Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι εσύ (ο αγοραστής) πώς βλέπεις αν είναι κλεμμενο. Αν στο κλέψουν, το δηλώνεις, οκ.

 

http://www.stolendevice.com/?section=main&lang=gr]http://www.stolendevice.com/?section=main&lang=gr[/url]

 

Δυστυχώς όμως είναι ιδιωτική πρωτοβουλία το κράτος είναι αμέτοχο και ούτε λόγος για μια εθνική βάση κλεμμένο IMEI

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ΠΡΙΝ ξεκινήσω ένα βίντεο σε σχεδόν στοκ lolipop που είναι η ρύθμιση της έντασης των πολυμέσων να το χαμηλωνω την νύχτα ; μόνο ένταση ήχου όταν με καλούν βλέπω στο μενού ήχος και ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

http://www.stolendevice.com/?section=main&lang=gr]http://www.stolendevice.com/?section=main&lang=gr[/url]

 

Δυστυχώς όμως είναι ιδιωτική πρωτοβουλία το κράτος είναι αμέτοχο και ούτε λόγος για μια εθνική βάση κλεμμένο IMEI

 

Λάθος. Τα ιμει κλειδωνουν σε όλα τα δίκτυα. Πήγαινε να ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε ένας φίλος ένα mls iQtalk flame και θέλουμε να μπλοκάρουμε από την συσκευή να μην έχει πρόσβαση στο ίντερνετ καθολου με δεδομενα!! Ξέρει κανείς Πως το Ρυθμίζουμε μέσα από την συσκευή να μην μπορεί να μπαίνει καθολου;; Γιατί όλο και κάτι θα πατάει και θα τον χρεώνει. θα μπαίνει μια στο τόσο μόνο με wifi.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασε ένας φίλος ένα mls iQtalk flame και θέλουμε να μπλοκάρουμε από την συσκευή να μην έχει πρόσβαση στο ίντερνετ καθολου με δεδομενα!! Ξέρει κανείς Πως το Ρυθμίζουμε μέσα από την συσκευή να μην μπορεί να μπαίνει καθολου;; Γιατί όλο και κάτι θα πατάει και θα τον χρεώνει. θα μπαίνει μια στο τόσο μόνο με wifi.

 

τηλεφωνο στον παροχο για απενεργοποιηση δεδομενων και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνο στον παροχο για απενεργοποιηση δεδομενων και εισαι οκ

Έτσι νόμιζα κ εγώ !! Αυτή την εντύπωση είχα! Το είπαμε αυτό στον υπάλληλο στον γερμανο που το πήραμε και μας είπε ότι αυτό το Ρυθμίζουμε κάπως από την συσκευή και ότι δεν γίνεται από τον παροχο! Μάλλον δεν ήξερε....!! Τι να πω! Θα παρουμε κ ένα τηλ. Στην εξυπηρέτηση της κοσμοτε τοτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε ένας φίλος ένα mls iQtalk flame και θέλουμε να μπλοκάρουμε από την συσκευή να μην έχει πρόσβαση στο ίντερνετ καθολου με δεδομενα!! Ξέρει κανείς Πως το Ρυθμίζουμε μέσα από την συσκευή να μην μπορεί να μπαίνει καθολου;; Γιατί όλο και κάτι θα πατάει και θα τον χρεώνει. θα μπαίνει μια στο τόσο μόνο με wifi.

Γιατί δεν απενεργοποιείτε τη σύνδεση δικτύου μέσα από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κ εγώ !! Αυτή την εντύπωση είχα! Το είπαμε αυτό στον υπάλληλο στον γερμανο που το πήραμε και μας είπε ότι αυτό το Ρυθμίζουμε κάπως από την συσκευή και ότι δεν γίνεται από τον παροχο! Μάλλον δεν ήξερε....!! Τι να πω! Θα παρουμε κ ένα τηλ. Στην εξυπηρέτηση της κοσμοτε τοτε!!!

Γίνεται και από την συσκευή, αλλά καλύτερα να ζητήσεις από τον πάροχο απενεργοποίηση δεδομένων. Εγώ το έκανα σε τρείς συσκευές και ησύχασα από τις κατά λάθος χρεώσεις ..:)

(Όσο γιά τους "φοβερούς" δήθεν συμβούλους του Γερμανού, το 90% είναι γιά να βόσκουν πρόβατα ... :lol: )

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν απενεργοποιείτε τη σύνδεση δικτύου μέσα από τις ρυθμίσεις;

Πως;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται και από την συσκευή, αλλά καλύτερα να ζητήσεις από τον πάροχο απενεργοποίηση δεδομένων. Εγώ το έκανα σε τρείς συσκευές και ησύχασα από τις κατά λάθος χρεώσεις ..:)

Αυτό θα κάνουμε κ εμείς λογικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως;;;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό θα κάνουμε κ εμείς λογικά!!!!

Δε χρειάζεται να ασχοληθείς με τον πάροχο. Πας ρυθμίσεις - Δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ξετικάρεις τα "Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" και τα data γίνονται παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κ εγώ !! Αυτή την εντύπωση είχα! Το είπαμε αυτό στον υπάλληλο στον γερμανο που το πήραμε και μας είπε ότι αυτό το Ρυθμίζουμε κάπως από την συσκευή και ότι δεν γίνεται από τον παροχο! Μάλλον δεν ήξερε....!! Τι να πω! Θα παρουμε κ ένα τηλ. Στην εξυπηρέτηση της κοσμοτε τοτε!!!

Για να μην ανοίγει τα δεδομένα καταλάθος και χρεώνεται, αφαίρεσε το APN απ τις ρυθμίσεις. Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Σημεία πρόσβασης.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγει τα δεδομένα καταλάθος και χρεώνεται, αφαίρεσε το APN απ τις ρυθμίσεις. Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Σημεία πρόσβασης.
Δυστυχώς σε αρκετές συσκευές, με lollipop κυρίως, δε σε αφήνει πλέον ούτε να τα διαγράψεις, αλλά ούτε και να τα επεξεργαστείς (ώστε να έβαζε κάποια fake ρύθμιση) και γι αυτό δε του το πρότεινα.
Link to comment
Share on other sites

Σόορυ που επαναφέρω το ερώτημα...

1. Νέος χρήστης στο android και ψάχνω να βρω τη ρύθμιση για επιλογή λειτουργίας σε 2g και 3g.

Θέλω δηλαδή να είμαι σίγουρος ότι το κινητό θα λειτουργεί μόνιμα και όποτε το επιλέξω εγώ σε μια από τις δύο επιλογές.

2. Οι ενδείξεις H, H+ σε τι αναφέρονται;

3. Όταν κατεβάσω μια εφαργμογή και βλέπω ότι λειτουργεί καλά, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την επιλογή για αυτόματο update μόνο για τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Σόορυ που επαναφέρω το ερώτημα...

1. Νέος χρήστης στο android και ψάχνω να βρω τη ρύθμιση για επιλογή λειτουργίας σε 2g και 3g.

Θέλω δηλαδή να είμαι σίγουρος ότι το κινητό θα λειτουργεί μόνιμα και όποτε το επιλέξω εγώ σε μια από τις δύο επιλογές.

2. Οι ενδείξεις H, H+ σε τι αναφέρονται;

3. Όταν κατεβάσω μια εφαργμογή και βλέπω ότι λειτουργεί καλά, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την επιλογή για αυτόματο update μόνο για τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Καμιά βοήθεια;

 

1. Ρυθμίσεις -> "Ασύρματο και δίκτυα" στο Περισσότερα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->Προτιμώμενος τύπος δικτύου

2. Δεν γνωρίζω σε τι αντιστοιχούν

3. Δεν γνωρίζω :O

Link to comment
Share on other sites

3. μπαινεις google play βρισκεις την εφαρμογη που θες ,πατας πανω δεξια τις τελιτσες που εχει και το επιλεγεις
Link to comment
Share on other sites

Σόορυ που επαναφέρω το ερώτημα...

1. Νέος χρήστης στο android και ψάχνω να βρω τη ρύθμιση για επιλογή λειτουργίας σε 2g και 3g.

Θέλω δηλαδή να είμαι σίγουρος ότι το κινητό θα λειτουργεί μόνιμα και όποτε το επιλέξω εγώ σε μια από τις δύο επιλογές.

2. Οι ενδείξεις H, H+ σε τι αναφέρονται;

3. Όταν κατεβάσω μια εφαργμογή και βλέπω ότι λειτουργεί καλά, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την επιλογή για αυτόματο update μόνο για τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Καμιά βοήθεια;

 

2. Στο πόσο δυνατό είναι το σήμα στο ίντερνετ. Το Η+ είναι το πιο δυνατό αν θυμάμαι καλά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει φίλος ενα sony με android version 4.3 και οταν προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή επιστροφή της Eurobank του φθάνει μ´εχρι το 94% και μετα προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση και βγάζει μήνυμα μη επιτρεπτό. Τι μπορεί να τρέχει. Αποθηκευτικό χώρο εχει ελεύθερο. Και η εφαρμογή ειναι για 4.3.
Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα κατι βιντεο που εδειχναν φωτογραφιες που εχουν τραβηχθει απο κινητα τηλεφωνα και εστιαζαν σε ενα συγκεκριμενο αντικειμενο, ενω η υπολοιπη φωτογραφια ηταν θαμπη. Με την βιντεοκαμερα που εχω, γινεται. Με τα smartphones; Θελει ειδικο προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα κατι βιντεο που εδειχναν φωτογραφιες που εχουν τραβηχθει απο κινητα τηλεφωνα και εστιαζαν σε ενα συγκεκριμενο αντικειμενο, ενω η υπολοιπη φωτογραφια ηταν θαμπη. Με την βιντεοκαμερα που εχω, γινεται. Με τα smartphones; Θελει ειδικο προγραμμα;

 

 

Με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motionone.afterfocus γίνεται εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι λειτουργια της καμερας; Γινεται μονο με προγραμμα;

 

Δε καταλαβαινω τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η εστιαση, εαν δε υπαρχει περισσοτερη εμφαση σε αυτο που εστιαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε αρκετές συσκευές, με lollipop κυρίως, δε σε αφήνει πλέον ούτε να τα διαγράψεις, αλλά ούτε και να τα επεξεργαστείς (ώστε να έβαζε κάποια fake ρύθμιση) και γι αυτό δε του το πρότεινα.

Φτιάχνεις νέο apn με άκυρο σημείο πρόσβασης και το βάζεις προεπιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...