Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το πρώτο ζητάει captcha το δεύτερο απλά δεν δουλεύει με τρακινγκ chinapost ενω λειτουργεί καλά με τρακινγκ πχ ups. Κάποιο δοκιμασμένο που να λειτουργεί με chinapost χωρίς captcha??????????

 

Και ακόμα μία ερώτηση. Πως μπορώ (έχοντας μόνιμα ανοιχτό το ιντερνετ) να λαμβάνω άμεσες ειδοποιήσεις για καινούριο email πχ ή ειδοποιήσεις απο μέσα κοινωνικής δικτύωσης?

Edited by Aelin
Link to comment
Share on other sites

Για το email βάλε την εφαρμογή gmail.

Όσο για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η κάθε εφαρμογή τους έχει ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ζητάει captcha το δεύτερο απλά δεν δουλεύει με τρακινγκ chinapost ενω λειτουργεί καλά με τρακινγκ πχ ups. Κάποιο δοκιμασμένο που να λειτουργεί με chinapost χωρίς captcha??????????

 

Και ακόμα μία ερώτηση. Πως μπορώ (έχοντας μόνιμα ανοιχτό το ιντερνετ) να λαμβάνω άμεσες ειδοποιήσεις για καινούριο email πχ ή ειδοποιήσεις απο μέσα κοινωνικής δικτύωσης?

 

Πως θα το αποφυγεις το captcha? Μια παραγγελια που περιμενω τωρα με china post , με την εφαρμογη deliveries που την παρακολουθω το ζηταει το captcha. Βγαζει ενα pop up οπου βαζεις το captcha και μετα βγαζει το status.

 

Οπως το καταλαβαινω εγω,απο τη στιγμη που αυτες οι εφαρμογες παιρνουν τα status των παραγγελιων απο τα sites των μεταφορικων εταιριων/couriers , και αφου μερικα sites απαιτουν να βαλεις captcha ,τοτε δεν ξερω πως μπορεις να το αποφυγεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καμμία συσκευή δεν δέχεται hub, εμένα ούτε η τηλεόραση δεν το δέχεται ... :)

 

Κι όμως... υπάρχουν:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=eDzxfs-FadM

 

Αφού ένα-ένα τα συνδέει...

 

Συγγνώμη ρε φίλε λες ότι συνδέεται στο κινητό hub και κάποιες συσκευές παράλληλα... Αυτό ΔΕΝ γίνεται μία-μία τις συνδέει...

Προφανώς και μπορείς να συνδέσεις πληκτρολόγιο, ποντίκι και στικάκι ταυτόχρονα. Αυτό το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και λειτουργεί. Αυτό που λέω είναι αν μπορούν να συνδεθούν δύο ή περισσότερα αποθηκευτικά μέσα ταυτόχρονα, π.χ. δύο usb sticks, ή ένα usb stick κι ένα card reader με μία microSD. Προφανώς και δε γίνεται, ό,τι βίντεο κι αν έχω ψάξει στο youtube, σε κανένα δε συνδέεται πάνω από ένα αποθηκευτικό μέσο. Ίσως είναι περιορισμός του Android, ίσως του USB otg. Δεν καίγομαι ιδιαίτερα, απλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη συσκευή μου για να μεταφέρω δεδομένα από μία εξωτερική αποθηκευτική συσκευή σε μία άλλη. Προφανώς και δε γίνεται.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι, αν παιρνω ιντενρετ απο το κινητο μεσω tethering, η ταχυτητα θα ειναι 3g η μειωνεται λογο της συγκεκριμενης συνδεσης?

 

Θα είναι 3g. Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάποια απώλεια όσες φορές μου χρειάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το αποφυγεις το captcha? Μια παραγγελια που περιμενω τωρα με china post , με την εφαρμογη deliveries που την παρακολουθω το ζηταει το captcha. Βγαζει ενα pop up οπου βαζεις το captcha και μετα βγαζει το status.

 

Οπως το καταλαβαινω εγω,απο τη στιγμη που αυτες οι εφαρμογες παιρνουν τα status των παραγγελιων απο τα sites των μεταφορικων εταιριων/couriers , και αφου μερικα sites απαιτουν να βαλεις captcha ,τοτε δεν ξερω πως μπορεις να το αποφυγεις.

 

Το 17track μέσω υπολογιστή δεν ζητάει, φαντάστηκα πως θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το captcha το ζητάει το ταχυδρομείο που θες.

 

Και είναι μία δικλίδα ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το captcha το ζητάει το ταχυδρομείο που θες.

 

Και είναι μία δικλίδα ασφαλείας

 

ναι ρε φίλε δεν διαφωνώ, για αυτό ρωτάω εδώ αν ξέρει κανείς αππ που να μην το ζητάει και να λειτουργεί όπως το 17track. Οπότε δεν γνωρίζεις αν υπάρχει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι ποσταρω στο σωστο θεμα.Παρατηρησα πως στη συσκευη μου (Lenovo a850) τα στατιστικα της μπαταριας γινονται reset εκτος της πληρους φορτισης και μετα απο καθε reboot.Στο google που ψαχτηκα βρηκα και αλλες αναφορες αλλα οχι καποιο τροπο να το αποφυγω.Σκεφτηκα ειτε να κανω το batterystats.bin read-only και να το κανω rw μονο πριν το φορτισω 'η να κραταω backup το αρχειο πριν το reboot και να το επαναφερω μετα παλι.Αλλος τροπος να φανταστω δεν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρστω παιδια !!! Σε περιπτωση που αγορασω το usb on the go , συνδεω το ποντικι και μετα? Nα σημειωσω οτι η συσκευη δεν ειναι rooted

 

μετα ειναι σαν να εχεις εναν υπολογιστη android...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και μπορείς να συνδέσεις πληκτρολόγιο, ποντίκι και στικάκι ταυτόχρονα. Αυτό το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και λειτουργεί. Αυτό που λέω είναι αν μπορούν να συνδεθούν δύο ή περισσότερα αποθηκευτικά μέσα ταυτόχρονα, π.χ. δύο usb sticks, ή ένα usb stick κι ένα card reader με μία microSD. Προφανώς και δε γίνεται, ό,τι βίντεο κι αν έχω ψάξει στο youtube, σε κανένα δε συνδέεται πάνω από ένα αποθηκευτικό μέσο. Ίσως είναι περιορισμός του Android, ίσως του USB otg. Δεν καίγομαι ιδιαίτερα, απλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη συσκευή μου για να μεταφέρω δεδομένα από μία εξωτερική αποθηκευτική συσκευή σε μία άλλη. Προφανώς και δε γίνεται.

Μεγαλο Λάθος φυσικά και γίνεται ορίστε και η απόδειξη [ATTACH]47051[/ATTACH]

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται μερικά όχι και τόσο γνωστά παιχνίδια για το καλοκαίρι,αυτά που μου αρέσουν περισσότερο είναι τα rpg τα adventures και τα puzzle και δεν μου αρέσουν καθόλου τα running ,έχετε λοιπόν να μου προτείνεται κανένα διαμάντι που να είναι πιθανό να μην το έχω παίξει;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια επανεκκινηση της συσκευης μου (Coolpad F1 , AOSP custom ROM 4.2.2, NOVA Launcher), ολες οι επιλογες απο το quick settings panel εξαφανιστηκαν, με εξαιρεση το wireless display και το ξυπνητιρι....

 

Ψαχνοντας στον γοογλη βρηκα αυτο, μονο που δεν υπαρχει η επιλογη Interface μεσα στα settings

Επισης δεν υπαρχει επιλογη edit μεσα στο quick settings panel οπως φενεται στην φωτογραφια εδω

 

Γνωριζει καποιος πως μπορω να επαναφερω στο πανελ τις επιλογες που προυπηρχαν?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε μερικά όχι και τόσο γνωστά παιχνίδια για το καλοκαίρι,αυτά που μου αρέσουν περισσότερο είναι τα rpg τα adventures και τα puzzle και δεν μου αρέσουν καθόλου τα running ,έχετε λοιπόν να μου προτείνεται κανένα διαμάντι που να είναι πιθανό να μην το έχω παίξει;

Great little war game, Boom beach, gangstar city, ολα τα "defenceκατι", Simpsons

Εσυ?

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται μερικά όχι και τόσο γνωστά παιχνίδια για το καλοκαίρι,αυτά που μου αρέσουν περισσότερο είναι τα rpg τα adventures και τα puzzle και δεν μου αρέσουν καθόλου τα running ,έχετε λοιπόν να μου προτείνεται κανένα διαμάντι που να είναι πιθανό να μην το έχω παίξει;

 

το threes!. ετσι λεγεται, χρειαζεται και το θαυμαστικο. Απο αυτο το παιχνιδι εκλεψε την ιδεα ο δημιουργος του 2048 :mad:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

το threes!. ετσι λεγεται, χρειαζεται και το θαυμαστικο. Απο αυτο το παιχνιδι εκλεψε την ιδεα ο δημιουργος του 2048 :mad:

 

Ναι πολύ βλάκας που έβγαλε κλώνο και τον έδωσε δωρεάν παντού, και τώρα έχουν βγει άπειροι κλώνοι του 2048 για να αρμέγουν τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!! Σας ευχαριδτω ειλικρινα!!! Λεω να αντικαταστησω το neo v με το LG L9 ii.. Αξιζει;

 

αξιζει, αλλα καλυτερα να ρωτησεις εδω.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο Λάθος φυσικά και γίνεται ορίστε και η απόδειξη [ATTACH]47051[/ATTACH]

Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει και με powered hub (αυτόν εδώ, με το τροφοδοτικό που έχει στο πακέτο του), αλλά πάλι μόνο ένα από τα στικάκια έβλεπε, αυτό που σύνδεα πρώτο. Μήπως είναι θέμα της συσκευής μου; Μήπως είναι θέμα ότι το κατάφερες με tablet; Έχεις δοκιμάσει με smartphone;

 

Θα δοκιμάσω και με άλλο hub, και εννοείται ότι θα χαρώ πολύ αν αποδειχτεί ότι κάνω λάθος.:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα συσκευής.

 

Tablet και smartphone είναι το ίδιο πράγμα απ' τη στιγμή που έχουν android και οι μόνες διαφορές που έχουν είναι η οθόνη και η μπαταρία (που είναι μεγαλύτερα);)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο ερωτήσεις σχετικά με το Greenify Donate.

1. Μπορώ να κλείσω άφοβα όποια εφαρμογή συστήματος θέλω κι αυτή να "ξυπνήσει" όταν τη χρειάζεται το τηλέφωνο για κάποια λειτουργία; Μπορώ με λίγα λόγια να πρασινοποιήσω τα πάντα;

2. Ισχύει ότι στη donate έκδοση μπορώ να πρασινοποιήσω εφαρμογές όπως το "Gmail", για παράδειγμα, αλλά να συνεχίζω να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν έχω κάποιο μέιλ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο ερωτήσεις σχετικά με το Greenify Donate.

1. Μπορώ να κλείσω άφοβα όποια εφαρμογή συστήματος θέλω κι αυτή να "ξυπνήσει" όταν τη χρειάζεται το τηλέφωνο για κάποια λειτουργία; Μπορώ με λίγα λόγια να πρασινοποιήσω τα πάντα;

2. Ισχύει ότι στη donate έκδοση μπορώ να πρασινοποιήσω εφαρμογές όπως το "Gmail", για παράδειγμα, αλλά να συνεχίζω να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν έχω κάποιο μέιλ;

 

Ευχαριστώ.

 

Διάβασε το FAQ του τα εξηγεί αναλυτικά αυτά που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...