Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ στην αναμονή που την έχω την 8αρα λέει crb7/crap/crap δεν γνωρίζω αν επειδή δεν την έχω περάσει δεν μου βγάζει την crc που λέτε μερικοί ότι έχει βγει!
εχει βγει μόνο σε smart switch κ οχι Ota... κούμπωσε το κ πέρασε την

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όσοι έβαλαν τη νέα αναβάθμιση... Το led ειδοποιήσεων τους δουλεύει; Στο δικό μου αναβοσβήνει για 10 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ναι, ΑΛΛΑ το εχω δει 4 φορες να μου σβηνει ειδοποιηση απο μονο του και απο την AOD και απο την status bar :p (αλλα με καποιον μαγικο τροπο κρατησε το badge)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει μόνο σε smart switch κ οχι Ota... κούμπωσε το κ πέρασε την

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν την έχω αναμονή την ορεο όπως τώρα και βγει οτα η τελευταία(crc)θα την δείξει την ενημέρωση ή θα πρέπει να περάσω πρώτα το αρχικό και έπειτα την καινούρια?

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχω αναμονή την ορεο όπως τώρα και βγει οτα η τελευταία(crc)θα την δείξει την ενημέρωση ή θα πρέπει να περάσω πρώτα το αρχικό και έπειτα την καινούρια?
λογικά θα σου περάσει πρώτα την αρχική αν κ δεν είμαι σίγουρος

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα update μεσω smart switch χρειάζεται να κάνω επαναφορά η κάτι άλλο?

Μόνο αν δεις κάποιο σοβαρό θέμα...πχ force closed σε εφαρμογές, battery drain κτλ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ την αναβάθμιση σε ελληνικό κινητό. Την περνάω αυτή την στιγμή μέσω OTA.7419fe95d7f49b6d297f8b12e4abb6b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στον χρόνο που δόθηκε η τελευταία έκδοση στην Ελλάδα.

Στην Γερμανία την πήραμε σχεδόν πριν 2 εβδομάδες.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι και στις επόμενες :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα σου περάσει πρώτα την αρχική αν κ δεν είμαι σίγουρος

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σευχαριστω μαν!αν δω από αυτούς που βάλανε και την τελευταία ότι έχει στρώσει η μπαταρία τα κούμπωνω και τα δύο ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι νορμάλ να καταναλώνει το Wi-Fi τόση μπαταρία? Ή δεν είναι ακριβώς έτσι?c29f1dbd0e3d024bed3d14f59dd3894a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το θέμα με τις αναβαθμίσεις.

Το δικό μου που ειχε περασμένη (μέσω του τότε οδηγου) την αρχική εκδοση crap ούτε λόγος για αναβάθμιση. Του κολλητου μου σημερα πηρε την crc7 και της συναδελφου το s8 πηρε επισης την crc7. Οποτε την κατέβασα και την πέρασα μεσω odin. Μάλλον καποια χαζομάρα εκανα και το κινητό γύρησε στα εργοστασιακά!

Να σημειώσω οτι στο xda βρήκα ενα ωραιο προγραμαματακι που μου κατεβασε το firmware απ ευθειας στον υπολογιστή

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η crc7 διαορθωνει οταν κατεβαζουμε τη μπαρα και παταμε εκκαθάριση να σβηνουνε απο τα εικονιδια τα νουμερα μη αναγνωσμενων μηνυμάτων ?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα η crc7 και επανήλθε η μπαταρία μου σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

Χθες με την ίδια περίπου χρήση έφτασα στο 3% πριν κοιμηθώ σήμερα είναι επάνω από 30%.

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update CRC7 νομίζω το Facebook δεν δουλεύει πολύ καλά σαν να αργεί λίγο να ανοίξει, το έχει και άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update CRC7 νομίζω το Facebook δεν δουλεύει πολύ καλά σαν να αργεί λίγο να ανοίξει, το έχει και άλλος αυτό?

Δε ξέρω πως μπορεί να επηρεάσει μια τέτοια αναβάθμιση λογισμικού όπως η τελευταία το fb.

Έκανε κι αυτό μια ενημέρωση... Μάλλον αυτό θα φταίει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το θέμα της μπαταρίας, ίσως έφταιγε μια εφαρμογή. Τι να πω. Είχα χειρότερους χρόνους από nougat, το Wi-Fi έτρωγε πολλή μπαταρία και το κινητό είχε μια θερμοκρασία πάντα. Δηλαδή το ένοιωθα ζεστό. Έκανα 2 απανωτά clear cache, έσβησα 2 εφαρμογές (s photo editor και μια παρόμοια που δεν θυμάμαι καν το όνομά της) και επανήλθε σε φυσιολογικά επίπεδα. Bixby, aod απενεργοποιημένα και στα 69% βλέπω 3 ώρες οθόνη ήδη,χαμηλή κατανάλωση του system και δροσερή συσκευή. Τι να πω. Οψόμεθα.ea95bdeddb6b77b16e53e4e881a2329d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το θέμα με τις αναβαθμίσεις.

Το δικό μου που ειχε περασμένη (μέσω του τότε οδηγου) την αρχική εκδοση crap ούτε λόγος για αναβάθμιση. Του κολλητου μου σημερα πηρε την crc7 και της συναδελφου το s8 πηρε επισης την crc7. Οποτε την κατέβασα και την πέρασα μεσω odin. Μάλλον καποια χαζομάρα εκανα και το κινητό γύρησε στα εργοστασιακά!

Να σημειώσω οτι στο xda βρήκα ενα ωραιο προγραμαματακι που μου κατεβασε το firmware απ ευθειας στον υπολογιστή

Και εγώ στην ίδια περίπτωση με σένα nondaz! Από την καταραμένη αρχική crap....ούτε λόγος για αναβάθμιση.

Οπότε θα ακολουθήσω τα βήματα σου, γιατί αλλιώς δεν βλέπω προκοπή.

1. Μπορείς να μου δώσεις ένα link για το προγραμματάκι του XDA, που βρήκες;

2. Ποιά έκδοση του ODIN χρησιμοποίησες;

3. Χρειάζεται να προσέξω κάτι στη διαδικασία;

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 15 μέρες έκανα ήδη ενα ελαφρύ burn in λόγω χρήσης συγκεκριμενων εφαρμογών κυρίως, με μπόλικο μαύρο :p

 

Ακαλαίσθητο για την ώρα αλλά το αναφέρω για όσους λένε οτι πλέον οι AMOLED δεν κάνουν (έστω τόσο εύκολα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 15 μέρες έκανα ήδη ενα ελαφρύ burn in λόγω χρήσης συγκεκριμενων εφαρμογών κυρίως, με μπόλικο μαύρο :p

 

Ακαλαίσθητο για την ώρα αλλά το αναφέρω για όσους λένε οτι πλέον οι AMOLED δεν κάνουν (έστω τόσο εύκολα)

 

Λυπάμαι πολύ φίλε μ. Μου έχει τύχει σε όλα τα samsung κ δεν θέλω να το παθαίνω κ αν θελήσω θα προσπαθήσω να το κάνω στο τέλος της εγγύησης για νέα μπαταρία κ νέα οθόνη για τυχόν γρατσουνιες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσο δε φαίνεται ιδιαίτερα δε με πειράζει τόσο, εξάλλου το περίμενα. Στην ανάγκη βάζω αρνητικά χρώματα και το αφήνω στην ίδια οθόνη να καούν και τα άλλα πίξελ :lol:

 

Ευκαιρία και για αλλαγή μπαταρίας στον 1.5 χρόνο όπως λες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...