Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστοχη η συγκριση γιατι το S8+ εχει εντελως διαφορετικη δομη αλλωστε ειναι διαφορετικο οπως βλεπω εδω και λιγες ωρες που το εχω παντου .Ας βγει το iphone 8 να γινει συγκριση αλλα η διαφορες και παλι λογο αλλου λειτουργικου στην ουσια δεν εχει κανενα νοημα.Η διαχειριση ενεργειας ειναι αλλης φιλοσοφιας.

 

γιατι αστοχη? το να συγκρινεις ενα κινητο με ενα αλλο, ειδικα οταν ανηκουν στην κατηγορια ναυαρχιδα και ειδικα οταν εχουν 6 μηνες διαφορα ειναι παραλογο?

Θεωρω πολυ χρησιμη τη συγκριση καθως το iphone 7 plus ειναι ενα κινητο με πολυ καλη αυτονομια. Το αν ειναι αλλο λειτουργικο, αλλο h/w Κτλ δε μας αφορα, ειναι κινητο που καποιος θα το επαιρνε εναντι του s8+ και αντιστροφα, οποτε η συγκριση ειναι δεκτη και επιθυμητη. Αμα ειναι να συγκρινουμε ιδια κινητα, τοτε να συγκρινουμε και κινητα με ιδια specs μονο, αλλα τοτε χανεται το νοημα της επιλογης....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η μονη αστοχια είναι οτι το iPhone έχει παλαια μπαταρία που εχει πεσει, ενω το galaxy καινούργια..

Μετα κανα εξαμηνο χρησης του galaxy αν ξανακάνουν το ιδιο τεστ με καινούργιο iPhone, θα παρουν αλλα αποτελεσματα. Ισως παλι το galaxy να ερθει πρωτο, αλλά με πολυ μικρότερη διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Η μονη αστοχια είναι οτι το iPhone έχει παλαια μπαταρία που εχει πεσει, ενω το galaxy καινούργια..

Μετα κανα εξαμηνο χρησης του galaxy αν ξανακάνουν το ιδιο τεστ με καινούργιο iPhone, θα παρουν αλλα αποτελεσματα. Ισως παλι το galaxy να ερθει πρωτο, αλλά με πολυ μικρότερη διαφορά..

 

Ξέρουμε ότι το iPhone ήταν παλιό ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ετσι καταλαβα ακούγοντας το τεστ. Αλλά δεν ειμαι σιγουρος.

 

Μήπως εννοεί ότι είναι 6 μηνών τεχνολογικά ? Δεν το άκουσα αλλά αν κάνουν τεστ με παλιά συσκευή είναι βλάκες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί ότι είναι 6 μηνών τεχνολογικά ? Δεν το άκουσα αλλά αν κάνουν τεστ με παλιά συσκευή είναι βλάκες..

 

Εννοείται είναι αφερέγγυο και αναξιόπιστο το test εφόσον δεν είναι ταυτόχρονα και οι δυο συσκευές brand new.

 

Αλλά προφανώς δεν το ενδιαφέρουν τον τύπο αυτά απλά ντόρο να κάνει να μαζέψει τα likes και από κάτω να έχουμε μαλλιοτράβηγματα ανάμεσα σε Sammy και Apple die hard fan:lol:

 

Και αυτός να μαζέυει το ρευστό με τη σέσουλα :X

 

Το ίδιο θα κάνει σε 6 μήνες με αντίστροφα αποτελέσματα.

Όταν βάζεις ακουστικά των €100 μέσα σε retail συσκευασία και το διατυμπανίζεις κιόλας, θα πρέπει κατά την προσωπική μου άποψη να προσφέρεις και την ανάλογη συσκευασία και να μην διατηρείς την απλή ζελατίνα περιτυλίγματος που χρησιμοποιείς και στα ακουστικά των €5. Σημασία στην λεπτομέρεια με λίγα λόγια. Ψιλά γράμματα θα μου πεις για την Samsung. Ας πάρει λοιπόν παραδείγματα από άλλες "υποδεέστερες" "κινέζικες" εταιρίες. Και ναι εννοώ την Huawei. Με τις υγείες σας....

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω επειδή βλέπω σου την έπεσαν άδικα και υπερβολικά.

Όταν πουλάς κάτι Premium οφείλεις και στην παραμικρή λεπτομέρεια με μια εκλεπτυσμένη μεταχείριση που να συνάδει με το υπόλοιπο προϊόν και της αξίας του.

Όχι γυφτιες τύπου σε απλά ζελατίνα λες και έχεις πάρει ένα τοστ και το τυλίγεις με μια χαρτοπετσέτα.

 

Εδώ ο κινεζος βάζει μια πολυτελή και προσεγμένη θήκη σε εξίσου ποιοτικό σετ ακουστικών στο μισό της αξίας της όλης συσκευής απ όσο κάνει το s8

 

Εδώ από το μισής αξίας Axon 7.

 

370d208ba35a9596a2e8942fa48e5ff3.jpg

 

Τα κακως κείμενα θα τα στηλιτεύουμε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω επειδή βλέπω σου την έπεσαν άδικα και υπερβολικά.

Όταν πουλάς κάτι Premium οφείλεις και στην παραμικρή λεπτομέρεια με μια εκλεπτυσμένη μεταχείριση που να συνάδει με το υπόλοιπο προϊόν και της αξίας του.

Όχι γυφτιες τύπου σε απλά ζελατίνα λες και έχεις πάρει ένα τοστ και το τυλίγεις με μια χαρτοπετσέτα.

 

Εδώ ο κινεζος βάζει μια πολυτελή και προσεγμένη θήκη σε εξίσου ποιοτικό σετ ακουστικών στο μισό της αξίας της όλης συσκευής απ όσο κάνει το s8.

 

Εδώ από το μισής αξίας Axon 7.

 

Τα κακως κείμενα θα τα στηλιτεύουμε.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το support. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μου κανει εντύπωση που το 7+ αφήνει πισω το θηρίο.ειναι πρόβλημα update?η όντως ειναι πιο γρήγορο?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μου κανει εντύπωση που το 7+ αφήνει πισω το θηρίο.ειναι πρόβλημα update?η όντως ειναι πιο γρήγορο?

 

 

Ειναι πιο γρηγορο ναι....

Αν καθεσε ολη μερα να ανοιγοκλεινεις εφαρμογες ναι θα δεις τεραστια διαφορα υπερ του 7+......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μου κανει εντύπωση που το 7+ αφήνει πισω το θηρίο.ειναι πρόβλημα update?η όντως ειναι πιο γρήγορο?

 

Στην αρχη του βίντεο ο εκφωνητής γραφει οτι η Apple εχει ρυθμισει τα animations σε ποιο γρηγορο απο πχ τη σαμσουνγκ. Ειναι τα εφε που βαζει καθενας οταν ξεκινα η εφαρμογή. Αυτα κανουν κάποιο χρονο.. Οταν ανοιξεις 100 εφαρμογές οπως κάνουν στο βίντεο, αυτο παιζει τελικα πολυ σημαντικό ρολο.

Εγω πχ το 1ο που κανω σε καθε κινητο ειναι να ενεργοποιήσω developers Options και απο εκει να ρυθμισω τα εφε στο μισο χρονο απο 1 σε 0.5 Ποτε δεν καταλαβα γιατι τα εχουν έτσι ρυθμισμενα αφου το κινητο φένεται λιγοτερο smooth.

Αυτο μονο να κανεις, θα πεσει τρομερα η διαφορα.

Περα απο αυτο, το iPhone εχει και αυτο τα συν του, ασχέτως που ο κάθε φαν το βριζει. Ο επεξεργαστής του ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ οταν δουλευει ενας πυρηνας. Στις ποιο πολλες εφαρμογές κατα 95% ο ένας πυρηνας παιζει ρολο, εξου και η διαφορά. Συν το λειτουργικό που γενικα ειναι ταχυτερο, και δεν ξέρουμε ποσο γρήγορος είναι ο αποθ χωρος στις 2 συσκευες.

Λειτουργικα το s8 δεν το λες θηριο απέναντι στο iPhone. Ισοδυναμα είναι αυτη ειναι η αλήθεια.

Ετη φωτός μπροστα είναι σε ντιζάιν, οθονη, bezel/οθονη συν τα πλεονεκτήματα του android.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη του βίντεο ο εκφωνητής γραφει οτι η Apple εχει ρυθμισει τα animations σε ποιο γρηγορο απο πχ τη σαμσουνγκ. Ειναι τα εφε που βαζει καθενας οταν ξεκινα η εφαρμογή. Αυτα κανουν κάποιο χρονο.. Οταν ανοιξεις 100 εφαρμογές οπως κάνουν στο βίντεο, αυτο παιζει τελικα πολυ σημαντικό ρολο.

Εγω πχ το 1ο που κανω σε καθε κινητο ειναι να ενεργοποιήσω developers Options και απο εκει να ρυθμισω τα εφε στο μισο χρονο απο 1 σε 0.5 Ποτε δεν καταλαβα γιατι τα εχουν έτσι ρυθμισμενα αφου το κινητο φένεται λιγοτερο smooth.

Αυτο μονο να κανεις, θα πεσει τρομερα η διαφορα.

Περα απο αυτο, το iPhone εχει και αυτο τα συν του, ασχέτως που ο κάθε φαν το βριζει. Ο επεξεργαστής του ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ οταν δουλευει ενας πυρηνας. Στις ποιο πολλες εφαρμογές κατα 95% ο ένας πυρηνας παιζει ρολο, εξου και η διαφορά. Συν το λειτουργικό που γενικα ειναι ταχυτερο, και δεν ξέρουμε ποσο γρήγορος είναι ο αποθ χωρος στις 2 συσκευες.

Λειτουργικα το s8 δεν το λες θηριο απέναντι στο iPhone. Ισοδυναμα είναι αυτη ειναι η αλήθεια.

Ετη φωτός μπροστα είναι σε ντιζάιν, οθονη, bezel/οθονη συν τα πλεονεκτήματα του android.

 

Συμφωνώ σε όλα. το εφέ πιστεύω ότι το κάνουν για να "δικαιολογηθει" τυχόν lag... Οπότε με το αργό εφέ έχει προλάβει να φορτωθεί η εφαρμογή. Χωρίς εφέ πρέπει να φορτωθεί ακαριαια που στο ανδροιδ είναι δύσκολο.

Τώρα για το μονο πυρήνα που λες είναι ακριβώς έτσι γιαυτό και τα benchmarks δεν έχουν καμία αξία σαν σκορ.. Μόνο αν τα κοιτάς αναλυτικά.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με @sosimple!

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου s7 edge ξεκλειδώνει ακαριαία το αποτύπωμα τώρα εσύ γιατί το βγάζεις κακο ακόμα κ στο s8 τι να πω γούστα είναι αυτά

 

Προφανώς δεν έχει δοκιμάσει τις τελευταίες ναυαρχίδες της huawei για να καταλάβεις. Η διαφορά είναι χαοτική σε αυτόν τον τομέα και δεν είναι θέμα γούστου. Είναι εντελώς αντικειμενικό το συγκεκριμένο.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και γω σε orchid grey!τελειο χρωμα,πολυ ομορφη συσκευη και στο λιγο που την δουλευω ειναι τελεια!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα απο public στις 30/3 το απογευμα και σημερα παρελαβα απο Λαμια.μου εδωσαν και δωροεπιταγη 50€ λογω προπαραγγελιας

Πισης,κατεβασα εφρμογες και σεταρισμα γενικα,εξαιρετικα γρηγορο και δεν ζεσταθηκε καθολου.ξερει καποιος απο τα παιδια που το εχουν παρει,αν γινεται να ξεκλειδωνει κατευθειαν με την αναγνωριση προσωπου χωρις να πρεπει να ανοιξω την συσκευη?Υ.Γ.η αναγνωριση προσωπου ταχυτατη

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

899€ λένε στο Media Markt εδώ στη Γερμανία. Θα πάω από βδομάδα να δω αν υπάρχει. Χρυσό παίζει να έρθει Ευρώπη; Αλλιώς γκρι..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα σε οθονη,καμερα,ειναι ετη φωτος μπροστα αλλα σε επεξεργαστη ο a10 και η εξαπυρηνη gpu του ios δεν πιανονται!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Σκρουτζ βλέπω όλα τα χρώματα διαθέσιμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ ευτυχής κάτοχος.σε μαύρο.

το κινητό είναι κόσμημα.οτι καλύτερο υπάρχει.οθονη τόσο ζωντανή.καμερα ένα κλικ καλύτερη από το 7ρι.στο χέρι κάθεται παρά πολύ ωραία.δεν είναι τηλεκοντρόλ όπως έχουν πει κάποιοι .Πολύ βολικό κινητό.στα μιον του τώρα .το δακτυλικό δεν με βολεύει με τίποτα.ισως γιατί είμαι αριστερός.και ο ήχος από το ηχείο το περίμενα ποιο ποιοτικό.αυτα έχω βρει τα μιον του.κατα τα άλλα απίστευτο κινητό.χρονια πολλά καλό Πάσχα με υγεία :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι τελευταίο..η οθόνη δεν είναι τόσο κουρμπα όσο είναι στο 7edge.πιάνετε πολύ ποιο καλα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο εσας που το εχετε ηδη τα bezels δεξια και αριστερα ειναι πιο μικρα-μεγαλα-ιδια με το s7 edge; Απο τις φωτο δεν μπορω να καταλαβω.
Link to comment
Share on other sites

ελάχιστα ποιο μεγάλα.οσο πρέπει για να το πιάνεις τέλεια

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβώς μια μέρα με την πρώτη φόρτιση

10 ώρες με Wi-Fi και την υπόλοιπη με 3g67812698f8cf42affff89df3977f32f1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...