Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες η αναβάθμιση είναι τέλεια. Τώρα όσοι έχετε προβλήματα, θέλει επαναφορά, καθάρισμα όλα και στήσιμο από την αρχή. Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσοι έχετε προβλήματα, θέλει επαναφορά, καθάρισμα όλα και στήσιμο από την αρχή.

Και δεν ειχα τι να κανω το τριήμερο αυτό. :mad:

έλεος δηλαδη.Το αφηνω οπως ειναι, με τις αστοχίες της αναβάθμισης. Οταν καποια στιγμη χρειαστει φορματ, τοτε θα το κανω

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, η επαναφορά συστήνεται εφόσον έχεις προβλήματα όπως είναι λογικό.

Εγώ δεν έκανα ποτέ επαναφορά εδώ και σχεδόν 2 χρόνια που έχω την συσκευή, χωρίς κανένα θέμα με 2 μεγάλες αναβαθμίσεις και φυσικά τις μικρές κάθε μήνα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν παρατήρησε ότι δεν υπάρχει πια το split screen? τόσο μεγάλη οθόνη και δεν υπάρχει δυνατότητα να βλέπεις δυο εφαρμογές ταυτόχρονα! Το μεγαλύτερο λάθος της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται υπάρχει. Όπως και το float. Και με το Multistar από Goodlock 2019 γίνεται ακόμα καλύτερο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν παρατήρησε ότι δεν υπάρχει πια το split screen? τόσο μεγάλη οθόνη και δεν υπάρχει δυνατότητα να βλέπεις δυο εφαρμογές ταυτόχρονα! Το μεγαλύτερο λάθος της Samsung
Υπάρχει. Πηγαίνεις στις πρόσφατες εφαρμογές, κανείς κλικ πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής που θέλεις και σου εμφανίζει το μενού.01ff9bfed3461f51c55b02adf2fa82f2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Πηγαίνεις στις πρόσφατες εφαρμογές, κανείς κλικ πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής που θέλεις και σου εμφανίζει το μενού.01ff9bfed3461f51c55b02adf2fa82f2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ειχα βρει τελικά σευχαριστω.. αλλα δεν ξέρω τι ψυχολογικά προβλήματα έχουν οι κορεάτες, τα κρύβουν ολα και τους αλλάζουν θέση χωρίς λόγο... τωρα δεν μπορούμε να κάνουμε split με παρατεταμένο πάτημα του αριστερού πλήκτρου πλοήγησης! never mind

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βρει τελικά σευχαριστω.. αλλα δεν ξέρω τι ψυχολογικά προβλήματα έχουν οι κορεάτες, τα κρύβουν ολα και τους αλλάζουν θέση χωρίς λόγο... τωρα δεν μπορούμε να κάνουμε split με παρατεταμένο πάτημα του αριστερού πλήκτρου πλοήγησης! never mind

Σαφεστατα μπορεις να κανεις και ...αριστερο και πανω στο σηματακι της εφαρμογης παρατεταμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση που έκανε. Κρασάρει η εφαρμογή και δεν συνδέεται το galaxy watch. Τι να πεις? Samsung με Samsung και να μην εχει ελεγχθεί
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνδέετε κανονικά με το galaxy watch όπως και πριν.

Γενικότερα ποτέ δεν έβγαλε θέμα στη σύνδεση με οποιοδήποτε έκδοση ούτε είχα ποτέ κρασάρισμα στο galaxy wearable.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα μπορεις να κανεις και ...αριστερο και πανω στο σηματακι της εφαρμογης παρατεταμενα.

 

Εμενα οταν κρατάω παρατεταμένα πατημένο το κουμπί του multitasking δεν κάνει τίποτα... και παρεμπιπτόντως έφυγε και το παρατεταμένο home button που άνοιγε τον samsung browser (τώρα λεει: δεν υπάρχουν εφαρμογές που μπορούν να εκτελέσουν αυτήν την ενέργεια)! Το κάνει και σε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο swipe up ή home, πάντα είχε τον Google assistant από προεπιλογή.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις στο πεδίο device assistant και διάλεξε αν θέλεις ξανά τον Samsung browser.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@chrisl σε εμένα, συνδέεται κανονικά (ως τωρα) το galaxy watch.

 

Στην θήκη clear view, εχω το πρόβλημα, που οτο ρύθμιση και να κάνω, συνεχίζει να μου διχνει με μικρους χαρακτήρες την ώρα

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα στην σύνδεση με τα ρολόγια τους, απλά για την σύνδεση αλλάξτε την γλώσσα του κινητού στα αγγλικά. Όταν συνδεθεί μπορείτε να το γυρίσετε και πάλι στα Ελληνικά. Σε εμένα δούλεψε μια χαρά.:)
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο swipe up ή home, πάντα είχε τον Google assistant από προεπιλογή.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις στο πεδίο device assistant και διάλεξε αν θέλεις ξανά τον Samsung browser.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Σευχαριστω για την βοήθεια δεν θα το έβρισκα ποτέ... Εχω απενεργοποιημενο το Google assistant, και με την αναβάθμιση μου έβγαλε και το browser. Τωρα έφτιαξε.

Γιατί το κουμπί του multitasking δεν κανει και split screen όπως παλιά μάλλον θα μείνει μυστήριο (μπορεί να ειναι και κάπου απενεργοποιημενο μέσα στις ρυθμισεις αλλα άντε βρες το)!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την βοήθεια δεν θα το έβρισκα ποτέ... Εχω απενεργοποιημενο το Google assistant, και με την αναβάθμιση μου έβγαλε και το browser. Τωρα έφτιαξε.

 

Γιατί το κουμπί του multitasking δεν κανει και split screen όπως παλιά μάλλον θα μείνει μυστήριο (μπορεί να ειναι και κάπου απενεργοποιημενο μέσα στις ρυθμισεις αλλα άντε βρες το)!

Το split screen νομίζω πως απλά μετακόμισε εκεί γενικότερα στην pie.

Δεν ήταν λεπτομέρεια που πρόσθεσε η Samsung, ήταν προρυθμισμένο το λειτουργικό έτσι και με την pie το άλλαξε η Google.

Φαντάζομαι λόγο του νέου (τραγικού) συστήματος navigation που έβαλε η Google στην stock έκδοση της.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το split screen νομίζω πως απλά μετακόμισε εκεί γενικότερα στην pie.

Δεν ήταν λεπτομέρεια που πρόσθεσε η Samsung, ήταν προρυθμισμένο το λειτουργικό έτσι και με την pie το άλλαξε η Google.

Φαντάζομαι λόγο του νέου (τραγικού) συστήματος navigation που έβαλε η Google στην stock έκδοση της.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αυτό θα είναι... και γενικά η μπάρα έχει θέματα... ουτε χρώμα δεν μπορούμε να τις αλλάξουμε... στη νυχτερινή λειτουργία για παράδειγμα ενώ είναι μαύρη η μπάρα μόλις πατάω να βγει το πληκτρολόγιο γίνεται άσπρη! Η κουλαμάρα της σε όλο της το μεγαλείο. (δεν ξέρω αν φταίει που έχω SwiftKey και όχι το stock πληκτρολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για την αγορα της παραπανω συσκευης (dual sim). Με απασχολει η μπαταρια ομως.θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι σε αυτον τον τομεα η συσκευη? Γενικα την προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για την αγορα της παραπανω συσκευης (dual sim). Με απασχολει η μπαταρια ομως.θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι σε αυτον τον τομεα η συσκευη? Γενικα την προτεινετε?

 

Ναι παρτω.. κρατάει 6+ώρες με μια φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρτω.. κρατάει 6+ώρες με μια φόρτιση!

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια σου..Εισαι ευχαριστημένος γενικα? Εχεις το dual sim?Σου παρουσιασε τιποτα burn in η οθονη?Κανενα κολλημα? Σε ποιοα εκδοση android βρίσκεται τωρα? Θα παρει και το νεο softwareτης Samsung?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...