Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δε μου αρέσει να χρησιμοποιώ την εφαρμογή του gmail αν τη διαγράψω (θα προσθέσω τον λογαριασμό που έχω στο gmail σε άλλη εφαρμογή μαζί με τους άλλους λογαριασμούς mail που εχω) θα έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό μεταξύ κινητού και υπολογιστή ή όχι;

 

Θα σου πρότεινα να μην τη διαγράψεις. Απενεργοποίησε την να μην κάνει συγχρονισμό αλλά μην προσπαθείς να την αφαιρέσεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην τη διαγράψεις. Απενεργοποίησε την να μην κάνει συγχρονισμό αλλά μην προσπαθείς να την αφαιρέσεις.

την εφαρμογή του gmail μπορεί να την διαγράψει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, κι αν θελήσει μετα, να την εγκαταστήσει απ το play store

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω τον αριθμο παραγγελειας μου απο μια αγορα στο market. Εχω σβησει το mail που μου ειχαν στειλει. Υπαρχει τροπος να τον βρω?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

https://wallet.google.com/manage/#transactions:

 

Για δοκιμασε απο εδω.

 

Εισαι αστερι!!!! Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο androin εχω το galaxy s advance.καμια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις διαφημισεις απο παιχνιδια και εφαρμογες.το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο androin εχω το galaxy s advance.καμια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις διαφημισεις απο παιχνιδια και εφαρμογες.το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root
τι εκδοση android εχεις;
Link to comment
Share on other sites

την 2.3.6 εχω

ενεργοποίησε την αποσφαλμάτωση usb/usb debuging/εντοπισμό σφαλμάτων USB, και την εγκατάσταση εφαρμογών από αγνωστες πηγές, και rootαρέτο με το superoneclick. Μετά εγκατέστησε το adfree απ το play store

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω αν και νομιζω ειμαι πολυ αρχαριος ακομα για να κανω root το κινητο 3 μερες το εχω πρωτη φορα android
Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω αν και νομιζω ειμαι πολυ αρχαριος ακομα για να κανω root το κινητο 3 μερες το εχω πρωτη φορα android

με τις οδηγίες που σου πα, το κάνει κι η μάνα μου :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις ρυθμίσεις προσβασιμότητας

Έχουμε και λέμε. "Υπηρεσίες: Lightflow=Ενεργή, Μεγάλο κείμενο: Ανενεργό, Τερματισμός κλίσης με=Ανενεργό, Αυτόματη περιστροφή=Ενεργό, Εκφώνηση κωδικών=Ανενεργό, Εξερεύνηση με αφή=Ανενεργό, Καθυστέρηση Παρατεταμ'ενου Αγγίγματος=Σύντομο, Εγκατάσταση δεσμών ενεργειών=Επιτρέπεται".

Τι πρέπει να αλλάξω για να μην ακούω το "κλικ" της Ariadne στις ιστοσελίδες;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ψαχνω εφαρμογη να μπλοκαρω τα sms απο συγκεκριμενο αριθμο, αλλα να μην το λαμβανω καθολου, να μην του πηγαινει αναφορα οτι παρελαβα το μηνυμα, υπαρχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση δεσμών ενεργειών=Επιτρέπεται".

Τι πρέπει να αλλάξω για να μην ακούω το "κλικ" της Ariadne στις ιστοσελίδες;

Aυτο.

10χαρακτηρες

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

να ροτησω στο google play τα temple run 1,2 + fruit ninja ειναι δωρεαν? (για λειτουργικο 4.0 ή εστω 2.3.7ζ)
μπες play.google.com και δες

καλημερα

ψαχνω εφαρμογη να μπλοκαρω τα sms απο συγκεκριμενο αριθμο, αλλα να μην το λαμβανω καθολου, να μην του πηγαινει αναφορα οτι παρελαβα το μηνυμα, υπαρχει κατι τετοιο;

τεχνικά είναι αδύνατο αυτό, μόνο ο πάροχος μπορεί να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο androin εχω το galaxy s advance.καμια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις διαφημισεις απο παιχνιδια και εφαρμογες.το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root

 

Αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.android υπόσχεται μπλοκάρισμα διαφημίσεων χωρίς root. Δεν την έχω δοκιμάσει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.android υπόσχεται μπλοκάρισμα διαφημίσεων χωρίς root. Δεν την έχω δοκιμάσει πάντως.
πολύ βαριά, κάνει το ίντερνετ αργό, και με πολλά προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

κανα app να μην κλειδωνει η οθονη γιατι μερικες φορες οταν παιζω κανα παιχνιδακι το κανει και ειναι σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην τη διαγράψεις. Απενεργοποίησε την να μην κάνει συγχρονισμό αλλά μην προσπαθείς να την αφαιρέσεις.

 

Ήδη είχα διαγράψει την εφαρμογή πριν διαβάσω το ποστ σου. Δε βλέπω κάποια διαφορά ή πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση καθώς και τον gerstavros2 για τις απαντήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

έχει χρησημοποιήσει κανείς το v6 supercharger στη συσκευή του;

είδε διαφορά; αξίζει να το βάλει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μπορω, μεσω του android κινητου μου, σε μια ωρα αναγκης, να κανω καποιες βασικες εργασιες που συνηθως κανω στον υπολογιστη, στο κινητο μου.

Ποιες ειναι αυτες;

Κατεβασμα mail απο yahoo, ανοιγμα επισυναπτομενων εγγραφων word, αντιγραφη και επικοληση κειμενου σε web φορμα μιας ιστοσελιδας.

Multitasking διεργασιες, με ανοικτο ταυτοχρονα, 1) προγραμμα που ανοιγει εγγραφα, 2) yahoo mail app, 3) opera browser.

 

Γνωριζω φυσικα, οτι μεμονωμενα, ολες αυτες οι ενεργειες, γινονται.

Το θεμα ειναι χειριστικά αναρωτιεμαι ποσο καλα/ευκολα/γρηγορα, γινονται. Φυσικα οχι τοσο ευχρηστα οπως σε εναν υπολογιστη.

Η σκεψη με ...φοβιζει, και δεν το αποτολμησα γιατι πιστευω οτι θα απογοητευτω.

 

Εσεις τι λετε; Μπορει να γινει? Και πως μπορει να γινει καλύτερα;

Ή τελικα....ασε καλυτερα, γιατι η δυσχρηστία και το χασιμο χρονου, θα μου σπασει τα νευρα;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μπορω, μεσω του android κινητου μου, σε μια ωρα αναγκης, να κανω καποιες βασικες εργασιες που συνηθως κανω στον υπολογιστη, στο κινητο μου.

Ποιες ειναι αυτες;

Κατεβασμα mail απο yahoo, ανοιγμα επισυναπτομενων εγγραφων word, αντιγραφη και επικοληση κειμενου σε web φορμα μιας ιστοσελιδας.

Multitasking διεργασιες, με ανοικτο ταυτοχρονα, 1) προγραμμα που ανοιγει εγγραφα, 2) yahoo mail app, 3) opera browser.

Γνωριζω φυσικα, οτι μεμονωμενα, ολες αυτες οι ενεργειες, γινονται.

Το θεμα ειναι χειριστικά αναρωτιεμαι ποσο καλα/ευκολα/γρηγορα, γινονται. Φυσικα οχι τοσο ευχρηστα οπως σε εναν υπολογιστη.

Η σκεψη με ...φοβιζει, και δεν το αποτολμησα γιατι πιστευω οτι θα απογοητευτω.

Εσεις τι λετε; Μπορει να γινει? Και πως μπορει να γινει καλύτερα;

Ή τελικα....ασε καλυτερα, γιατι η δυσχρηστία και το χασιμο χρονου, θα μου σπασει τα νευρα;

Με ένα απλό διπύρηνο κινητό με 768ΜΒ+ RAM τα κάνεις άνετα όλα αυτά. Είναι κάτι που κάνω καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...