Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230 *Pre-release*


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3230 post no1:

διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το symbian v8.0 .

αν και μένα σαν χρηστης 6630 κάτι τέτοιο θα με συμφέρει δεν το βλέπω για 8αρι.

επιβεβαιώθηκε κάτι τέτοιο?

γιατί όπου κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα.

sorry που το λέω αλλα αν πρόκειται κι αυτό για 7.0s πρέπει να αρχίσουμε να αντιστρέφουμε τις απόψεις μας σε πολλά ζητήματα.

και πρώτα πρώτα στο stereo mp3

κατά τα αλλα αρκετά καλο τηλέφωνο και θα συμφωνήσω με τον mirror όσο αναφορά την ποιότητα των πλαστικών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 3 Νοέ. 2004 , 22:21)

 

3230 post no1:

διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το symbian v8.0 .

αν και μένα σαν χρηστης 6630 κάτι τέτοιο θα με συμφέρει δεν το βλέπω για 8αρι.

επιβεβαιώθηκε κάτι τέτοιο?

γιατί όπου κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα.

sorry που το λέω αλλα αν πρόκειται κι αυτό για 7.0s πρέπει να αρχίσουμε να αντιστρέφουμε τις απόψεις μας σε πολλά ζητήματα.

και πρώτα πρώτα στο stereo mp3

κατά τα αλλα αρκετά καλο τηλέφωνο και θα συμφωνήσω με τον mirror όσο αναφορά την ποιότητα των πλαστικών.

 

Για το 8άρι δεν έχεις και άδικο. :p

Ούτε εγώ το βλέπω πουθενά, αλλά για το stereo Νομίζω οτι θα το υποστηρίζει γιατί έχει στα υποστηριζόμενα accessories τα stereo headsets.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φωτογραφιες του live λιγο παραξενο μου φαινεται θελει ακομα 4-5 μηνες :!: εδω http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/Nokiazive/G/img00020.jpg αυτο το μικρο το διαφανες τι να ειναι? :worry:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios ( 3 Νοέ. 2004 , 22:40)

 

Πολλες φωτογραφιες του live λιγο παραξενο μου φαινεται θελει ακομα 4-5 μηνες :!: εδω http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/Nokiazive/G/img00020.jpg αυτο το μικρο το διαφανες τι να ειναι? :worry:

 

Οι υπέρυθρες πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 3 Νοέ. 2004 , 22:33)

 

Για το 8άρι δεν έχεις και άδικο. :p

Ούτε εγώ το βλέπω πουθενά, αλλά για το stereo Νομίζω οτι θα το υποστηρίζει γιατί έχει στα υποστηριζόμενα accessories τα stereo headsets.

 

καλά δεν παίζει ρολο αυτό. δεν είδες τι έγινε με το 6260?

και το 3230 εχει ραδιο ;) εξου και το stereo headset...

-τώρα το forum.nokia λέει v8.0a

αν αυτό αληθεύει τότε είμαι πεπεισμένος από τώρα κι όλας για τον πλήρη στερεοφωνικό του ήχο.

φταίνε αυτοί που δεν ξεκαθαρίζουν τα πράγματα από την αρχή το έχουμε ανεφέρει πολλές φορες αυτό.

δεν έχω βρει και UA profile!!!!

μα που να είναι άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακόπιστους σας βλέπω για το stereo... Από έγκυρη πηγή (βλέπε http://www.forum.nokia.com/main/0,,016-2014,00.html?model=3230 ) έχει stereo fm radio. Λέτε να έχει στερεοφωνικό ραδιόφωνο και να παίζει τα mp3 μονοφωνικά; Δεν σας φαίνεται κάπως παράλογο;

...Και μια ερώτηση. Ξέρουμε τι cpu θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου παράλογο . Δεν είμαστε εμείς κακόπιστοι όπως λές, η ΝΟΚΙΑ μας έχει κάνει να είμαστε καχύποπτοι και να περιμένουμε το χειρότερο. Μοντέλα μονοφωνικά όπως τα 7610, 6260 και 6670 έχουν δημιουργήσει αυτή την κατάσταση.

 

Το σίγουρο είναι οτι θα έχει symbian 8, οπότε οι ελπίδες για τον στερεοφωνικό ήχο στα mp3 (γιατί στο ραδιόφωνο είναι σίγουρα, για τα Mp3 το συζητάμε) αυξάνονται.

 

Η έλευση του 8αριού θέτει και μερικά στάνταρ όπως φαίνεται. Μερικά απο αυτά είναι η στερεοφωνική αναπαραγωγή μουσικής αλλά και οι 1,3ΜΡ κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Δίλλημα τώρα... 6630 ή 3230; Πάντως αν ο επεξεργαστής της συσκευής είναι ίδιος με του 6630, τότε κατά την γνώμη μου θα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα αυτονομίας... Λογικά θα έχουν αυτόν του 7610...
Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορα του γνωστου επεξεργαστη του 7610 απο του 6630; Για το 3230 ξερουμε; Για heap memory;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 ( 4 Νοέ. 2004 , 03:08)

 

Πια η διαφορα του γνωστου επεξεργαστη του 7610 απο του 6630; Για το 3230 ξερουμε;

 

Ο επεξεργαστής του 6630 θα τρέχει στα 220Mhz ενώ του 7610 τρέχει στα 123,5Mhz. Τεράστια διαφορά.

Για τον επεξεργαστή του 3230 δεν γνωρίζουμε κάτι ακόμα. Πάντως το βλέπω πιο πιθανό να μην είναι σαν αυτόν του 6630 αλλά μικρότερος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pinwouza ( 4 Νοέ. 2004 , 02:43)

 

Δίλλημα τώρα... 6630 ή 3230; Πάντως αν ο επεξεργαστής της συσκευής είναι ίδιος με του 6630, τότε κατά την γνώμη μου θα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα αυτονομίας... Λογικά θα έχουν αυτόν του 7610...

 

απο οτι εχω δει τα δυο κινητα δεν εχουν και μεγαλεσ διαφορες(αν εξερεσεις το ραδιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Νοέ. 2004 , 11:37)

 

Ο επεξεργαστής του 6630 θα τρέχει στα 220Mhz ενώ του 7610 τρέχει στα 123,5Mhz. Τεράστια διαφορά.

Για τον επεξεργαστή του 3230 δεν γνωρίζουμε κάτι ακόμα. Πάντως το βλέπω πιο πιθανό να μην είναι σαν αυτόν του 6630 αλλά μικρότερος.

 

 

o/c δεν παιρνει; :p :p :p :whistle:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα υπεροχης του 3230 εναντι του 6630...Το 6630 ειναι σαφως καλυτερο...

Απλα πολλοι χρηστες δεν μπορουν/θελουν να δωσουν τοσα λεφτα σε ενα smartphone.

 

Εγω π.χ δεν θα επαιρνα το 6630 γιατι θελω ενα ομορφο και μικρο series 60...Το ιδανικο για μενα θα ηταν το 7610...αλλα αφου κυκλοφορει το 3230 με radio,stereo mp3,Symbian 8.0,χαμηλοτερη τιμη,hotswap και με εμφανιση που δεν με αφηνει αδιαφορο τοτε πιστευω πως το 3230 ειναι μια τιμια και πληρης λυση που με καλυπτει τοσο εμενα οσο και πολλους αλλους.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0N3 ( 4 Νοέ. 2004 , 09:36)

 

Pantws sto 3g.net kanei parapono gia MONO output sta mp3 enw kai sta specs sto site ths Nokia den kanei rhth anaforaopws px sto 7710.Idwmen.

 

μπορείς να δώσεις το link please?

να το δουν και τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 4 Νοέ. 2004 , 19:32)

 

μπορείς να δώσεις το link please?

να το δουν και τα παιδιά

 

 

http://www.threegmobile.net/international/index.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

However, the existence of dual-mono Mp3 music playback becomes a shame for Nokia smartphones...

 

και αναφέρεται στο 3230 ...

τι κρίμα!! λέτε όντως να αληθεύει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 ( 4 Νοέ. 2004 , 17:16)

 

o/c δεν παιρνει; :p :p :p :whistle:

 

 

ντουφ! τι άλλο θα ακούσουμε! Άκουσα οτι αν πατάς το C καθώς ανοίγει εμφανίζονται οι ρυθμίσεις για το BIOS και απο κει θα τσιμπάς το Voltage και το FSB :alien: :alien: :blink:

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ ( 4 Νοέ. 2004 , 21:54)

 

ντουφ! τι άλλο θα ακούσουμε! Άκουσα οτι αν πατάς το C καθώς ανοίγει εμφανίζονται οι ρυθμίσεις για το BIOS και απο κει θα τσιμπάς το Voltage και το FSB :alien: :alien: :blink:

 

 

 

Πιστευω να χει και διαφορετικη ρυμηση για τοFSB της MMC, μην την καψουμε κιολας :p :p :p :lol:

 

@oresti$ πλακα εκανα :D

 

τελος οφτοπικ

 

Τελικα για τα Mp3 δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομα;Κριμα....Προσοψεις δεχεται;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεστε μετα την ελευση του 3230 σε κανα 2 μηνες θα βγαλει ακομα ενα σμαρτφον με στερεο μπ3 ναιιιιιιιιιιι αλλα θα του λείπει κατι για να το συμπληρώσει το επόμενο βέβαια!
Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα θεμα χρονου ειναι να "τελοιοποιηθει" και η σειρα 60.Θυμαστε πως κλαιγομασταν με τα 40αρια?Και εν τελει βγηκε το 6230.ΚΑπως ετσι θα παιξει και ιστορια με τα 60ρια
Link to comment
Share on other sites

Για να ''τελιωποιηθουν'' τα 60αρια θελει δουλεια ακομη.....

Μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει στερεο ηχο, η αναμονη τους ειναι χαλια, οι οθονες μεγαλες με σχετικα μετριες αναλησεις(δλδ ιδιες και απαραλαχτες απο το 7650), η εσωτερικη μνημη πολλες φορες μικροτερη και απο αυτη των απλων-μη smartphone τηλεφωνων.....Αντιθετα το 6230 που αναφερεις ειναι ενα τελειο 40αρι κατα τη γνωμη μου με ενα μικρο ψεγαδι, την οθονη....

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...