Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, σε μία προσπάθεια να σουλουπώσουμε λιγάκι όλα όσα γράφουμε δεξιά κι αριστερά ρωτώντας ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για εκεί και για το άλλο, αρχίζω δημιουργώντας ένα thread με τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές όταν έχουμε ρουτάρει το κινητό.

εννοείτε δεν είμαι τέρας εμπειρίας και πως κάθε επισήμανση-βοήθεια είναι απαραίτητη από όποιον θέλει να βοηθήσει να καλυτερεύσουμε αυτήν την προσπάθεια που ξεκινάει.

 

 

1. Titanium Back Up PRO

3. SuperSU

2. ROM Manager

4. Greenify

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ναι, έχει ήδη ελληνικά στις γλώσσες.

 

Τελεια ευχαριστω μια ακομα ερωτηση το 4G και το LTE θα λειτουργουν εδω στην ελλαδα?Το LTE δν με ενφιαφερει και πολυ αλλα το 4G ναι.

Link to comment
Share on other sites

betterbatterystats η(και) το Gsam battery monitor

****** και wifikill:)

 

edit: ας πω και μια 5η το zipinstaller αν και πιστευω θα ηταν χρησιμη για πολλους

Edited by truckman

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ TABLET ΜΕ ΤΟ 4.2.2 ADROID ΜΕ 4GB ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ MNHMH .ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ) ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ SD 16GB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ..ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ:

APPMGR III , APP 2 SD, LINK2SD ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΕΜΑΤΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.... ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω 2 rom της ιδιας συσκευης.Μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο φακελος με τις γλωσσες ωστε να προσθεσω ελληνικα?ειναι 4.2.2
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ TABLET ΜΕ ΤΟ 4.2.2 ADROID ΜΕ 4GB ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ MNHMH .ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ) ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ SD 16GB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ..ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ:

APPMGR III , APP 2 SD, LINK2SD ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΕΜΑΤΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.... ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

root και τροποποίηση του fstab για να αντιστρέψεις την καρτα με την εσωτειρκή μνήμη

Καλησπέρα

Έχω εδώ και ένα μήνα μου αλλάζει η εμφάνιση από το Facebook (γίνεται όπως στην εικόνα παρακάτω) Πώς μπορώ να το επαναφέρω στο κανονικό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και αυτό ξαναγίνεται έτσι.

[ATTACH]42011[/ATTACH]

Βρες παλιότερη έκδοση της εφαρμογής και απενεργοποίησε την αυτοματη αναβάθμισή της απο το play store
Link to comment
Share on other sites

Βρες παλιότερη έκδοση της εφαρμογής και απενεργοποίησε την αυτοματη αναβάθμισή της απο το play store

Το εχω κανει αλλα τίποτα.

Δεν μου κανει αναβαθμιση. Ξαφνικα οταν την ανοίγω μου το δειχνει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

root call blocker

startup manager

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη κατεβασει, αλλα ηθελα μεσα απο την εφαρμογη email να βλεπω ολα τα mail μου, οπως εκανα στο παρελθον με το ipad.

Ευχαριστω παντως για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη κατεβασει, αλλα ηθελα μεσα απο την εφαρμογη email να βλεπω ολα τα mail μου, οπως εκανα στο παρελθον με το ipad.

Ευχαριστω παντως για την ενημερωση.

 

Στους λογαριασμούς το πέρασες ως "Microsoft Exchange ActiveSync"; Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα αν το περάσεις έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το περασα ετσι οπως το λες, αλλα μου βγαζει αποτυχια ελςγχου ταυτοτητας.παντως στο λαπτοπ μου συνδεομαι κανονικα, οπως και στο samsung. Το προβλημα ειανι οτι δεν μπορω να τον κανω προσθηκη στο email.
Link to comment
Share on other sites

Η αποτυχία ελέγχου ταυτότητας αν θυμάμαι καλά σημαίνει πως το email ή το password είναι λάθος. Έλεγξε τα άλλη μία φορά. Νόμιζα πως είχες πρόβλημα στις ρυθμίσεις των mail servers.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαθος, διοτι οπως σου ειπα στο λαπτοπ συνδεομαι ακομη και στο samsung απο το http://www.hotmail.com. Κατι στιςμρυθμισεις πρεπει να ειναι το προβλημα, διακομιστης κτλ
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό οπότε ρίξε μία ματιά μήπως και βοηθήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειδα τις οδηγιες,αλλα παλι δεν συνδεεται.Πρεπει να ειναι προβλημα της samsung δηλ της συσκευης(galaxy note8). Την παρασκευη πουβειχα παρει την υποστηριξη της samsung μου ειπαν να ζητησω βοηθεια απο την microsoft.Η αληθεια ειναι πως οι οδηγιες απο εκει δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα. Θα ξαναπαρω τη Δευτερα στην samsung.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειδα τις οδηγιες,αλλα παλι δεν συνδεεται.Πρεπει να ειναι προβλημα της samsung δηλ της συσκευης(galaxy note8). Την παρασκευη πουβειχα παρει την υποστηριξη της samsung μου ειπαν να ζητησω βοηθεια απο την microsoft.Η αληθεια ειναι πως οι οδηγιες απο εκει δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα. Θα ξαναπαρω τη Δευτερα στην samsung.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου.

 

Αν θέλεις κανε και μια τελευταία προσπάθεια με αυτά τα στοιχεία

Στο όνομα χρήστη πρέπει να βάλεις όλο το mail σου (πχ. Dokimi@hotmail.com)

Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό, δοκίμασε με 406.

 

[ATTACH]42137[/ATTACH]

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειδα τις οδηγιες,αλλα παλι δεν συνδεεται.Πρεπει να ειναι προβλημα της samsung δηλ της συσκευης(galaxy note8). Την παρασκευη πουβειχα παρει την υποστηριξη της samsung μου ειπαν να ζητησω βοηθεια απο την microsoft.Η αληθεια ειναι πως οι οδηγιες απο εκει δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα. Θα ξαναπαρω τη Δευτερα στην samsung.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου.

 

Καπου ειχα διαβασει οτι δεν εχουν παντα συμβατοτητα οι διευθυνσεις .hotmail.com με τη στοκ εφαρμογη. Γιατι δε δοκιμαζεις καποια αλλη; Εγω με K9mail βολευτηκα μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει με τιποτα.Χρησιμοποιησα και το κ9mail, αλλα οταν το κατεβασα ελεγε πως δεν ειναι συμβατο για λογαριασμους hotmail,outlook κτλ

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...