως εδώ...και σε σχετικά καλή τιμή....εχουν αγοράζει αρκετοί g6 και v20...η βάση τους είναι νομίζω Hong Kong..αλλα έχουν υποκατάστημα Αγγλια....

 

https://www.eglobalcentral.co.uk/samsung-galaxy-s8-plus-g955fd-4g-64gb-dual-sim-sim-free-unlocked-midnight-black.html?desktop=

 

Υπάρχει και η λύση του Amazon UK με αρκετά υψηλότερη τιμή...

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Dual-SIM-Smartphone-Midnight-Accessories/dp/B06Y65B3LQ

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο site ευρωπαϊκό που να δίνει 1 χρόνο εγγύηση για δικαρτο s8? Έχω το s8 plus αλλά Κουβαλάω 2 κινητά και έχω εκνευριστεί

 

Έχω πάρει από το eglobal το δίκαρτο S8+, όλα καλά προς το παρόν, κανένα πρόβλημα.

Εγγύηση από το μαγαζί μόνο (στέλνει από Hong Kong μέσω Αγγλίας).

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

541 στο kaizer για το 64αρη 633 για το 64 πλας

 

ξέρουμε αν φέρνει το καιζερ γερμανικά DBT η γενικά unbranded??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...