Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα στο νετ ότι υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις...

Αλλάζει η οθόνη όλη άραγε?

Λέτε να φαίνεται ότι το άνοιξαν?

α) Όλη η οθόνη αλλάζει

β) Απο επίσημο service δε θα καταλάβεις τίποτα

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι ακριβώς, σε γενικές γραμμές πάντως είναι ίσως το μόνο θέμα με οθόνη που διαβάζω στο thead.

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Αν ήσουν σε doa θα έπαιρνες άλλο ή αγορά απο Αμαζον έχεις ενα μήνα επιστροφή.

Σέρβις αν είσαι κοντά ειδικά 1 2 μέρες θα είσαι έτοιμος μπορεί και ιδία μερα αν πετύχεις στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα κάτι ακόμα

 

Α) Crackles από το ηχείο με κάποιους συνομιλητές που έχουν δυνατή φωνη (είναι ενοχλητικό)

Β) Η κάμερα παραμορφώνει στις άκρες....

 

Σας λένε κάτι αυτά (μιας και θα πάω στο service...)

Link to comment
Share on other sites

Helppp Μέσα σε λίγες μέρες 2 κολλήματα στο ένα δεν μπορούσα να ξεκλειδωσω κ στο δεύτερο πάγωσε η οθόνη κ δεν κουνιόταν τπτ κ έκανα reboot με τα κουμπιά... Εγγύηση δεν έχω.. Ενώ δούλευε ρολόι τρώει φρίκη στα ξαφνικά...

Μου έχει πετάξει ένα μήνυμα

Νέος παροχέας υοηρεσιων

για να χρησιμοποιείτε τις νέες ρυθμίσεις κ εφαρμογές των νέων παροχεων ηο

Υπηρεσιων κάντε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ενδεχόμενος να χαθουνε κ κάποιες υπηρεσίες μετά απτην επαναφορά. Δεν έχω θέμα να το κάνω κ ας στήσω απτην αρχή αν κ βαριέμαι λίγο.. αλλά τι ρόλο βαράει όλο αυτό ρε παιδιά;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι το συγκεκριμένο σημείο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το έκανα αφήνει κενά σε εκείνο το σημείο...

 

Τελικά τί μπορεί να είναι? Hardware αλλά τί?

για δοκιμασε μηπως:

*#2663#

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πετάξει ένα μήνυμα

Νέος παροχέας υοηρεσιων

για να χρησιμοποιείτε τις νέες ρυθμίσεις κ εφαρμογές των νέων παροχεων ηο

Υπηρεσιων κάντε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ενδεχόμενος να χαθουνε κ κάποιες υπηρεσίες μετά απτην επαναφορά. Δεν έχω θέμα να το κάνω κ ας στήσω απτην αρχή αν κ βαριέμαι λίγο.. αλλά τι ρόλο βαράει όλο αυτό ρε παιδιά;

Υποθέτω ότι έχεις συσκευή εκτός Ευρώπης και της πέρασες firmware μέσω Odin?

Αν είναι έτσι, είναι φυσιολογικό αυτό το μήνυμα (που είναι κι αυτό καινούριο "κόλπο" της Samsung) και σου λέει να κάνεις επαναφορά έτσι ώστε να περάσει αυτόματα το csc που προορίζεται η κάρτα sim σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχεις συσκευή εκτός Ευρώπης και της πέρασες firmware μέσω Odin?

Αν είναι έτσι, είναι φυσιολογικό αυτό το μήνυμα (που είναι κι αυτό καινούριο "κόλπο" της Samsung) και σου λέει να κάνεις επαναφορά έτσι ώστε να περάσει αυτόματα το csc που προορίζεται η κάρτα sim σου.

 

Μτχ το αγόρασα. Είναι εκτός Ευρώπης κ λογικά έχει περαστεί όπως λες. Αν το κάνω την επαναφορά θα δουλεύει Ελλάδα κανονικά η θα έχω θέμα με σήμα η με γλώσσα; για το ότι κόλλησε έτσι στα καλά καθουμενα να αρχίσω να. Ανησυχώ; μπορώ να κάνω κάτι να το διορθώσω; έσβησα μερικές εφαρμογές μη τυχόν φταίνε αυτές. Ευχαριστώ κ καλημέρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μτχ το αγόρασα. Είναι εκτός Ευρώπης κ λογικά έχει περαστεί όπως λες. Αν το κάνω την επαναφορά θα δουλεύει Ελλάδα κανονικά η θα έχω θέμα με σήμα η με γλώσσα; για το ότι κόλλησε έτσι στα καλά καθουμενα να αρχίσω να. Ανησυχώ; μπορώ να κάνω κάτι να το διορθώσω; έσβησα μερικές εφαρμογές μη τυχόν φταίνε αυτές. Ευχαριστώ κ καλημέρα

Να το κάνεις, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ το έκανα γιατί και το δικό μου είναι εκτός Ευρώπης.

Λογικά θα "φτιάξουν" και τα κολλήματα που (πάλι λογικά) είναι θέμα software.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες με την νεα μου συσκευή προερχόμενος από S7 edge έχω να πω τα καλύτερα λόγια, άψογη σε όλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές αλλά έχω ένα πρόβλημα. Αργεί να κλείσει την κλίση.

Πατάω το κουμπί να κλείσει και περνούν μερικές φορές και 10" μέχρι να σταματήσει το ρολόι τα δευτερόλεπτα.

Άλλες πάλι φορές μπορεί και να μην πατηθει το κουμπί βγάζοντας το από το αυτί και πατώντας το κουμπί. Το δάχτυλο μου πάει μόνο του πλέον να πατάω συνεχόμενα το κουμπί μέχρι να δω τον δείκτη των " να σταματάει?

 

Το σεταρα μέσω smart switch από s6 edge και δεν φτιάχνει μέσω soft reset.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι? Εσάς πια έκδοση touch wiz φοράει?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανά καλό μαύρο θεματάκι;

 

Μπορείς να δεις το Material Dark που είναι free, ή το Material Dark ωστόσο εγώ μετά από μία εβδομάδα χωρίς κανένα θέμα θα πρότεινα να δοκιμάσεις και substratum/sungstratum με Swift Black theme για την απόλυτη εμπερία αφού έτσι θα γίνουν μαύρες και μη TW εφαρμογές.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανά καλό μαύρο θεματάκι;

Μαρέσει το Oreo_Black γιατί είναι μαύρο σαν θέμα αλλά οι χρωματικές πινελιές του είναι του γούστου μου.

 

Σε τζαμάκι παιδιά έχετε βάλει κάτι? Αξίζει η ξεκολλάει?

Καλύτερα να απευθυνθείς στο παρακάτω θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450856&page=96

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μαρέσει το Oreo_Black γιατί είναι μαύρο σαν θέμα αλλά οι χρωματικές πινελιές του είναι του γούστου μου.

 

 

Καλύτερα να απευθυνθείς στο παρακάτω θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450856&page=96

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, μια ερώτηση ακόμα το κουμπί του bixby γίνεται να το αλλάξουμε? Να βάλουμε ας πούμε κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, μια ερώτηση ακόμα το κουμπί του bixby γίνεται να το αλλάξουμε? Να βάλουμε ας πούμε κάμερα?

Με τη παρακάτω εφαρμογή, αν και δε τη χρησιμοποιώ, μπορείς να κάνεις αυτό που θες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions&hl=el

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G955FD το δικαρτο αγορασμένο από χώρα εκτός Ευρώπης και έστειλα στη samsung το serial και το imei και μου απάντησαν ότι έχω εγγύηση κανονικά 2 χρόνια. Να πω την αλήθεια εξεπλάγην ευχάριστα γιατί δεν το περίμενα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το G955FD το δικαρτο αγορασμένο από χώρα εκτός Ευρώπης και έστειλα στη samsung το serial και το imei και μου απάντησαν ότι έχω εγγύηση κανονικά 2 χρόνια. Να πω την αλήθεια εξεπλάγην ευχάριστα γιατί δεν το περίμενα.

What???:confused:

 

Για πες λεπτομέρειες...Χώρα προέλευσης, που έστειλες το mail κτλ. γιατί μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα; να ρωτήσω κάτι ; Γιατί θα πρέπει να ενεργοποιήσω το antivirus της Samsung για να έχω 100% απόδοση στην μπαταρία ; Με δικό μου antivirus γιατί δεν γίνεται ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

What???:confused:

 

Για πες λεπτομέρειες...Χώρα προέλευσης, που έστειλες το mail κτλ. γιατί μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Πες στο samsung.gr και βρε τη φόρμα επικοινωνίας. Εμένα από Ταϋλάνδη είναι. Λες να μπερδεύτηκαν;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το G955FD το δικαρτο αγορασμένο από χώρα εκτός Ευρώπης και έστειλα στη samsung το serial και το imei και μου απάντησαν ότι έχω εγγύηση κανονικά 2 χρόνια. Να πω την αλήθεια εξεπλάγην ευχάριστα γιατί δεν το περίμενα.

 

Άκυρη η χαρά μου...δεν ισχύει αυτό που λες εκτός αν η συσκευή προορίζεται για Ε.Ε..

Μόλις μίλησα σε chat με Samsung Hellas. Ορίστε η συνομιλία:

 

''Σύμφωνα με το ΙΜΕΙ που μας παραθέσατε, η συσκευή σας προορίζεται για το Ομάν.

 

12:13

 

"Η Samsung Electronics Hellas παρέχει τεχνική υποστήριξη και εγγύηση στα εξουσιοδοτημένα κέντρα επισκευών μας για συσκευές που προορίζονται για χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Για συσκευές που προέρχονται από άλλες τρίτες χώρες καθώς επίσης από άλλες ηπείρους, λόγω της διαφοράς προδιαγραφών, υλικού και λογισμικού, δεν παρέχεται υποστήριξη και κάλυψη από την εγγύηση διότι δεν υπάρχει η αντίστοιχη τεχνογνωσία και τα αντίστοιχα υλικά και λογισμικά ώστε να μπορούν να υποστηριχτούν

 

Σε περίπτωση βλάβης επομένως απευθύνεστε στο κατάστημα αγοράς ή στον προμηθευτή σας.".

 

Λέω κι εγώ...θα βλέπαμε αναπάντεχο καλό απο τη Samsung???...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα; να ρωτήσω κάτι ; Γιατί θα πρέπει να ενεργοποιήσω το antivirus της Samsung για να έχω 100% απόδοση στην μπαταρία ; Με δικό μου antivirus γιατί δεν γίνεται ;
Δεν έχεις απόδοση πουθενά με τα antivirus στο Android, σπαταλάς πόρους συστήματος τσάμπα.

Η samsung απλά έκανε συμφωνία με την McAfee και γι'αυτό σου λέει να το ενεργοποιήσεις εκεί.

Ο κόσμος έχει μανία με το να κλείνει εφαρμογές και να "βελτιστοποιει" με προγράμματα και task killers, οπότε χτυπάνε εκεί.

"Θα πάει 100% το κινητό μου οπότε ναι, θα το ενεργοποιήσω γιατί το 100% είναι καλύτερο από το 90%.." :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η χαρά μου...δεν ισχύει αυτό που λες εκτός αν η συσκευή προορίζεται για Ε.Ε..

Μόλις μίλησα σε chat με Samsung Hellas. Ορίστε η συνομιλία:

 

''Σύμφωνα με το ΙΜΕΙ που μας παραθέσατε, η συσκευή σας προορίζεται για το Ομάν.

 

12:13

 

"Η Samsung Electronics Hellas παρέχει τεχνική υποστήριξη και εγγύηση στα εξουσιοδοτημένα κέντρα επισκευών μας για συσκευές που προορίζονται για χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Για συσκευές που προέρχονται από άλλες τρίτες χώρες καθώς επίσης από άλλες ηπείρους, λόγω της διαφοράς προδιαγραφών, υλικού και λογισμικού, δεν παρέχεται υποστήριξη και κάλυψη από την εγγύηση διότι δεν υπάρχει η αντίστοιχη τεχνογνωσία και τα αντίστοιχα υλικά και λογισμικά ώστε να μπορούν να υποστηριχτούν

 

Σε περίπτωση βλάβης επομένως απευθύνεστε στο κατάστημα αγοράς ή στον προμηθευτή σας.".

 

Λέω κι εγώ...θα βλέπαμε αναπάντεχο καλό απο τη Samsung???...

Τι να πω..Ή τότε μπερδεύτηκαν σε εμένα ή όντως προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Σίγουρα το G955FD έχεις με 64gb και τον exynos;
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..Ή τότε μπερδεύτηκαν σε εμένα ή όντως προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Σίγουρα το G955FD έχεις με 64gb και τον exynos;

Ναι, αυτό έχω. Απλά δεν είχα διαβάσει κάποια νέα οδηγία για αυτό που ανέφερες και μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Θα είχε γίνει λίγο βούκινο μια τέτοια είδηση...:)

Anyway δες το μη βρεθείς προ εκπλήξεως πάντως αν κάποια στιγμή τους χρειαστείς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...