Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο sumsung galaxy A3 2016 και έχει κολλήσει εδώ και πάνω από 4 ώρες στον έλεγχο δικτύου και συγκεκριμένα γράφει διευθετούνται ορισμένες τελευταίες λεπτομέρειες.Αυτή η διαδικασία μπορεί διαρκέσει μερικά λεπτά.Παρακαλώ βοήθεια.Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα κι εγω το vanced κι εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι παραπανω προσφερει μια εφαρμογη για το youtube (σε σχεση με τον browser),

ρωτησα ενα συναδελφο και μου ειπε για τηλεοραση, εμεις που δεν ασχολουμαστε με αυτο το σπορ το χρειαζομαστε;

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα κι εγω το vanced κι εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι παραπανω προσφερει μια εφαρμογη για το youtube (σε σχεση με τον browser),

 

ρωτησα ενα συναδελφο και μου ειπε για τηλεοραση, εμεις που δεν ασχολουμαστε με αυτο το σπορ το χρειαζομαστε;

;; τηλεόραση;

Άσχετο μου ακούγεται.

 

Το vanced κόβει τις διαφημίσεις.

Καλά δεν έψαξες καθόλου να δεις τι γράφουν για αυτό;

Έτσι απλά περνάς εφαρμογές στο κινητό σου;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε το ξερω για τις διαφημισεις, αλλα και ο browser τις κοβει,

αρα; τι κερδιζω;;;;

δεν ειπα σε σχεση με την original εφαρμογη, σε σχεση με αυτη ξερω,

αλλα γιατι να βαλει καποιος μια εφαρμογη για το youtube,

ακομα κι αυτη που ειναι τοσο δημοφιλης και σουπερ ντουπερ,

οταν μπορει να κανει την δουλεια του με τον browser, αυτο ρωτησα..

 

και μαλιστα οπως ειχαμε γραψει εδω,

ακομα και με τον browser εχεις background playback

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση εκανα ενα φακελο .nomedia και εβαλα κατι φωτο εκει και οντως δεν βγαινουν στη gallery.Ομως ενω εχω βαλει να δειχνει τα .nomedia στα αρχεια στην εξερευνηση,δεν βρισκω το φακελο..τι κανω τις εχασα?Εβαλα και ES explorer και παλι δεν τον βρισκω.Καποια βοηθεια?Ευχαριστώ.έχω το P20pro.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε το ξερω για τις διαφημισεις, αλλα και ο browser τις κοβει,

αρα; τι κερδιζω;;;;

δεν ειπα σε σχεση με την original εφαρμογη, σε σχεση με αυτη ξερω,

αλλα γιατι να βαλει καποιος μια εφαρμογη για το youtube,

ακομα κι αυτη που ειναι τοσο δημοφιλης και σουπερ ντουπερ,

οταν μπορει να κανει την δουλεια του με τον browser, αυτο ρωτησα..

 

και μαλιστα οπως ειχαμε γραψει εδω,

ακομα και με τον browser εχεις background playback

 

Ναι αλλά από το browser δεν έχεις τα notifications όταν κάποιος ανεβάσει κάποιο video η όταν κάνει live για αυτό χρειάζεται η εφαρμογή το vanced το βάζουμε μόνο για τις διαφήμισης για το εντελώς μαύρο θέμα και το popup player

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμ δεν παρακολουθώ κάποιον για να με ενδιαφέρει το λαιβ βιντεο, διαφημίσεις δεν εχω δει ποτέ, με τον browser που χρησιμοποιώ τόσα χρόνια, ούτε το μαύρο με ενδιαφέρει και ο player του είναι πολύ μικρός με τις προτάσεις κι όλα αυτά που βγαίνουν από κάτω, γι'αυτό δεν βλέπω το "κέρδος"
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Microsoft News γιατί όσο πάει χειροτερεύει; Μόλις χθες έκανε ενημέρωση και χάλασε περισσότερο. Δεν ανοίγει το περιεχόμενο και λέει συνέχεια προσπαθήστε ξανά, επανειλημμένα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για αυτά..

Παίζουν κανονικά παντού, είχα τα ίδια θέματα!e471edbabf3483c2581a1c4de00d2370.jpg

 

Μπορείς να τα ανεβάσεις κάπου αν δε σου κάνει κόπο φυσικά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρεις πες να στο ανεβάσω κάπου!
Σήμερα βρήκα χρόνο να ασχοληθώ.

Σε ευχαριστώ πολύ. Λειτουργεί!

Τα βρήκα με παραπλήσια ονομασία έκδοσης.

Το micro g ως 0.2.6.17455-dirty

YouTube vanced 14.21.54 σκέτο

Και τα δύο από το apkmirror τα κατέβασα για όποιον τα ψάχνει.

Συγχρόνισε άμεσα.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα χρόνο να ασχοληθώ.

Σε ευχαριστώ πολύ. Λειτουργεί!

Τα βρήκα με παραπλήσια ονομασία έκδοσης.

Το micro g ως 0.2.6.17455-dirty

YouTube vanced 14.21.54 σκέτο

Και τα δύο από το apkmirror τα κατέβασα για όποιον τα ψάχνει.

Συγχρόνισε άμεσα.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Επιτέλους το κατάφερα κι εγώ.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να στέλνω sms με πεζούς χαρακτήρες;;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να στέλνω sms με πεζούς χαρακτήρες;;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είναι θέμα ελληνικών! εάν θες πεζά αναγκαστικα στέλνεις 60 χαρακτήρες!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να στέλνω sms με πεζούς χαρακτήρες;;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις ρυθμισεις των μηνυματων εχει 3 επιλογες:

ea0856d6ff31cc7cc58978f26aed3f11.jpg

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα ελληνικών! εάν θες πεζά αναγκαστικα στέλνεις 60 χαρακτήρες!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ξέρω ότι θα ειναι λιγότεροι οι χαρακτήρες και δεν με ενοχλεί. Έτσι κ αλλιώς τα sms μου είναι ελάχιστα και μόνο για επαγγελματικους λόγους. Είμαι και με καρτοσυμβολαιο και έχω μπόλικα sms προς όλους οπότε δεν με νοιάζει και πολύ αν το πάρει σαν 2 sms.

 

Δεν μου αρέσει να στέλνω μήνυμα και να πάει στον παραλήπτη με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζω.

 

Πώς αλλάζει αυτό;

 

Edit : ευχαριστώ fiora για την απάντηση! Τώρα το είδα

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο sumsung galaxy A3 2016 και έχει κολλήσει εδώ και πάνω από 4 ώρες στον έλεγχο δικτύου και συγκεκριμένα γράφει διευθετούνται ορισμένες τελευταίες λεπτομέρειες.Αυτή η διαδικασία μπορεί διαρκέσει μερικά λεπτά.Παρακαλώ βοήθεια.Σας ευχαριστώ.

Καλησπέρα μπορείς να κάνεις format στο κινητό αλλά να ξέρεις ότι θα χάσεις ότι έχεις στο κινητό σου

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Θελω να φτιαξω μια Custom Lockscreen που να μπορω να βαλω καιρο ειδησεις rss .....

Υπαρχει καμια καλη εφαρμογη αλλα να λειτουργει και με swipe to unlock δηλ οχι απαραιτητα με κωδικο κλειδωματος ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το συγκεκριμενο updete της συσκεης μου (s10+), δεν αναγνωριζει καμια θυρα καρτας sim.. Δοκημασα την κατρα σε αλη συσκεθη και λειτουργει κανονικα.. Αν και εκανα RESTART την συσκεθη αλλα και παλη τζιφος... Γνωριζει καποιος κατι...?? (updeτe στης 29/06)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νωμιζω να φτάει το update απλά έτυχε τότε και ήταν κάτι που είναι να γίνει (είχε ζημιά) και απλά όταν έκανε update ζεστάθηκε και το αποτέλειωσε το μόνο που είχες να κάνεις είναι factory reset και αν δεν το πας για εγγύηση (αλλαγή πλακέτας)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω το redmi note 7 και κατέβασα fake gps

μου βγάζει ενεργοποιήστε πρώτα τις επιλογές για προγραμματιστές

επιλέγω developers settings αλλα τίποτα

 

έπειτα μου βγάζει να επιλέξω no root mode in the app setting (3 vertical dots)

 

δε ξέρω τι είναι αυτό

 

τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις μέσα στις ρυθμίσεις τις επιλογές προγραμματιστών. Πας ρυθμίσεις στο σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς 7 φορές γρήγορα εκεί πέρα που γράφει miui έκδοση. Μετά πας στο ρυθμίσεις,πρόσθετες ρυθμίσεις και βρίσκεις τις επιλογές προγραμματιστών.

Μπαίνεις εκεί και βρίσκεις το μενού που λέει "επιλογή προσωμοιωσης εφαρμογής τοποθεσίας" και από εκεί επιλέγεις την εφαρμογή fake GPS που έβαλες

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι. Εχοντας το τηλεφωνο στα αγγλικα και αξιοποιωντας πληρως τις δυνατοτητες τις συσκευης με τα παντα ανοιχτα και με χρηση google assistant, εχω μικροτερη καταναλωση απ' οτι οταν ειναι στα ελληνικα με κουτσουρεμενες υπηρεσιες. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο; ειναι η ιδεα μου ή οτως παιζει να συμβαινει κατι τετοιο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι. Εχοντας το τηλεφωνο στα αγγλικα και αξιοποιωντας πληρως τις δυνατοτητες τις συσκευης με τα παντα ανοιχτα και με χρηση google assistant, εχω μικροτερη καταναλωση απ' οτι οταν ειναι στα ελληνικα με κουτσουρεμενες υπηρεσιες. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο; ειναι η ιδεα μου ή οτως παιζει να συμβαινει κατι τετοιο;
Δεν υπάρχει λογική κουβέντα γύρω από αυτό που γράφεις.

Χωρίς να ξέρουμε ποιοκινητό, με τι εφαρμογές περασμένες, με τι χρήση είναι χωρίςνόημα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λογική κουβέντα γύρω από αυτό που γράφεις.

Χωρίς να ξέρουμε ποιοκινητό, με τι εφαρμογές περασμένες, με τι χρήση είναι χωρίςνόημα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το κινητο ειναι sony xperia xz2. Η ερωτηση ειναι γενικη. Ανεξαρτητα απο τις εφαρμογες. Παιζει να κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας αν ειναι στα αγγλικα η συσκευη ή δεν παιζει κατι τετοιο και απλα ειανι η ιδεα μου; Και οχι μονο αυτο αλλα οταν το εχω στα αγγλικα θα ελεγα οτι ζοριζω περισσοτερο το τηλεφωνο γιατι κανω χρηση και του assistant.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι sony xperia xz2. Η ερωτηση ειναι γενικη. Ανεξαρτητα απο τις εφαρμογες. Παιζει να κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας αν ειναι στα αγγλικα η συσκευη ή δεν παιζει κατι τετοιο και απλα ειανι η ιδεα μου; Και οχι μονο αυτο αλλα οταν το εχω στα αγγλικα θα ελεγα οτι ζοριζω περισσοτερο το τηλεφωνο γιατι κανω χρηση και του assistant.

 

Δεν πολυεχει νοημα η γλωσσα, μηπως λογω χρησης assistand εχεις λιγότερη χρηση οθονης; Αυτο ναι θα βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...