Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι δυστυχώς
Το cerberus κάνει αυτό που θες αλλά πρέπει να είσαι ροοτ νομίζω.
χωρίς να είμαι σίγουρος δεν χρειάζεται ρουτ αυτό στο cerberus. ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lockio

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για κωδικό, αλλά ξέρω ότι έχει επιλογή το Cerberus να μην σε αφήνει να κλείσεις μια συσκευή αν είναι κλειδωμένη. Ουσιαστικά απενεργοποιεί το power button. Και δεν απαιτείται root για αυτό
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν μου φορτώνει τις σελίδες εννοείς ότι δεν ανοίγει τίποτα ή ότι δείχνει ότι κάνει για πολύ ώρα φόρτωση ενώ τις έχει ανοίξει? Γιατί το δεύτερο το παθαίνω και εγώ στο κινητό και στο τάμπλετ μου. Ανοίγει τις σελίδες κανονικά αλλά η μπάρα φόρτωσης από πάνω κολλάει στο 90% σαν να λέμε.

 

Αυτό που λες κάνει φίλε... Αυτό ακριβώς...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,το παθαίνουν 4 διαφορετικές συσκευές εδώ στο σπίτι.2 κινητά και 2 τάμπλετ εμένα και της γυναίκας μου.Οπότε όλα καλά!Χαχαχα!Πέρα από την πλάκα,κάποιο κόλλημα του chrome θα είναι.Σε μελλοντική αναβάθμιση θα στρώσει πιστεύω.Παλιά δεν το έκανε σίγουρα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος δεν χρειάζεται ρουτ αυτό στο cerberus. ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ΟΧΙ........ΔΕΝ χρειάζεται ..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος δεν χρειάζεται ρουτ αυτό στο cerberus. ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όχι δεν χρειάζεται να είσαι Ρουτ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και χρόνια πολλά.

Για χρήστη που έχει ως συσκευη 1 Samsung S3 Neo για μεταβαση σε νεο τηλέφωνο Android τι προτείνετε;

H χρηση του τηλεφωνου είναι: Πλοηγηση στο Ιντερνετ , Αποστολη/Ληψη Email και αρκετή ομιλία.

Εφαρμογές τύπου Facebook, δεν χρησιμοποιει, Φωτογραφικη μηχανή μέτρια χρήση.

Να κοιτάξει για κάποιο Xiaomi, Huawei΄;

Θέλουμε η μπαταρία να κρατάει οσο το δυνατόν περισσότερο.

Συγκεκριμένα εχω δει: Xiaomi Redmi 4a με 2Gb Ram & Redmi Note 5a.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω CM με nova launcher, πώς μπορώ να βγάλω τη μόνιμη search bar της Google από την οθόνη πρόσφατων εφαρμογών; Δε θυμάμαι ποια επιλογή είναι και από πού; από nova, από εφαρμογή Google ή από ρυθμίσεις τηλ, γιατί δεν την είχα πριν και δεν ξέρω πώς προστέθηκε, ίσως από update της Google εφαρμογής..

Screenshot_20171226-155419.png

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχεις που προβάλλουν βίντεο;

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις άλλη μια, λογικά την επόμενη φορά θα σου ζητήσει να επιλέξεις.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη...οτι ειχε το τηλεφωνο απο μονο του...λες να βαλω καποια απο το play store?εχεις υποψιν κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθειά σας...

Ξαφνικά ενώ δεν υπήρχε πρόβλημα μέχρι τώρα, το τηλέφωνο όταν δέχεται κλήση χαμηλώνει μόνο του την ένταση και δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Το βάζω στο"εξωτερικοί χώροι" και μόνο του πηγαίνει στις "γενικές" και στην ένταση ήχου κλήσεως κατεβαίνει στο μισό ενώ εγώ το βάζω στο μέγιστο ...

Καμμία ιδέα ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει

 

Ο UC browser κάνει τελικά συγχρονισμό ή έστω backup κάπου τα bookmarks που του περνάς?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει

 

Ο UC browser κάνει τελικά συγχρονισμό ή έστω backup κάπου τα bookmarks που του περνάς?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φτιάχνεις λογαριασμό στον uc και κρατάς τα αγαπημένα σου.

Χρόνια Πολλά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις λογαριασμό στον uc και κρατάς τα αγαπημένα σου.

Χρόνια Πολλά

Κώστα έχω λογαριασμό.

Αλλά δυστυχώς δε τα κάνει sync

Θα σου ανεβάσω και το μνμ λάθους που μου πετάει.

Και τον χρησιμοποιώ χρόνια

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχω λογαριασμό.

Αλλά δυστυχώς δε τα κάνει sync

Θα σου ανεβάσω και το μνμ λάθους που μου πετάει.

Και τον χρησιμοποιώ χρόνια

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάνο δεν είχα ποτέ θέμα.

Τελευταία άρχισα να χρησιμοποιώ τον adge στο Note μου και πραγματικά πετάει. Και βέβαια συγχρονίζει μια χαρά με το pc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κώστα τα έχω κάνει όλα σωστά.

Δε ξέρω τι τι πιάνει.

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πατάω how to sync with other devices

Τέλος πάντων τα βασικά τα περνάει αλλά αυτά που με ενδιαφέρουν και έχω στην speed dial γιοκ.

Το θέμα είναι πως όταν είχα μία βασική συσκευή την πάλευα τα περνούσα manual τα βασικά αλλά τώρα που έχω 4-5 συσκευές είναι άστα..

Τον έχω για βασικό γιατί είναι πολύ πρακτικός και με βολεύουν αφάνταστα τα gesture's.

Να σκεφτείς τον δουλεύω με το ένα χέρι στο θηρίο το xiaomi mi max2 αλλά για τα δύσκολα έχω τον chrome.

Τον edge τον δοκίμασα από day 1 αλλά αν δε βάλει τα gesture's του UC δε τον αλλάζω.

Καλές γιορτές να έχεις κι εσύ Κώστα με υγεία!! :)5de9d35d7dd8a88ed910fe968e545f90.jpgb18fbc0324b56045803010238655f4f6.jpgc234098cc580d34c33c8828a8a22c157.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κώστα τα έχω κάνει όλα σωστά.

Δε ξέρω τι τι πιάνει.

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πατάω how to sync with other devices

Τέλος πάντων τα βασικά τα περνάει αλλά αυτά που με ενδιαφέρουν και έχω στην speed dial γιοκ.

Το θέμα είναι πως όταν είχα μία βασική συσκευή την πάλευα τα περνούσα manual τα βασικά αλλά τώρα που έχω 4-5 συσκευές είναι άστα..

Τον έχω για βασικό γιατί είναι πολύ πρακτικός και με βολεύουν αφάνταστα τα gesture's.

Να σκεφτείς τον δουλεύω με το ένα χέρι στο θηρίο το xiaomi mi max2 αλλά για τα δύσκολα έχω τον chrome.

Τον edge τον δοκίμασα από day 1 αλλά αν δε βάλει τα gesture's του UC δε τον αλλάζω.

Καλές γιορτές να έχεις κι εσύ Κώστα με υγεία!! :)5de9d35d7dd8a88ed910fe968e545f90.jpgb18fbc0324b56045803010238655f4f6.jpgc234098cc580d34c33c8828a8a22c157.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς speed dial δεν κάνει αλλά στήνεται σε dt (μέσα από τα αγαπημένα).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθειά σας...

Ξαφνικά ενώ δεν υπήρχε πρόβλημα μέχρι τώρα, το τηλέφωνο όταν δέχεται κλήση χαμηλώνει μόνο του την ένταση και δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Το βάζω στο"εξωτερικοί χώροι" και μόνο του πηγαίνει στις "γενικές" και στην ένταση ήχου κλήσεως κατεβαίνει στο μισό ενώ εγώ το βάζω στο μέγιστο ...

Καμμία ιδέα ;;;

Καμμία ιδέα κάποιος ;; :(

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, χρόνια πολλά σε όλους και σόρρυ αν το θέμα είναι για άλλη κατηγορία, δεν ξέρω που μπαίνει.

Έχω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με το κινητό μου. Μετά από δική μου χαζομάρα το κινητό δεν bootάρει... Βγαίνει απλά ένα μήνυμα δέκατα δευτερολέπτου αμέσως μετά από το boot logo του κινητού που λέει: Warning / Invalid image, enter FASTBOOT mode.

Για να προλάβω τους πάντες παραθέτω τις παρακάτω πληροφορίες: Rootαρισμένο κινητό Lenovo (s60 αλλά δεν έχει σημασία), δεν έχω custom rom-είχε την εργοστασιακή, δεν μπορεί να μπει σε recovery mode (power button & volume up/down/κτλ) άρα δεν μπορώ να κάνω ούτε hard reset και πριν "πεθάνει" του έκανα μια αυτόματη μόντα/patch στο λογισμικό με ένα αρχείο που έτρεξε εντολές και ζήτησε επανεκκίνηση (αυτό γιατί δεν φαινόταν πιστοποιημένο το play store και υποτίθεται πως θα λυνόταν). Νομίζω επίσης ότι δεν είχε τσεκαρισμένο το ADB στο επιλογές προγραμματιστή.

Αν υπάρχει λύση θέλω μόνο τα δεδομένα να σώσω κι ας μην ανοίξει ποτέ. Αν υπάρχει τρόπος με κάποιο πρόγραμμα, σύστημα, λειτουργικό να ανοίξω σαν δίσκο τον τομέα του και να πάρω κυρίως επαφές και δεν ξέρω τι άλλο από την internal μνήμη. Αν υπάρχει τρόπος μέχρι και με ξήλωμα της μνήμης από την συσκευή... Μεταξύ σοβαρού και αστείου.

Κάθε βοήθεια από κάποιον guru guru προφανώς είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω CM με nova launcher, πώς μπορώ να βγάλω τη μόνιμη search bar της Google από την οθόνη πρόσφατων εφαρμογών; Δε θυμάμαι ποια επιλογή είναι και από πού; από nova, από εφαρμογή Google ή από ρυθμίσεις τηλ, γιατί δεν την είχα πριν και δεν ξέρω πώς προστέθηκε, ίσως από update της Google εφαρμογής..

Screenshot_20171226-155419.png

 

Από Nova πηγαίνεις και το βγάζεις...

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, υπάρχει κάποια εφαρμογή για email που να έχει ρύθμιση όταν έχουμε εισερχόμενα ν ανάβει η οθόνη; πχ όπως ανάβει στο viber.

Καλή πρωτοχρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...