Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς μπες και βγάλε σε 10 λεπτά από το σπίτι προπληρωμένη WEBUY..!!!;) την έχω πάνω από χρόνο, αξιόπιστη και την φορτώνεις όσο και οπότε θέλεις μέσω ebanking.

 

καλημερα ,μια ερωτηση αν ξερεται να με βοηθησετε, αν παρω προπληρωμενη καρτα απο περιπτερο μπορω να κανω αγορες απο ebay

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιθανό. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου δεν υπαρχει λόγος να πατας εκκαθάριση μνήμης. Μόνο προβλήματα δημιουργείς.

 

Ok δεν το ηξερα..ειμαι ακομα πολυ noob στο θεμα android! Εγω το πατουσα μεχρι τωρα αρκετα συχνα! :P μαλλον για αυτο γινοταν και αυτο με το widget! Μεχρι τωρα που δεν το εχω πατησει παντως δουλευει κανονικα το widgetάκι χωρις κανενα κολλημα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,μια ερωτηση αν ξερεται να με βοηθησετε, αν παρω προπληρωμενη καρτα απο περιπτερο μπορω να κανω αγορες απο ebay

 

όχι ΔΕ μπορείς να κάνεις αγορές από ebay με καρτα από περίπτερο

επίσης ουτε αγορες στο market μπορείς να κάνεις με τέτοια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

εχω το Samsung Galaxy Ace το εχω κλεισει το widget και το ξαναβαζω..αλλα μετα απο καποια ωρα αλλες φορες πολυ αλλες λιγη ξαναγινεται? Υπαρχει περιπτωση να γινεται οταν παταω να κανει εκκαθαριση μνημης?

 

προσπαθησε να μην το κανεις..για αυτην την εφαρμογη...και θα δουμε

 

Ναι είναι πιθανό. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου δεν υπαρχει λόγος να πατας εκκαθάριση μνήμης. Μόνο προβλήματα δημιουργείς.

 

σαν τι προβληματα δηλαδη?το εχω κανει 2,3 φορες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να μην το κανεις..για αυτην την εφαρμογη...και θα

 

Δεν εχω δει επιλογη..οταν κανεις εκαθαριση μνημης κανει μονο του οτι καταλαβαινει αρα τι εννοεις; αν και τελικα το εκλεισα τελειως και εβαλα beautiful widgets..

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να μην το κανεις..για αυτην την εφαρμογη...και θα δουμε

 

 

 

σαν τι προβληματα δηλαδη?το εχω κανει 2,3 φορες

 

Τίποτα μόνιμο. Απλά μπορεί να κλείνεις διεργασίες που το σύστημα τις χρειάζεται και μετά είτε έχεις προβληματάκια σαν αυτό με το widget είτε το σύστημα προσπαθώντας να ξανανοίξει αυτές τις διεργασίες καταναλώνει περισσότερους πόρους (και κατα συνεπεια μπαταρία). Στη χειρότερη με ένα reboot όλα αυτά διορθώνονται.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αρχεία βίντεο. Mov? Έχω miui rom 2.2.20 μότο defy

 

Sent from my MB525

 

δοκίμασες διάφορους players; αν ναι, ποιους;

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου γεννηθηκε μια ακομα απορια..οταν κατεβαζεις μεριξα . apk στον υπολογολιστη σου, για να τα περασεις μετα στην καρτουλα σου και να τα κανεις install, οταν τελειωσει η εγκατασταση μπορεις να αβησεις τα .apk απο εκει που τα τοποιετησες η πρεπει να παραμεινουν στημ ιδια θεση;
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου γεννηθηκε μια ακομα απορια..οταν κατεβαζεις μεριξα . apk στον υπολογολιστη σου, για να τα περασεις μετα στην καρτουλα σου και να τα κανεις install, οταν τελειωσει η εγκατασταση μπορεις να αβησεις τα .apk απο εκει που τα τοποιετησες η πρεπει να παραμεινουν στημ ιδια θεση;

 

αν θες τα διαγραφεις μετα την εγκατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν θες τα κρατάς. δεν ειναι απαραίτητο να υπάρχει το αρχικό apk στην καρτα ;)

 

Ευχαριστω νομιζω οτι θα τα σβησω απο 'κει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω νομιζω οτι θα τα σβησω απο 'κει μεσα

επισης μπορεις να τα ξαναβρεις, καπου το εγραψε ο mariodj, με file manager. οποτε σβηστα :D

 

να' το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4016979#post4016979

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις να τα ξαναβρεις, καπου το εγραψε ο mariodj, με file manager. οποτε σβηστα :D

 

να' το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4016979#post4016979

 

Πολυ καλο κι αυτο..για να το ξερω..σας ευχαριστω πολυ και τους 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ορισω καπου, οταν ξεκινά (μπουταρει) το τηλεφωνο, αυτοματα να τρεχει καποιες εφαρμογες; (σαν startup των windows ας πουμε)
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ορισω καπου, οταν ξεκινά (μπουταρει) το τηλεφωνο, αυτοματα να τρεχει καποιες εφαρμογες; (σαν startup των windows ας πουμε)

δεν εχω συναντισει κατι τετοιο μεχρι στιγμης :-/

Link to comment
Share on other sites

:rotfl:Έγραψες karib. Δουλεύω και γω το astro αλλά δεν ήξερα ότι είχε δυνατότητα να εξάγει σε apk μορφή τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές. Το δοκίμασα και πάιζει άψογα. Ευχαριστούμε.

Μήπως έχεις να προτείνεις τίποτε σχετικά με κατέβασμα apk εκτός android μαρκετ; Δεν εννοώ τις επι πληρωμή, τουλάχιστο τις δωρεάν αν γίνεται. Η διαδικασία που περιγράφουν μέσω google chrome δε φαίνεται και τόσο... αθώα:)

Link to comment
Share on other sites

:rotfl:Έγραψες karib. Δουλεύω και γω το astro αλλά δεν ήξερα ότι είχε δυνατότητα να εξάγει σε apk μορφή τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές. Το δοκίμασα και πάιζει άψογα. Ευχαριστούμε.

Μήπως έχεις να προτείνεις τίποτε σχετικά με κατέβασμα apk εκτός android μαρκετ; Δεν εννοώ τις επι πληρωμή, τουλάχιστο τις δωρεάν αν γίνεται. Η διαδικασία που περιγράφουν μέσω google chrome δε φαίνεται και τόσο... αθώα:)

 

Κατέβασε την εφαρμογή που θες, και με των παραπάνω τρόπο (astro η ES) πάρε την εφαρμογή σε μορφή apk. Λίγο παραπάνω δουλειά αλλά..... σίγουρη..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ορισω καπου, οταν ξεκινά (μπουταρει) το τηλεφωνο, αυτοματα να τρεχει καποιες εφαρμογες; (σαν startup των windows ας πουμε)

 

δεν εχω συναντισει κατι τετοιο μεχρι στιγμης :-/

 

αν είσαι root δοκίμασε την εφαρμογή autostarts

με αυτήν έχω αποκλείσει κάποιες πάντως

Link to comment
Share on other sites

ίσως υπάρχει και επιλογή να ορίζεις ο ίδιος εφαρμογές για αυτόματο startup. δε το χω ψαξει και δεν έχω τη συσκευή κοντά μου να το τσεκαρω μια στα γρήγορα

 

εξού και το δοκίμασε που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου :)

Link to comment
Share on other sites

ίσως υπάρχει και επιλογή να ορίζεις ο ίδιος εφαρμογές για αυτόματο startup. δε το χω ψαξει και δεν έχω τη συσκευή κοντά μου να το τσεκαρω μια στα γρήγορα

 

εξού και το δοκίμασε που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου :)

 

Καλά βρε μια κουβέντα είπαμε! :lol:

Το δουλεύω πολυ καιρό και συχνά το autostarts. Δεν έχει τέτοια επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το startup manager

το δοκίμασα με 2 προγράμματα και κάνει αυτό που λέει.Αλλά φυσικα χρειάζεται root

Link to comment
Share on other sites

@nikos523

no prob φυσικά :)

στο autostarts, μπορώ να απεκλείσω εφαρμογές όπως market, τηλεφωνικός κατάλογος, κλήσεις, sms, κλπ; αν θυμάμαι καλά αυτες μου τις εμφανίζει με κίτρινα γράματα

είναι ασφαλή να κάνω κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή που θες, και με των παραπάνω τρόπο (astro η ES) πάρε την εφαρμογή σε μορφή apk. Λίγο παραπάνω δουλειά αλλά..... σίγουρη..!

 

Έτσι όπως λές το κάνω. Απλά ψάχνω τρόπο να κατεβάζω απευθείας το apk στο pc μου χωρίς να μπαίνω στο android market επειδή απαιτεί wi-fi και θέλω να αποφύγω το άνοιξε-κλείσε στο router.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...