Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδια είμαστε οι μονοι που έχουμε αράξει στην έκδοση 7 σκέτο.. χιχι. Στο διπλα νήμα το 11u πηρε 7.1.1 για ποτε λενε να δωσουν την 7.1.1 οταν βγει η (9)

 

Και να πάρεις 7.1.1 τι θα αλλάξει ? Θεωρώ ότι πέρα από τον αριθμό όλα είναι στο μυαλό, ελάχιστες οι βελτιώσεις και πολλές φορές χαλάνε πράγματα, για μένα το μόνο που δεν αξίζει να κοιτάμε είναι τα updates σε συσκευές που παίζουν τόσο τέλεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και να πάρεις 7.1.1 τι θα αλλάξει ? Θεωρώ ότι πέρα από τον αριθμό όλα είναι στο μυαλό, ελάχιστες οι βελτιώσεις και πολλές φορές χαλάνε πράγματα, για μένα το μόνο που δεν αξίζει να κοιτάμε είναι τα updates σε συσκευές που παίζουν τόσο τέλεια

 

Για ψυχολογικούς λόγους. Εχουμε την τελευταία ναυαρχίδα πρεπει να εχει το τελευταίο Λογισμικό. 920 ευρο... ειχα μαθει με το pixel xl και μου κακοφαίνεται..χιχι

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ανεβάσει ένα font για το s8 αλλά το έχασα.... Δεν θυμάμαι πως λεγόταν. Ήταν πολύ ωραίο

 

apple mint νομιζω...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και να πάρεις 7.1.1 τι θα αλλάξει ? Θεωρώ ότι πέρα από τον αριθμό όλα είναι στο μυαλό, ελάχιστες οι βελτιώσεις και πολλές φορές χαλάνε πράγματα, για μένα το μόνο που δεν αξίζει να κοιτάμε είναι τα updates σε συσκευές που παίζουν τόσο τέλεια

 

Νίκο συμφωνώ. Όμως είναι ανεπίτρεπτο για την κορυφαία συσκευή να μην προηγείται αλλά να ακολουθεί. Δεν μας πήρε και λίγα €€€

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους. Εχουμε την τελευταία ναυαρχίδα πρεπει να εχει το τελευταίο Λογισμικό. 920 ευρο... ειχα μαθει με το pixel xl και μου κακοφαίνεται..χιχι

 

Εγώ τους λυπάμαι όλους αυτούς με τα Google τηλέφωνα, πες πότε έχουν πάρει αναβάθμιση πρώτοι και έχει παίξει σωστά. Τώρα από πρώτος να πας τελευταίος έχει απόσταση αλλά προτιμώ το 2ο, καθώς το μόνο που αλλάζει είναι ένα νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νίκο συμφωνώ. Όμως είναι ανεπίτρεπτο για την κορυφαία συσκευή να μην προηγείται αλλά να ακολουθεί. Δεν μας πήρε και λίγα €€€

 

Όπως είπα και στον Νίκο, αππ το να είμαι πειραματοζωο προτιμώ να μην πάρω πρώτος. Όσο για την ναυαρχίδα, σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, ξέρουμε ότι για να πάρουμε θα πάρει πρώτα το Νοτε8, ξέρουμε πως δουλεύουν οι εταιρείες. Αυτό είναι πρώτο τώρα. Προσωπικά με χαλάει να πάρει γιατί θα αναγκαστω να κάνω επαναφορά έτσι γιατί δεν έχω κάνει σε καμία αναβάθμιση και χρειάζεται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους λυπάμαι όλους αυτούς με τα Google τηλέφωνα, πες πότε έχουν πάρει αναβάθμιση πρώτοι και έχει παίξει σωστά. Τώρα από πρώτος να πας τελευταίος έχει απόσταση αλλά προτιμώ το 2ο, καθώς το μόνο που αλλάζει είναι ένα νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπως είπα και στον Νίκο, αππ το να είμαι πειραματοζωο προτιμώ να μην πάρω πρώτος. Όσο για την ναυαρχίδα, σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, ξέρουμε ότι για να πάρουμε θα πάρει πρώτα το Νοτε8, ξέρουμε πως δουλεύουν οι εταιρείες. Αυτό είναι πρώτο τώρα. Προσωπικά με χαλάει να πάρει γιατί θα αναγκαστω να κάνω επαναφορά έτσι γιατί δεν έχω κάνει σε καμία αναβάθμιση και χρειάζεται

 

Νίκο, όταν βγήκε το Update δεν υπήρχε note 8. Το s8 ήταν στην κορυφή της πυραμίδας. Επίσης διαφωνώ με την υποβάθμιση του γεγονότος και πως οι άλλοι είναι πειραματόζωα ενώ η Sammy μας προσέχει. Και σου τα λέω εγώ που δεν μου καίγεται καρφί αν παίρνω πρώτος ή τελευταίος τις ενημερώσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάω στο "Galaxy apps" τσεκάρω για κανένα update... Αλλά δεν μου βγάζει τίποτα (έχω κάνει όλα τα update που βγήκαν χθες - προχθές...

Πάω μετά στην αναζήτηση του Galaxy apps βάζω την λέξη "Samsung" και τσεκάρω τις εφαρμογές... Τσουυυυπ άλλα 5 update (ημερολόγιο, Galaxy friends, Samsung Notes video maker, εγράφη φωνής)

Τι να πω μυστήρια πράγματα.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάω στο "Galaxy apps" τσεκάρω για κανένα update... Αλλά δεν μου βγάζει τίποτα (έχω κάνει όλα τα update που βγήκαν χθες - προχθές...

Πάω μετά στην αναζήτηση του Galaxy apps βάζω την λέξη "Samsung" και τσεκάρω τις εφαρμογές... Τσουυυυπ άλλα 5 update (ημερολόγιο, Galaxy friends, Samsung Notes video maker, εγράφη φωνής)

Τι να πω μυστήρια πράγματα.....

και σε μένα το ίδιο γράφω samsung και κάθομαι και ψάχνω την λίστα το ίδιο έκανα και στο S7 edge

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, όταν βγήκε το Update δεν υπήρχε note 8. Το s8 ήταν στην κορυφή της πυραμίδας. Επίσης διαφωνώ με την υποβάθμιση του γεγονότος και πως οι άλλοι είναι πειραματόζωα ενώ η Sammy μας προσέχει. Και σου τα λέω εγώ που δεν μου καίγεται καρφί αν παίρνω πρώτος ή τελευταίος τις ενημερώσεις.

 

Δεν διαφωνώ απλά θεωρώ ότι πλέον είναι αναξιο λόγου. Μέχρι android 5 οι αναβαθμίσεις είχαν βελτιώσεις που τις έβλεπες. Από τότε μη σου πω ότι μου έχει χαλάσει και πολλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.

Έκανα κάποιο λάθος και δεν έχω τη δυνατότητα του long press όταν πατάω πάνω στα εικονίδια των εφαρμογών, δηλαδή δεν εμφανίζονται οι επιλογές για απεγκατάσταση, κτλ.

Απεγκατεστησα και πάγωσα κάποιες εφαρμογές. Ίσως αυτό να ευθύνεται.

Πως μπορώ να επαναφέρω τη λειτουργία αυτή; Θέλω να αποφύγω το στήσιμο από την αρχή.

Ευχαριστώ.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ξερεις τι ακριβως εκανες πανε εκει στις ρυθμισεις εφαρμογες και πατα πανω δεξια τις τρεις τελειες και μετα την τελευταια κατω επιλογη και μετα κανε και μια επανεκκινηση καλου κακου και πες αν εστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Από τις εφαρμογές απεγκατεστησα/πάγωσα Facebook κτλ. Google, Samsung Friends, Smart Switch, Health, Gear, κτλ.

Τι να πω...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

πανε παλι ρυθμισεις δεν ποιες εφαρμογες ειναι ανενεργες ενεργοποιησε τις ολες εκτος απο αυτες που ξερεις πχ φειςμπουκ κλπ δες αν δουλευει αν οχι μετα αν εχεις στοκ λαουτσερ δοκιμασε να βαλεις καποιον αλλο και ξανα βαλε τον στοκ κανε καμια εοανεκκινηση και δες οτι και να εκανες λυνεται
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει δυστυχώς αυτές που απεγκατεστησα.

Δεν βρίσκω και κάτι σχετικό στο internet.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράξενο. Απεγκατεστησα τον επίσημο launcher και τον έκανα εγκατάσταση κι έπαιξε. Μου εμφανίζει επιλογή για ενημέρωση και μόλις την κάνω μου δημιουργεί το ίδιο πρόβλημα.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει προσωπικη εμπειρια απο ασφαλιση μεσω Ξηρογιαννοπουλου;

Μου ειπαν 22 ευρω το χρονο και εχω προθεσμια μεχρι την Δευτερα (τοτε κλεινω 1 μηνα απο την ημερομηνια αγορας)

 

Για καποιον ομως ο οποιος κραταει τα κινητα 3-4 μηνες αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει προσωπικη εμπειρια απο ασφαλιση μεσω Ξηρογιαννοπουλου;

Μου ειπαν 22 ευρω το χρονο και εχω προθεσμια μεχρι την Δευτερα (τοτε κλεινω 1 μηνα απο την ημερομηνια αγορας)

 

Για καποιον ομως ο οποιος κραταει τα κινητα 3-4 μηνες αξιζει;

 

Εγω έκανα την συγκεκριμένη αλλά στο ασφαλιστήριο έγραφε s8 και όχι s8 plus που έχω παρόλο που το ιμει είναι σωστό.

έστειλα email για διόρθωση αλλά εξαφανίστηκαν.

Προσωπικά δε ξανακάνω ασφάλεια κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει προσωπικη εμπειρια απο ασφαλιση μεσω Ξηρογιαννοπουλου;

Μου ειπαν 22 ευρω το χρονο και εχω προθεσμια μεχρι την Δευτερα (τοτε κλεινω 1 μηνα απο την ημερομηνια αγορας)

 

Για καποιον ομως ο οποιος κραταει τα κινητα 3-4 μηνες αξιζει;

 

Υπάρχει μέλος εδώ που ειπε ότι τον κάλυψαν. Επίσης το γραφείο αυτό είναι γνωστό γενικά οπότε θεωρώ ότι δεν είναι τόσο αναξιοπιστοι οσο θα υπεθετε κάποιος από την τιμή.

Τώρα για το θεμα των 3 μηνών, 22 ευρώ είναι λίγα, όσο μια θήκη και υποτίθεται ότι είσαι απόλυτα καλυμμένος. Προσωπικά έχω κάνει εκεί αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει και θα κάνω ξανά. Πάντα έχω το νου μου από εμπειρίες άλλων για το τι παίζει και αν καλύπτει όντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω έκανα την συγκεκριμένη αλλά στο ασφαλιστήριο έγραφε s8 και όχι s8 plus που έχω παρόλο που το ιμει είναι σωστό.

έστειλα email για διόρθωση αλλά εξαφανίστηκαν.

Προσωπικά δε ξανακάνω ασφάλεια κινητού

 

Με τα mail αργούν λίγο. Για μένα πάρε τηλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέλος εδώ που ειπε ότι τον κάλυψαν. Επίσης το γραφείο αυτό είναι γνωστό γενικά οπότε θεωρώ ότι δεν είναι τόσο αναξιοπιστοι οσο θα υπεθετε κάποιος από την τιμή.

Τώρα για το θεμα των 3 μηνών, 22 ευρώ είναι λίγα, όσο μια θήκη και υποτίθεται ότι είσαι απόλυτα καλυμμένος. Προσωπικά έχω κάνει εκεί αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει και θα κάνω ξανά. Πάντα έχω το νου μου από εμπειρίες άλλων για το τι παίζει και αν καλύπτει όντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τα mail αργούν λίγο. Για μένα πάρε τηλ.

 

Mail εχω στειλει και εγω απο την προηγουμενη βδομαδα και απαντηση δεν ελαβα ακομα.

Απο το τηλεφωνημα που εκανα σημερα παντως, φανηκαν πολυ εξυπηρετικοι.

 

Το θεμα μου ειναι κατα ποσο με συμφερει, απο την αποψη οτι θα το κρατησω 3-4 μηνες το κινητο και μετα θα παω σε Note 8. Παντα ειμαι ιδιαιτερα προσεκτικος με τις συσκευες μου, απο την αλλη βεβαια 22 ευρω ειναι λιγα για αυτα που σου προσφερει, εαν τυχει η στραβη.

Link to comment
Share on other sites

Mail εχω στειλει και εγω απο την προηγουμενη βδομαδα και απαντηση δεν ελαβα ακομα.

Απο το τηλεφωνημα που εκανα σημερα παντως, φανηκαν πολυ εξυπηρετικοι.

 

Το θεμα μου ειναι κατα ποσο με συμφερει, απο την αποψη οτι θα το κρατησω 3-4 μηνες το κινητο και μετα θα παω σε Note 8. Παντα ειμαι ιδιαιτερα προσεκτικος με τις συσκευες μου, απο την αλλη βεβαια 22 ευρω ειναι λιγα για αυτα που σου προσφερει, εαν τυχει η στραβη.

 

Εγώ με τα τηλέφωνα έβγαλα άκρη, με τα mail αργούν.την έκανα την ασφάλεια επειδή είπε το μέλος εδώ που δε θυμάμαι όνομα αλλά είναι αξιόπιστο ότι έχει καλυφθεί σε ατύχημα που είχε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...