Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω θα τα δοκιμασω

 

το δοκίμασα .καλό φαίνεται αλλά δεν γυρνάει αμμεσα σε αγγλικό και δεν έχει επιλογή για να κρυφτεί. η θέλει κάποια ρύθμισή?

οσο και να ψαχνω στις ρυθμισεις δεν βρισκω πως γινετε.στην φωτογραφια εχει κουμπι με eng που το πατας και ''γυρναει'' στα αγγλικα

 

Edit:

 

οκ.τα βρηκα ολα εκτος απο το enter που δεν μου εμφανιζετε.σε καποιες ρυθμισεις που αλλαζα για να βρω τα αλλα το εβγαλα και στην θεση του ειναι το serch

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση ή την πολλαπλή παράθεση εναλλακτικά!
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει, πως μπορώ να απενεργοποιησω την διπλή ειδοποιήση στην μπάρα των μαιλ μου (Gmail - k9)

 

Sent from my MB525

 

Επειδή θέλω να χρησιμοποιώ το κ9 και η εφαρμογή Gmail δεν μου βγάζει επιλογή στις ρυθμίσεις να απενεργοποιησω την ειδοποίηση στην μπάρα ειδοποιήσεων, μπορώ να την απεγκσταστησω; ή θα χωρίς κανένα θέμα ;

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να χρησιμοποιώ το κ9 και η εφαρμογή Gmail δεν μου βγάζει επιλογή στις ρυθμίσεις να απενεργοποιησω την ειδοποίηση στην μπάρα ειδοποιήσεων, μπορώ να την απεγκσταστησω; ή θα χωρίς κανένα θέμα ;

 

Sent from my MB525

 

γιατι δεν το κανεις freeze να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. αν και προσπαθω να καταλαβω γιατι το gmail δεν σου βγαζει επιλογη για απενεργοποιηση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το κανεις freeze να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. αν και προσπαθω να καταλαβω γιατι το gmail δεν σου βγαζει επιλογη για απενεργοποιηση

Καλησπερα πριν τρεις μερες πειρα το sansetion ΧΕ και ηθελα να ρωτησω για την sim υποστηριζει 2 αριθμους μπορω να κανω διαλογη ποιο απο τα 2 θελω να παρω τηλ και εαν βαλω καποιο προγραμα GPS για χαρτες θα χρεονομαι το τηλεφ δεν το εχω ακομη πειραξει μολις διαβασα αυτην την ενοτητα 159 σελιδες για να παρω μια γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν τρεις μερες πειρα το sansetion ΧΕ και ηθελα να ρωτησω για την sim υποστηριζει 2 αριθμους μπορω να κανω διαλογη ποιο απο τα 2 θελω να παρω τηλ και εαν βαλω καποιο προγραμα GPS για χαρτες θα χρεονομαι το τηλεφ δεν το εχω ακομη πειραξει μολις διαβασα αυτην την ενοτητα 159 σελιδες για να παρω μια γνωμη

 

θα σου προτεινα να απευθυνθεις στο θεμα της συσκευη σου θα σε βοηθησουν αρκετα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=99

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να χρησιμοποιώ το κ9 και η εφαρμογή Gmail δεν μου βγάζει επιλογή στις ρυθμίσεις να απενεργοποιησω την ειδοποίηση στην μπάρα ειδοποιήσεων, μπορώ να την απεγκσταστησω; ή θα χωρίς κανένα θέμα ;

 

Sent from my MB525

Δε θα έχεις κάποιο θέμα αν την απεγκαταστήσεις. Διαφορετικά, πήγαινε ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός και στο λογαριασμό google σβήσε το συγχρονισμό των email σου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εχω το εξής πρόβλημα,δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.αφού σβησει μετά δεν επανέρχεται αλλά κολλάει σε μια λευκή οθόνη!προσπάθησα να κάνω και hard reset αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ.το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.μια λευκή οθόνη με το λογότυπο της συσκευής.

Sent from my Carl using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εχω το εξής πρόβλημα,δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.αφού σβησει μετά δεν επανέρχεται αλλά κολλάει σε μια λευκή οθόνη!προσπάθησα να κάνω και hard reset αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ.το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.μια λευκή οθόνη με το λογότυπο της συσκευής.

Sent from my Carl using Tapatalk

 

Ποια συσκευή έχεις..?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ηλίθιο το zte carl για το οποίο δεν υπάρχει τίποτα στο ίντερνετ!

 

Sent from my Carl using Tapatalk

 

Σε βοηθά το παρακάτω..?

http://s14.directupload.net/images/120214/jnklkfjb.png

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3443097#post3443097#1753

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.να περάσωδηλαδή την !wind stock Rom?μέσω Rom toolbox μπορώ?γενικά όλο αυτό θέλω να το κάνω γιατί δεν λειτουργεί το πλήκτρο home.

 

Sent from my Carl using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις κάποιο θέμα αν την απεγκαταστήσεις. Διαφορετικά, πήγαινε ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός και στο λογαριασμό google σβήσε το συγχρονισμό των email σου ;)

 

τον συγχρονισμό τον θέλω.... την διπλή ειδοποιήση θέλω να αποφύγω, δηλαδή μόνο με το Κ9

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού θες να βλέπεις τα emails από το k9 σου και σκεφτόσουν και να σβήσεις το gmail, o συγχρονισμός σε τι σου χρειάζεται; Το συγχρονισμό της εφαρμογής gmail θα σβήσεις, όχι του k9 ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και στο θεμα της συσκευης που εχω την απορια αλλα δεν απαντησανε και νομιζω πως η ερωτηση μου ειναι γενικη του λειτουργικου...και επειδη δεν θελω να κανω επαναληψεις στο θεμα εκεινο ειπα να ρωτησω και εδω εσας τους εμπειρους:)

οταν ενεργοποιειται το μοτιβο ενεργοποιεται η επιλογη χρηση εμφανους μοτιβου???η το ενεργοποιεις εσυ?παρατηρησα οτι δεν δουλευει χωρις αυτο το τικ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρωτησα και στο θεμα της συσκευης που εχω την απορια αλλα δεν απαντησανε και νομιζω πως η ερωτηση μου ειναι γενικη του λειτουργικου...και επειδη δεν θελω να κανω επαναληψεις στο θεμα εκεινο ειπα να ρωτησω και εδω εσας τους εμπειρους:)

οταν ενεργοποιειται το μοτιβο ενεργοποιεται η επιλογη χρηση εμφανους μοτιβου???η το ενεργοποιεις εσυ?παρατηρησα οτι δεν δουλευει χωρις αυτο το τικ

 

Κι όμως είναι θέμα της συσκευής σου και το ορθό είναι να περιμένεις απάντηση εκεί. Αν και όποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνωμη προκαταβολικά αν γράφω σε λάθος section.

Εφ όσον πρωτάρης αλλά όχι και πολύ άσχετος στο θέμα android και εφαρμογές,θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Έχω την κλασσική εφαρμογή για το φβ αλλά δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη συνομιλία. Κατέβασα το chat messenger ή κάπως έτσι και έκανε τη δουλειά του άψογα όταν ξαφνικά με ενημέρωσαν ότι από τότε οι φίλοι μου στο ΦΒ δεν μπορούν να με δουν online και απλά βλέπουν ένα εικονίδιο κινητού δίπλα από το όνομα μου στη συνομιλία είτε είμαι online είτε όχι.

 

Ίσως να Είναι απλά αυτά που ρωτάω για κάποιους γι αυτό περιμένω κάποιον να με ξεμπερδέψει. Thank you :-)

Link to comment
Share on other sites

τί είναι/σημαίνει/κάνει το hot rebοot;

 

για δες εδω

και διαβασε εδω http://www.appbrain.com/app/hot-reboot/com.beansoft.quick_reboot

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

για δες εδω

και διαβασε εδω http://www.appbrain.com/app/hot-reboot/com.beansoft.quick_reboot

 

Tο hot rebοot κάνει την ίδια δουλειά με το fast rebοot..??? https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

απο οτι διαβασα δεν εναι τα ιδια το fast reboot δεν κανει αληθινο reboot απλα καθαριζει την μνημη

διαβασε και εσυ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=801022

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνω σάρωση δικτύων (wifi) σε ics;

 

εχεις ics?

δεν εχουν και πολλα ατομα εδω και ισως δεν θα μπορουν να σε βοηθησουν

ο τροπος δεν γινεται οπως στην 2.3 που πας στις ρυθμισεις του wifi..αυτο φανταζομαι να ειναι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...