Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασίλη μην τα βάζεις αυτά είπαμε..... Θα πέσουν να σε φάνε!!!

 

Πραγματικά επειδή έχω συνεχή επικοινωνία με τον Βασίλη (vasilakis13) οι χρόνοι παραπάνω είναι πραγματική αλλά να λάβετε υπόψη ότι το τηλέφωνο ήταν πολλές ώρες σε αναμονή με κλειστά wifi, data, gps τα οποία άνοιγαν περίπου για όσες ώρες ήταν ανοιχτή η οθόνη (δηλαδή περίπου 5 ωρες) ... Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι είναι άσχημο τα αποτελέσματα.... 3 μέρες και 10 ώρες με 5 ώρες οθόνη και όλα κλειστά εκτός τους συγχρωνισμους!!Το λέω αυτό γιατί εγώ με το Mate 9 και την ίδια χρήση ίσως να μην έφταναν τις 3 μέρες ή αν τις έφτανα να ήμουν με 2 ώρες οθόνη και όχι 5....! Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ή Samsung στην κατάσταση αναμονής

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Xaxaxaxa!!!πραγματικα δεν εχω ξαναδει ουτε εγω τετοιους χρονους σε samsung και ο Κωστας(tsiglas)ξερει ποσες συσκευες samsung εχουν περασει απο τα χερια μου...s3,s4,note 3,note 4 ,note 5,note 7 για λιγο(καταραμενη ανακληση),c9 pro που ειχε 4000mAh μπαταρια αλλα ουτε καν και για 6 μηνες lg v20 που δεν συγκρινεται σε αυτονομια...οχι τοσο καλη

Παντως και στην ομιλια δεν επεφτε η μπαταρια σε σχεση με παλαιοτερα κινητα.οπως και με 4G+ Κρατουσε αψογα η μπαταρια.π.χ στο v20 επεφτε νερο με 4G

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μην τα βάζεις αυτά είπαμε..... Θα πέσουν να σε φάνε!!!

 

Πραγματικά επειδή έχω συνεχή επικοινωνία με τον Βασίλη (vasilakis13) οι χρόνοι παραπάνω είναι πραγματική αλλά να λάβετε υπόψη ότι το τηλέφωνο ήταν πολλές ώρες σε αναμονή με κλειστά wifi, data, gps τα οποία άνοιγαν περίπου για όσες ώρες ήταν ανοιχτή η οθόνη (δηλαδή περίπου 5 ωρες) ... Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι είναι άσχημο τα αποτελέσματα.... 3 μέρες και 10 ώρες με 5 ώρες οθόνη και όλα κλειστά εκτός τους συγχρωνισμους!!Το λέω αυτό γιατί εγώ με το Mate 9 και την ίδια χρήση ίσως να μην έφταναν τις 3 μέρες ή αν τις έφτανα να ήμουν με 2 ώρες οθόνη και όχι 5....! Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ή Samsung στην κατάσταση αναμονής

 

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Πάντως υπόψη το 3ήμερο αυτό και εγώ παρόμοια χρήση έκανα(χαλαρή δηλαδή)και έβγαλα παραπλήσιους χρόνους με το Axon 7 που έχει 3200 σε 5.5 οθόνη.

2K μόνιμα η ανάλυση διότι δεν έχω επιλογή να την ρίξω σε 1080.

 

Αν άφηνα πάει η μπαταρία στο 4% 5ωρο SOT και εγώ θα έβγαζα αλλά ουδέποτε το κάνω,στο 15% minimum μπαίνει φόρτιση.

 

Από εχθές το απόγευμα τα screenshots.

 

e4af40c78896eb89a4ebe52d4e42660d.jpg

 

1c8e73611c0338213557c6c16ced5ba8.jpg

 

Βέβαια σε πιο κανονική χρήση 1.5 ημέρα μου βγάζει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα παραπάνω κρατάω την συμπεριφορά της συσκευής στην αναμονή στο οποίο δεν μας είχε συνηθίσει η Sammy..και βέβαια πολύ θετικό.. ..

 

Αναμένουμε με ενδιαφέρον και άλλα SOT...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα παραπάνω κρατάω την συμπεριφορά της συσκευής στην αναμονή στο οποίο δεν μας είχε συνηθίσει η Sammy..και βέβαια πολύ θετικό.. ..

 

Αναμένουμε με ενδιαφέρον και άλλα SOT...

 

 

Αυτό θετικό διότι με 7 edge έχανα ένα 2-4% ενώ με το παρόν κινητό μου 0- 1% σε αναμονή πχ βράδυ 11 το βράδυ έως 7 πρωί επόμενη ημέρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό το stand by της συσκευής για να έχεις καλούς χρόνους γενικότερα και πόσο μάλλον όταν σε τέτοια οθοναρα σου δίνουν 3500 μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος ασύρματος φορτιστής φορτίζει το κινητό το ίδιο γρήγορα όπως με το καλώδιο; Σκέφτομαι να τον πάρω μαζί με το κινητό. Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεακι πως θα κανεις γρηγορότερο το s8, και με καλυτερη μπαταρία.

 

Για οποιον δεν τα ξερει είναι χρήσιμο.

 

 

Κλασικά με το αρχικό στήσιμο έχει να πέσει ξυλωμα-απενεργοποίηση σε οτιδήποτε σαβούρα και bloatware έχει.:lol:

 

Επιπλέον Απενεργοποίηση Bixby και χρήση του dedicated button για άλλη λειτουργία,αλλαγή launcher,lock screen,αλλάγη θέματος να φύγει η άσπριλα,αντικατάσταση βασικών λειτουργιών(dailer,SMS app,music/video player,browser) με τρίτους καλύτερους από store.

 

Πρώτο πράγμα που κάνουμε σε όλες τις συσκευές:p

Και κάτι παραπάνω σε Sammy.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι σε πάροχο κινητής ευτυχώς.

Θα απενεργοποιήσουμε μάλλον και τις αυτόματες ενημερώσεις.

 

Συνηθισμένος είμαι σε αυτά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε πάροχο κινητής ευτυχώς.

Θα απενεργοποιήσουμε μάλλον και τις αυτόματες ενημερώσεις.

 

Συνηθισμένος είμαι σε αυτά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν έχεις άδικο για την απενεργοποίηση των αυτόματων ενημερώσεων, όπου αρκετές φορές η εμπειρία χρήσης γίνεται χειρότερη αντί για καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας

 

Θέλω να δω χρόνους με fb messenger Twitter viber watts up, δηλαδή με εφαρμογές που κυρίως Εγώ χρησιμοποιώ κατά κόρον, και πιστεύω και οι πιο πολλοί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις μήπως πως μπορει να εξαφανιστουν τα kατω virtual buttons στις εφαρμογες οπως ο browser;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις μήπως πως μπορει να εξαφανιστουν τα kατω virtual buttons στις εφαρμογες οπως ο browser;

 

Δεν έπρεπε αυτόματα να φεύγουν τα κουμπιά ;

Μήπως είναι και ανάλογα τον bowser;

Πάντως δεν έχω δει κάτι περί εξαφάνισης τους πέρα από customization.

http://gadgetguideonline.com/s8/how-to-customize-galaxy-s8-navigation-buttons-and-navigation-bar/

 

Έχει και περάσει πολύ καιρός από τελευταία φορά που είχα on screen button.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε αυτόματα να φεύγουν τα κουμπιά ;

Μήπως είναι και ανάλογα τον bowser;

Πάντως δεν έχω δει κάτι περί εξαφάνισης τους πέρα από customization.

http://gadgetguideonline.com/s8/how-to-customize-galaxy-s8-navigation-buttons-and-navigation-bar/

 

Έχει και περάσει πολύ καιρός από τελευταία φορά που είχα on screen button.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Έβαλα αυτο και δουλευει παντως.Τωρα αν εχει καποιος καλυτερη ιδεα ,ευχαριστως την ακουω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

gsmarena review

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_plus-review-1602.php

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/samsung-galaxy-s8-plus/battery/-728/gsmarena_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...