Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες. Μου έγινε ΟΤΑ προχθές η τελευταία αναβάθμιση και βλέπω σημαντική διαφορά στην μπαταρία προς τα κάτω. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

εμένα προς τα πάνω μου πήγε

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά ΣΟΣ.... έκανα μια βλακεία, πήρα το s8+ πριν 2 μέρες,το έστησα όλα οκ αλλά κάτι έκανα με το κωδικο,το ξέχασα και τρέχα γύρευε,δεν είχα βάλει και δαχτυλικα,iris ακομα.. εκτός απο restart δε κάνει τίποτα άλλο,ουτε hard reset,ούτε κλείνει.. .δε μου ζητάει και το κωδικο απο google,μάλλον δε το ρυθμισα...

 

Τι κάνω Τώρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Με την απόδειξη αγοράς πήγαινε στο service μήπως μπορούν και το ξεκλειδώσουν

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ.... έκανα μια βλακεία, πήρα το s8+ πριν 2 μέρες,το έστησα όλα οκ αλλά κάτι έκανα με το κωδικο,το ξέχασα και τρέχα γύρευε,δεν είχα βάλει και δαχτυλικα,iris ακομα.. εκτός απο restart δε κάνει τίποτα άλλο,ουτε hard reset,ούτε κλείνει.. .δε μου ζητάει και το κωδικο απο google,μάλλον δε το ρυθμισα...

 

Τι κάνω Τώρα?

 

Αν κρατήσεις πατημένο το power 15 με 20 δευτερόλεπτα περίπου λογικά θα σου κάνει restart... Εκείνη την στιγμή που κλείνει αν πατήσεις τον συνδιασμο των πλήκτρων μήπως σε βάλει στο recovery και κάνεις επαναφορά εργοστασιακων...? Λέω μήπως αλλιώς Smartec....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα δε κανει... δυστυχως.. Θα τους πάρω τηλ στο service αν δεν υπάρξει κάποιος τρόπος τελικά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα δε κανει... δυστυχως.. Θα τους πάρω τηλ στο service αν δεν υπάρξει κάποιος τρόπος τελικά..
αν εχεις κανει λογαριασμο στην samsung μπορεις να το ξεκλειδωσεις
Link to comment
Share on other sites

Ρε'σεις η μπίξπη ή πως την λένε πως φέυγει από τα αριστερά της home screen? :O

Με το Package disabler pro φεύγει εντελώς πάντως και στο παρασκήνιο και απο παντού.

Link to comment
Share on other sites

Η Bixby έχει πλάκα πάντως αν αρχίσεις να τη σεταρεις

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ρε'σεις η μπίξπη ή πως την λένε πως φέυγει από τα αριστερά της home screen? :O

 

Κρατα πατημενο στην επιφανεια εργασιας εκει που κανεις ρυθμισης αρχικης κλπ,μετα απενεργοποιεις

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη τούμπα σήμερα για την συσκευή.

Έσκασε κάτω σαν καρπούζι στο πλακάκι από 60-70 πόντους :lol:

Ο θόρυβος, σαν να τράκαρε τανκ σε τοίχο! Ζημιά, τίποτα.

Λίγο σαν γδαρσιμο κάτω δίπλα στο ηχείο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη τούμπα σήμερα για την συσκευή.

Έσκασε κάτω σαν καρπούζι στο πλακάκι από 60-70 πόντους :lol:

Ο θόρυβος, σαν να τράκαρε τανκ σε τοίχο! Ζημιά, τίποτα.

Λίγο σαν γδαρσιμο κάτω δίπλα στο ηχείο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Προφανώς δεν είχες θήκη οπότε πάλι καλά!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη τούμπα σήμερα για την συσκευή.

Έσκασε κάτω σαν καρπούζι στο πλακάκι από 60-70 πόντους :lol:

Ο θόρυβος, σαν να τράκαρε τανκ σε τοίχο! Ζημιά, τίποτα.

Λίγο σαν γδαρσιμο κάτω δίπλα στο ηχείο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εδω μεταξύ μας μάλλον κωλόφαρδος ήσουν:lol::D:p

Πάνε παίξε και κάνα Τζόκερ ποτέ δεν ξέρεις.

 

ΥΓ:Εγω εντωμεταξυ εφαγα φρικη με edge lighting που σταμάτησε ξαφνικά να δουλεύει οταν ειχα στο on AOD.

Μετα πολλες προσπάθειες,δοκιμές επι δοκιμών,επανεγκαταστασεων,επενεκκινησεις, clear cache/data app edge screen/AOD,clear cache partition απο recovery,πιθανών υπόπτων σε καμιά τρίτη εφαρμογή μήπως μου έκανε την που****ια με σημερινή αναβάθμιση απο play store,με παίδεψε αλλά τέλος καλό όλα καλά.

Α ρε Sammy.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@Alex έδωσε καινούρια αναβάθμιση στην edge η Σάμυ; Γιατί ούτε εμένα δουλεύει με κλειστή οθόνη σε καμία εφαρμογή πέραν των sms

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Alex έδωσε καινούρια αναβάθμιση στην edge η Σάμυ; Γιατί ούτε εμένα δουλεύει με κλειστή οθόνη σε καμία εφαρμογή πέραν των sms

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα εμενα δούλευε άψογα τοσο καιρο ειτε με τις προηγούμενες εκδόσεις ειτε με την τελευταία αρχών Σεπτεμβρίου σε ολες τις εφαρμογές που ειχα ορίσει εξ αρχής,αλλα έπαθε άνευ προηγουμένου σκάλωμα και σταμάτησε να δουλεύει ετσι στα καλα καθουμενα με ανοιχτο το AOD.:mad:

Με κλειστό το AOD δούλευε φυσιολογικά όμως.

Έσπασα το κεφαλι να βρω τι φταίει και η λύση η τελικη -αφου δοκίμασα ενα σωρο αλλες λύσεις χωρις αποτέλεσμα -να καταργήσω την νεότερη εκδοσή(uninstall update)επανεκκίνηση δοκιμή με την παλιά έκδοση όπου δούλεψε τελικά,μετά στο καπάκι εκ νεου αναβάθμιση στην Σεπτεμβρίου μέσα απο την εφαρμογή,οχι απο samsung store app και εξακολουθουσε να δουλεύει αψογα και ολα καλα επανήλθε η ηρεμία μετα την καταιγίδα.

 

Τι να πω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμενα δούλευε άψογα τοσο καιρο ειτε με τις προηγούμενες εκδόσεις ειτε με την τελευταία αρχών Σεπτεμβρίου σε ολες τις εφαρμογές που ειχα ορίσει εξ αρχής,αλλα έπαθε άνευ προηγουμένου σκάλωμα και σταμάτησε να δουλεύει ετσι στα καλα καθουμενα με ανοιχτο το AOD.:mad:

Με κλειστό το AOD δούλευε φυσιολογικά όμως.

Έσπασα το κεφαλι να βρω τι φταίει και η λύση η τελικη -αφου δοκίμασα ενα σωρο αλλες λύσεις χωρις αποτέλεσμα -να καταργήσω την νεότερη εκδοσή(uninstall update)επανεκκίνηση δοκιμή με την παλιά έκδοση όπου δούλεψε τελικά,μετά στο καπάκι εκ νεου αναβάθμιση στην Σεπτεμβρίου μέσα απο την εφαρμογή,οχι απο samsung store app και εξακολουθουσε να δουλεύει αψογα και ολα καλα επανήλθε η ηρεμία μετα την καταιγίδα.

 

Τι να πω.

Μπορείς να μου πεις αν δουλεύει μετά από όλα αυτά με ανοιχτό aod πρώτον και δεύτερον αν δουλεύει στις ειδοποιήσεις του what's app;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις αν δουλεύει μετά από όλα αυτά με ανοιχτό aod καν αν δουλεύει στις ειδοποιήσεις του what's app;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αύριο θα σου πω με Whatsapp.

Με gmail και outlook που δοκίμασα δούλευε κανονικά με AOD στο on.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα δοκιμάσω να τα κάνω κι εγώ να δω τι θα γίνει...

 

Edit

 

Δυστυχώς τζίφος. Ότι κι αν κάνω δε δουλεύει, το δοκίμασα και με gmail, mail και what's app... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

 

Edit 2

 

Τα Gmail και mail δε δουλεύουν ούτε με ανοιχτή οθόνη. Το what's app πάλι δουλεύει μόνο με ανοιχτή οθόνη... Τί να πω

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμενα δούλευε άψογα τοσο καιρο ειτε με τις προηγούμενες εκδόσεις ειτε με την τελευταία αρχών Σεπτεμβρίου σε ολες τις εφαρμογές που ειχα ορίσει εξ αρχής,αλλα έπαθε άνευ προηγουμένου σκάλωμα και σταμάτησε να δουλεύει ετσι στα καλα καθουμενα με ανοιχτο το AOD.:mad:

Με κλειστό το AOD δούλευε φυσιολογικά όμως.

Έσπασα το κεφαλι να βρω τι φταίει και η λύση η τελικη -αφου δοκίμασα ενα σωρο αλλες λύσεις χωρις αποτέλεσμα -να καταργήσω την νεότερη εκδοσή(uninstall update)επανεκκίνηση δοκιμή με την παλιά έκδοση όπου δούλεψε τελικά,μετά στο καπάκι εκ νεου αναβάθμιση στην Σεπτεμβρίου μέσα απο την εφαρμογή,οχι απο samsung store app και εξακολουθουσε να δουλεύει αψογα και ολα καλα επανήλθε η ηρεμία μετα την καταιγίδα.

 

Τι να πω.

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μόλις το είπες το elenksa και τίποτα ψάχνω 10 λεπτά να βρω στις εφαρμογές στην λίστα την εφαρμογή να σβήσω το update και δεν το βρίσκω πως λέγεται μπορείς να μου πεις?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι... Μάριε έχεις κι εσύ το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έκανα έσβησα το update μετά έκανα restart δοκίμασα αν δουλεύει και τίποτα πάω στην οθόνη edge μόλις μπαίνω μέσα μου ζητάει αναβάθμιση και με πάει στο samsung store και την κατεβάζει και μετά πάλι τίποτα και δεν δουλεύει

δοκίμασα με samsung mail με whatsapp με facebook και σκύρε τίποτα

 

δοκιμάστε αυτό που βρήκα σε εμενα δούλεψε το whatsapp

facebook mail samsung skype όχι όμως

So, I tested that. I turned ON, in WhatsApp and Telegram, the option "Show popup when you receive notifications", and selected in "when screen is off" and it worked like a charm.

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το βρήκα αυτό... Όντως δουλεύει, αλλά μετά πετάγεται και το pop up window και επίσης δε δουλεύει με ανοιχτή οθόνη που δούλευε πριν. Τέλος πάντων επειδή έριξα πολύ διάβασμα απόψε για αυτό το χαζό πράγμα έχω να πω, πως όταν δεν μπορείς να υποστηρίξεις σαν εταιρία μια εφαρμογή που εσύ η ίδια βγάζεις και υπόσχεσαι πως θα δουλεύει με όλες τις εφαρμογές, πρέπει απλά να μην την βγάζεις. Δηλαδή έλεος. Δεν τα δοκιμάζουν πριν τα βγάλουν;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα δοκιμάσω να τα κάνω κι εγώ να δω τι θα γίνει...

 

Edit

 

Δυστυχώς τζίφος. Ότι κι αν κάνω δε δουλεύει, το δοκίμασα και με gmail, mail και what's app... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

 

Edit 2

 

Τα Gmail και mail δε δουλεύουν ούτε με ανοιχτή οθόνη. Το what's app πάλι δουλεύει μόνο με ανοιχτή οθόνη... Τί να πω

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλήμερα δουλεύει πλέον άψογα σε όλες τις εφαρμογές

Whatsapp,outlook,gmail,textra sms και άλλες 4 επιπλέον που έχω βάλει.

Όπως ειπα εμενα ολο το καιρο επαιζε αψογα και χθες ξαφνικά τα έπαιξε για άγνωστο λόγο.

Edge screen έκδοση 3.1.00.1

Στο show edge lighting το εχω στο when screen is off.

Και στο manage notification εχω βάλει σύνολο 8 εφαρμογών.

AOD εκδοση:2.6.75(Εχω μια του Μαΐου διότι σε αυτήν δουλεύει μονο το double tap πάνω στο ρολοι και να εμφανίζεται το music player control)

Στις μετέπειτα εκδόσεις AOD καταργήθηκε αυτή η επιλογή.

Επίσης συνεργάζεται άψογα με το mod που έβαλα για αόρατο το home button με AOD στο on.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...