Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια, εχω μια απορια:

 

Θελω να συνδεσω απ ευθειας στο κινητο μου το φλασακι μου ή τον σκληρο μου δισκο και να μεταφερω αρχεια.

Εχω παραγγειλει απο το ebay ανταπτορακι απο micro USB σε κανονικο USB. Χρειαζεται κατι αλλο?

Στη ταμπλετα που ειχα (Android 2.2) οταν συνέδεα το φλασακι μου το αναγνώρισε σαν αποθηκευτικο χωρο αυτόματα. Θα γινει το ιδιο και με το κινητο (android 2.3) ή χρειαζομαι καποια εφαρμογη?

 

Ευχαριστω πολυ!!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εκτυπώνω έγραφα από το κινητό μου που έχει android 2.3.5.

 

- Γίνεται και αν ναι με ποια εφαρμογή;

- Χρειάζεται ειδικός εκτυπωτής πχ WiFi ή θα μπορούσα να κάνω τη σύνδεση μέσω καλωδίου usb;

- Εαν χρειάζεται ειδικός εκτυπωτής, θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.εχω κατεβασει το go sms αλλα καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου ερχεται ειδοποιηση απ την βασικη εφαρμογη μηνυματων της συσκευης οτι εχω π.χ. 15 μη αναγνωσμενα μηνυματα.πως μπορω να το αλλαξω αυτο?επισης εχω κατεβασει wallpaper εκτος μαρκετ αλλα αφου κλεισω κ ανοιξω το κινητο δεν μου το εμφανιζει..εχω δοκιμασει κ το startup manager trial αλλα δεν γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

ok.παει και αυτο.και μια αλλη απορια πως γραφουμε ενα κειμενο?στα w7 ειχα τα ofiice κλπ.εδω με ποιο προγραμμα το κανω?αντεγραψα απο το pc ενα αρχειο word και το διαβαζω αλλα παω να γραψω μεσα σε αυτο και δεν μου δινει επιλογη.ευχαριστω
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

ok.παει και αυτο.και μια αλλη απορια πως γραφουμε ενα κειμενο?στα w7 ειχα τα ofiice κλπ.εδω με ποιο προγραμμα το κανω?αντεγραψα απο το pc ενα αρχειο word και το διαβαζω αλλα παω να γραψω μεσα σε αυτο και δεν μου δινει επιλογη.ευχαριστω

 

Δοκίμασε το Kingsoft office, που είναι δωρεάν.

Edited by Dimitris_05
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εκτυπώνω έγραφα από το κινητό μου που έχει android 2.3.5.

 

- Γίνεται και αν ναι με ποια εφαρμογή;

- Χρειάζεται ειδικός εκτυπωτής πχ WiFi ή θα μπορούσα να κάνω τη σύνδεση μέσω καλωδίου usb;

- Εαν χρειάζεται ειδικός εκτυπωτής, θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν;

 

Ευχαριστώ

 

Προχθές διάβασα αυτό. Ίσως σε βολέψει. Να σημειώσω ότι δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογη ωστε να μπορω να ελεγχω το root τηλεφωνομου απο το pc

Nα μπορω δηλαδη να μπω στο system του τηλεφωνου . διαβασα για το droid explorer υπαρχει κατι αλλο εκτος απο αυτο?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω μια απορια:

 

Θελω να συνδεσω απ ευθειας στο κινητο μου το φλασακι μου ή τον σκληρο μου δισκο και να μεταφερω αρχεια.

Εχω παραγγειλει απο το ebay ανταπτορακι απο micro USB σε κανονικο USB. Χρειαζεται κατι αλλο

Αν το κινητό υποστηρίζει usb on the go θα είσαι ΟΚ. Ίσως έπρεπε να πάρεις μετατροπέα που να είναι κι αυτός usb on the go.

καλησπερα σας.εχω κατεβασει το go sms αλλα καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου ερχεται ειδοποιηση απ την βασικη εφαρμογη μηνυματων της συσκευης οτι εχω π.χ. 15 μη αναγνωσμενα μηνυματα.πως μπορω να το αλλαξω αυτο?

Απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από την custom εφαρμογή του κινητού σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητο εχεις ??? Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα που να χει καλωδια για να διαβαζει το κινητο USB ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα καταλαθος ενα κινητο με android 2.2 αλλα στα αγγλικα.

ξερω πως ελληνικο πληκτρολογιο για μηνυματα μπορω να βαλω-katebasv apo to market.

αλλα ελληνικο μενου (αυτο με νοιαζει λιγοτερο) απλα θελω να μπορω να στελνω και να περνω μηνυματα sms..

mporv na katebasv thn ellhnikh glvssa an xreiazetai gia na steilv mhnymata allivw den me noiazei.

Link to comment
Share on other sites

Πως ξερουμε αν το κινητο μας υποστηριζει 'usb on the go'?

Διαβάζοντας το manual :p

Διαφορετικά, μόνο με κάποιο mod (custom kernel) και δεν υπάρχουν τέτοια mods και για πολλά κινητά ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοούμε λέγοντας usb on the go? και τι δυνατότητες δύνονται μέσω αυτού?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

τι εννοούμε λέγοντας usb on the go? και τι δυνατότητες δύνονται μέσω αυτού?

 

Ικανοτητα που εχουν ορισμενα Symbian και Android κινητα να συνδεεις USB Sticks στη microUSB θυρα του κινητου με ειδικα διαμορφωμενο καλωδιο και να τα διαβαζεις σαν αποσπωμενες καρτες μνημης με οτι δυνατοτητα αυτο συνεπαγεται ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

χμ....μάλιστα.....Ευχαριστώ ....κοινώς για ένα windows κινητό που τρέχει android όπως το δικό μου φαντάζομαι ούτε συζήτηση

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως οχι γιατι ειναι και θεμα hardware, τι ταση δινει η μητρικη πλακετα, αλλα σιγουρος θα σαι μονο εαν το δοκιμασεις ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με το hd2 έχουμε usb otg στα windows mobile,στο ubuntu και γίνεται προσπάθεια για porting στο android
Link to comment
Share on other sites

Εμεις με το hd2 έχουμε usb otg στα windows mobile,στο ubuntu και γίνεται προσπάθεια για porting στο android

 

Α συγγνώμη, δεν το γνώριζα, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με την συγκεκριμένη συσκευή ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ flash player? η συσκευη μου xperia mini pro μηπως δεν το υποστηριζει το κινητο?τι μπορω να κανω?σορρυ ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα των κινητων
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ flash player? η συσκευη μου xperia mini pro μηπως δεν το υποστηριζει το κινητο?τι μπορω να κανω?σορρυ ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα των κινητων

 

Καλό θα ήταν να απευθυνθείς σχετικά με το θέμα σου στο thread της συσκευής σου μιας και το πρόβλημα είναι ο επεξεργαστής του κινητού σου που δεν υποστηρίζετε από το flash.

 

Υπάρχουν κάποιες μόντες βέβαια,... Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερει καποιος γι αυτο που ρωτησα για τα αγγλικα παραπανω ?

 

Aγορασα καταλαθος ενα κινητο με android 2.2 αλλα στα αγγλικα.

ξερω πως ελληνικο πληκτρολογιο για μηνυματα μπορω να βαλω-katebasv apo to market.

αλλα ελληνικο μενου (αυτο με νοιαζει λιγοτερο) απλα θελω να μπορω να στελνω και να περνω μηνυματα sms..

μπορω να κατεβασω την ελληνικη γλωσσα αν χρειαζεται για να στειλω μηνυματα , αλλιως δεν με νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερει καποιος γι αυτο που ρωτησα για τα αγγλικα παραπανω ?

 

Aγορασα καταλαθος ενα κινητο με android 2.2 αλλα στα αγγλικα.

ξερω πως ελληνικο πληκτρολογιο για μηνυματα μπορω να βαλω-katebasv apo to market.

αλλα ελληνικο μενου (αυτο με νοιαζει λιγοτερο) απλα θελω να μπορω να στελνω και να περνω μηνυματα sms..

μπορω να κατεβασω την ελληνικη γλωσσα αν χρειαζεται για να στειλω μηνυματα , αλλιως δεν με νοιαζει.

για ψαξε στο market για morelocale.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!

 

καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω αν έχει ασχοληθεί κανείς με root και επιπλέον rom στο zte carl.όποιος μπορεί ας δώσει τα φώτα του..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το x8 και δεν ηξερα αμα επρεπε να ρωτησω καπου εδω ή στην ενοτητα του κινητου αλλα νομιζω ταιριαζει καλυτερα εδω

Του εχω περασει μια custom rom(δε θυμαμαι ποια ακριβως αλλα νομιζω μπορω να την βρω αν χρειαστει:p)

Εβαλα το handset sms και επειδη θελω να κλεισω τελειως το original προγραμμα για μηνυματα που εχει η rom αναρωτιομουν αμα πειραζει να το σβησω τελειος..?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...